Коледно настроение! - 4

  • 51 072
  • 335
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 899
Хоп и аз в новата тема с едни


Домашани бонбони Ferrero Rocher




Рецептата

Последна редакция: пн, 20 дек 2010, 23:18 от Umbra

# 61
  • Варна
  • Мнения: 355
ООО, Umbra, как те обичам заради тази рецепта!!! Това са любимите ми бонбони  Hug

SZA, благодаря за обновената тема.

Аз нямам какво да показвам сега, в събота направихме с майка ми по 2 дози от линцеровите, ванилените кравайчета и меденките - цял ден ни отне и после 2 дни реанимация. Сега събирам сили за щолен и за украсяване на меденките.

# 62
  • Мнения: 60
Umbra, това са и моите любими бонбони! Simple Smile Добавям и тази рецепта към тези за Коледа. Предполагам, че могат да се потопят и в млечен шоколад, нали? Защото не обичам черен изобщо. Има ли някаква тънкост при разтопяването на шоколада? Аз онзи ден пробвах да разтопя един млечен в микровълновата (прочетох в един сайт, че може), но не стана. Разтопи се, но не и достатъчно, за да се потопи каквото и да е в него. Аз съм тотална начинаеща в тези неща и ще съм благодарна за съвет.   bouquet

# 63
# 64
# 65
  • Мнения: 769
Martita ,по  този начин се темперира шоколада за да стане със хубав гланц.Тук може да прочетеш за този процес. Grinning

# 66
  • Мнения: 308
   Джемма, благодаря за рецептата. Нямам такива формички, но мисля да опитам дали ще стане с малки чашки. Също така ще пропусна жълтъка и рома.    Grinning

  В тази връзка и един въпрос - когато слагате ябълката обелена ли е или не? Ако е обелена там, където се допира до меденките не се ли развалят?    newsm78
Аз не съм ги белила, нарязах на резенчета и ги наслагах. Сутринта проверих меденките и едното парченце беше залепнало на една от тях, но нищо - ще си я изям аз  Mr. Green Иначе мислех да им подложа по едно парче от хартията за печене, но ме домързя  Crazy

   И аз си мислех да подложа под ябълката фолио. Утре ще сложа, че Коледа тропа на вратата.

   Поздравления за красотите показани на последните страници.     bouquet

# 67
# 68
  • Мнения: 786
Violenza - тоя път ще дойда да взема сладки Laughing Изкара бастунчета Hug
Аз да питам - с какво залепяте медените къщички и може ли от тестото за обикновени меденки да се направи или трябва да е някакво по-специално newsm78

# 69
  • Мнения: 899
Радвам се, че ви харесват, доста близо са по вкус до оригинала  Hug
Martita, няма проблем шоколадът да се замени с млечен - получават се по-сладки бонбони  Simple Smile . А иначе топенето в микровълновата е лесно - начупваш шоколада на малки парченца, капваш малко олио и пускаш на интервали за по около 30-40 секунди. След изтичането на всеки интервал разбъркваш, колкото е възможно и много внимаваш шоколадът да не се пресече - аз пускам и спирам за по малко, докато се втечни изцяло.

# 70
  • при принцесите
  • Мнения: 90
А за украса за сладките има ли вариант на глазура без белтък? Защото той е суров, нали? За алергични към сурови яйца Rolling Eyes

# 71
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234
Лелее,вече цели 5 стр,много сте бързи.Благодаря за прекрасната тема  bouquet

# 72
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
А за украса за сладките има ли вариант на глазура без белтък? Защото той е суров, нали? За алергични към сурови яйца Rolling Eyes

Възможно е с пудра захар и някакъв сок или лимонов сок или коняк (ром). Погледни тук.
Може и с шоколад също.

# 73
  • Плевен
  • Мнения: 973
Хоп и аз в новата тема с едни


Домашани бонбони Ferrero Rocher



Рецептата

Големи благодарности за тази рецепта   bouquet. Тъкмо ми бяха останали бонбоните Рафаело в списъка, но няма как да пропусна тези  Grinning!

# 74
  • Мнения: 22 867
 Umbra, много съблазнителни тези Ferrero Rocher! Crazy Heart Eyes  bouquet

Мини щоленчета, меденки и заготовки за къщички. Ще трябва да събирам строителната бригада! Grinning







 

Общи условия

Активация на акаунт