Сняг се сипе, вятър вее, СЕПТЕМВРИйско бебе в къщи пее

  • 22 951
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 287
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Машонка идвам за една порцийка тирамису  Embarassed Crazy
Относно лягането-при нас всеки път е различно.Обратно на всички ви може би имаме странен режим. Ади хапва  към 21.30ч. после към 22.30ч се къпем  Blush и благополучно в 23.30ч. вече спинка.Сутрин става към 8.00 да яде и спи до 11.00ч.След това като се събуди започваме с игрите  Mr. Green

Последна редакция: ср, 29 дек 2010, 11:11 от vany666

# 31
  • Мнения: 102
Здравейте

къде се продава сребърна вода?

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
в аптеката Simple Smile

Привет и весела Коледа на всички! Hug
Честито и на всички, които са празнували именни дни Simple Smile

Ние сме си вече вкъщи Heart Eyes Имаме зор със зъбче и се разнасяме по цял ден... После ако успея ще пиша пак, че дребуса се събуди ooooh!

# 33
  • Мнения: 287
Мамчета знаете ли какво се сетих  Rolling Eyes
Сега ще чакаме бебето,което първо ще се похвали с  tooth първото избило зъбче  hahaha
Мъниче писали сме по едно и също време  Mr. Green Дали твоя СърДидко ще поведе отбора  Party

# 34
  • Мнения: 15
Dana_2010, нашите са ужасно щастливи. Даже майчето ми точно преди Бъдни вечер милата така се разплака от щастие, че сме всички заедно на празника, че аз не знаех направо какво да кажа. И много се радват на внучето, голяма любов са.  Heart Eyes

desunique, имат късмет холандчетата, че имам ограничение в багажа, че иначе нищо нямаше да им оставя.  Mr. Green

bebcho_fb, жилетчицата за която писах я намерих вчера 74-и размер и веднага я купих.  Mr. Green Пък и към нея и един панталон...и още други работи... Whistling

# 35
  • София
  • Мнения: 1 866
Ееееее, Jani4ka, нали ти казах, че все ще й намериш приложение на тази жилетчица - браво, вече няма да се боите от студени пролетни нощи Grinning smile3521

# 36
  • Мнения: 15
 newsm53  Абсолютно...и хем ще ни е топло хем ще сме готини.    newsm03

# 37
  • Мнения: 26
Момичета, влизам да почерпя,
тъй като  днес моята малка Янка-бузанка става на 4 месеца -
да ми е жива и здрава и все така послушна  Grinning




Честит празник и на Вяра на Anixi и на Преслава на Палмирка!!!

# 38
  • Мнения: 15
Вики, честита 4-та месечинка на Яна !!!  Hug

Честито и на всички други празнуващи днес!   bouquet

# 39
  • Мнения: 26
Яни, благодаря ти много!  Hug

# 40
  • Мнения: 2 222
Честити месечинки на Яна, Вяра и Преслава  Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 17
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ! newsm51
Аз да ви се оплача,моя Калоян е болен и е на антибиотици.Много кашля и температура и хрема,къса ми се сърцето като го гледам милото как се мъчи.Така сме вече 3 дни Sad Ние сме 5500гр и 62 см, и педи каза,че е малко и от другия месец да съм започвала със захранването,а кърма си имам.КАКВО ДА ПРАВЯ?Искам да издържим до 6-тия месец само на кърма. Сега за да съм сигърна,че изяжда нъжното количество се цедя и му давам от шише,вече 2-3 не съм го кърмила,само през ноща ако се събуди.Как да си увелича кърмата? Уффф много въпроси станаха,ама нали много разчитам на вас Simple Smile  Heart Eyes Heart Eyes

# 42
  • София
  • Мнения: 53
Честити месечинки на дребосъците днес  Mr. Green  bouquet
Да дам отчет  Laughing бяхме на ЖК качили сме 850 гр. т.е. вече сме 8 650 кг. и сме пораснали 4,5 см. т.е завидните 66,5 см. , на мама слончето  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
  Иначе нашият график е следният: 21.00-21.30 се храним и го преспивам, буди се към 4.00- 4.30 за хапване в полусънно състояние хапва и заспива до 7.00- 7.30 ч. после ставаме, мием дупе това, онова, кикотене и гукане... Mr. Green,хапва в 10.00ч. и заспива до към 11.00ч. след това е свободна програмата с 2-3 дрямки и много игра....... Joy

# 43
  • Мнения: 102
оффф вече и аз незнам какво да я правя мойта буба.

печелим приза най-ревлива мадама.
кажете ми как се забавляват вашите бебковци - туй мойто вече непризнава ни играчки ,ни  гимнастики , ни нищо - иска само на ръце и да гледа ,прави нечовешките опити да става и като вижда ,че неможе настава страшен рев. като я завия се хваща и се набира на нея  Joy ,толкова е смешна милата, ама веднага следва истеричен рев  Sad. вече едвам издържам ,главата ми се наду от толко истерия. а да не ви казвам какво чудо е като тръгнем да излизаме  ooooh! ooooh! ooooh! newsm45 smile3511 smile3514 - още докато я слагам в ескимоса и вече е посиняла ,стигнем ли в количката от мен вече тече вода и излизам мокра на вън в тоя студ и затова все ме боли гърлото  ooooh! .поне доберем ли се на вън след малко млъква. решила съм днес да вадя летния вариант на количката - това на се търпи вече.

# 44
  • Мнения: 102
копирам поста на mimsat от старата тема ,ако не сте го видяли

Здравейте мамчета!
Аз от три-четири дена се боря за млякото  Mr. Green Много драстично намаля кърмата, особено привечер...първо в дясната, а сега намалява и в лявата. От два дена пия бирена мая и чакам ефекта, но  newsm78 не знам , дано да помогне  Praynig Още повече, че и баткото като стана на 3 и половина месеца почнах да дохранвам, поради същите причини...и си мисля да не би пък толкова да са ми възможностите Thinking Ако може и консултантите да си кажат мнението, ще съм много благодарна! Снощи даже я събудих в 5 часа да я храня(то стана случайно, просто като я завивах се събуди, ама нали казват че е полезно нощното хранене) А тя милата спи по цяла вечер и то откакто се е родила. Какво ще ме посъветвате за увеличаване на лактацията? Много ми се иска този път да успея да кърмя повече, пък и тя не ще нищо друго- нито вода, нито от шише пие кърма, незнам ако се наложи АМ дали ще го приеме ooooh! Иначе много често сучем, на всеки час, само сутрин като си хапне по-обилно издържа два часа.
По какво разбирам, че е намаляла кърмата- след около 5 мин. сукане започва да ръмжи сърдито и да дърпа гневно зърното, и като проверя дали тече почти нищо не излиза, а доста силно изцеждам. И като я сложа на другата, спира да ръмжи.
Бирената мая я пия три пъти по две хапчета, дори и с риск, че ще напълнея още, но по-добре детето да расте здраво и да е нахранено, пък майка му все ще отслабне някога, надявам се Rolling Eyes
Помагайте със съвети  Praynig

iv4i_79,

предполагам вече малко или много нещата са се регулирали. Ти явно правиш много, за да поддържаш лактацията. По-честото кърмене си остава един от най-сигурните начини за увеличаване на количеството кърма.

Мислиш ли, че това поведение на дърпане на зърното 5 мин. след сукане, може да се дължи на нетърпение да дочака слизането на следващата порция мляко? Понякога бебчетата се изднервят, когато трябва да сучат на празен ход, докато потече задното мляко. Често в такива ситуации помага движението - да се разхождаш, докато кърмиш или да се подрусваш. Също може да помогне и компресията на гърдата, като така се поддържа притокът на кърма. Щом се успокоява, като я сложиш на втората гърда, може да искаш по-късно отново да я върнеш на първата - така е по-сигурно, че поема и от задното мляко, а и допълнително ще се стимулира лактацията

Като храни и добавки - много майки споделят, че хапването на овесени ядки им дейтва много лактогонно, пък и те са си изключително полезна закуска. В новия брой на електронното списание на Ла Лече Лига има статия именно за тях (между другото, цялото списание е много интересно). Други майки споделят, че по-честото хапване, но по малко, също поддържа добре лактацията им. Трети пък споделят, че сочната свинска пържола или суровия стар лук-кромид също им действат много добре. Някои пък са доволни от сминдуха (доколкото знам го има и под форма на хапче).

Важно е да се приемат достатъчно течности 2-3 литра на ден, с предимство за водата. Както и почивка за мама - недоспиването и умората са голям враг на кърмата, така че е хубаво, ако може да почиваш по-често, да спиш с бебчето 2 часа следобед. Тук да вметна само, че бебета спят много по-спокойно, когато има някой до тях и ако да кажем обичайно следобедния сън е 1 час, нищо чудно, ако мама е до бебчето, то да спи 2 часа.

...
Аз имам питане към [/color]консултантките... Заради това, че малкият е с доказан вече ГЕР, лекуващия ни лекар, тук в болницата, ни съветва да започнем занранването след достигане на тегло 6 килограма (в момента е 5850)  Shocked Никак не ми се иска да му давам нещо различно от кърма преди да навърши 6 месеца... Дори мисля основната ни храна до годинката да си остане кърмата...
И още нещо: Понеже нямам условия за съхраняване на изцедената кърма тук, я изхвърлям. Обещах на съседката по стая да попитам, може ли да я дава на нейния сладур, при положение, че съм носител на австралийски антиген...
(цедя се, за да стимулирам допълнително производството, че стресът си е голям и ме е страх да не намалее кърмата)


Здравей sweet_maniche,

съжалявам за неприятното изживяване. Сигурно не ви е било лесно в болницата, но е важно, че се оправяте.

ГЕР наистина е ужасно неприятнан диагноза. Смята се, че се израства към годинката, а около 6-тия месец има значително подобрение.

Кърменето много подпомага подобряване на симптомите на ГЕР по няколко причини - първо, кърмата се усвоява много бързо и съответно престоява по-малко време в стомахчето, като по-този начин се намалява и риска от връщането ѝ в хранопровода. Освен това движението на езичето при кърменето, задейства перисталтиката на цялата храносмилателна система, което също подпомага предвижването на млякото надолу към стомахчето и тънките черва. Също така по правило кърмените бебета се хранят по-изправени, което също е начин да за превенция на връщането на кърмата в хранопровода.

Често се препоръчва уплатняване на млякото чрез каши, като идеята е, че по-тежката храна ще остане по-лесно в стомахчето. Но няма изследвания, които да покажат, че това помага за облекчаване на проблема. Има няколко притеснения около използването на сгъстители - храната ще престоява по-дълго време в стомахчето, тъй като няма да може да се обработи толкова бързо, колкото кърмата; освен това върнатата твърда храна в хранопровода е по-дразнеща от върнатата кърма; също така има опасност от намаляване на кърмата, поради изместването ѝ от твърда храна  и дори отбиване, тъй като често бебчетата с ГЕР са доста неспокойни на гърда именно поради киселините, които се връщат от стомахчето, което е много неприятно и доли болезнено за тях; и не на последнсо място остава повишената опасност от алергични реакции, в случай че организмът на бебето все още не е готов за представяне на храна, различна от кърмата. Още повече, че има изследвания, които показват връзка между ГЕР и алергия към белтъка на кравето мляко при някои бебета.

Има някои неща, които може да се опитат за облекчаване на симптомите на ГЕР:
- кърмене в изправена позиция, така че стомахчето да е по-ниско от устата снимките са от kellymom.com - гравитацията помага естествено. Тук може да помогне и слингът, който всъщност може да помогне и за успокояване, когато бебчето е нервно или не се чувства добре. Също при легнала поза, главата на бебето може да се сложи на ръката на майката, като така отново устата е по-високо от стомахчето.
- по-често кърмене, така че бебчето да получава по-малки количества, но по-често. Тук може да се има предвид и хранене само от едната грърда за период от 2-3 часа. Т.е. дори и да се кърми на 1 час, да се предлага само например дясната гърда всеки път, докато не минат 3 часа, след което да се предложи лявата. По този начин притокът на кърмата няма да е толкова силен, което ще намали поемането на въздух, а и стомахчето няма да се препълва. Честото кърмене също успокоява бебчетата, като понякога то дори не е за хранене, но пък действа задвижващо на цялата храносмилателна система и спомага за по-бързото изпразване на стомахчето. Освен това кърмата естествено неутрализира киселините.
- съблюдаване за правилно засукване и сучене, така че да се намали до максимум поемането на въздух.
- избягване на рязки движения, друсане или други подобни скоро след кърмене. Често по-дългото държене на бебето изправено помага за намаляване на рефлукса. Тук отново слингът може да е незаменим помощник. Така бебчето ще е изправено, близо до мама (т.е. спокойно), а на мама ръцете ще са свободни да прави други неща.
- позиционирането - лежането по гръб е най-лошо за рефлукса, също се смята, че лежане под 60 градуса (в столче за кола, люлка) също не е благоприятно за облекчаване на рефлукса. Направено е изследване, с цел установяване на поза, която действа най-добре при рефлукс - оказва се, че лежане на лявата страна и по корем действат най-добре. Като позата по корем е добре да не се прави веднага след хранене и бебето да се наблюдава постоянно когато е в тази поза.
- друга мярка е намаляване на кофеина, ако майката приема такъв, тъй като се смята, че той допринася за рефлукс.

Предполагам, че другият ти въпрос вече не е актуален, но все пак ще отговоря и на него - по принцип се смята, че  не е добра идея да се дава кърма от чужда майка, освен ако не е от банка за кърма. Все пак това е решение на двете майки. Но обстоятелствата при вас са по-различни - принципно се смята, че кърменето от майка с хепатит Б, не представлява допълнителен риск за бебето ѝ. Това обаче е само за нейното бебе. В банките за кърма не се приема донорство от майка, която е положителна за хепатит Б.

Към консултантите : как да разпозная разстройство при кърмаче? Акото й винаги изглежда по един и същ течен начин, но днес ме втрещи количествено  Shocked
...

fata_morgana,

за разстройство при кърмаче говорим, когато акото е воднисто, с неприятен мирис и има 12-16 изхождания на ден. При вас по-скоро говорим за много обилно изхождане  Grinning

...
 mimsat по нашия проблем с наддаването искам да те питам възможно ли е да си яде нормално детето и да наддава по малко? Защото взех кантар и от ден и половина я тегля всеки път хапва различно 130;180;210;60;90; е такива мл. а за 5 дни е наддала 70гр. newsm78 Аз мисля че няма нищо обезпокоително и няма нужда да тормозя детето да я дохранвам!

Kalinastamatova,

най-лесно е да се направят малко изчисления. За 5 дни е наддала 70 гр, което означава, че за 1 месец се очаква да наддаде около 6х70=420 гр. Това за тази възраст е добро наддаване. Хубаво е да се има предвид също, че бебетата много често наддават неравномерно през месеца.

Иначе е съвсем нормално да изсуква различни количества в различните часове на деня - както и ние хапваме различно. Важно е да се глоеда общото състояние на детето - пеленките, кожата, лигавиците, да е жизнено.

Редактирам, защото видях новия ти пост:
КОНСУЛТАНТИТЕ Моля ви дайте ми съвет! Малката не наддава от 10 дни е едни и същи килограми явно имам само предно мляко или тя не суче от задното както и да е аз бях до тук с кърменето!Но имам голям проблем с шишето неможе да яде днес цял ден е изяла някъде към 150мл. и неможе да хване чалъма как се смуче и неможе smile3504 дъвче го стиска го вади езика и все стоят едни и същи мл. как го прави тоя номер незнам??? newsm78
...

Разбирам, че си притеснена. Може ли да споделиш при какви условия правите измерването - на какъв кантар - при педиатъра или вкъщи, с еднакви дрехи или пък голичка, памперс пълен-празен, по кое време на деня, преди ядене или след ядене? Също ако може да споделиш колко напишкани пеленки сменяш за 24 часа, кога и как се изхожда? Ако може и да споделиш колко  пъти хапва за 24 часа? Как изглежда като цяло - жизнена, със свежа кожа и влажни лигавици?

Питам тези неща, за да успеем заедно да разберем дали има нещо, което е притеснително и евентуално какво би могло да промени нещата, ако се налага.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт