9 деца в тристаен апартамент !

  • 39 880
  • 1 116
  •   1
Отговори
# 1 095
  • Мнения: 1 615
Да,Мафани,точно това изяснихме с Клеми - възможността на семейството!

Изначалната, финансовата, или умствената?
Без генетичната!
За оформянето на една личност влияние оказва средата и наследствените фактори?
А кое ще надделее ? Който може да го предвиди и докаже ще получи Нобелова награда.


Е как без генетичната, пък ми говориш за наследствени фактори.
Твърде много са стеченията на обстоятелства, но изначално повече шанс за реализация има едно градско пред едно селско дете.

Най-малкото защото при равни др.условия в единия случай пари се дават за път и квартири, а в другия - за доп.занимания, спорт, култура.

# 1 096
  • София
  • Мнения: 6 810
Напротив, напротив. Възможно е. Чувала съм, че четворката е най-стабилната оценка, тъкмо ще имам възможността да го проверя. Mr. Green

Всъщност аз пише от личен опит. Избрах си сама гимназия, избрах си сама и образованието. Никога не са ме "насочвали", за което съм безкрайно благодарна. Не съжалявам за изборите си, макар че бакалавърската си степен вероятно никога няма да ползвам 1:1. Баба ми и дядо ми са приложили натиск върху майка ми за образованието и за професията й и тя за това беше много против тази намеса. МНОГО съм й благодарна за това. Макар че много искаше да взема професията на баща ми и понякога е казвала, че от мързел да решавам задачи не искам да съм архитект, не ми е пречила да вървя по своя път. Върху мъжа ми също не е оказван никакъв родителски натиск и той е против това. Ще поживее, ще видим, но много ще се намразя ако си позволя да правя груби намеси в живота на най-любимите ми хора.

За децата на Димитрина не знам, предполагам че ще учат в университети, най-малкото ще ги набута в нейния.  Joy Предполагам само.

# 1 097
  • Мнения: 2 160
Мафани,четеш изборно!
Само генетичната не бе обсъдена и примера с Димитрина го доказва -
детето учи в художествената гимназия,а средата - дори някое от тези 13 деца да
има талант на художник - просто няма как да го развива.

# 1 098
  • София
  • Мнения: 62 595
Значи стигаме до извода, че Димитрина е по-скоро с печелившата стратегия - тропа с крак и иска живот в София, иска да й дадат И втори апартамент, утре ще иска още да й дават, защото децата й имат талант! А другото семейство, нали си натиска парцалите на село, те са с лоша съдба, ззащото техните деца няма да помиришат художествената гимназия.
Питам аз, нали ужким ставаше въпрос за броя на децата, а май излиза, че е за друго - кой е по-нахален!

# 1 099
  • Мнения: 9 814
Ъъъ, така ли? Защото са 13, или защото са на село?
Да имат градските деца преимущество, но не това е определящото, а част от цялото.

# 1 100
  • Мнения: 2 160
Клеми,пишеш,че детето ще пътува от единия край на София до другия,държавно училище.
Моля те ,сподели - кое е това,което те привлече  и което в близкото до вас не откриваш?Благодаря!

# 1 101
  • София
  • Мнения: 6 810
Клеми,пишеш,че детето ще пътува от единия край на София до другия,държавно училище.
Моля те ,сподели - кое е това,което те привлече  и което в близкото до вас не откриваш?Благодаря!
Има паралелка с рисуване от 1-ви клас. В София са две такива училища (толкова намерих аз, може да има и още едно). И двете са ни далече - едното е в Лозенец, другото в Младост. Ние сме в Люлин към момента, но за година и половина това може да се промени, да се надяваме. Но и да не се промени се чувствам длъжна да осигуря това на детето ми. Моля да не обсъждате изборът на ми на родител, който е изцяло съобразен с детето на този етап. В сина си никакви заложби не откривам към момента, така че не изключвам да учи в кварталното училище, макар че ще е по-удобно да са в едно училище.

# 1 102
  • Мнения: 2 160
Андариел,двете семейства си приличат само по по-голямият брой деца и това е
интересно - едното градско,а другото -не,едното - хленчещо,за другото разбрахме случайно и пр...
Димитрина си знае правата и ангажира обществото,
а другата жена с усмивка "ще си ги гледаме" - тя нищо не е поискала !

# 1 103
  • Мнения: 8 853
Да, Andariel, аз мисля, че Димитрина е с по-печелившата стратегия. Мнозинството от нейните деца ще бъдат по-успешни от мнозинството от децата на хората от Казанлъшкото село. Дори на Димитрина да не й дадат втори апартамент в София.

# 1 104
  • София
  • Мнения: 62 595
е, нали точно в броя деца, се оказа, че им е проблемът на семействата! Всички, и в тази, и в онази тема, ги ожалиха децата как нямали били възможности за нищо, колко са ощетени и прочие в сравнение с малодетните семейства. А май не е точно така, защото не е работата в децата, а в родителите - едните реват по медиите, че не им стига, а другите си живеят кротко. също както има деца от малки семейства, които дори остават неграмотни.

# 1 105
  • Мнения: 1 615
Клеми,пишеш,че детето ще пътува от единия край на София до другия,държавно училище.
Моля те ,сподели - кое е това,което те привлече  и което в близкото до вас не откриваш?Благодаря!
Има паралелка с рисуване от 1-ви клас. В София са две такива училища (толкова намерих аз, може да има и още едно). И двете са ни далече - едното е в Лозенец, другото в Младост. Ние сме в Люлин към момента, но за година и половина това може да се промени, да се надяваме. Но и да не се промени се чувствам длъжна да осигуря това на детето ми. Моля да не обсъждате изборът на ми на родител, който е изцяло съобразен с детето на този етап. В сина си никакви заложби не откривам към момента, така че не изключвам да учи в кварталното училище, макар че ще е по-удобно да са в едно училище.

В 33-о (Люлин-3) поне до миналата учебна година имаше прием на паралелка с рисуване от 1-и клас.

# 1 106
  • Мнения: 2 160
Андариел,пак повтарям - това са различни типажи,а броят - винаги има значение.

# 1 107
  • Мнения: 7 947
Клеми,пишеш,че детето ще пътува от единия край на София до другия,държавно училище.
Моля те ,сподели - кое е това,което те привлече  и което в близкото до вас не откриваш?Благодаря!
Има паралелка с рисуване от 1-ви клас. В София са две такива училища (толкова намерих аз, може да има и още едно). И двете са ни далече - едното е в Лозенец, другото в Младост. Ние сме в Люлин към момента, но за година и половина това може да се промени, да се надяваме. Но и да не се промени се чувствам длъжна да осигуря това на детето ми. Моля да не обсъждате изборът на ми на родител, който е изцяло съобразен с детето на този етап. В сина си никакви заложби не откривам към момента, така че не изключвам да учи в кварталното училище, макар че ще е по-удобно да са в едно училище.
Те ти цяла тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=460070.15

# 1 108
  • София
  • Мнения: 62 595
Да ти кажа честно, разликата между девет и тринайсет деца не е толкова голяма, колкото между две и шест, макар пак да са четири деца разлика. Мащабът, мащабът! Докато се роди дванайстото, вече първите две са станали самостоятелни хора и има още няколко, които са пред завършване на училище.

# 1 109
  • София
  • Мнения: 6 810
Добре, не са две, а четири. 33 няма, поне в темата и в сайта им не пише, има само ЗИП-ове по изобразително.

Общи условия

Активация на акаунт