На море в Гърция - 3

  • 224 888
  • 724
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 721
но в тази солена вода и без това не е за деца, ходи им обясни да не си мокрят очите, доста по-солено е от нашето море. 

Ее, недей така Simple Smile) Тази вода има изключителни качества, моят съвет е мушкайте децата целите вътре, като местните, лекува нослета, гърло, кожа и какво ли не Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 423
Ааа, есента пак бяхме на море в Гърция и някой беше забравил да вземе капки за нос  Embarassed По закона на Мърфи точно на първия ден малкото вдигна температура и затекоха страшни сополяци. Та с една сламка от сок взимахме от морето и направо в носа, всичко мина за 2 дена  Laughing Мисълта ми е, че май месец на море, на 5 звезди на цени на 2, е изключителна възможност, която не трябва да се пропуска. Спокойно преглъщаме факта, че морето е студено за къпане.
Весели празници, момичета  santa2

# 17
  • Мнения: 7 160
Записвам се и аз в темата, че започвам да се оглеждам за гръцко моренце през юни.
Миналата година бяхме на о.Корфу началото на юли и на Сани бийч клуб през септември.
Традиционно тази година отново сме на Сани, но ще следя темата и за други интересни места, които да посетим през месец юни.

# 18
  • Мнения: 4 668
Пет поредни години ходим в Океания през май - винаги е било чудно времето . И за плаж става . Единствено водата във външните басейни е студена , но ние ползваме вътрешния и плажа  Peace

# 19
  • Мнения: 11 102
Пльок!
И тази година, естествено.

П.П. Отговарям на почти всякакви въпроси за островите Simple Smile
Събирам информация за Пелопонес - познат ми е само Нафплио, а имам мераци за там - къде, какво, защо и най-лесните начини за стигане с малки деца.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 688
Изпуснала съм новата тема за Гърция. Simple Smile
Преди няколко дни - за НГ бях в Порто Карас - прекрасен парк и място, но поне 4-звездния хотел Ситония не ме очарова особено - доста амортизиран е, а баните са ужасни. Вероятно 5-звездния Мелитон е по-добре.
Миналата година бяхме през май в Сани - далеч повече ми хареса хотела, иначе външните площи много си приличат - прекрасни за семейства с малки деца - чисто, красиво, зелено.
Въпреки това този тип почивка all-inclusive вече ме подтиска, идват ми в повече тълпите в ресторантите, май искам по-диво място, без много хора. Затова съм си харесла или вила в Кефалония - но е доста път, или пък малко хотелче на Ситония. Ще следя темата.
А, ходила съм 3 пъти на Тасос, мога да дам инфо за там, ако някой се интересува. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 182
Olive, всичко което си писала е и мое мнение Simple Smile.Също бяхме в Порто Карас за НГ и точно  навалицата  в ресторанта и хотела ни дойде в повече.Добре, че не стояхме много на едно място,обиколихме целия полуостров и вече съм в търсене на  тихо място до плаж за лятото.Най- ни устройва вила за няколко семейства.
В сайтовете няма голямо предлагане и общо взето са едни и същи места, някой търсил ли е на място  без предварителна резервация?

# 22
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
За самостоятелно настаняване може да ползвате и този сайт : http://www.homelidays.com/  Simple Smile





# 23
  • Мнения: 7 160
Въпреки това този тип почивка all-inclusive вече ме подтиска, идват ми в повече тълпите в ресторантите, май искам по-диво място, без много хора.
На същото мнение съм. Миналата година направих компромис и резервирах за последен път all-inclusive.
Не, че беше лошо, но не е това нашата семейна почивка. Блъсканицата в ресоранта вече ми идва в повече.
Децата пораснаха и спокойно можем да се храним всеки ден на различни места.
Определено ще търся хотелче само със закуска или закуска+вечеря.


П.П. Отговарям на почти всякакви въпроси за островите Simple Smile
Благодаря.  bouquet По-нататък ще се възползвам.

Последна редакция: чт, 06 яну 2011, 09:29 от Фран Джонсън

# 24
  • Мнения: X
Да ви пусна и аз един линк. Ровейки в нета го намерих, но изглежда много полезен. Аз си харесах 2-3 местенца на Закинтос.

http://ionian.holiday-in-greece.net/index_en.html

Я ми кажете Александра бийч на Тасос наистина ли си заслужава парите. Мислим през септември да направим по дълга почивка и се чудя на Сани или нещо друго. Приемам и предложения.

# 25
  • Мнения: 7 160
Току що разгледах набързо в Google Earth Закинтос и Кефалония, но не видях големи плажни ивици. Thinking
Вие с какви впечатления сте?

# 26
  • София
  • Мнения: 6 688
Струва ми се, че са малки закътани заливчета, но на мен това ми харесва. Ето малко инфо от приятел за Кефалония, мисля че е бил септември 2010 там:
Относно Кефалония пътят поне на мен ми се стори адски много, но все пак ние го взехме на веднъж без особени почивки и все през нощта и беше грубо около 11-12 часа. В гърция пътя е много хубав до Йоанина(преди Игуменица) (уникална магистрала е, много скоро са я пуснали-спочти само тунели и мостове, с 2 такси от по 2-3 евро) , където се отклоняваме за Лефкада първия остров. До него се минава през не много дълъг тунел под морето(3 евро такса) и от другия край на острова има ферибот. Кефалония е доста приятен остров, но същевременно не е много развит (малко див) и не е особено населен. Ние бяхме в края на сезона и почти никакви хора не срещахме дори и на най-атрктивните им места. Не бяхме на хотел ами си наехме една много приятна и изгодна в началото и в края на сезона вила понеже бяхме 7 човека. Вилата беше бих казал луксозна, с басейн и пълно обзавеждане включително пералня, миялна машина кухня с уреди и посуда, всичко необходимо. Като е интересно да се види, но и пътя е доста. Особено приятно беше, че нямаше никакви хора въпреки че е доста атрактивно място и е с много запазена природа. След като минахме на Лефкада- острова до който се стига и по суша веднага се забелязва приликата с нашето южно черноморие, заведения, Сергии и тълпи от хора Морето и плажовете са уникални, водата е кристална дъното се вижда и на 6-7 м и повече.

# 27
  • Мнения: 11 102
Рал, Александра бийч е много по-зле от Сани като... всичко. А и Тасос не е мястото за пакетна почивка, други са достойнствата му Simple Smile

Фран, Закинтос няма големи плажни ивици (освен Кукунариес на Скиатос, аз друга по островите не се сещам, което да отговаря на нашите разбирания), освен може би Лаганас, който пък е супер разработен и туристически.
Заливчета има безброй, но като цяло островът е планински и брегът на повечето место е висок и стръмен. Наваджо, което го снимат по всички туристически брошури, дава една добра представа (и е страхотно място), а на много места релефът е от сорта на Палеокастрица - скални образувания и пещери направо в морето.

В Кефалония не съм ходила, а как искам Praynig

# 28
  • Мнения: X
Рал, Александра бийч е много по-зле от Сани като... всичко. А и Тасос не е мястото за пакетна почивка, други са достойнствата му Simple Smile


Аха мерси. И на мен Сани миналата година ми хареса, но тълпите в ресторанта ми дойдоха в повече и се изнервих.
Искам нещо по лежерно, в никакъв случай Al In, може би HB. Искам да има наоколо малки селца и кръчмички. Да е по-диво както се казва и не толкова организирано като в Сани.

# 29
  • Мнения: 11 102
Проблемът е, че ако търсиш наистина луксозен хотел от типа на Сани, на Тасос няма да го намериш - само два или три са с повече звезди, и като цяло отзивите за тях са противоречиви.
Предпочитаният начин за настаняване на острова са семейни хотели, студиа, къщички, бунгала... не зная доколко това те устройва.
Иначе селца и кръчмички - колкото щеш.

Александра конкретно е близо до Потос, най-оживеният град в Тасос, като изключим столицата. Там много турист, много нещо. Но селцата са малко по-нататък.

Общи условия

Активация на акаунт