Смешните имена на децата

  • 47 423
  • 261
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 155
Ами моята свекърва точно за такава глупост с развали отношенията с нас - защото не съм кръстила детето на свекър ми, а на мъжът ми.  Shocked
Но как да си кръстя детето с име, което не ми харесва Twisted Evil

# 16
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Biby
Ами моята свекърва точно за такава глупост с развали отношенията с нас - защото не съм кръстила детето на свекър ми, а на мъжът ми.  Shocked
Но как да си кръстя детето с име, което не ми харесва Twisted Evil


Божеееееееее...

# 17
  • Мнения: 4 242
Олеле чакайте да си кажа и аз: Баща ми се сърди на брат ми половин година че не си е кръстил сина на него Shocked , то бяха сръдни , то бяха постановки, не е за разправяне, а татко се казва Юрий. Сега на мен се надяват да кръстя на някой от тях щерката ама няма да ги огрее, решила съм или на татко си или на никого да бъде пък ако щът да се сърдят, ама ми е голяма мъка че не мога да се спра на име още Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Мери
Олеле чакайте да си кажа и аз: Баща ми се сърди на брат ми половин година че не си е кръстил сина на него Shocked , то бяха сръдни , то бяха постановки, не е за разправяне, а татко се казва Юрий. Сега на мен се надяват да кръстя на някой от тях щерката ама няма да ги огрее, решила съм или на татко си или на никого да бъде пък ако щът да се сърдят, ама ми е голяма мъка че не мога да се спра на име още Rolling Eyes


Казвай как се казва таткото, ние ще помагаме Wink !

# 19
  • София
  • Мнения: 2 100
името Темелина харесва ли ви?
На галено Лина!
На мен много ми харесва идва от основа / Темел/
На мъжа ми не!
Една моя приятелка си кръсти детето така, на баща си Темелко.
Мъжа ми каза " ееееее ама тя е луда"
А на мен много ми хареса! Cry

# 20
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Ybag
името Темелина харесва ли ви?


Не.

Заради галеното Лина има толкова Лини, дето хич не са Лини, ама айде...

# 21
  • Мнения: 5 228
Като стана дума за смешни имена - какво ли не измислят хората, само и само да угодят на някого, обикновено родителите си. Имам приятелка, която ако се е родила момче, е щяла да носи гръмкото име Христовес - на дядо си Христо и баба си Веска. За щастие се е родила момиче, и се казва Христина.

# 22
  • Мнения: 6 206
А вие чували ли сте, че навремето са кръщавали децата с грозни имена, за да не им е уроки или да са късметлии? Чух нещо такова наскоро, но не си спомням много добре. Иначе аз смятам, че ако се кръщава на някой, то да си е цялото име - като е гарга, да е рошава. Това с буквите не го разбирам много. Иначе Спасчо го кръстихме на свекъра, не ми е любимо име, но нямам и против. Просто разбрах, че означава това означава много за мъжа ми и го направих с удоволствие.
P.S. Между другото, bobolenta, Емил ми е любимо име - и аз не познавам смотан Емил.

# 23
  • Мнения: 312
Аз пък не посмях да кръстя дъщеря си Валерия, защото името много прилича на това на майка ми и простата свекърва щеше да се разсърди. Сега много съжалявам, защото ние така и така се скарахме с нея. Някога ако имам още едно момиченце ще го кръстя Валерия. А иначе, за да няма сръдни кръстихме дъщеричката си с име, което ама на никое не прилича- Мона.

# 24
  • София
  • Мнения: 15 219
Цитат на: Ybag
името Темелина харесва ли ви?
На галено Лина!


Не!
На галено Теме! Ще я скъкат от бъзик гадните момченца в основното училище!!!!!

# 25
  • София
  • Мнения: 15 219
Цитат на: PoliaSp
А вие чували ли сте, че навремето са кръщавали децата с грозни имена, за да не им е уроки или да са късметлии?


Аааааа, сега вече ми става ясно защо баба ми се казва Въца Shocked  Close  Shocked  Close Ужасно име! Shocked  Shocked  Shocked  Явно уроки не са я стигнали през целия й живот! Imp  Twisted Evil  Imp  Twisted Evil

# 26
  • Мнения: 3 042
Мда, спомням си по литература учихме народните песни и дискутирахме имената в тях. Там е застъпено това за грозните имена, с които се кръщават момите, да не ги откраднел змея (Грозданка примерно), или пък Доста - в семейство с много момичета, та да дойде и чаканото момче.

# 27
  • Мнения: 8 163
А мен клюкарките в квартала ме питат защо не сме кръстили човечката на прабаба Ерменка. Как ли пък не!

# 28
  • Мнения: 1 071
Това с имената наистина си е много важно.Племеницата на мъжа ми е кръстена на свекито Стоянка,но детето толкова го е срам от името му че навсякъде казва Таня...На всичкото отгоре свекито се казва Флорика по паспорт.Затова нямаше претенции към името на дъщеря ни,но ние от уважение все пак й взехме буквата и я кръстихме Светла.
Проблемът ще е при второто,че ако е момче трябва да е на баща ми,но аз се разочаровах много от него и не съм сигурна че искам да си кръщавам детето на него...

# 29
  • Мнения: 3 153
Аз мисля, че колкото смешни и нелепи архаични имена има, толкова са и ултра модерните, особено съчетани с нашите бг фамилии. Аз съм твърдо убедена, че когато кръщаваш собственото си дете нямат право да ти се бъркат никакви роднини, били те и собствените ти родители! За мен е най-важно да кръстя детенцето с единствената мисъл как то би приело и живяло ЦЯЛ живот с името, което с таткото сме му дали! Важното е да е някое хубаво име! А пък ако тъстове и свкъри се карат-толкоз по-зле за тях! Мина тва време дето Дедо ти Въчо е подарил на "младите" 3 потънали в нафталин родопски одеала и почти нова жигула за сватбата, та младите да се отблагодаряват като кръстят горкото отроче на него-Въчо!!!!

Общи условия

Активация на акаунт