Как мислите вие? Дали се обидих с право или не?

  • 10 440
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 967


Е, какво значи "не бих се обидила, но бих я задраскала...." то това ако не е класическа реакция на много обиден човек, какво е тогава? Задраскваш някого от бъдещи покани за събития защото не си му обиден? Един вид този човек спира да съществува за теб, но ти хич не си му обиден.... Нещо не схванах идеята... newsm78

Означава, че няма да изпитам огорчение, няма да изпитам някакви негативни чувства, няма да се  размислям над случката, а просто ще престана да контактувам с този човек, защото очевидно имаме някакво личностно  разминаване.И няма да ми липсва, нито да поражда у мен каквито и да е отрицателни емоции.

# 46
  • Мнения: 364
Не се обади и после.. нито да се и3вини, нито да благодари.

Lucy, аз бих звъннала да питам как е, как ще прекарат празниците.. И между другото бих изразила съжалението си, че не е присъствала на партито. Ако каже нещо, казваш си директно: "Ами притесних се дали всичко между нас е ок, защото не се чухме толкова време. "

По реакцията и ще разбереш каква е причината.

# 47
  • Мнения: 2 156
Само бих и пожелала весели празници !
Нещата са си ОК !

# 48
  • Vienna
  • Мнения: 519
Не, 3а мен нищо не е ОК. От нея не съм о4аквала такова отноШение. Никога не сме имали конфликти, нито нещо 3а каране или делене. А3 й се обадих в4ера 3а пра3ниците и й споменах, 4е съм била ра3о4арована, 4е не е дошла и 4е не се е ка4ила поне 3а малко. Ка3а но така просто между другото, 4е е била уморена... И пак нито мерси, нито и3винявай, нито нищо...

# 49
  • Мнения: 3 157
Егати драмата-все едно чета писанията на 15-годишно момиче....как може да се вторачвате в такива глупости и дребнавости?Явно наистина ви е много лек и безсмислен живота и от няма-какво си правите драми.....смешно чак..

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 372
Егати драмата-все едно чета писанията на 15-годишно момиче....как може да се вторачвате в такива глупости и дребнавости?Явно наистина ви е много лек и безсмислен живота и от няма-какво си правите драми.....смешно чак..
Е,то е ясно,че не е драма,тя и авторката не се чуди дали е такава,а дали се е обидила с право,което е различно от правенето на драми..А и ситуацията си е за обиждане..Естествено,че не е кой знае какво,но е обидно толкова близък човек да не звънне да благодари и откаже,да не звънне,когато детето му е на партито,да не звънне после да пита как е минало и да благодари за сладките..Ми просто..нищо..Обидно си е,поне едни празници да беше честитила..Но не е драма  Peace

# 51
  • Мнения: 3 760
Предполагам, че в подобна ситуация и на мен би ми станало криво. Но за кратко.
Може да е била много уморена жената, може по принцип да не се усеща за такива неща. А може и да й е излязла огромна пъпка на носа и да не е искала да се показва пред хора...

# 52
  • Мнения: 2 156
Винаги очакванията са ни повече от действителността.
Бих се обидила,ако е моя сестра,но това още веднъж
доказва,че липсата на етикет се среща не само у нас!

# 53
  • Мнения: 405
Аз постъпвам по същият начин, когато съм зверски изморена и/или по някаква причина в момента имам нужда да съм сама и единственото ми желание е никой да не ме вижда. Нещо като зареждане на батериите. Знам, че понякога това отстрани изглежда некултурно, тълкува се като неуважение и хора ми се засягат, но личният ми мир в такъв случай е по-важен от чуждия. След като не е нищо лично към никой, не виждам нищо лошо в подобна постъпка.

# 54
  • Измир
  • Мнения: 650
Честно казано и аз бих се почуствала леко обидена. Но много хора не се замислят за чувствата на другите. Според мен не би трябвало да се сърдиш, а само да си имаш едно наум. Тази жена е погълната от ежедневието си и знай, че не можеш да разчиташ на нея. Сигурна съм, че и да не я беше поканила, нямаше да ти се разсърди.
Моят брат е същият. Дойде на РД на малката ми (2 години) в семейно обкръжение и след 20 мин ме попита дали може да си полегне в спалнята  Crazy. Скучно му беше май, но пък можеше да потърпи 1 час.

# 55
  • Мнения: X
Хм, според мен нещо я кара да си мисли, че може да се държи с теб по подобен начин. Защото обидно или не, поведението й е несъмнено невъзпитано. Ти по-добре си я познаваш. Може по принцип да си е такава инфантилна и егоцентрична жената. А може да е заради това, че понякога западняшките роднини свикват много бързо с ниското ни самочувствие на българи и опитите ни все да се представим добре, все да им нагодим, и прекрасно се възползват от слабостите ни.
Майката на баща  ми беше чужденка и навремето често ни навестяваха сестрите й от Югославия и Германия. Най-редовно говореха за майка ми на унгарски в нейно присъствие, като си мислеха, че не ги разбира. Но нямаше как да го скрият, отвсякъде си личеше. И да, обидно беше.
Няма да забравя един колега- германец колко унизително се държеше с българските си тъстове. Хората били толкова път да го видят и да му оставят подаръци, а оня се прави на зает, та чак възмутен даже, защо му досаждали.
На мен самата често ми се налага да бъда вежлива с видимо груби и невъзпитани хора и сякаш точно роднините в един момент го отнасят- може би защото знам, че дори да се стросна, все някак ще бъда разбрана и ще ми бъде простено.

# 56
  • Мнения: 186
Даа, австрийка била ,а и сдържана отгоре на това.Обаче не ѝ пречи сладки да си иска.
Може наистина нещо да се сърди, ама при това положение нормален човек сладки няма да иска.

Друг вариант е да не е подходящо облечена-стари и износени дрехи или пък ако работи на кофти място може и да се е ароматизирала  с нещо неприятно.

Тъпо ,е че вместо директно с теб да говори използва детето за посредник.
И аз не съм от най-отраканите и възпитани ама поне едно благодаря за поканата и сладките щях да кажа.
Има нещо гнило в Дания или Австрия по-точно. Naughty

# 57
  • Мнения: 186
Егати драмата-все едно чета писанията на 15-годишно момиче....как може да се вторачвате в такива глупости и дребнавости?Явно наистина ви е много лек и безсмислен живота и от няма-какво си правите драми.....смешно чак..

Айде,сега не може все световния мир да бистрим. Peace

А и тук човек спокойно може да се възползва от леката анонимност и да говори за всякакъв проблем,колкото и маловажен да е за други.

# 58
  • Мнения: 2 172
Аз бих се обидила страшно много/защото лично аз никога не бих постъпила така ,ако ще цял ден и камъни да съм влачила/-елементарно уважение е това все пак.

Но не би си го слагала и не бих размишлявала в никакъв случай.Нервите ми трябват за моите си съществени дела  Peace

# 59
  • Мнения: 19 523
Ами аз бих се обидила също, но да си призная самата аз съм била канена на някакви места, където хич, ама хич не ми се е ходило /напр. не харесвам самата домакиня, нямам общи теми за разговор и т.н. - не че точно този случай задължително  е такъв де/, но задължително бих се обадила и бих предупредила, че няма да дойда. Но това за сладките -  не зная за мен е необяснимо.

Общи условия

Активация на акаунт