Смешните имена на децата

  • 47 422
  • 261
  •   1
Отговори
# 30
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ох, това ме подсети за едно момиче, което се казва Гайтанка и се представя като Таня....абе тъжна работа е да не си харесваш името. В банката имаше една клиентка, която на въпроса за име и фамилия няколкото пъти я питаха "кааааак????, защото всеки път отговаряше "Миша Коткова". Абе и аз не си харесвам гадното име (Весела...прилагателно някакво- все едно Зелена да ме бяха кръстили), но по- добре отколкото Василка като баба ми.

# 31
  • Мнения: 1 975
NE!!!
TRqbva da go krustish kakto ti e na surce.
Golemiqt e krusten na svekura zashtoto az lichno mnogo iskah da go krustq na nego, a malkata mi dushterichka e krustena na men  Wink

# 32
  • Мнения: 1 599
Spored men tova e mnogo tapo... ako imenata na babite i dedovcite sa ujasni - kak da si krastq deteto taka??? E pri men e tochno taka..ne iskam da gi pisha...mnogo sa grozni... to sinat mi shteshe da me namrazi ako taka go bqh krastila... blagodarq na gospod majat mi me podkrepi i ne go krastih na svekar mi (makar, che choveka e super...ama imeto ne mi haresva)... Sega dochuvam komentari za imeto na vtoroto(ta nie oshte parvoto ne sme otgledali te za 2ro si mislqt... ta kak da imash jelanie za 2ro kato veche mislqt ime za nego??ta tova ne beshe li nasha zadacha??

P.S. Obrashtam se kam po golqmite gospoji ili gospoda.. ne se nalagaite vnucite vi da se kazvat kato vas....neka te da izberat imeto na deteto si.. vse pak deteto si e tqhno!!!

# 33
  • Мнения: 2 006
Аз също съм против да се кръщават децата на свекЪри и свекЪрви Imp нали детенце трябва да е "4исто" или пък другата крайност-западните имена,не 4е са лоши,но просто не отиват на нашите фамилии.На братов4ет ми сина се казва Дейвид Венциславов Тодоров Shocked е тъпо(ли4но мое мнение)Важно е името да си отива на фамилията и да е съвременно,защото мъниците стават много 4увствителни в една възраст Laughing

# 34
  • Мнения: 1 512
Ние с мъжа ми бяхме избрали имена за бъдещите ни деца още преди да се вземем и да действаме сериозно по въпроса. И когато разбрахме, че съм бременна, решихме, че няма да казваме името предварително, за да не ни се бъркат в избора. Е, не че нямаше такива опити, напротив, майка ми ( а не примерно свекито) и дядо ми доста време ме ръчкаха, че трябвало първото дете да е на свекъра/ свекървата. Като се разбра, че чакаме момиче, майка ми каза, че трябвало да си помисля за вариант на името на свеки, защото така се правело, така се проявявало уважение. Моето мнение, че има хиляди други начини да покажеш, че уважаваш някого, без непременно да си кръщаваш детето на него ( с изключение на случаите, в които името наистина ти харесва), беше посрещнато с репликата : " Ама ти голяма философка си станала, бе" ( тъй рече дядо ми).
Така. Всички разбраха името на бебето в деня, в който се роди.
А имената бяха: за момче - Иван ; за момиче- Кристина.
Свекър ми се казва Иван, но не заради него се спряхме на това име, просто много ми харесва. Баща ми се казва Кръстьо. До известна степен Кристина е кръстена на него, защото баща ми е един изключителен човек, който е направил много за мен; има и друга причина, но тя е много лична и не мога да споделя с вас.

А за смешните имена: имам съученичка, чиято майка се казва Усмивка. Познавам Върбан Чешмеджиев и Вихър Сапунджиев.
А в телевизията има една жена, която не помня дали работеше като тонрежисьор  или нещо друго, казва се Здрава Каменова. Или Трендафилка Немска; Руска Симеонова ( която ми беше преподавател в Университета).

# 35
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Съпругът ми е разправял много хубави отзиви за един свой преподавател по химични технологии в техникума. Въпросният господин се казвал Войн Казаков. Добре звучи!

# 36
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Малко извън темата, тоест искам да споделя имената на част от домашните ни любими :
заекът Трифон, костенурката Гергина, сомът Галилей, котаракът Кръстю (Къти му вика свекървата Shocked ), паяците Панчо и Кънчо (тук има известно текучество, но имената не се сменят...) и  т.н. Веднъж приютих болен гълъб и го нарекох Теофан. Но се гътна скоро след кръщенето... Sad
Добре, че детето не окепазихме със странно име..
Преди да разберем пола обмислях мъжки имена с Д и се спрях на ...  Embarassed Днепър, Дориан, Доростол.   #Splat  Ама само се спрях. Не видях нищо по-странно от тези. Добре, че се роди Мая. Иначе де щях да търся сполучливо мъжко име!?    tiptoe

# 37
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз също трябва да се изкажа, нали скоро ще се  чудим по-сериозно и ние!
Аз много мислих! Първо бях решила Алекс-момиче,Алек-момче!
После Мартин или Олег и Алекса. Сега вече не знам и се чудя. За момиче не мога да си харесам и това е! А все сънуваме момичета с таткото! Чудя се ама какво да правя! Вие какво ще кажете за имената които си харесах до сега! Презимето и фамилията ще са Александров/а Рангелов/а? Давайте съвети!

# 38
  • София
  • Мнения: 15 219
Познавам 3 дечица с името Алекс-и трите са момченца. Ако си избрала това име за момиченце, в България ще му е доста сложно на детето.....

# 39
  • Мнения: 6 206
Цитат на: Vivi
Познавам 3 дечица с името Алекс-и трите са момченца. Ако си избрала това име за момиченце, в България ще му е доста сложно на детето.....

Е, на мен тия американци винаги са ми били чудни - с тия безполови имена.

# 40
  • Мнения: 2 693
Аз пък познавам момиченце Алекса, с ударение на първото "А". Още не знам как се приема от другите деца, защото тя е твърде малка... И също познавам безброй Александри, които от няколко години насам държат на живот и смърт да им викат Алекс, вместо едновремешното Сашка...

# 41
  • Мнения: 4 242
Цитат на: bobolenta
Цитат на: Мери
Олеле чакайте да си кажа и аз: Баща ми се сърди на брат ми половин година че не си е кръстил сина на него Shocked , то бяха сръдни , то бяха постановки, не е за разправяне, а татко се казва Юрий. Сега на мен се надяват да кръстя на някой от тях щерката ама няма да ги огрее, решила съм или на татко си или на никого да бъде пък ако щът да се сърдят, ама ми е голяма мъка че не мога да се спра на име още Rolling Eyes


Казвай как се казва таткото, ние ще помагаме Wink !


Бобо таткото е Ивайло и аз съм се хванала за Ивона, Ивайла или Йоана ама той нещо се противи та да видим дали няма да го изненадам в родилния Laughing

# 42
  • Мнения: 1 809
Мери, Ивона много ми харесва  Stuck Out Tongue ,но пък на галено нещо не става  Confused
Ивайла по-става, на галено Ива  Wink

# 43
  • Мнения: 1 809
Цитат на: Vivi
Цитат на: PoliaSp
А вие чували ли сте, че навремето са кръщавали децата с грозни имена, за да не им е уроки или да са късметлии?


Аааааа, сега вече ми става ясно защо баба ми се казва Въца Shocked  Close  Shocked  Close Ужасно име! Shocked  Shocked  Shocked  Явно уроки не са я стигнали през целия й живот! Imp  Twisted Evil  Imp  Twisted Evil

Ти нищо не знаеш  Sunglasses Баба ми (Бог да я прости, много добра жена) се казваше Вълка  Shocked , а дядо ми ( мъжът й) Цветко.Та добре, че първо се родил братовчед ми, та него кръстили на баба ни Владимир( взели само 1-вата буква , след хиляди препирни защо не бил точно с нейното име Close ) Аз съм се родила 16 дни след него и на мен се  паднала"честта' да нося името на дядо ми Цветанка(пак не цялото,благодарение на майка ми) Честно ви казвам, ама  не си харесвам името, но така и не го промених  Confused Само това "ка"  накрая ме дразни , ама нищо, де аз като се представям , казвам "...приятно ми е Цвети ..." Wink

# 44
  • Мнения: 433
Сетих се за една журналистка май че беше – Чайка Бележкова.

Общи условия

Активация на акаунт