Прекратяване на трудово-правни отношения

  • 13 737
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 668
Да ходи задължително на работа, че след 3 дни ще го уволнят дисциплинарно!

# 31
  • Мнения: 354
Аз пък не виждам какво пречи на работодателят да му пусне заповед за прекратяване на договора с дата 25.12, при условие че договорът му влиза в сила от 25.10. Ама така е по-добре за Дани разбира се, ако успее да получи обезщетение за 2 месеца   bouquet

# 32
  • Мнения: 127
Аз пък не виждам какво пречи на работодателят да му пусне заповед за прекратяване на договора с дата 25.12, при условие че договорът му влиза в сила от 25.10. Ама така е по-добре за Дани разбира се, ако успее да получи обезщетение за 2 месеца   bouquet

Ами не става просто да му я пусне,трябва да му я връчи,и случителят да я подпише,иначе няма сила,просто написана някъде си.Засега нещата се развиват благоприятно,доколкото това е възможно в случая.

Да ходи задължително на работа, че след 3 дни ще го уволнят дисциплинарно!

Ще ходи,ще ходи,но като са му отнели ключовете от каси и трезор,и достъпа до документи,той реално не може да си изпълнява задълженията.Явно ще е само проформа,докато дойде нова заповед.

# 33
  • Мнения: 354
Под "пусне" - имах предвид да я издаде, да му я връчи за подпис и да се разделят по живо по здраво. По време на изпитателния срок, работодателят не е длъжен да дава никакви обяснения за решението си да уволни на работника.

# 34
  • Мнения: 1 668
Queen Klara, изпитателния срок е изтекъл вече та тази опция не седи изобщо.
dani t , да ходи само да виси там, че нещо ми е съмнителна тази работа с ти не идвай, пък всичко ще е ок-.

# 35
  • Мнения: 2 018
Ама моля Ви се, dani t, та вие можете да съдите работодателя, че не осигурява "нормални условия за изпълнение на работата по трудовото правоотношение, за която се е уговорил", всъщност достъпа до работното място на съпроугът Ви е ограничен. Знаете ли още колко пари можете да изсмучете?!

# 36
  • Мнения: 127
Ама моля Ви се, dani t, та вие можете да съдите работодателя, че не осигурява "нормални условия за изпълнение на работата по трудовото правоотношение, за която се е уговорил", всъщност достъпа до работното място на съпроугът Ви е ограничен. Знаете ли още колко пари можете да изсмучете?!

Не знам какви пари може да "изсмучем",честно казано,но наистина вече сме стигнали до адвокат,защото договорът на съпруга ми е прекратен неизвестно как-днес го разбрахме.Няма връчена заповед,подписана от него...вероятно с онази,пратената по имейл,са му прекратили договора.Утре ще се среща с адвокат,предполагам трябва да се оспорва законността на уволнението.А достъпа му до работното място наистина беше ограничен,той ходи два пъти на работа със свидетел и не беше допуснат до офиса.

# 37
  • Мнения: 13 793
Само аз ли виждам нещата различно?

Има изпитателен срок, който по една или друга причина не е продължен, има прекратяване на трудовите взаимоотношения, през изминалите 2 месеца явно заплата, данъци и осигуровки са изплащани редовно и коректно, иначе за тях щяха да се хванат авторката и мъжа й.
Разбирам, не е приятно да останеш без работа, но тези "хватки", за да се докопа 2-месечно обезщетение, при положение, че нещата са ясни и коректни от страна на работодателя...
Дори си мисля, че "полагаемата се почивка", когато въпросният господин е отсъствал от работата, е изтеглена съвсем целенасочено в дните около изтичането на изпитателния срок, точно за да не може да му се връчи заповедта нормално.. и да даде възможност за изнудване.

Откривам нов начин за печелене на пари - 2 месеца работа, 2 месеца обезщетение...

След няколко такива "коректни" работници, няма защо да се чудим, че и работодателите започват да играят грубо.

# 38
  • Мнения: 2 018
Само аз ли виждам нещата различно?

Разбира се, че не. Предния ми пост беше абсолютно ироничен! Авторката се чуди за какво да се захване - печат нямало, изх. № нямало; само и само да изкрънка някой лев. Аз такива хора ги наричам "пиявици" /без извинение/. Какъвто и да и беше работодателят - то тя пак щеше да търси начин да го поизтупа. Е, не са ли - пиявици? Смучат, докато не им биеш шута!

# 39
  • Мнения: 202
Бо_, изключително грубо отношение! Хубаво защитаваш работодателя, а не се ли запита, че много от работодателите именно в този изпитателен срок дават половината от възнаграждението, което биха давали на безсрочен договор?! И тогава идва въпросът кой от кого печели??? Thinking

# 40
  • Мнения: 2 018
Бо_, изключително грубо отношение! Хубаво защитаваш работодателя, а не се ли запита, че много от работодателите именно в този изпитателен срок дават половината от възнаграждението, което биха давали на безсрочен договор?! И тогава идва въпросът кой от кого печели??? Thinking

Няма нищо общо с темата. Но, когато станеш работодател - давай пълно трудово възнаграждение на новопостъпили работници. Може би, тогава ще получиш отговор на въпросите си. 

# 41
  • Мнения: 202
Напротив има много общо с темата! Нима този работодател още първия месец не е видял, че човекът е неподходящ за позицията Thinking? Съмнявам се...просто това е лесен начин да имаш усърден работник за малко пари и най-лесното е да го освободиш 1 ден прди изтичането на изпитателния срок  Peace

# 42
  • на село
  • Мнения: 1 028
Абе не е съвсем така...
Аз, като работодател  мога да кажа, че усърдни работници трудно се намират. За съжаление. И ако намеря такъв, ще гледам да го задържа, защото не се знае следващият какъв ще е , и дали няма да ми нанесе повече вреди, отколкото ще спечеля от половината му заплата.

# 43
  • Мнения: 202
Абе не е съвсем така...
Аз, като работодател  мога да кажа, че усърдни работници трудно се намират. За съжаление. И ако намеря такъв, ще гледам да го задържа, защото не се знае следващият какъв ще е , и дали няма да ми нанесе повече вреди, отколкото ще спечеля от половината му заплата.
ха-ха...значи 2 месеца някой ще ти вреди на бизнеса, обаче ти ще го освободиш 1 ден преди изтичането на изпитателния срок?! Thinking Ей, жалка картинка са повечето бг работодатели!

# 44
  • на село
  • Мнения: 1 028
Не е нужно непременно да вреди на бизнеса, но ако счета че не е достатъчно усърден и идва на работа "ден да мине", естествено че няма да го задържа.
Въпрос на гледна точка.
Пък и в крайна сметка, нали за това са договорите за изпитателен срок.
На който не му изнася - да не подписва  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт