Израел-52

  • 36 086
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Надявам се, че ще можете да видите албума: Бъдни вече … 82;ва
(ако ли не, ще ви го шервам на лични във фейса - който иска) 
Simple Smile

# 61
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Не става Ментуш, няма намерено съдържание  Rolling Eyes

# 62
  • Мнения: 0
Бубеееее Hug Hug Hug Hug Hug Hug Хиляди Коледни прегръдки от топла България ( 15 градуса  Flutter ) . Толкова кофти ми стана като те прочетох , кутрето да минава  и дано до година Коледния Дух се спре за по дълго в вашата къща ... Ако имаш проблем с трапезата или елхата, само свирни ще пратим от тук Hug

Мента всъщност съм живяла мъничко с религиозни - брата на моя човек е религиозен , женен е с 4 дечица . Жена му не знам до колко е  еврейка - пра баба и е била  еврейка по майчина линия, но пък тя се пада четвърто коляно  . Религиозни са си хората обаче,спазват си всичко .  От тях съм добила впечатления и от едни руски евреи ,които бяха на гости . Като цяло се обличат в по тъмни цветове, а ако е някакъв по светъл , то най тъмния нюанс. А тези руските имаха дъщеричка 7-8 годишна ,която беше с покрита глава , не изцяло а като обърната забрадка   само отгоре .



Весел празник на празнуващите   bouquet

П.П. линка и на мен не ми се отваря .

# 63
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Догодина живот и здраве може и да успея да се подготвя  Rolling Eyes
Светле, аз съм виждала тук деца от религиозно семейства и бяха с пола и панталон.Тогава още не говорех иврит и мъжо (тогава гадже) превеждаше въпросите ми. Не получих нито един смислен отговор, много се разочаровах тогава от религиозните. Единия от въпросите беше как ще реагира бащата ако детето му избере да бъде като мен, той ми отговоти, че нямало как да стане  Rolling Eyes Странни хора  Whistling

# 64
  • Мнения: 79
Честито Рождество на всички, които празнуват!Бъдете здрави - това е най-важното!

Бубе, бързо да оздравее кутрето и дано този инцидент не ти е сринал настроението.  Hug
Имам чуството, че тук никога няма да имам Коледа, предната година беше скапана и тази не върви на добре  Tired
Новата година ще е много добра, ще видиш! Всички неудачи сте останат в старата, а и Коледа и елхичка ще си имаш.  Hug

# 65
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Да ви позанимая отново с тази драма, наречена с бебе в количка в израелския автобус  Crazy Ментов закъснявал за плуването в петък и решил да се качи с количката в автобуса - шофьорът му поискал допълнително пари, бебешката количка се таксувала  Shocked Някой да се е натъквал на такова нещо? И къде мога да проверя дали наистина съм длъжна да купувам билет за бебешката количка?  Rolling Eyes На мен ми звучи невероятно, но пък е съвсем прясна случка... (и ММ е бил много изненадан)
---



Светле, всяка общност си има своите традиции, които да спазва (вкл. за облеклото). Въпрос е и на интерпретация на канона, и на обичаи в самата общност. Наистина при харедимите (тези с къдричките) жените са с по-тъмни цветове, но ти самата каза, че твоят човек не е такъв.
На жената в деня на сватбата се слага було - за да се отличава от неомъжените жени. Религиозните жени остават и след деня на сватбата с по този начин покрита глава... Обаче в никоя еврейска общност на дете не се покрива косата, може да не е било свързано с това, че са евреи или пък просто да е от непознаване на идеята...  Wink

Всъщност, ако сте в близки контакти, би могла да ги попиташ  Peace

Дано намериш правилното решение за себе си, без да правиш компромиси с принципите си. Иначе от къде черпиш информация (освен от форума и наблюденията върху въпросното семейство)?

# 66
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ментуш, винаги можеш да се свържеш с телефония им център и да попиташ, аз иначе нямам идея дали се плаща  Peace (Това разбира се ако Ментов е обърнал внимание в автобус на коя компания се е качил)

# 67
  • Мнения: 1 526
Ментуш, плаща се  Peace. Защото количката заема място. Ако се качиш само с детето няма има нужда да му взимаш билет и така до 5 год. Но за количка се плаща.
Аз навремето се ядосвах, че децата до 5 г. пътуват безплатно, а аз като се качвах с двамата ми искаха пари за единият. Тоест единият пътувал безплатно, а другият защото нямал друг придружител го таксуваха и то като голям човек. Един възрастен- едно дете безплатно, две не можело  Rolling Eyes. Така е и в Дан и в Егед- бадук  Laughing.

# 68
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Един възрастен- едно дете безплатно, две не можело  Rolling Eyes. Така е и в Дан и в Егед- бадук  Laughing.
#Crazy

# 69
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Аз знам, че между компаниите няма разлика, защото на всички еднакво им струват билетите. До сега никога не ни бяха искали пари при все че пътуваме всяка седмица с малкия, но наистина - аз го взимам в бебеносилка в 99% от случаите.

Място заемала, за мен това не е справедливо. Crossing Arms  Ами, аз заемам по-малко място от повечето пътници - на това основание мога ли да си поискам отстъпка  Tired
По принцип "паркираме" количката по средата, там, където е мястото за инвалидни колички... Да не би и тях да ги таксуват за място?

Тали, мерси  Hug знаех си, че някоя майка с повече опит ще знае...

Последна редакция: нд, 26 дек 2010, 22:23 от Mentha

# 70
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Боже каква простотия  Rolling Eyes

А я да попитам нещо аз, харесах си една рецепта за бисквитки та вътре пише амоняк  Rolling Eyes Какъв е тпзо амоняк с който се готви, има ли с какво да го заместя и изобщо с какво подпомага готвенето амоняка  Rolling Eyes

# 71
  • Мнения: 79
Бубе, замести амониевия бикарбонат с бакпулвер. И без това от него винаги остава остатъчна миризма и лек привкус, който не е особено приятен.
http://chimsnab-bg.com/catalog.php?cat=1&prod=13

# 72
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Е то тогава да ползвам направо брашно с набухватели  Rolling Eyes

# 73
  • София
  • Мнения: 167
Бубе,
Цитат
Амонячната сода и содата бикарбонат са химични разбухватели, действащи в кисела среда. Действието и на двете е подобно, в този смисъл са взаимозаменяеми. Предпочитанията за употреба са тънките вкусови различия на крайното изделие.

В кулинарната практика е общоприето, че курабии се правят с амонячна сода, а кексове със сода бикарбонат + киселина (или бакпулвер). В крайна сметка всичко е въпрос на рецепта и вкус, няма строги правила

Мента, направо се изумявам от лишия ти късмет по градския транспорт, или по-скоро се чудя на нашия късмет. Като бяхме в Израел, по-точно в Йерусалим, всеки ден се возихме с автобус и веднъж не сме имали проблем. Мъжът ми се качваше отпред да плати, а аз по средата с количката. Никога не са ни таксували количката. Единствено се дразнех, че трябва да я сгъвам, а нашата е малко неудобна в това отношение, т.е. трябват ти двете ръце, а като държиш бебе в едната си е направо мъка. Но като цяло бях останала с добро впечатление от уредеността на градския транспорт в това отношение  Thinking За пример, тук в София, си е мисия невъзможна да пътуваш с количка в автобус, да не говорим пък за тролеи и трамваи, в тях дори не можеш да се качиш! ooooh!

Светла, аз няма да те разпитвам повече, защото явно не искаш да споделиш по-лични неща. Все пак пак да кажа - ако имаш нужда от някаква помощ и насока свързани с юдеизма, извън форума - пиши на лични.

# 74
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ахаааа, аз нали пишман готвачка пък и блондинка по душа, та ми трябваха по-прости думички  Joy
Значи тези дни ще се пробвам и ще споделя...Мама ми прати хиляда книжки с рецепти а аз още нито една не съм направила  Blush

Мили мои, време е зааааа розова, сладка нощ!!!
Лека нощ и сладки сънища Hug

Общи условия

Активация на акаунт