Кухните - 35 тема

  • 76 807
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 339
Записвам се и аз да ви следя. Много полезни неща научавам от вас.  Hug

# 16
  • Мнения: 6 031
А според вас дали е удачен вариант да се сложат римски щори в кухня? Имам предвид, че ще се готви и ще наслояват мазнина.

Аз си сложих перде поради същите мисли.

# 17
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
 Close-mas:

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Mr. Green Хайде и аз по въпроса на Айла  Mr. Green
Аз май накои от предложението решения ги прочетох малко диагонално, та дано не повтарям някой.
За мен удачен вариант е  вратичките да си изглеждат както са в момента, дори и дръжките могат да си седят така декоративно. А вътре да се направи една дълбока дървена кутия, като челото да застопорява и двете вратички. Демек чекмеджето да е едно, но да изглежда като две вратички. Мотива ми е да не се слага преграда, разделяща на две колони, защото до колкото помня шкафа е 85 см, като сложиш преграда, стени на чекмеджето и плъзгачи, то мястото се смалява доста. А отварянето с пуш механизъм ще реши проблема на неудобните дръжки оставени в сегашното си положение.
Вътре може да оставиш или едно дълбоко чекмедже - ето как би изглеждало http://www.kitchen-units.org/wp-content/uploads/2009/03/mini-kitchen-02.jpg
Или да са 2 чекмеджета с общо отваряне http://www.magnet.co.uk/images/trends/timber-drawer-box-445x220.jpg
Виждала съм го някъде механизма, но не се сещам сега. Като отвориш, отваряш директно горното, и ако искаш го отключваш от вратичката и стигаш до долното. А може и директно да се отваря долното.

Любо, може ли да попитам от какви съображения се прави кутия 20см за чекмедже 40? За да не утежнява конструкцията или има и друга причина? Аз съм планирала дълбочина около 37-9см и мислех да е максимално дълбока и кутията  newsm78

# 19
  • Мнения: 0
Съображенията ми са две.
Първо, по важното.Ако кутията е висока приблизително колкото челото (вратичката) то тогава самата кутия ще има значителна маса.Към тази и маса добавете и тежеста на вратичката.Цялото тегло пада върху водачите, върху тях ще падне и теглото на наредените в чекмеджето предмети.По ниската кутия е с цел олекотяване на констукцията за да се запазят механизмите а отделно ги разделям на две с цел разпределяне тежеста им като допълнителна застраховка от претоварване.

Второ, неудовството да се ровиш в дълбока кутия и да се чудиш куде е това което ти трябва понеже не се вижда...това обаче не е съществена неприятност за всички Wink

Има механизъм наречен метабокс и заменя стандартната кутия от пдч.Зрав е и е значително лек, констукцията му е.............
http://www.spiceconcepts.com/images/00015.gif

Дали е направен така по моите съображения не мога да кажа.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Благодаря за отговора.
Иначе за неудобството... за мен това е място за дълбоки тенджери, за тостери, комбайни и всакаки обени неща, които не искам да ми се мотаят по плотовете, а и ми спестяват гъзурченето докато достигна задноразположеното  Mr. Green Та от тази гледна точка не ме притеснява самата дълбочина. Тъй като окончателно решихме сами да си правим кухнята... всичко ще е както в момента намерим за добре и се надявам после да не си чукаме главите  Mr. Green
При механизмите за водачи гледах, че има доста издържливи машинки. На Блум са с товарносимост 50кг, турските и китайските от този тип пак им дават 30-40кг. И аз самата не мога да реша необходимо ли мие кутията да е с размера на челото  newsm78 За функцията, която искам да изпълняват, май не е необходимо, но пък ме притеснява, че все се случва да метнеш нещо дребно в бързината върху високите работи и може да изпада зад чекмеджето  Rolling Eyes
Също и тези метабоксове ги умувам, но все ми се струват плитки и къси  newsm78 а и хич не можах да се ориентирам като цена дали няма да ми излезе доста солено.
И като сме подхванали темата за водачите... съвсем ще се възползвам да те разпитам  Mr. Green
Значи... на нашите кухнята наполовина е готова вече - т.е. само долния ред (горния, като приключим и нашите ремонти, че са по-спешни  Mr. Green ) При тях всичко е в чекмеджета и взеха някакви турски механизми с плавно затваряне. Обаче нещо не ми допада резултата. Трябва да се приложи повече сила за да се отворят и съответно леко да се побутнче, че за захване и плавното прибиране. Аз в момента съм с обикновени ролкови водачи, като за скринове. Ми като цяло съм си много доволна. Аз съм нервак и искам шкафовете да ми се отвасят мигновено, а не да побутвам и подърпвам...  Mr. Green И за най-плитките чекмеджета съм решила да са си с обиковените водачи и с буферче за да не се блъскат. Обаче за дълбоките ми се иска да е нещо с повече товароносимост, но пак да ми угаждат на нервата  Mr. Green
Има ли такъв вариант, който да не е Блум и да ми излезе на поносима цена?
Дано да ми се разбира каква ми е мисълта  Mr. Green Peace

Извинявам се, забравих  Embarassed

Честита Коледа на всички!!!

# 21
  • София
  • Мнения: 12 229
  Весела Коледа  Simple Smile
  Благодаря много за подробното включване и варианта по моята драма и въпрос с чекмеджетата.
  Любо обаче се оказа прав  Mr. Green След малко повече умуване и разглеждане, този долен дълбок плитък ред се оказа перфектен за складиране на буркани зимнината - лютеници, чушки, кисели краставички, грах и тн  Simple Smile
   Още обмислям дали за горният ред да не взема от дългата кошница, но определено като рафтове имам повече доверие на тежеста която издържат и нещата които събират.
   Засега ще изчакам да видя дали наистина няма да си остане по този начин.

    Сега имам друг въпрос обаче. Предварително беше планирано горните шкафчета да са на 60 см от долните и да стигат до тавана. Оставаха някакви около 3 см от тавана с корниза. Когато монтираха обаче прецених че с 5 см по-надолу ще стигам лесно вторият ред, аз съм 160 см висока и ще останат 8 см до тавана, което не ми е проблем. Те обаче май не са преценили плота, който е 2 см и сега с плота гръбчето ще остане едва 53-54 см. Абсорбаторът ми е Тека 3000 и нещо си май, и сега обърнахме внимание, че пише минимално разстояние от котлоните 60 см, а при мен е под 55 см. Какъв е риска и може ли да го оставя така, защото хич не ми се иска да повдигам горните шкафчета, наистина са ми удобни така към момента.

# 22
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Честита Коледа, момичета и момчета!
Някъде назад в темите бяхте дали линк към програма за кухненско проектиране Ално. Не мога да я открия. Дали някой може да ми я прати, може и на лични. Благодаря!!!

# 23
  • София
  • Мнения: 12 229
Честита Коледа, момичета и момчета!
Някъде назад в темите бяхте дали линк към програма за кухненско проектиране Ално. Не мога да я открия. Дали някой може да ми я прати, може и на лични. Благодаря!!!
  На първа страница има линкове към тези програми.

# 24
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Благодаря, не бях видяла  Embarassed

# 25
  • varna
  • Мнения: 676
Весела Коледа!!!!!!!!!!!!  bouquet

# 26
# 27
  • Мнения: 0
Весела Коледа и от мен!
   

# 28
  • Мнения: 1 698
Весела Коледа и от мен! Здраве и късмет ви пожелавам. Hug

# 29

Общи условия

Активация на акаунт