Веганството - да споделим опит 3

  • 48 362
  • 750
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 132
Не съм съгласна нито с едното, нито с другото Grinning

И как соята води до анемия като е богата на желязо като всяко бобово? Освен това в Азия е доста използвана и не виждам някакви сериозни последствия.

За второто - не виждам какви последствия толкова ще има като не дадеш на детето нещо или си бременна и ти се прияде някоя щуротия. Като се има предвид и триковете, които ни се прилагат в днешно време, за да излъжат мозъците ни, че искат точно определена храна (реклами, овкусители, оцветители, ароматизатори и т.н.) съвсем не съм съгласна.  Simple Smile

# 211
  • София
  • Мнения: 5 200
Жени, има цяла тема, може би не една, в мамата относно оная приказка - Дай му на детето, да не му стане нещо, момченце е!
Аз така и не съм разбрала какво може да му стане физиологично... поради това, че е обгърнато с тайнственост, явно ще да е свързано с половия орган.

За отпор на бабите ви предлагам един филм, от месец-два качен със субтитри в Колибка. Като влезете в самия сайт , там търсете Consuming Kids.
Разглежда много впечатляващо тоталния контрол чрез телевизия върху всички човешки индивиди , без  значение на възраст.
В САЩ имало тотално отпадане на всички забрани по времето на Рейгън.
А Хилъри пък е със сходна съдба на нашата Евдокия Манева (първо е срещу ГМО, после тотално освободи България за него....). Та Хилари уж искала закони за защита на децата, после вече... аре няма нужда и  т.н.

Удивително е да видиш във филма свалени от бойното поле и подредени "оръжията" на рекламата. Преместени от обичайното им място вече могат  да бъдат разпознати основните им цели - да ти откраднат всичко, което имаш. И още живи, още  дишат бе! Аз го гледах с мъжа ми през нощта, трудно заспах, но ужасът ми беше на сутринта! Тялото ми, очите ми, мозъкът ми искаше такива ярки динамични образи, за да се задоволи някаква нужда, изумих се! За малко да не устискам и да пусна телевизора....

# 212
  • Мнения: 1 732
крайното отричане на соята /кълновете от соя и мунг-соята/ аз лично не го разбирам.

колкото и да чета различни материали по темата, ми е трудно да се убедя във вредността й.
когато я консумираме разумно.
не говоря за  ГМО и деривати, претърпели големи технологични обработки
търся си ник ,
тоталният контрол, бих го нарекла промиване на мозъка и  манипулации във всякаква посока, е гарантиран от гледането на ТВ.
Бях пуснала една тема , че ми е мъчно за децата в бг .....отдавна съжалих, че я пуснах.
Манипулацията за съжаление идва и от други места.
 

Последна редакция: пн, 10 яну 2011, 16:55 от realist

# 213
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Здравейте, по препоръка на Реалист пускам и тук линк към статия на английски, озаглавена "Полуистини за олиото от гроздови семки": http://www.rense.com/general85/grapeseed.htm
накратко най-важното: полу-истина е че олиото от гроздови семки е добро за пържене поради високата си точка на димност. Тя наистина е по-висока в сравнение с зехтина, например, но се пропуска фактът, че температурата на окисляване е много ниска, окисляването започва още при минимално загрявоане. Използваното за пържене масло от гроздови семена е рафинирано /за да издържа повече на рафтовете в магазините/, но всички полиненаситените мазнини /в това число соево, царевично/ стават канцерогенни при рафиниране, както поради веществата с които се тритират /авторът споменава "хексан"/, и заради използваната в процеса на рафиниране температура, която вече е окислила веднъж продукта. Авторът съветва никога да не се използват рафинирани полиненаситени масла!
Това е само половината от статията, недочетох до край, затова не мога да обобщя. 
 

# 214
  • Мнения: 2 761
Не съм съгласна нито с едното, нито с другото Grinning
И как соята води до анемия като е богата на желязо като всяко бобово? Освен това в Азия е доста използвана и не виждам някакви сериозни последствия.

Може самата култура да съдържа желязо,но поради наличието на фитинова киселина в соята,то не е усвоимо от организма.Поради това се наблюдава и минерален недостиг при хората,консумиращи соя,защото за да се смели,тялото черпи от собстените си резерви.Инфото е общодостъпно,само трябва да се търси.
До колко се използва в Азия не е много ясно.Монасите я използвали за да си намалят либидото,жените в менопаузата.Макар че за това си има други храни,богати на фитохормони,без да имат недостатъците на соята.Пък  ако "модата" по соята идва от там,то не много чудно.Азиатците са прекалено много,а соята влияе на оплодителната способност,така че...но да не залитаме по конспиративни теми.
За децата пък е просто пагубно-особено да храниш момчета с женски хормони.

Някой да знае защо по време на официалните пости бременни,болни и деца са освободени от тях?
В темата за ГНМ сме коментирали защо не трябва да се отказва храна,но това е друга тема.

# 215
  • Мнения: 1 048

Някой да знае защо по време на официалните пости бременни,болни и деца са освободени от тях?
В темата за ГНМ сме коментирали защо не трябва да се отказва храна,но това е друга тема.
Сподели ,на мен ми е интересно,а и смятам ,че тук е подходящо място.

А за соята,мисля ,че бях поствала този линк http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2010/09/18/so … -your-health.aspx и преди,направими впечатление преди време ,като попаднах на него

Последна редакция: пн, 10 яну 2011, 19:29 от nor4y

# 216
  • Мнения: 5 713
Да си всеяден и да ти наложат пост е едно, да не ядеш по принцип или от известно време (достатъчно дълго) животински продукти, друго.
Всичко останало от сорта "дояде ми се" са прищявки и "неизмити" клетки. Ако разбитият хайвер не беше на масата, надали щях да се сетя за него и да пращам мъжът ми по магазините по нощите да го търси. Между другото седи осолен в хладилника от 2 години и точно 2 пъти ни хрумна да разбиваме. То и месо е имало на масата и разни други неща, които не ям (по гости и вече бременна, но не ми се е дояждало; също така, ако помните, година след като спряхме месото, аз продължавах да готвя за месоядните ни приятели, когато дойдат на гости, но не съм яла). Simple Smile


За статията нали става дума за сурови веганци. Ако въобще са спазвали правилно суровоядството, предполагам, че са си покълвали боб мунг. Соя от суровядците се консумира под формата на соев сос и мисо. Но мисото може да не е соево. Така че, ако е влизала някаква соя в организмите им, не е било всекидневно и в големи количества.
И да, на сина ми давам покълнал боб мунг, но това не е основна храна. Много му се кефи. Не стига, че с кърменето го развращавам.... Laughing
Не мисля, че лишавам мен или децата от нещо толкова важно като месо, яйца и млечни. Не мисля, че въобще се лишаваме или го правим заради модата и да сме интересни.
За протокола съм купувала и яйца- 2 пъти и кисело мляко- 1 път на дъщеря ми, когато бяхме в началото на веганството, защото тя поиска. Ами киселото мляко мухляса в хладилника след взетите от нея 2-3 лъжички, а от яйцата сварих по веднъж и повече не се сети, хем седяха няколко дни в хладилника.

Последна редакция: пн, 10 яну 2011, 19:44 от Вери

# 217
  • Мнения: 2 761
Мунго боба не е соя.
Кой как си гледа децата е негова работа.Исках да кажа,че един голям човек е в състояние да направи осъзнат избор с какво да се храни.Докато едно дете-не.И ако целенасочено се лишава от храна,която би искало да опита,в крайна сметка се стига до описаното в статията.Забраненият плод е най-сладък.
Оттеглям се да не ви смущавам.Ще следя рецептите. Peace

# 218
  • Мнения: X
Честно казано, в тази тема досега не съм прочела някой да забранява на децата си дадена храна.
И също би било хубаво, ако се запази досегашният и тон...

# 219
  • Мнения: 1 732
Мунго боба не е соя.
Кой как си гледа децата е негова работа.Исках да кажа,че един голям човек е в състояние да направи осъзнат избор с какво да се храни.Докато едно дете-не.И ако целенасочено се лишава от храна,която би искало да опита,в крайна сметка се стига до описаното в статията.Забраненият плод е най-сладък.
Оттеглям се да не ви смущавам.Ще следя рецептите. Peace
о, не, не се оттгеляй. освен ако по принцип не ти се пише, де, Wink
за избора при децата аз съм писала вече моето мнение. И изобще не ме смущаваш.  Peace Grinning
за фитоестрогените съм го мислела, точно защото имам момче.

гледам да не предлагам много и често.
дозата прави отровата. писала съм го вече и по друг повод.

фитоетсрогени /точно от изофлавоните/има и в други растения/храни, зърнени..
ако не давам понякога соя, да спра да давам и леща, нахут и т.н.?
а каква е разликата между /изофлавоните в /мунго боба и соята? Simple Smile

# 220
  • Мнения: 685
Интересна дискусия се е заформила. Не спирайте, нали затова сме се събрали тук различни хора с различно мнение.

Минавам да кажа, че съм по-добре...
Специални благодарности на Търся си ник  bouquet

# 221
  • Мнения: 2 761
фитоетсрогени /точно от изофлавоните/има и в други растения/храни, зърнени..
ако не давам понякога соя, да спра да давам и леща, нахут и т.н.?
а каква е разликата между /изофлавоните в /мунго боба и соята? Simple Smile

Проблема е  в генистеинa и  още някои,които се срещат само в соята.На мен лично не ми е известно да ги има в други храни,освен в соята.
Ако на някого му е известно, съм открита за диалог.Иначе наистина няма какво да кажа повече по въпроса.

Между другото,потърсих инфо за отглеждането на соята и оттам ставя ясно,че целта и е чисто икономическа.Използва се главно за отглеждане на животни,въпреки че в естествени условия животните не я ядат.За сметка на това с малко реклама може да се предлага като "свръххрана" за хора. Simple Smile
Интересно е,че Латинска Америка изнася за Китай...

Последна редакция: пн, 10 яну 2011, 21:09 от ॐ

# 222
  • София
  • Мнения: 455
  Реалист, моля те посочи линк към темата за телевизията. Аз съм и отявлен враг, откакто децата се родиха.

# 223
  • Мнения: 414
Търся си ник, страхотни съвети!   Joy и се посмях, идеята за темата е много яка

Тя дамаджаната е измита, ама като се загледам, по стените виждам разни неща... Киснах, друсах, пак ги виждам като изсъхне дамаджаната.... Ще ида да я върна и да си взема нещо за тия пари /едва ли ще ми ги върнат/. Ако не ми ги върнат може да я напълня с нещо за украса Simple Smile
На енергийно ниво....течащата вода не я ли изчиства....всъщност така всеки съд ще има някакво енергийно ниво.... само кравешки лайна не съм донесла вкъщи  hahaha

За клиноптилолита, след малко ще пусна инфо.

# 224
  • Мнения: 381
Много интересни неща обсъждате, само ще чета обаче, че нещо повечето са ми непознати:)))
За соята нямам мнение, не съм яла и никога не ме е привличала, затова и не съм купувала. Сестра ми ни подари едно био тофу - въобще не ми хареса.
За ТВ-то - и аз искам темата на реалист, мнението ми е същото.

Колкото до статията - мене направо ме потресе. Shocked
Дори се замислих дали наистина не е платена или пък...де да знам, всмисъл, прекалено голямо "обожествяване" на месото и млечните, голямо хвалене, голямо чудо...

Общи условия

Активация на акаунт