Ноемврийски бебчета - 2010 - тема 2

  • 21 979
  • 730
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 291
ми, във всички сайтове пише, че в 14ч ще е слънчево и 10 градуса, а сега е 4... аз няма да слагам найлона - пакетирам го и поемам

# 46
  • гр.София
  • Мнения: 250
Мише и аз чакам само да стане да го нахраня, пакетирам го и аз и хайде на въздух.Ще взема найлона пък ще видим дали ще го слагам.Аз принципно съм против тях ако не е крайно наложително понеже много запаряват и вътре става като парник.

P.S.Абе все се каня да питам има ли мами от Люлин (за Весито знам).Може някой ден да си направиме някоя среща ???

# 47
  • Мнения: 94
Запис и от нас !
Днес бяхме на консултация направихме 1 м
Натдала е малката 1 кг и е пораснала с 3 см и половина ,имунизираха ни почти не плака направо герой !
Изписаха ни и на нас деавит та сега да видим къде ще ги намерим нямало ги по аптеките
Да ви кажа сменихме капките за коликите просто еспумизана свърши - взехме Саб симплекс и детето спа два дена като кукличка спи яде спи яде сигурно докато привикне и към тия капки ще е така та поне и аз поспах малко вчера
А за ръмженето и ние сме така хем прохърква кат пияница хем ръмжи кат се напъва чудо  
Да ви питам момичета с какви шишета сте ?
Моята бебка като и давам водичка се дави тасе плаша направо страх ме е тя не че я уважава водата ама от време на време пие !
Шишетата ми са на авент с 1 дупка
Kölsches Mädel какво е това Baby-Vac ,че днес и ние имаме едни корави парченца сополки ама са на вътре и не знам как да ги извадя

# 48
  • Мнения: 1 883
Viviq, ето това е : http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=7285&cat=49 Доста момичета от темата ми го препоръчаха, съответно и аз сега го препоръчвам. Слага се на прахосмукачката и издърпва сополките мигновено, не да се мъчиш 100 часа като с обикновените аспиратори. Много съм доволна!  Peace
КАто чета как се приготвяте за разходка ме навивате и мен!  Hug Ще взема да се приготвя и аз да изкарам диването!

# 49
  • Мнения: 38
Леле и аз да се запиша, че от 3 дни си пиша, и не успявам да си допиша, а още помалко да го публикувам, че това мойто джуджанче тези 2-3 дни баш ми разказва играта  Crazy   Та и аз съм в отбора на целодневно държащите се на ръчички или висене на гърдички  Blush

Аз успях да си намеря Вигантол, донесоха ми го от Македония, и уж трябва директно да се капва по една капка в устичката, ама нашия хич не стои мирно, та задължително 2-3 капки отиват я във вратлето, я по лицето, докато една капне на правото място  ooooh!

Берушче, хубаво прекарване на гости и чакаме ви  Hug

Ох, хайде отивам, че пак се почна рИването  Tired
 
Лек ден мамчета  Hug

# 50
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
И Венелин ръмжи особено като го сложа на гърда, направо маугли може да ни завиди, вече като напъва не ръмжи толкова само става червен и мрънка. За сметка на това е обринат целия защото се омазва с кърма максимално докато суче или се наглася...

# 51
  • Мнения: 331
Здравейте, мамчета!
Най-накрая и аз да се запиша, но такова е положението...
Аз бях от последните родили, та да споделя последна за раждането. Нали 'пренасях" с 1 седмица, та на 01.12 решихме да предизвикаме раждането. Отивам си аз сутринта, минавам всички "процедури" и си чакам лекаря - часът е 9 сутринта. Към 9.30 доки пристига и ми пука мехура. обаждам се аз на мъжа ми, че се започва и че си изключвам телефона, а доки междувременно отива да си свърши нещо с думите "Разходи се малко по коридора, има време"Аз очаквам, че ще ме включат на система. Да спомена, че разкритието ми беше около 1 см. Тръгвам да се разхождам, група стажанти обикалят наоколо и ги гледам с любопитство. Започвам да усещам болки, засичам - на около 5 мин. Много скоро след това на 3 минути. Започва зверски да ме боли, превивам се в коридора, няма акушерки наблизо и доктора липсва. Доктора, който е със стажантите ме гледа и ми се хили. Боли ме много, причернява ми... Едно момиче от стажантките ме попита дали ми е лошо. От болка и страх и умиление от вниманието се разпаках и едва успях да и кажа, че ми е много зле. Тя ме заведе в предродилна и ми накваси с устните с вода. Минава 10 часа, болката е жестока, идва доктора, изненадан че нещата се случват толкова бързо - разкритие 6-7 см ooooh! питам го скоро ли ще родя, защото толкова ме боли и няма нищо общо с болката от първото ми раждане. той ми казва, че до 11.30 ще се случат нещата. Поглеждам към часовника - 10.30.Моля се на бога да издържа и си мисля, че никога няма да позволя на дъщерите ми да родят нормално. След малко чух да казва на акушерките да се приготвят - не знам как съм стигнала до родилна зала. И ...в 10.44 се роди Димана.Така моето второ раждане протече реално за около 40 минути, после си правеха с мен майтап че не съм разбрала кога съм родила, а доктора ми викаше "скорострелнице". Заради бързото разкритие се поразкъсах и получих бродерия пред очите на отбора стажанти, но ми беше все едно - до мен лежеше моята втора дъщеря.Сложиха ми я на корема веднага след като изплака, както си беше "мръсничка" - няма по-прекрасно усещане!
Тя е само на кърма, засука 2 часа след раждането и мисля, че засега кърменето се получава - качила е 600 гр. за 20 дни.

# 52
  • Мнения: 1 883
Галинаник, бая бързичко си родила  Crazy, браво! Поздравления и за кърменето!  Peace

# 53
  • Мнения: 1 085
Галинаник, поздравления и от мен за раждането и благодарим за разказа  Hug
Терминаторче, мерси за линка - отивам да хвърля едно оЧо, ако не ревне Бела де Wink
Аз да ви кажа какво съм предприела срещу коликите. От няколко дена си правя около литър чай (лайка,семе анасон,семе копър) и си го поркам през деня. Невероятно, но факт - беба се успокои пу-пу-пу Heart Eyes

Като ви чета и разправяте, че вашите хубавци кротуват на разходка - при нас обратното  Mr. Green Излизаме в неделя и докато стигнем до колата нашта вече освирепяла от глад Crazy - чякахме я да се насуче за да тръгнем. Пристигаме до дестинацията, слагаме я в количката - след 10-ина мин. реееееееееев. (бяхме на едно яхтено пристанище) Намирам една отдалечена пейка с триста зора, а нашта суче малко и спира. Тръгваме отново и тъкмо се радваме на коледната украса и пак реееееееееев Shocked  Стигаме до парка и аз отново я кърмя(историята се повтаря).После с любимия решаваме да пием по едно капучино и да се насладим на залеза- да ама не Joy Joy JoyНаправо ни разказа игрите на тази последна разходка Laughing
Абе така както е освирепяла да яде нон-стоп ми прилича на "криза на растежа" или както там беше, нали сме в шеста седмица и до този извод стигам. Иначе хич не е залиняла госпоИцата. Айдееееееее викат ме  Mr. Green
До после Heart Eyes

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 235
момичета не се чудете ами направо го копувайте този Baby-Vac.е няма таквоз чудо.на тоя дето го е измислил newsm20.иначе и моя звяр е същия.все ръмжи и се напъва.даже се дави и кашля от сополите.до вчера беше на виброцил и тобрадекс ама файда никаква и от днес му ги спрях.мики и бръмбазеламойто детенце суче от дясната гърда а като го сложа на лявата почва едновременно гърч и рев.цокне два пъти и почне пак да се опъва.и сега като се изцедя в дясната имам кърма а в лявана не повече от 30 грама.винаги почвам да го храня от проблемната гърда и пак нищо.какво да направя .на какво може да се дължи това опъване?

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Този аспиратор за към прахомсукачката не е ли много силен като смукателна сила за бебшкото носле?аз с този ме е страх да не й изсмуча нещо друго Laughingпреди ползването му слагате ли физиологичен разтвор?или направо дърпате?и колко като времетраене отнема да се изчисти нослето?и изчиства ли се напълно,да не се чуват други сополки вътре?колко пъти на ден го ползвате?
много въпроси нареедих Simple Smile
аз като дърпам с обикновения аспиратор,все остават,те нейните са доста навътре,някой път излизат бистри,друг път леко зеленикави
но до преди една седмица я лекувах с Офтакуикс в носа за стафилококите уж,той носа после се позадръсти повече

Ползвали ли сте Фунгостатин за млечница?направих го по указания ,то стана рядка течност,т.е. не става за мазане в устата ,а за изсипване в устата,питах педиатъра ,и той се учуди,каза да го прилагам както е написано в листовката.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 235
niko11 не не е силен.така е направен че смуче точно толкова колкото трябва.малко звуча като рекламно лице ама наистина само тази помпа успява да изсмуче секрета от нослето.затова го препоръчвам горещо на всички.лично аз си го поръчах от онлайн магазин пакостник.излезна ми към 30 лева.

# 57
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
Здравейте,
и ние се поразходихме и днес, следобад тук беше много слънчево и приятно. С каката даже хапнахме навън, а бебка кротува през цялото време. Wink
Да ви се оплача, че днес ми звъннаха от работата - и двата ми болнични са объркани и са ги върнали от НОИ, та утре трябва да ходя да се разправям и по болници и при гинеколожката ми. Embarassed
Бебославка мои познати  от Благоевград ми казват че тук масово се донася витамин Д от Македония, бил по хубав, сигурно и аз от там ще си поръчам. А като Вики ми беше бебе помня че сестрами от там пак ми беше взела някакво кремче за подсичане, страшно хубаво беше но не му помня името.  newsm78
И аз не съм ви разказвала ка се роди Белослава. Също като galinanik  и аз  много скоростно родих втория път. Постъпих в болницата на 2 ри следобяд в 16.30ч с идеята на 3 да ми предизвикат раждането.Но докторката която ме прие предложи първо да ми направят запис на тоновете и по време на записа както си бяха някакви мижави контракциите изведнъж уреда направо се повреди и започна да показва страшни амплитуди. Според докторката раждането беше започнало, прегледа ме за разкритие в 17.30ч и установи че имам 4 см., увери ме че до утре сутрин ще съм родила. Каза ми да отида да ми направят клизма и да се поразходя, а преди да и свърши смяната отново ще ме прегледа. и ТАКА В 18,30 ч вече имах 7 см разкритие, за съжаление тогава се случи нещо лошо - прокъврих изведнъж страшно много, тоновете на бебето спаднаха, докторката и акушерката се ошашкаха здраво и бързо извикаха екип за спешно секцио. След по малко от 10 мин. екипа беше готов за операция, а аз вече бях с пълно разкритие и напъните ми започнаха. Една от докторките от спешния екип взе да ме намества в различни пози докато намери такава в която тоновете не затихваха и отряза категорично че ще родя нормално. Отведоха ме в родилна зала и след доста напъни Белослава се роди.Въпреки че беше с омотано около врътлето пъпна връв беше много беличка и сладичка. За съжаление се оказа доста преносена и се беше нагълтала с мръсни околоплодни води. Правиха и промивки на коремчето и се наложи да пие антибиотик за да не получи някаква инфекция. Та така дадоха ми я да я накъмя чак на 4 ден, но пък девойката веднага си засука, а в моманта си наваксваме с попуснатото в болницата гушкане и кърмене. Wink

# 58
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Е момичета браво - май сте единствените преносили мами със бързо раждане Simple Smile
Марси важното е че бебка е добре и вече всичко страшно е минало Simple Smile

# 59
  • Мнения: 92
Дзаак,ето ме и мен в една кратка пауза със свободни ръце.При моята Ая,натдаването върви скорострелно.На 10 беше 5,100кг.а вчера като я теглих 5,900 .С тия темпове на растеж до консултацията ще е дебеланка.Искам да ви питам за Деавит в каква доза ви го предписаха,на  гладно ли се дава че на мен ми взеха рецептата в аптеката и сега незнам по колко да го давам?Ако някой още не си го е набавил може да го направи отивайки към централна автогара по Опълченска.В края на улицата има денонощна аптека в дясно от пътя.Там го има.
                                                 Весело посрещане на коледните празници и хиляди прегръдки за всички бебчета !

Общи условия

Активация на акаунт