За галеното име

  • 21 271
  • 126
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 569
Мен ме е яд че не мога и аз да ги поствам.Взех адреса,стигнах до някаква препратка към Гугъл  Tired и се отказах. #Cussing out

                               newsm48
fight fight gydi     smile3506

# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 14 069
Аз като видя ЗлаВещица да поства тези риби и някак си изобщо не мога да остана сериозна.  smile3535

Това щото Естелчето каза, че са ни взели за шарани   Flutter

                                                          

# 92
  • София
  • Мнения: 291
Аз като видя ЗлаВещица да поства тези риби и някак си изобщо не мога да остана сериозна.  smile3535

Това щото Естелчето каза, че са ни взели за шарани   Flutter

                                                          


Ама всичко разбрах аз! Още от онова първото ято шарани ...  smile3501

# 93
  • Пловдив
  • Мнения: 14 069
Мен ме е яд че не мога и аз да ги поствам.Взех адреса,стигнах до някаква препратка към Гугъл  Tired и се отказах. #Cussing out

                               newsm48
fight fight gydi     smile3506

                                           

# 94
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ми, може и да е превземка, но като не ми харесва нито едно от галените на Филип, а неминуемо ще започнат да му ги прилагат, защо да правя компромис с името на детето си?

Не е неминуемо. Много зависи от това, родителите кое точно галено /съкратено/ име ще ползват. Оттам и всички останали се обръщат така. Например дъщеря ми е Валентина, но никога не ми е харесвало обръщението "ВалЯ". Винаги сме я наричали Вале или Вали. Никой не е и сещал дори да й каже Валя, освен някои учителки в детската градина, когато й надписваха рисунките Mr. Green. Племенникът ми пък е Константин и родителите му го наричат Коси. Съответно на никого не му хрумва дори да му каже Коце, Косьо или Коко.

# 95
  • Мнения: 432


[/quote]
Не е неминуемо. Много зависи от това, родителите кое точно галено /съкратено/ име ще ползват. Оттам и всички останали се обръщат така. Например дъщеря ми е Валентина, но никога не ми е харесвало обръщението "ВалЯ". Винаги сме я наричали Вале или Вали. Никой не е и сещал дори да й каже Валя, освен някои учителки в детската градина, когато й надписваха рисунките Mr. Green. Племенникът ми пък е Константин и родителите му го наричат Коси. Съответно на никого не му хрумва дори да му каже Коце, Косьо или Коко.

[/quote]
И е така и не е. Защото винаги ще има хора, които няма да чуят как казват мама и тати. И ще имат собствена интерпретация. Като каже Константин и автоматично за тях ще е Коце. Имам приятелка, която на галено е Вили, а иначе Венелина. Преди това имах съученичка Венелина, тя винаги е била Вени и Вили (с която се запознах по-късно) ми идваше странно. Но всички така й казваха и аз също свикнах така. Но пък другата Венелина още си е Вени. И ако се запозная с трета тя пак няма да е Вили, ако трябва да се обърна галено към нея.
Ама как го обясних само... ooooh!

# 96
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ами не знам, renxy, досега не съм чувала някой да нарича детето ми или познат, с галено име, което не се харесва от притежателя. НАй-малкото, човек винаги може да каже: "Не, аз не съм Коце, можеш да ми казваш......(еди как си)" Simple Smile. След това се свиква, както сама казваш.

# 97
  • София
  • Мнения: 44 129
renxy - честно нищо не разбрах от обясненията ти....но човек винаги може да насочи другите как му е приятно да го наричат.

Може като се запознаеш с трета тя пък да иска да е Лина, лошо няма...ще се съобразиш...

# 98
  • Мнения: 4 555
А защо си мислите, че децата непременно ще харесат съкращението, измислено от майките им? За мен не е идентично майката да настоява да казват на детето й еди как си или да не му казват в никакъв случай по друг начин и това, което самото то ще харесва и предпочита след време.
Може на майката да не й харесва Коце, но на детето, особено в училищна възраст, точно това да му харесва.

# 99
  • София
  • Мнения: 44 129
Може, надали някой твърди обратното...
но това е от една възръст натам...до тогава на дневен ред са предпочитанията на родителите...
а и все пак много хора свикват и приемат обръщенията,  от първите им години...дори само по навик.

# 100
  • Мнения: 4 555
Някои други пък, като мен  Laughing искат останалите да им казват по напълно различен начин от родителите. В крайна сметка детето като тръгне на училище, което е доста в началото на живота му, само си определя как да му казват.

# 101
  • София
  • Мнения: 44 129
е, да...ама то тогава си има уста и може да си каже как иска да го наричат, независимо как другите се опитват да го наричат, щото така им хрумнало , че трябва да се вика на хората, с това име;)

# 102
  • Мнения: 8 260
Хубава тема Simple Smile
Незнам защо но не харесвам галените имена. Смятам,че всяко име си носи свой собствен заряд. Нали името е най-често чуваната дума от нас.
Когато мислихме име за моя син, много се колебах за Никола. Именно по прична , че тябва да се измисли галено име. Не си падам нито по Кольо  нито по Ники...не ми се пречупи езика и го наричам Никола. И на мъжа ми му викам с цяло име, въпреки че при него е сложно съставно и варианти много.
Кофти ми е когато в парка , градинката или някъде другаде се радват на детето ми с умалителни имена и трябва да свикна с това. Моя син не прилича на Коко или на Нико, той просто си е Никола, е за мен е Разкошчо, Любовчо и други такива.
Дайте идея за галено на Никола  но да не е някое от гореизброените,
Мерси  Hug

# 103
  • Мнения: 399
Никси или просто Ник

# 104
  • Мнения: 4 555
Кофти ми е когато в парка , градинката или някъде другаде се радват на детето ми с умалителни имена
Защо? Ей това винаги ми е било много чудно. Защо ти е кофти как другите му казват? А ако той като порасне иска ти да му казваш Ники?

Общи условия

Активация на акаунт