Кога сваляте високата температура?

  • 33 114
  • 236
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 29
и аз преди време разчитах предимно на електронен термометър, който мереше с половин градус по-ниско от живачния. ползвала съм го за себе си и си прибавях този половин градус към показанието  Laughing
но на детето меря с живачен (последният оцелял). от време на време ориентировъчно ползвам един лентовиден.
 ниската температура също би могла да е сигнален знак за състоянието на организма- токсикоза (предозиране на медикаменти), понижена кръвна захар...http://www.blitz.bg/article/10638

# 61
  • Мнения: 9 501
Трябва да се снабдим с такива  термометри Joy:
http://www.dnes.bg/technology/2011/01/13/ogledai-se-i-mi-kaji-ko … peraturata.108533

# 62
  • София
  • Мнения: 44 357
хахаха това ме кефи Simple Smile

# 63
  • Мнения: 29
това е бъдещето... скоро мобилните телефони ще ни поставят диагноза  Wink

# 64
  • Мнения: 9 501
newsm23-то май по-добре мобилния да ми постави диагноза, вместо някой некадърен "доктор" Laughing

# 65
  • Мнения: 1 542
Тарталета, с какъв дигитален мериш? Ти си първия човек, който казва, че няма отклонение. Аз меря с живачен, но естетсвено бих предпочела да не вися по 10 мин, но нямам вяра на електронните. Имам поне 5 живачни...
Последно инфо от поредното ни боледуване - това дете не знае какво е нормална темература, само над 39 ми вдига... Rolling Eyes
Та пак така, свалям между 39 и 39.5. Вчера достигна 39.8, днес цял ден е с 37.5, сега го пращам да си ляга с 38.0. Дано сме минали острата фаза....

# 66
  • София
  • Мнения: 30 261
а, аз дадох Нурофен и сега се чудя как да я вдигна  ooooh! Втора нощ съм на крак от акъла си  Embarassed

# 67
  • Мнения: 230
Я не си вкарвай сама паранои,доказано е че след боледуване и по време на сън човек има по ниска телесна температура Peace
Вземи се в ръце и го давай по спокойно,не дърпай дявола за опашката

# 68
  • Варна
  • Мнения: 1 135
а, аз дадох Нурофен и сега се чудя как да я вдигна  ooooh! Втора нощ съм на крак от акъла си  Embarassed

Дъщеря ми като по-малка редовно имаше такива ниски температури/около 35.5 - 35-9/ до 3-4 дена след боледуване.

# 69
  • Русе, у дома
  • Мнения: 743
И мойта щерка, вече една седмица от началото на вируса и 5 дни на АБ е с ниска телесна температура. Но не съм я мерила. Дори нощес ми се стори, че и е студено и и метнах още една завивка. Значи може би наистина е от вируса това.
И аз имам доверие на един дигитален, ползвам го от години и само на него имам доверие. Дори и децата са свикнали с него и други не искат. Мен пък ме е страх от живачните и не ползвам.

Последна редакция: пт, 14 яну 2011, 15:01 от barfly

# 70
  • Мнения: 9 501
Мен пък ме е страх от живачните.

Леко встрани от темата..не знам попадали ли сте на темата за живачни термометри, и по-точно какво се прави ако счупите такъв във вкъщи.
Пиша го за инфо..
Ако ви се случи, и не успеете да съберете живака с листи хартия (с ръце не се пипа! и не ползвайте домашната прахосмукачка!), или сте с настилка под която може да влезе (паркет, дюшеме), се обадете на Гражданска защита  Peace
Идват със специална прахосмукачка да изчистят, ако е необходимо ще обработят мястото и със сяра; а ако като мен сте ползвали прахосмукачката си от несъобразяване  Blush-плика с боклука им го давате на тях, за да обработят и него, а да не се изхвърли в контейнера пред блока. Момчетата са много любезни, бързи, експедитивни и услугата не струва нищо.
Опасни са живачните изпарения!
Ето тел. на Гражданска защита (може да ги извикате и чрез 112) 080020112.

# 71
  • Мнения: 230
..и аз не ползвам живачни..само електронни

# 72
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Мен пък ме е страх от живачните.

Леко встрани от темата..не знам попадали ли сте на темата за живачни термометри, и по-точно какво се прави ако счупите такъв във вкъщи.
Пиша го за инфо..
Ако ви се случи, и не успеете да съберете живака с листи хартия (с ръце не се пипа! и не ползвайте домашната прахосмукачка!), или сте с настилка под която може да влезе (паркет, дюшеме), се обадете на Гражданска защита  Peace
Идват със специална прахосмукачка да изчистят, ако е необходимо ще обработят мястото и със сяра; а ако като мен сте ползвали прахосмукачката си от несъобразяване  Blush-плика с боклука им го давате на тях, за да обработят и него, а да не се изхвърли в контейнера пред блока. Момчетата са много любезни, бързи, експедитивни и услугата не струва нищо.
Опасни са живачните изпарения!
Ето тел. на Гражданска защита (може да ги извикате и чрез 112) 080020112.

Сяра се ръси винаги. Така казаха от гражданска защита като дойдоха да чистят у дома. После се събира. Те нямаха сяра и мъжа ми ходи да купува от аптеката. Нищо не сме плащали иначе за услугата - не ни се смяха като се обадихме  Peace.

# 73
  • Мнения: 206
Не се притеснявай за Т,че е ниска,винаги се случва след дълга употреба на температуропонижаващи ,но досега не си забелязала.В момента и синът ми е така.Ти явно си от майките ,каъо мен дето се презастраховат и дават когато не трябва и се натрупва в организма.
До живачните термометри,аз счупих последния преди няколко вечери,събрах кавото можах,и накрая мъжа ми си поигра ес едно малко топченце ,което изчезна безследно.Нямах сяра и си легнах блаженно в същата стая.
Е,може би като химик съм малко по непретенциона към химикалите и гледам да развивам имун Mr. Green

# 74
  • София
  • Мнения: 30 261
днес бяхме на преглед и ни направиха кръвни изследвания. Всичко е наред. Лекарката каза, че до 2-3 дена ще се нормализира Т, но аз незнам къде съм. Вече 48ч. съм на крак. С две думи- не правете като мен с Нурофена (ако е от него, з-то лекарката твърди, че е от вируса).
MTV , миналата година (нач. на февруари) счупих термометър, обадих се на Гражданска защита, а те казаха да си го събера сама или да се обадя в ХЕИ, з-то вече не се занимавали с това. ОТ ХЕИ ми казаха, че и те не се занимават вече  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт