Нова година, нов късмет, ЯНУАРЧЕТА излизайте подред :) тема 24

  • 23 925
  • 756
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 509
Елч, една приятелка ми каза, че само в 9-тия месец е качила 10 кг. Ама като се видях с нея (бебчето й беше почти на 5 месеца) си изглеждаше супер.

# 706
  • Мнения: 2 590

А ми що ми ги няма лентичките Rolling Eyes
Ще се появят. Заради промяната на сайта, работят по отстраняване на този проблем.

# 707
  • София
  • Мнения: 273
Момичета,знае ли някоя от вас дали още съществува болничния 45 дни след раждане?Че акушерката ми каза,че вече нямало такъв.А този,който ми е 45 дни преди раждане ми е до 19 януари и пише да се яви на работа на 20 януари.Значи ли това,че от 20 януари вече съм  майчинство(изключвам това,че сега пак съм по майчинство).Благодаря ви предварително
45 дневния болничен преди раждането се издава от АГто ти,2рият болничен се издава от болницата като родиш,мисля че беше 42 дни,щом изтече се издава 3ти от педиатъра на детето който е изравнителен и като занесеш него в работата си вече попълваш разни докуминте там към НОИ че до 410я ден ще ползваш болничен,наричат го болничен не майчинство.Горе-долу това е.

# 708
  • Бостън
  • Мнения: 13 682
Кики, Фейчето - честити ви щерки!  Hug Умни, разумни и прекрасни да растат!

Елч, споко... както казваш до ген е! И аз вия като кучка като видя приятелка качила цели 6 кг в 9-ти месец, но при мен не става... вчера ме премериха 163 паунда и ме е страх и срам да ги обърна в килограми, защото така и така голата истина в огледалото е ...ххххммммм.... брутална  Mr. Green Поне ще имаме после стимул да ги сваляме със спорт и добро хранене!

Часът е 3.28ам - добро време за отчет и яки киселини, ако не за сън  Wink

Освен 2 см разкритие, вчерашният ми преглед беше знаменателен с пазарлъка, който сътворих по повод часът на вадене на бебо...

Секциото трябва да почне в 12.30 и понеже си познавам стоката (лекарката ми е от местната ню-ингландска аристокрация със всичките и плюсове и лудости... представете си някой от клана Кенеди (и те градски), и всичките се гордеят че са бързи, смели, сръчни!) - та понеже си имам едно наум за милата експедитивна Вирджиния и казвам: "О, моля, не го вади преди 12.45, че ще имаме проблем с асцедента!"  Sunglasses Тя доста стъписано ми отговаря: "Хммм, аз винаги ги вадя в рамките на 10 мин от началото, такова туткане ще ми съсипе репутацията!" обаче нали е жена и любопитството и взема връх и пита: "А какво ще стане с асцедента, ако е преди 12.45?!" Аз чинно обяснявам, че ще изроди Козирог с асцендент Телец и ако ми причини такова мултирогато чудо ще я поканя за кръстница на отрочето, та и тя да му бере гайлето в близко и далечно бъдеще. Ако обаче ме послуша за часа, има голям шанс да се роди с Асц Близнаци и чавес да е сладкодумен чаровник, лъжец и женкар и аз обещавам да го държа по-далеч от 2-те и щерки  Mr. Green

... Смях в кабинета и сладката ми лекарка стига до извода, че може да направи някой експресен консулт за да загуби до 3 мин от процедурата, а аз обещавам да не ме хване анестезията малко по-дълго от стандартното  Crazy
(тя е Водолей с асц. Лъв и силно влияние на Овен в хороскопа)  Wink

Питам я за препоръка за хирург-ортопед и, естествено, тя познава подходящото светило... Томас Г. IV - като чух "четвърти" само дето не паднах по голо дупе от смях на пода - то бива традиции, бива лошо време, ама Нова Англия е наистина забавно място за живеене след като си научиш урока за класите и кастите  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Последна редакция: вт, 04 яну 2011, 11:44 от Agent Provocateur

# 709
  • Мнения: 126
_kiki_, Feicheto, честити ви малки принцески!!!

Ivy страхотни отговори.   bouquet  Много полезни лекции за подготовка за кърмене, ако е възможно да ни напишеш и на нас вероятните решения на проблема за препълнените гърди с дете, което желае да яде често.

# 710
  • Мнения: 59
добро утро, маминки!

и добре дошли на принцеските на kiki & Feicheto; много да папкат и спинкат!    bouquet Feiche, горкичките, през какво сте преминали, но ето как всичко се е подредило, слава богу, прегръдка

Ivy, ми ок, ще го имам предвид, мерси, останалото инфо обаче ми е много удобно и адекватно написано; а и по спомени с моя поотраснал юнак ще ги напасвам нещата в движение. плюс, естествено, калибрация (мерси предварително, за което!:*) Simple Smile

lyuba, Emily, явно скоро ще е.. дано не се измъчвате дълго още!! Жекович, tuty, хайде де!  Heart Eyes)

и мен започна да ме сърби коремът ужасно, на фази, де, но е неприятно. успокояващо е, щом казвате, че било нормално към края.

# 711
  • Pleven
  • Мнения: 13
Здраввейте мамчета ние вече сме си вкъщи най-накрая изкарахме и Коледа и Нова Година в болницата Cry.
Честито на всички майчета да са и живи и здрави бебчетата. При нас имаше малко усложнения, но вече сме добре и двамата. Аз както си бях с най-леката бременност без никакви проблеми, не се сприрах до последно, така  на Коледа се започнаха леки контракции от сутринта, бебчо беше мн неспокоен  въртеше се в мен и мн ме болеше, така до вечерта по на 10-20 мин контракции. Късно вечрта направо станаха на 7 мин., на 5 мин. а ние не бяхме в града прибрахме се вкъщи оправих се прокървих като си мислех ,че това е тапата но се оказа че съм с отлепена плацента със 7 см разкритие, бебо се беше обърнал предно тилно, не успяха и запис на тоновете да направят само видяха че падат и веднага ме качиха на магарето. Голям късмет извадих, че доки не беше заминала на някъде, че нали Коледа. Натискаха ми корема за да го изкарат после беше син, със страшно мн шевове съм и вътрешни и външни, но всичко мина за 1 час -30мин подготовка и 30 мин самото раждане.
Дано да ни съм ви уплашила аз се радвам че не знаех какво се случва защото щях да се панирам док каза че само 5% раждат нормално в моя случай, абе все ме бяха срязали Cry.
Но вече сме добре папкаме спинкаме и така тр да качваме килца че сме мънички!

# 712
  • Мнения: 493
Агентче, Тея е козирог... с асцендент ... козирог

# 713
  • Мнения: 59
Часът е 3.28ам - добро време за отчет и яки киселини, ако не за сън  Wink

Освен 2 см разкритие, вчерашният ми преглед беше знаменателен с пазарлъка, който сътворих по повод часът на вадене на бебо...

Секциото трябва да почне в 12.30 и понеже си познавам стоката (лекарката ми е от местната ню-ингландска аристокрация със всичките и плюсове и лудости... представете си някой от клана Кенеди (и те градски), и всичките се гордеят че са бързи, смели, сръчни!) - та понеже си имам едно наум за милата експедитивна Вирджиния и казвам: "О, моля, не го вади преди 12.45, че ще имаме проблем с асцедента!"  Sunglasses Тя доста стъписано ми отговаря: "Хммм, аз винаги ги вадя в рамките на 10 мин от началото, такова туткане ще ми съсипе репутацията!" обаче нали е жена и любопитството и взема връх и пита: "А какво ще стане с асцедента, ако е преди 12.45?!" Аз чинно обяснявам, че ще изроди Козирог с асцендент Телец и ако ми причини такова мултирогато чудо ще я поканя за кръстница на отрочето, та и тя да му бере гайлето в близко и далечно бъдеще. Ако обаче ме послуша за часа, има голям шанс да се роди с Асц Близнаци и чавес да е сладкодумен чаровник, лъжец и женкар и аз обещавам да го държа по-далеч от 2-те и щерки  Mr. Green

... Смях в кабинета и сладката ми лекарка стига до извода, че може да направи някой експресен консулт за да загуби до 3 мин от процедурата, а аз обещавам да не ме хване анестезията малко по-дълго от стандартното  Crazy
(тя е Водолей с асц. Лъв и силно влияние на Овен в хороскопа)  Wink

Питам я за препоръка за хирург-ортопед и, естествено, тя познава подходящото светило... Томас Г. IV - като чух "четвърти" само дето не паднах по голо дупе от смях на пода - то бива традиции, бива лошо време, ама Нова Англия е наистина забавно място за живеене след като си научиш урока за класите и кастите  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

rofl, Агентче, коремосъдирателно просто, мерси! така се разсмях, че страх ме хвана )))

# 714
  • Мнения: 59
Здраввейте мамчета ние вече сме си вкъщи най-накрая изкарахме и Коледа и Нова Година в болницата Cry.
Честито на всички майчета да са и живи и здрави бебчетата. При нас имаше малко усложнения, но вече сме добре и двамата. Аз както си бях с най-леката бременност без никакви проблеми, не се сприрах до последно, така  на Коледа се започнаха леки контракции от сутринта, бебчо беше мн неспокоен  въртеше се в мен и мн ме болеше, така до вечерта по на 10-20 мин контракции. Късно вечрта направо станаха на 7 мин., на 5 мин. а ние не бяхме в града прибрахме се вкъщи оправих се прокървих като си мислех ,че това е тапата но се оказа че съм с отлепена плацента със 7 см разкритие, бебо се беше обърнал предно тилно, не успяха и запис на тоновете да направят само видяха че падат и веднага ме качиха на магарето. Голям късмет извадих, че доки не беше заминала на някъде, че нали Коледа. Натискаха ми корема за да го изкарат после беше син, със страшно мн шевове съм и вътрешни и външни, но всичко мина за 1 час -30мин подготовка и 30 мин самото раждане.
Дано да ни съм ви уплашила аз се радвам че не знаех какво се случва защото щях да се панирам док каза че само 5% раждат нормално в моя случай, абе все ме бяха срязали Cry.
Но вече сме добре папкаме спинкаме и така тр да качваме килца че сме мънички!

megan4e1, добре е, че сте го преодоляли и сега сте у дома.. а ти се възстановявай бързо и се постарай да забравиш неприятната част!

# 715
  • София
  • Мнения: 273
Меганче,съжалявам че си преживяла това,но важното е че всичко е зад гърба ти и крайният резултата е чудесен,вкъщи сте си и се гледкате Hug

# 716
  • Мнения: 6 444
Кики, честита ви Александра!
Бързо възстановяване!  Hug

Фейчето, честита ви Валерия!  Hug

Нощни, аз имам страшни киселини, когато ям сладко.Като не опитвам, няма проблеми никакви.

Агентке,  Mr. Green Laughing, как не разбира тази жена! Според мен добре, че не се е съгласила да е кръстница на бебето.

Бебеш, много си лаконична.Дай някоя подробност за Тея  Hug

# 717
  • Мнения: 31
_kiki_ , Feicheto честито Ви малки принцески!!!

Момичета,знае ли някоя от вас дали още съществува болничния 45 дни след раждане?Че акушерката ми каза,че вече нямало такъв.А този,който ми е 45 дни преди раждане ми е до 19 януари и пише да се яви на работа на 20 януари.Значи ли това,че от 20 януари вече съм  майчинство(изключвам това,че сега пак съм по майчинство).Благодаря ви предварително
болничния след раждането е 42 дни, след това има още един изравнителен до 135 -тия ден и след това майчинство до 410 ден. Peace

А това броене откога започва?От издаването на болничния преди раждане или след раждането?

# 718
  • Мнения: 1 687
Елч, не се сдухвай. Това са само килограми. Ще ги свалиш. Ако това ще те накара да се чувстваш по-добре, знай, че аз качих 30 кг. Влязох да разждам 90 кг, което си е сериозна цифра.  Hug Hug А първия път качих 24 кг, които свалих за около четири месеца, без диета, само със спорт.
ох, ети,  ако знаеш как ме успокои... все си се бях разплакала Simple Smile
с тези темпове на качване и аз ще ги добутам до 24, ако бебешучка поседи още малко на топло Laughing
около мен много мадами качиха по над 20, ама те са глисти, а едно е да свалиш 15 килограма, когато нормално си 45 (пък и да останат няколко - добре дошли) и друго е да сваляш 15, когато по принцип си предразположен към качване и трудно сваляне.
а и това, че в началото не могат да се правят диети и да се спортува активно също много ме притеснява. да не говорим за нещата, с които ще искат да ме тъпчат заради кърмата...


Agent Provocateur, оправи ми настроението днес Mr. Green

меганче, много шоково раждане си имала. добре че е минало и всичко е наред вече!
нещо последните няколко майчета се пооплакаха, а добре ни беше тръгнало на леки раждания...

# 719
  • Мнения: 31
Момичета,знае ли някоя от вас дали още съществува болничния 45 дни след раждане?Че акушерката ми каза,че вече нямало такъв.А този,който ми е 45 дни преди раждане ми е до 19 януари и пише да се яви на работа на 20 януари.Значи ли това,че от 20 януари вече съм  майчинство(изключвам това,че сега пак съм по майчинство).Благодаря ви предварително
45 дневния болничен преди раждането се издава от АГто ти,2рият болничен се издава от болницата като родиш,мисля че беше 42 дни,щом изтече се издава 3ти от педиатъра на детето който е изравнителен и като занесеш него в работата си вече попълваш разни докуминте там към НОИ че до 410я ден ще ползваш болничен,наричат го болничен не майчинство.Горе-долу това е.

Питам,защото преди малко ходих до работата и счетоводителката ми вика ами ти 10 месеца ще си болнични.Та затова и дали в тия общо 410 дни влиза болничния от АГ-то?

Общи условия

Активация на акаунт