Как мислите вие? Дали се обидих с право или не?

  • 10 442
  • 72
  •   1
Отговори
# 30
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 270
Не бих се обидила. Колкото по малко очаквания имаш към хората, толкова по-спокойно ще живееш.
Аз имам 4 зълви, бих се радвала ако поне веднъж някоя от тях не се появи ако съм я поканила. Mr. Green

# 31
  • Vienna
  • Мнения: 519
Мерси 3а отговорите.
Хули, пиШа с кредор от немска клавиатура, няма 4, няма 3, няма иу, това е положението, съжалявам 3а неудобството при 4етенето.
3ълвата е австрийка, виждаме се около 5,6 пъти в годината. И а3 не 3нам 3ащо им се връ3вам токова, но ми стана просто много обидно и гадно.
Ако зълвата е австрийка, не се опитвай да пречупиш нещата през нашата си народопсихология.
Напротив, то4но това е, 4е тук никак не е прието на така да се каже официална покана да не се обадиш поне и да откажеш такти4но. В България е по ларж с те3и неща.
Имах приятели, който специално от 4ужбина (4ехия) дойдоха, 3ащото ги поканих...

# 32
  • Мнения: 4 965
За мен е напълно разбираемо жената да не се качи - вероятно е бързала да си вземе другото дете, била е изморена и /най-близкото до моята лична логика/ не е искала да те притеснява, когато вече другите гости са си тръгнали и да ти отнема времето да си оправиш дома или да се чудиш с какво да я посрещаш /може да са останали само въпросните сладки - аз лично не приемам това нашенско изсипване на роднините на гости за щяло и нещяло/.
Относно сладките - предполага се, че сте роднини и никога не бих се притеснила да си поискам сладки за вкъщи от близки

# 33
  • Мнения: 924
И все пак ако бяхте достаъчно близки можеше просто да се обади и да благодари за сладките, да попита как е минало тържеството..................

Другият вариянт е ти да беше изпратила дъщеря и до колата и лично да и поднесеш сладките

Според мен отношенията ви най-вероятно не са цветущи  newsm78

# 34
  • Мнения: 11 991
Не бих  се обидила, но бих я задраскала от  следващите ми списъци на  поканени, аз така всъщност постъпвам.Добре, не може да дойде, но би могла лично и учтиво да откаже .И да не си проси сладки, след като не знае всъщност дали тържеството изобщо е приключило и дали някой  гост от уважилите с присъствието си няма да поиска още.

Ако беше  зълвата беше българка  щеше дружно да е оплюта заради "Байганювщината" и "келепира", а сега какво да кажем  "Австрийска му работа и лакомия" Simple Smile

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Е, ми стига с тези сладки де, на някой нормален човек сякаш ще му се откъснат от сърцето,
много важно...., може на децата да им се е ядяло.

# 36
  • Мнения: 364
Австрийска, австрийска.. Колко да е австрийска?  Laughing

Гледа се с лошо око на такова поведение- нямам предвид това със сладките или некачването до жилището, а това, че не е отказала и благодарила лично за поканата. Иначе аз съм предагала на много близки хора да си вземат за вкъщи, ако има много останала храна- сладки, торта, сандвичи.. Поръчваме повечко за празници, а после си изсъхва в хадилника недокосната... Няма смисъл от свенивост!

# 37
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Toва със сладките - защо го приемате за чиста монета, че е поръчала на детето да вземе една чиния?! Аз съм склонна да мился, че на детето, което е гостувало, са му харесали въпросните сладки и е искала да вземе за майка си и сестра си или просто за вкъщи Wink. Било й е неудобно да си поиска и е пльоснала обяснението с майка си в бързината. Съдя по моята голяма щерка, която винаги толкова се притеснява да не направи лошо впечатление, че нерядко си измива ръчичките с мама Laughing. Може и да не е така, но не е толкова важно.
Относно това, че не се е качила - да, можела е поне да се обади да каже 2 думи, ама има всякакви хора, просто не се сещат или не са възпитани правилно - незнам.

# 38
  • Мнения: X
Вероятно не е първата й подобна проява, ако е по-особен характер...не й се връзвай, хора-разни.

# 39
  • Мнения: 1 844
Хората са различни и реагират различно. Нормално е да ти беше благодарила за поканата, да беше се качила за 5 минути да те уважи...ама нейсе-всеки с характера си. Ако обикновено обаче не се държи така може пък тя на теб да е обидена. Ако винаги си е темерут  Grinning- значи просто се примиряваш и толкоз.  bouquet

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 372
Ами явно си е такава жената..След въпросното тържество поне позвани ли да благодари за изпросените сладки  Laughing ..Вярно,че не е кой знае какво,но е въпрос на елементарно възпитание и уважение да звъннеш да откажеш или поне да звъннеш когато детето е там..

# 41
  • Мнения: 2 160
А може би знаейки,че снахата е българка ,
нали сме "диваци и варвари" ..... едва ли имаме предства от етикет ?!!!

# 42
  • Vienna
  • Мнения: 519
Не се обади и после.. нито да се и3вини, нито да благодари. Според мен, оба4е тя поръ4а на детето сладките, 3ащото то ми го ка3а, то4но като приклиу4и ра3говора с нея.
Тя не е трябвало да ходи да в3има др. дете, него винаги баща му го в3има и води.

А ина4е не е такава. То4но 3а това така се обидих.
Преди 1,6 години на нея й се наложи една повторна операция, 3ащото при първата имаШе големи усложнения, беШе много 3ле, бе3 малко да умре. А3 тогава докато тя беше в реанимация (ок. 10 дни) всеки ден се обаждах на хирурга, да говоря с него като с колега, как е, какво още трябва да се направи и т.н. А3 тогава след едно мое нощно дежурство (25 4аса траещо) я търсих по болниците (3ащото я бяха трансферирали в друга)....3ащото първо (още преди 2. операция) я бяха оставили с масивно кървене в стомаха и корема да лежи в обикновено отделение, бе3 болкоуспокояващи, бе3 нищо да се 3нае и да се прави.

# 43
  • Мнения: 378
Не бих  се обидила, но бих я задраскала от  следващите ми списъци на  поканени, аз така всъщност постъпвам.Добре, не може да дойде, но би могла лично и учтиво да откаже .И да не си проси сладки, след като не знае всъщност дали тържеството изобщо е приключило и дали някой  гост от уважилите с присъствието си няма да поиска още.

Ако беше  зълвата беше българка  щеше дружно да е оплюта заради "Байганювщината" и "келепира", а сега какво да кажем  "Австрийска му работа и лакомия" Simple Smile


Е, какво значи "не бих се обидила, но бих я задраскала...." то това ако не е класическа реакция на много обиден човек, какво е тогава? Задраскваш някого от бъдещи покани за събития защото не си му обиден? Един вид този човек спира да съществува за теб, но ти хич не си му обиден.... Нещо не схванах идеята... newsm78
А иначе аз пък бих се обидила. Поведението на дамата е обидно. Какво значи, че била в такова настроение, имала причини...? Ми и аз имам сигурно съответното настроение и причини да я поканя.... и съответно да ме нарани игнориращото и поведение. На нея такъв и бил характера и така си се държи просто. Ми моят пък характер също е такъв какъвто е и подобни неща ме нараняват и обиждат! А това за искането на сладки вкъщи.... е супер селяния!!!! Не става въпрос да съм "над нещата", не става въпрос "да не си слагам на сърце такива дреболии", ясно е, че болна няма да легна от това отношение, но и да не го забележа не мога! А и точно "дреболиите" разкриват най-добре кой колко струва ...
А до колкото съм запозната с нравите на хората по света... австрийците нямат обичай да си искат и пращат храна от и на родата.... Ама то простотията ходи по хората, не си подбира нации.

# 44
  • Мнения: 12 683
Не се обади и после.. нито да се и3вини, нито да благодари.

До този момент не бих се обидила. Даже би ми станало приятно, че иска да опита от сладките. Но мисля, че е редно да се обади и да каже - Благодаря, много бяха хубави.

Общи условия

Активация на акаунт