Книга, която не можах да дочета!!! - 2

  • 124 390
  • 858
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 3 736
"Капан за Сънища" на Ст. Кинг - след първите 80-90 страници се отказах, умрях от скука, след като все още нямаше никакво забележително събитие. Не може един пролог към действието да е по -голям от една - максимум две страници.

Ти ще кажеш, че не може.  Mr. Green Просто стой при книгите с една-две страници пролог, за да не се ядосваш излишно. Това на Кинг не е пролог.

# 811
  • Мнения: 5 391
Аз имам някакъв невероятен проблем с книгите на Дан Симънс. Мъча Ужас, не мога да го довърша, мъча Петата купа, същата работа. Струва ли си да му дам трети шанс? Може би съм попаднала на най-слабите му произведенията Rolling Eyes

# 812
  • Мнения: 58
Три пъти не можах да дочета "Гордост и предразсъдъци".

# 813
  • Мнения: 10 681
Хаха, аз спрях на първия път.

# 814
  • Мнения: 58
Не мога да разбера, кое я прави толкова препоръчвана!

# 815
  • Германия
  • Мнения: 1 072
Не мога да разбера, кое я прави толкова препоръчвана!

Въпрос на вкус е. Аз пък я харесвам много и съм я препрочитала многократно.  Peace

# 816
  • Варна
  • Мнения: 818
на мен ми е една от най-най-любимите  Heart Eyes още от първото изречение ми хареса
и по темата "Песен за самият мен" - Уолт Уитмън, вярно само 62 стр са с голям шрифт и стихотворна форма, но едва успях да прочета и 10 от нея, но мисля скоро време отново да `и дам шанс, току виж този път ми е харесала

# 817
  • Мнения: 12
На 16 бях в тийнейджърска депресия и се опитах да чета Достоевски. Не успях. Твърде задълбаващо. За това пък прекарах Солженицин. (Наскоро успях и Достоевски.) Иначе книги които не дочетох, не искам и да зърна продълженията на които са Здрач и 50 нюанса... Книги имащи място само и единствено във fanfic сайтове. Не и на рафта. Не и за пари. Стил- на недолюбван гимназист с комплекси; изказване- на посредствен, средностатистически, недообразован комплексар с желание някой да има пълна власт над него и магически да му реши проблемите.(Явно рано се е отделил/а от мама и тати); Език- средно ниво за съчинение разсъждение за 6-8 клас(12г-14г) в малко градче. Позор за литературата. От този bestseller жанр има още много, но парен каша духа...

# 818
  • Мнения: 18 368
 Не се тревожи Достоевски и аз не можах да го дочета пък се имам за книгоман.  от 134 страници или колкото са там саом 17 са с пряка реч."Записки от подземието" ме довърши, прескачах по седем-осем страници в опит да го схвана. Само Толстой ми е бил толкова противен. Виж Илф и петров или Гогол са друга работа, но по принцип руснаците трудно ме впечатляват. Солженицин е сред изключенията."АРхипелаг Гулаг" и "един ден на Иван денисович" трябва всеки себеуважаващ се човек да ги прочете поне веднъж

# 819
  • Мнения: 14 498
"Изгубеният символ" на Дан Браун, вече втори месец я чета, егати досадната книга. Странното е, че в нея има много интересни обяснения за неща, които не знам, свързани с езотерика и мистика, авторът ги е проучвал, но стилът муу на писане въобще не ме грабва.

# 820
  • Мнения: 7 106
Поредицата на Питър Мейл за Прованс. Дълго време я отлагах, най-накрая дойде и нейният ред. Първата я четох повече от месец, бавно, мудно....отдавна не ми се беше случвало да си мисля за всичко друго докато чета, само не и за случващото се в книгата  Rolling Eyes. На каря, като че ли леееко ме увлече, затова дадох шанс на втората. Обаче същата мъка преживях и с нея, затова на 30-тата страница я зарязах с облекчение.

# 821
  • Мнения: 425
"Изгубеният символ" на Дан Браун, вече втори месец я чета, егати досадната книга. Странното е, че в нея има много интересни обяснения за неща, които не знам, свързани с езотерика и мистика, авторът ги е проучвал, но стилът муу на писане въобще не ме грабва.

Дан Браун си е shitty writer. Проучванията са му повърхностни, на ниво уикипедия, стилът му... просто няма такъв, историите и образите плоски, изобщо не си губете времето с него...

# 822
  • Мнения: 1 485
Последно зарязах "Величие и падение на куртизанките" на Балзак някъде сто страници преди края. Много трудно се концентрирах върху историята и на няколко пъти губех връзката между някои събития.

# 823
  • Мнения: 3 331
Балзак е един от най- любимите ми писатели, но и аз не можах да я дочета.

# 824
  • Мнения: 26
Не можах да дочета книгата "Последния еднорог". Четейки чувствах непрестанна тъга и как сякаш живота ми се изплъзва. Една много странна болка в душата. Еднорога пожертва единствената си любов и безсмъртието си за да спаси останалите.

Общи условия

Активация на акаунт