Новата година идва, Юлчето на градина пак ще тръгва!

  • 19 504
  • 727
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 414
Една среща следващата седмица,мисля че 8 не е празник или се лъжа,но е събота?
искам да видя Бубето че после не остана,като и гледам лентичката.А и ми се иска пак да си побъбрим

# 61
  • Мнения: 329
Зори  Hug, моите съболезнования !Разкажи повече как сте, в коя седмица си  Hug
Леле Бубе,ама ти си в 35-та седмица, как лети времето само. Hug
Искре, бързо оздравяване на Диди   bouquet
Аз ходих до ХИТ сега привечер с Еви , голям студ наистина.А в четвъртък какви сутрешни Т дават плаче ми се. Уж бързо ми минава времето ,но все пка това стоене вкъщи ме побърква Crazy
Ели, стискам и аз палци  Peace

# 62
  • Мнения: 43
 Hug
Зори, радвам се, че чакате още едно бебче и съжалявам за загубата ти  Hug
Не се сърдете на хората, трябва да има с какво да си чешат езиците  Laughing Мен пък се опитват да ме успокояват, че третото ще е момиче /не че съм се затръшкала/  Rolling Eyes
Бубе и аз предложих капама за НГ, но мъжа ми не одобри. Казвайте и други идеи за новогодишна трапеза  Hug

# 63
  • Мнения: 384
Ние винаги си взимахме хайвер за Нова година и мезета,баница и салати.Мажеме препечени филии и яко водка.Тази година ще прави капама мъжът ми и за Коледа прави,много я докарва.
Зори,съжалявам за загубата ти!С тези катастрофи е нещо страшно!  Flowers Rose Flowers Rose
Честито ново бебче,пиши мислим за тебе!
Иве,да мине тая пуста Нова година и дневни и нощни срещи ще правим,да избутаме и зимата пък тогава няма спиране!

# 64
  • София
  • Мнения: 3 414
Тая капаме е фасулска,блъскаш всичко в гювеча и печеш.Мъж ми обича ще му направя на 1 януари обаче.Аз също ще заложа на мезета,сирена,сухи мезета и ядки.Правим вяка седмица неделята така,обича а и не готвя.За обед на 31 ще направя кюфтета на скара и пържоли.
Ками ти кога ще се присъединиш към групата за срещи?
Яна хич не се надявай като идем в новата година,кой родил кой затрупан от сняг кой сополив ooooh!
Веси къде изчезна???

# 65
  • Мнения: 1 877
ще ми кажете ли как правите капамата, не че не мога да видя рецепти, но изпробваничко да е. Ние сме на гости на кръстницата на Никола, те имат някакъв готвач, който готвел много хубаво, та на него ще поръчаме някакви неща, тоест мързеливата ще я карам. Ако бяхме вкъщи всичко аз щях да си правя сигурно, но това малко ми убива удоволствието от празника да си призная

Цитат
Ками ти кога ще се присъединиш към групата за срещи?
А мене няма ли да ме питаш  Laughing обмислям схеми

# 66
  • Мнения: 1 098
Аз ще правя за пръв път по тази рецепта:

СКОПСКА КАПАМА

Свинско - 250гр
Телешко - 200гр
Пилешко - 300гр
бахур, кървавица или наденица (аз взимам панагюрска наденица, най-хубава е засега) - 200гр
пушен бекон или гърди - 150гр
средно голяма кисела зелка
1 ч.ч. ориз (от кръглия за предпочитане)
масло - 125гр
1 ч.ч. бяло вино
1 ч.ч. вода
черен пипер и пикантина (ако са ви по-солени злеките - без никаква сол и пикантина  )

Нарязвате зелето на ивици и задушавате до омекване и намаляване на 2/3 от обема му в тенджера. Добавяте ориза и пипера. Редите в голям гювеч ред зеле, после по равни части от всички месца, предварително нарязани на късчета, на желана от вас големина. После масло. Пак зеле, пак месо и масло и завършвате със зеле. Т.е. делите зелето на три, а месото - на две. Сипвате водата и виното. Слагате в началото на силна фурна да започне да кипи, след това намалявате и оставяте поне за 3 часа.

От час рисуваме на аквадудъла. Голям кеф е. С Дели само си дърпаме химикалката. Вдетених се.
И на мен ми се иска среща. Още изобщо не ми е до раждане.

# 67
  • София
  • Мнения: 3 414
Какъв гювеч ще го поеме това?Мен ей това ме дразни,немога да сложа достатъчно от всичкото месо.

# 68
  • Мнения: 1 098
Аз няма да спазвам точно пропорциите. Но кг месо не ми се струва много. Иначе имам доста голям гювеч.

# 69
  • Мнения: 1 877
запечатваш ли месото?

# 70
  • София
  • Мнения: 114
Добро утро.

В 7.00 часа на вън беше -12 градуса. Доста неприятно усещане, особено ако си тръгнал за работа.

Зори, съжалявам за загубата ти.

Менюто за НГ ще го мисля след приключване на последният ми работен ден за 2010г.

Повече слънчице днес. Hug

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 1 243
Не Иве, не е свършила диетата, явно съм изтрила без да искам лентичката. 78-ми ден ми е  Mr. Green нали си имам ескелска табличка

# 72
  • София
  • Мнения: 17 596
Бубе и аз предложих капама за НГ, но мъжа ми не одобри. Казвайте и други идеи за новогодишна трапеза  Hug

Пълнена патица / пълнена пуйка; печено месо (цяло парче)...

Салато - подобни - руска салата, снежанка; кьополу, лютеница / боб с лютеница, картофена салата, туршия...

# 73
  • Мнения: 616
Добър ден
Зори съжалявам за загубатат ти Hug И много се радвам ,че Сашко ще става батко.
На моят Сашо кракта а и ръцете също цели в синини в различни нюанси,миналата седмица имише и градинка от зъби питах го кой го е ухапал но не получих адекватен отговор.
Аз опекох блатовете за тортата и още нещо сладко ще направя ама още го мисля.А другото ще бъде пържоли ,шишчета и сърми ,салати и мезета ама ми е ясно че се хвърлям в едно готвене и после ядем една седмица остатъци защото нищо не се изяжда,особено ако направя и питка.

# 74
  • Мнения: 1 098
Леле, Кирова, супер вкусно звучи!
Марти, ще запечатам гювеча с тесто Peace
Захванала съм се да чистя. Дели засега мирува и гледа детски. Иска ми се и да го изведа обаче не знам дали ще ми стигне времето.

Общи условия

Активация на акаунт