Смешните имена на децата

  • 47 434
  • 261
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Цитат на: zoiche
...Мъжът ми смята, че Димитър е много хубаво име, само че аз не си падам много по тези имена, а и на галено Мите  Sad  ами нещо не ми допада...


Трудна работа с мАжките имена с "Д" .. И тез мАже като почнат да разправят за традицията... Иди се разправяй, че търсиш разнообразие..

# 61
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Страшно ми хареса това име Андроника! Нежно е, секси е, необичайно и благозвучно!

# 62
  • Мнения: 1 722
Erica, като бях ученичка много се срамувах от името се , а децата ми се подиграваха точно защото е необичайно. Та на мен никак не ми харесваше! Колко исках да са ме кръстили с обикновено българско именце - напр. АННА, пак щеше да почва с А. Ама нейсе!

# 63
  • Мнения: 2 641
Zdraveite,

Ami ako vaprosnite Elena i Kunka sa na 28-29 godini az sam uchila s tiah. Naistina tva Kunka e stranno ime, ama momicheto e svestno.
Ama ako vi kaza che v telefonnia ukazatel vidiah ime Troshka Prandachka kakvo ste kazete Wink?

# 64
  • Варна
  • Мнения: 4 818
На тези времена си кръщаваме децата как ли не, вкл. 5 годишният  Пиер  Shocked  , така че не би трябвало за има подигравки от страна на дечицата...
Ами фамилия  Паткина? Знаете ли колко пъти попитах момичето за фамилия и тя повтаря горката.. Все ми се струва, че се шегуваше..  Embarassed

# 65
Ние не сме фенове да кръщаваме децата си на роднини.
И двете са си кръстене на себе си.
А за смешните имена. Тук се появи едно младежче от Пловдив с името Запрян и се чудя как да се обръщаме към него Embarassed  Confused

# 66
  • Мнения: 1 517
Цитат на: Valka
В детската градина например е пълно с Мартинчовци. Както навремето е било името Петя. Сестра ми се казва Петя и майка ми е казвала че навремето като е родила сестра ми в болницата е имало още три новородени Пети. А аз колко Пети познавам ..... Иначе и Петя и Мартин са много хубави имена, но често срещаното име според мен става някак безлично.

Когато аз съм се раждала не знам колко е било модерно (поне в моя град), но откакто живея в Карлово от няколко години, виждам, че е пълно с Пети. Макар че дори не познавам много карловци, но по улиците постоянно чувам някой да вика: "Петя, Петя!" и се обръщам, а то не било за мен.  Simple Smile  И явно още си кръщават децата така, защото и на малки деца тъй викат. А аз иначе съм кръстена на баба ми Пенка.
Чувала съм пък за име Ябълка Крушкова (имало наистина такава), както и за име Лимон.  Grinning Познавах и една жена с име Чубра.

# 67
  • Мнения: 3 394
Цитат на: Honda
Тук се появи едно младежче от Пловдив с името Запрян и се чудя как да се обръщаме към него Embarassed  Confused

Vikaite mu "brake" Rolling Eyes (spira4ka) Snam 4e ne e smeshno, no e angliisko.
Maja mi e Krasimir, no nikoi ne moje da si izkal4i ezika i zatova go prekrastiha na Chris. Laughing

# 68
  • Мнения: 1 517
В един друг форум бяха пуснали един линк към страница със славянски имена (уж по-оригинални), но ако искате да се посмеете с повечето от тях - ето: http://slavpagan.hit.bg/imena.html
Имаше Девисил, Мързан, Мързован и какво ли не още...

# 69
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Ние кръстихме сина ни Стоил - изцяло на дядо му, но не, защото някой е настоявал, а защото ни хареса - българско, не често срещано и звучи гордо, стабилно, като в същото време "л"-то накрая го омекотява Wink . Пък и човекът си заслужава! Но, ако не ми харесваше името му, никой нямаше да ме накара да го кръстя така! Колкото до чуждите имена, които са несъвместими с българските традиции, съм твърдо против! Както и против имена като Станка, Стойчо, Пенка и т.н. Бих искала детето ми да носи името с гордост!

# 70
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Цитат на: sunny_zt
Отварям нова тема, защото явно е доста интересна. Смятате ли, че на всяка цена трябва да кръщаваме децата на родителите си, за да им угодим.
Как се чувстват децата с нехубави имена, имат ли самочувствие?
Това, че човекът прави името според мен не е така - как ще се чувства една Станка пред Симона, и една Живка пред Жана?


bez da sam chela drugite mnenia shte kaja,che samo i samo da ne se nalaga da ugajdam na babite i diadovtzite go krastihme s imeto,koeto na men i maja mi ni haresa.Tova,koeto nie izbrahme za deteto si i reshihme,che iskame da se kazva.
.........ne ugajdam na nikogo-osobeno za tova.
a ako niakoy shte se sardi,to problema si e negov.

dori sega s vtorata bremennost umuvame ime,no edva li shte e na niakoi konkretno...........Imenno za da niama oshteteni!
  ne che imat horata loshi imena,naprotiv mnogo sa hubavi,no......vapros na gledna tochka

# 71
  • Мнения: 76
И аз да споделя една смешка. Има и случаи, в които не че имената са "смешни", а съчетанието им с родителските е доста необичайно, за да не използвам други думи. Наши съседи имат 2 момченца, да са им живи и здрави. Да, ама едното се казва Томас, а другото Дейвид. Таткото е Ботьо... Смешка, нали?!

# 72
Цитат на: Honda
Тук се появи едно младежче от Пловдив с името Запрян и се чудя как да се обръщаме към него Embarassed  Confused

Аз имах познат Запрян, но той си имаше и по- българско име- Пламен, та си нямаше кой знае кви грижи- представяше се като пламен.
А по темата- познавам едно страшно симпатично семейство, което си има страхотно момченце на име Ран. Много думи се изприказваха по въпроса, ама не разбирам защо- така решили- така го кръстили.
А ние отдавна сме си решили- мъжко ако е- на тати, женско- на никой. Точка. Wink

# 73
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Цитат на: alma
Знам за Сталинка и Звездобройка.

Адроника и Светозара доста ми харесват, а пък предпочитам Димитър, отколкото Митко. Последното е  галено. Ахъм!  Wink


imah prepodavatelka va NSA,koiato se kazvashe Stalinka Ilieva,a muzikalnata v detskata gradina beshe Slivka Georgieva.

bez maitap Rolling Eyes

# 74
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Цитат на: petty
В един друг форум бяха пуснали един линк към страница със славянски имена (уж по-оригинални), но ако искате да се посмеете с повечето от тях - ето: http://slavpagan.hit.bg/imena.html
Имаше Девисил, Мързан, Мързован и какво ли не още...


na toia site sam vila ot smiah,i v sashtoto vreme mi stana tajno,che izobshto niakoy smee da go podhvarli kato ideia za badeshti maiki Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт