Боя за коса - blond 20! Неотразими за празниците!

  • 122 807
  • 734
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 489
гласувах си за мажирел, пълна скука съм аз, само с една боя се боядисвам Crazy

# 16
  • Мнения: 434
  bouquet за новата тема!

a.l.e.n.a,сега прочетох в старата тема,че си ме питала с каква боя ще се правя. Ами...с Лореал Преференс 8.1. Peace
Мисля след малко да се наклепам,защото не ми се чака повече. Crazy Но снимки ще направя утре на дневна светлина,защото сега нищо няма да се получи.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 440
Сега използвам професионална боя Генеза, а преди това основно използвах Палете нейчърълс /219 номер струва ми се/, но не е спомената в анкетата. Супер хубав цвят получавах с нея /на голямата ми дъщеря/, а и щадеше косата. Е, сега тази ми е още по-перфектна  Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 75
a.l.e.n.a, dachita имам въпрос към Вас. Имам блондор, имам и 6% оксидант, обаче не знам в какво съотношение да ги смеся за максимално добър резултат. На блондора пише съотношение от 1:1 до 1:3, и аз мислех 1:1 да го направя, обаче гледам тук пишете че с по-голямо количество оксидант по-добре ставало. Rolling Eyes Посъветвайте ме какво да правя.
Mirama ,   bouquet
Боята Фара е записана 2 пъти , а тази която използвам в момента я няма.
 
wdv , аз нямам опит с блондорите ,но ще ти напиша това което съм чела за  Platinium на Лореал / останала съм с впечатление ,че ползваш боите Лореал /.

Platinium Plus се използва при естествена или боядисвана тъмна основа , или плътна коса.
Platinium  - при естествена или боядисана светла основа , или фина коса.

  - при затворени кичури - смес 1:1 1/2 до 1 1/2 : 2 с 20 или максимум 30 волюма
  - глобално обезцветяване - смес 1:2  до 1:3 с 20 или максимум 30 волюма
   (съотношение 1;1 = 1 р.л. паста + 1 препълнена лъжичка проявител)

Време на действие : максимум 50 минути.

А сега да се похваля и аз ... днес ходих на фризьор за подстригване и на място решихме с  фризьорката ми да коригираме малко дължините / бяха станали доста светли , към бяло /. Това , което направи тя бе ... матиране с кичури с боя номер 8.3.
Стана супер , като цяло цвета на косата се запази и в същото време косата е с повече релеф и дълбочина.

Това , което научих е , че за да се уеднакват корени със силно изсветлени или сиви дължини трябва дължините да се коригират/матират/ с цвят в бежовата  или златистата гама , а корените естествено се боядисват в пепелената гама.
В моя случай корените боядисвам 10 - платина , а дължини матирани с 8.3.

Друго , което я питах е ако косата е блондирана и след това решим да се боядисване само с боя -  как трябва да се процедира.
В този случаи трябва да се направи преколоризация/препигментация/ на дължините , за да няма разлика корен - дължина.


 


# 19
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
  bouquet къде ходиш на фризьор  bowuu

# 20
  • Мнения: 75
Аз не живея в София и да пиша къде ... едва ли ще бъда от полза за някой. Simple Smile

# 21
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 430
Наумих си да стана пак руса имам 2 бой на Палете и се чудя с коя от 2те да се боядисам http://www.palette.bg/nashite-produkti/pnc-relaunch/permanent-na … andinavian-blond/ номер 100 скандинавско русо и COLOR XXL
00A Абсолютно платинено рус http://www.palette.bg/nashite-produkti/color-xxl/color-xxl/njuan … no-platineno-rus/ косата ми е  средно кафяв цвят има ли някакква разлика какава ще е боята или не, а ако реша да се боядисам с 1ватта и после ще може лли да се боядисам да кажем след горе долу 1  месец със втората по цялата дължина да премахна жълтото и да се поизсветли ще стане си ?

Последна редакция: чт, 23 дек 2010, 22:44 от nasito8988

# 22
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен, аз гласувах за  Лонда проф. и Вела проф. - винаги съм била най-доволна от тях, но не съм ползвала всички от посочените в анкетата.

На Zvezdi4karozy не ми се отварят снимките от предишната тема, дори и с паролата, затова не мога да дам мнение.

На момичето, което пита тук - NoNa..., бих казала, че най-ми харесва с едно тъмно, леко махагонено, червенеещо, май снимка 15, но не това тъмно кестаняво, прекалено е за нея. Мисля, че си млада още за такива цветове, трябва да подчертаващ свежестта си и затова един по-мек цвят спoред мен ти подхожда много повече. Прекалено тъмното и прекалено светлото изострят чертите, или те правят бледа и безлична.

Весели празници на всички, веселете се, много подаръци и всичко най-добро!  beer
Ами аз сметнах, че на никой не му е интересна косата ми и ги махнах Simple Smile а и без това нямах желание да пускам снимки Simple Smile

# 23
  • Мнения: 71
Русокоскии, желая Ви весели празници, много любов и подаръци!  santa2 Gift

# 24
  • Мнения: 6 618
NoNaM3VARNA и на мен тъмна ми харесваш повече ,не че и руса не си сладка де.
Викам си що не пишете пък то имало нова тема  ooooh!
Вчера ходих на фризьор да си права онази маска с пресата и фризьорката се изненада как добре съм се справила с боядисването сама .
Някой може ли да ми каже точни милилитри за матирането косата ми е на къса черта ,от кое по колко да сложа?И дали вместо матиране ще е по-щадящо за косата след обезцветяване да я боядисвам с безамонячна боя?
Весели празници на всички !

# 25
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
не съм убедена до колко е добре да се наслагват(смесват по косъма) амонячна и безмонячна боя  newsm78 ; не съм убедена дали разликата е само в % оксидант  newsm78

но да споделят хората с опит  Hug

# 26
  • Мнения: 314
Здравейте, скоро писах /в предната ви тема/ как от руси кичури исках да стана едноцветна - светлокестенява/тъмноруса ПЕПЕЛНА... но.... фризьорката ми ме направи черна с червен оттенък  #2gunfire

Смених фризьорката, другата реши, че трябва да ме обезцвети и избрахме СИВО-КЕСТЕНЯВО /поне такова беше на каталога/ и станах......... оранжево-жълта  #Cussing out Sick направо ми се реве..... как ще посрещам НГ с такава коса!!!!!!!! УЖАС!!!!!!

И сега реших, че сама ще се боядисам, защото ми писна от "кадърни спец-фризьорки"  #2gunfire #2gunfire #2gunfire, само че какъв цвят трябва да сложа сега? Моля, помогнете... и споделете къде се намираше този магазин за професионални бои в София?
Благодаря.


А и друго да питам - много ли ще е лошо положението, ако се намажа след седмица отново  ooooh!, защото се получава, че всяка седмица се боядисвам + 1 обезцветяване?  Rolling Eyes Досега косата ми беше жизнена и хубава, не беше третирана много, само кичури на 2-3 месеца и много рядко преса, по-скоро за обем, не по цялата дължина.

Съжалявам, че реших да сменя кичурите.......  Cry Cry Cry
Моля, помогнете, не мога отново да се "доверя" на "фризьорки"...

# 27
  • Мнения: 6 618
Какво значи ,че те е обезцветила със сиво-кестеняво ?

 a.l.e.n.a не да смесвам две бои ,а първо да се си се обезцветя с блондор и после да се боядисам с безамонячна .
Честито рождество!!!!

# 28
  • Мнения: 314
Какво значи ,че те е обезцветила със сиво-кестеняво ?
................

Не съм се изразила правилно - обезцвети ме и после избрахме боя СИВО - КЕСТЕНЯВО, но стана  Sick Sick Sick оранжево, като че ли не хвана боята ...поне на мен така ми изглежда. Ужас... направо ми се реве... наистина ще съм неотразима по празниците  newsm45 newsm45 newsm45

Искам съвет какъв цвят да взема да се намажа сама, за да оправя това жълто-оранжево? Мисля си за СИВО - КЕСТЕНЯВО - ще е удачно ли?

Ох, и този магазин, доколкото разбрах е на Алабин и Княз Борис, нали така? Само че кой номер и дали тези дни ще работят? Направо съжалявам, че се заех с боядисване.  Cry  ooooh!

# 29
  • Мнения: 6 618
Вземи си русо със сив отенък.
Какъв номер и от коя боя е това сиво -кестеняво?

Общи условия

Активация на акаунт