лекува ли се бялото течение?

  • 7 272
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 376
От друга страна, след като нямаш нищо тревожно на микробиологията, може просто цервикалната слуз да ти е по-обилна.
Да, обаче нали при прегледа е установен някакъв възпалителен процес.

# 16
  • Мнения: 41
От друга страна, след като нямаш нищо тревожно на микробиологията, може просто цервикалната слуз да ти е по-обилна.
Да, обаче нали при прегледа е установен някакъв възпалителен процес.
Едва ли тъй   ooooh!  "на око"   newsm78

# 17
  • Мнения: 0
Акне имам ходих на кожен лекар и той го потвърди почнах и лечение с препарати.Акне ми е леко но все пак вече 3 месеца ползвам всичко изписано знам че е доста упорито но тя отказа да ми направи хормонални изследвания (по мое желание).Реших че тя е лекаря и знае какво прави.Но съм чела че ако не минава с мазила и препарати проблема може да е вътрешен.Например хормонален

# 18
  • Мнения: 0
Що се отнася до възпалението  лекаря наистина ми го останови без иследвания а само с опипване с пръсти. Обясни ми че е станало хронично ,боледувала съм и не съм била доизлекувана правилно.Там се било появило възпаление.Аз поисках да ми направи всички нужни изследвания зада се разплете най-накрая от къде имам течение.Пусна ми микробиология и цитонамазка.Бяха абсолутно чисти.

# 19
  • Мнения: 0
А знае ли някой как се иследва за хормонален дисбаланс?Определени хормони ли се изследват или всички?Знае ли някой за какви цени става въпрос?И какво е изслеването и лечението с противозачатъчни?Благодаря на всички мами.При първа възможност ще отида да си направя всички иследвания.Твърде съм решена да се излекуват

# 20
  • Мнения: 401
Хормоналните изследвания ги назначава гинеколог. Има си определени дни от менструалния цикъл, в който се изследват. Обикновено се пускат Тестостерон, ЛХ, ФСХ, Пролактин, Прогестерон, Естрадиол. И още един имаше- ДХА-С или нещо подобно. Можеш да провериш в сайта на някоя лаборатория за цените. Съветът ми е да си намериш наистина добър гинеколог, който да те прегледа обстойно, да прецени какви изследвания да ти направи, и разбира се, да ти обясни всичко. Ние тук за съжаление не сме лекари.
А с какви препарати лекуваш акнето?

# 21
  • Мнения: 0
Мерси много за инфото за хормоните,това ми е много полезно.Сега разучих какви гинеколози има и реших да отида на една която доста я хвалят.За акнето ползвам сутрин един гел за миене на лицето на биодерма серия себиум гел с мусан+акне оут червен за туширане на пъпките и накрая като изсъхне слагам за заличаване на петната на биодерма себиум ал така се казват.После вечер мия пак с гела после акне аута и зинерит пак за туширане.Това е малко ми изпръхна кожата.Тези дни трябва да отида за да ме види и да ми измени малко вече медикаментите.Взеха да ми намаля акнето но не е изчезнало.Тя каза че ми трябва поне 6 месеца лечение.

# 22
  • София
  • Мнения: 869
ох и аз имам същият проблем от както се помня, ходила съм на десетки различни гинеколози, всички изследвания са ми били в норма, без гъби, хламидия и тем подобни. И нищо. Наи-много да поспре за малко и после пак. Не мисля че е проблем да забременееш и  износиш едно дете. Това го казвам от личен опит.
Сега съм се запалила да пробвам хомеопатия или нещо алтернативно. Ако имам успех ще споделя.

# 23
  • Мнения: 0
Здравейте!
Ето го и моят проблем - бяло течение,което впоследствие смени цвета си със жълтеникав и се появи неприятна, кисела миризма.Отидох на гинеколог изписа ми гино-певарил глобули и хапчета кандизол - две хапчета пият се през 15 дни.
След лечението течението намаля, но неприятна миризма си остана.За тоалет използвам Лактацид.След повторното посещение ми направиха изследване на вагинален секрет,резултати - нормална микр.картина,нормална микрофлора,candida spp - отрицателно, trihomonas vaginalis - отрицателно. Започнах вагинални промивки с Тантум роза на два дни по предписание на гинеколога. В деня когато си направя промивката няма и следа от течение. Притеснявам се да ги правя всеки ден, за да не влоша нещата. Ако някой се е преборил с подобен проблем нека сподели. Благодаря ви !

# 24
  • Мнения: 0
И аз имах същия проблем от години и то с какво ли не се лекувах и не слагах там, резултатите  ми бяха  напълно чисти отвсякаде, но течение пак си имаше, от скоро почнах да правя профилактиката един път седмично с един гел и съм много доволна, защото течението намаля до минимум, ще видя като спра да се мажа дали ще върне стария проблем, дано да не.   

# 25
  • София
  • Мнения: 869
а какъв е тоя гел??

# 26
  • Мнения: 41
Ползвайте интимен гел Флоражин, аз се мия с него и нямам никаво течение.

# 27
  • Мнения: 0
zdraveite!az predi 6 godini imah gabichki no se izlekuvah ili pone taka si mislq ako e stanalo hronichno.....predi 4 meseca pak poluchih smenih 3 doktora isledvaniq...raoti...mikrobiologiq pih kakvi li ne antibiotici , no poslednoto mi poseshtenie pri doktor mi ispisa damski dush MULTI GUN  i tabletki za promivki kaza mi vednaj sedmichno, na momenti nqmam nishto, posle pak imam pridrujeno s leka mirizma bezcvetno,posle puk bqlo - gasto.i az neznam kakvo stava ot 2 meseca pravq tezi promivki i rezultat-nulev.promivki si pravq s nql ravnec.nishto.kakvo da pravq stroshih sumati pari za doktori i ne moga da se opravq doktora mi kaza che nqmam gabichki a priqtelqt mi ot vreme na vreme mu se poqvqvat cherveni malki papchici ne go boli ne go sarbi no gi ima.tova me plashi i sega neznam da ne bi v nego da e problema ili po skoro az go prenesoh na nego zashtoto kogato se lekuvah s antibiotici toi ne se lekuva smisal po edni hapcheta TINIDAZOL ednokratno.no ne e hodil na doktor.

# 28
# 29
  • Мнения: 327
Не съм специалист, но ми се иска да дам съвет. Когато се лекува някаква инфекция е много важно да стерилизирате белъото, както и да изгладите панталоните, дънките и всичко което обличате. Това се отнася и за дрехите на любимия. Също така хавлиите и кърпите. Чета, че някои са се излекували за кратко, а после инфекцията се е върнала и се замислих дали правят горенаписаното или просто пият хапчета и толкоз.
 Не вярвайте ако някой ви каже, че не е необходимо, изключително важно е, а и не е кой знае колко трудно. Аз даже съм си подменяла напълно белъото заради една доста трудна за излекуване гад, но успях и то от първия път.
 Забравих да спомена и дезинфекция на пералнята като пуснете например кърпите на висок градус!

Общи условия

Активация на акаунт