Първият триместър вече отмина за Юнската дружина - тема 8

  • 24 558
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 142
Да взема да се вмъкна и аз и да кажа, че такива страхове имам откакто разбрах, че съм бременна  Blush но се надявам, че няма да съм първата, която не се е справила с бебето си и че с времето ще се науча на всички необходими ми неща  Rolling Eyes

# 61
  • Мнения: 2 837
Цвет, то така или иначе при кърменето няма как да те замести някой, а и на мен лично това не беше изтощително, признавам си, а най-приятната част и затова исках да продължи толкова дълго, колкото малкият искаше. Нощното кърмене първите седмици е важно за добрата лактация, а нощното ставане си е част от живота на майката - Румен и досега понякога се буди нощем - я за да пишка, я се стресне от нещо, което сънува, така че аз наистина не помня отдавна да съм спала по цяла нощ, но приемам философски този факт. Е, има и щастливки в това отношение, но аз мога да кажа, че Румен винаги е бил кротко и лесно за гледане бебе, ама спането по цяла нощ му е невъзможно Simple Smile
Иначе мъжът ми винаги ми е помагал, стига да може, и сега е така - спокойно може да гледа детето, когато ме няма или когато съм заета (а аз съм тази, която по-често излиза и ходи по командировки). Баби така или иначе няма да има покрай мен,  но и наистина като че повече пречат, вместо да помогнат в домакинството, където има нужда от помощ, обикновено искат да се занимават с бебето и доста често дават непоискани (а понякога и вредни) съвети.
Покрай кърменето доста често ходя и на домашни посещения - майките, които сами си гледат децата, обикновено са по-спокойни и концентрирани, по-малко объркани, там бащите помагат повече. Това, което на мен ми помага, е че аз не съм перфекционист - обичам да готвя, но ако няма време, не се чувствам виновна, че ще ядем сандвичи. Гледам да чистим основно двамата с мъжа ми, а през седмицата просто да поддържам относителен ред.

# 62
  • София
  • Мнения: 13 226
tzvetihc, няма как някой да ме отмени в храненето. Въпреки, че не съм кърмила почти.. около месец само после аз си приготвях всичко. Не виждам как мога да накарам мъжът ми да дава нощни дежурства при условие, че на другия ден е на работа  Wink А за АМ аз го приготвях един път за цяло денонощие. Аз давах соево АМ, то може да се приготви така  Wink А за съветите на бабите аз пък ще кажа, не ги подценявайте  Grinning Майка ми е отгледала 3 деца. Когато родих беше на 50 г. млад, съвременен човек. И какъвто съвет ми е дала е била права. Е, разбира се, аз винаги пречупвах през моето съзнание и взимах решение, но е факт, че не ме е подвела нито един път. Така че от баби до баби ралика има голяма. Просто преценете дали можете да се доверите  Wink

П.С. за мъжете хубаво, ама те всички са различни. Моят домакинска работа не извършва никаква. Няма какво да направя... Да съм гледала преди 17 г.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Но пък си има други предимства, та колкото и да се пенява аз си гледам детето и си върша домакинската работа и трудно понасям някой да се бута с мен в кухнята. Ако този път стана свекърва ще съм много зла в това отношение  hahaha hahaha hahaha

# 63
  • Мнения: 1 085
Аз от майка сигурно няма да мога да се вредя за каквото и да било.Казах и че ще изкараме доста време в България докато съм в майчинство и тя вика че щяла да ми открадне бебето че нямало да може без него. Shocked Ще си имаме караници ама де да видим.Иначе мъжо ще го карам да прави и той всичко не само аз.Да не съм го направила само аз де.Той си е душичка и си ме слуша, така че ще помага.

# 64
  • София
  • Мнения: 314
Здравейте пак и от мен,
Моя горкия нищо не може да прави, но миличкия поне се опитва, пуска прахосмукачка, хвърля боклук, но нещо в кухнята да направи и след него става бедствие, затова съм доволна и на това, което върши Simple Smile!
Момичета за болно гърло какви бонбони смучете?!!! Знам, че някъде по предишните теми имаше ама сега не ми се рови, Фитолор за смучене дали става?

# 65
  • Мнения: 328
Чин знам че може и рано да се види пола, но според моята доки било рано и тн - както и да да е живо и Здраво, а кавото и да е и на двата пола ще се радвам Много  Hug Heart Eyes Недей си вкарвай притеснения още от сега ще се спарвиш нито ще си първата нито последната който се притесняват и после разбират че не е било толкова страшно  Crazy Hug.Както казваха много мой познати преди да родя Теди - То ще ти показва само как да се справяш с майчинството  Hug
Аз сега съм в голяма чуденка Къде и Как и до Кого да раждам  Thinking Crazy Теди я родих във Вми Пловдив баз да се уговоря с някого даже и не ми следяха там бременоста просто отидох в 2-3 през ноща там и ме приха с думите - Ааа ми ти сега няма да раждаш  #Crazy а бях с много силни болки и истекли води и като ме прегледаха след окол 20мин и ми казаха че съм с 7-8 см разкритие и ме сложиха в пред родилна зала няма да разправям как беше там само че доктороте се появиха в 6:30 и се почнаха едни прегледи от 2-3 доктора и към 7 ме приместиха вече в родилна с думите ставай Раждаш и в 7:10 се роди Теди с Форцепс 4,120кг 51см
И затова сега незнам какво да правя иска ми се пак да отида във Вми макар че после отношението след раждането не ми харесваше даже и преди 3 години когато родих се си казвах че там повече няма да отида но като знам че там има много добри специалисти и с моето първо тежко раждане ми се иска пак там да отида НО този път няма да правя тази грешка да отида ей тай ами ми се иска да си ходя до някой доктор който работи там и да родя до него и незнам кой да е Rolling Eyes
А и сега едни неприятни болести ни сполетиха в семейството точно по празниците ама сега да не разправям че поста ще стане цялата стр  ooooh! Crazy

# 66
  • Мнения: 0
Аз не мога да се оплача от мъжо - страшно много ми помага във всичко. Още преди да забременея ми помагаше в чистенето, да не говорим, че миенето на прозорци например, си е лично негово задължение. Мисля, че няма да имам проблем с него откъм помощ специално. Аз се надявам майка ми да дойде в началото след раждането, защото е педиатър и мисля, че ще бъда по-спокойна. Да не говорим, че тя не е от шашкащите се баби, по-скоро ще ме надъхва да се справям сама.... Grinning
Но пък за сметка на това си имаме друга баб вкъщи, която ще е прабаба не бебето живот и здраве и мислч, че ако имам някакъв проблемс досаждането, то той ще е с нея....Въпреки, че е кротка душица и тя  Wink

# 67
  • софия
  • Мнения: 1 305
Ана2  това със съня ми беше най трудното нещо, Дани започна да спи по цяла нощ когато навърши 3 годинки до тогава никакъв нощен сън, а аз си признавам че обичам да си спя и това ми е много трудно, дано ми се падне бебе което да спи по цяла нощ. А за кърменето си мисля да се изцеждам и поне в едното нощно мъжа ми да ме замести, той е нощна птица и така или иначе преди 3 не си ляга, но пък знам че и това си е риск защото бебка може да свикне на шише и да не иска да суче нали така. Само да са живи и здрави всичко друго ще се нареди Praynig
Около сестра ми много баби и дядовци е искам да ви кажа, че племенницата ми е разглезена и някак си нервна в тяхно присъствие , колкото помагат толкова и пречат.
mundi Прополки, Тантум верде, Фитолор знам че е билков но не съм смукала, аз даже и няколко Стрепсилса съм вземала беше ми много зле гълото, но е с лидокаин и не е препоръчително.
gachoni забелязала съм че все по празници ще се случат някакви лоши неща ,дано се оправите.

# 68
  • София
  • Мнения: 169
Здравейте момичета, за много години и от мен (много здраве най-вече пожелавам на всички мами и бебоци), аз се върнах късно снощи и до сега четох темичките (браво за новата темичка, готина както винаги  bouquetLaughing
Мунди - прополки можеш да смучеш, аз само да усетя нещо и веднага ги почвам, добри са.
Чин - имам същите страхове като теб, въпреки че моя близка приятелка вече второ бебе има и от началото съм била при нея дори по цели дни, пак ме е страх аз как ще се справя...сигурно и аз само ще го слушам диша ли, какво прави... #Crazy
Ние в момента живеем с нашите и майка ми ще ми помага, ще видим само дали няма да прекалява, че има този навик да се вре навсякъде, била харесала креватче, при което избеснях... Confused но така или иначе ще се справя с нея, за сега друг избор за живеене нямаме, така че ще трябва да се спогодим  Laughing

# 69
  • Мнения: 984
Хайде и аз да кажа, че няма нищо страшно  Mr. Green Аз си признавам, че нямам някакъв безсмъртен спомен как е проплакало бебето при раждането или колко мило и красиво ми се е сторило. Спомням си за колко неща бях категорична преди да се роди и колко от тях заминаха в канала.. Примерно.. ще кърмя месец - два.. хайде после да са 3-4.. хайде до 6.. после до годинка и накрая спрях със сроковете и минаха почти 2 години. Другоо.. "бебето няма място в леглото на родителите." е да ама спа с нас докато стана на 3... и ми беше хубаво. Така нощното кърмене не ми пречеше.. По-възрастни познати ме бяха убедили да го оставя да се нареве първите няколко дни и после да си знае.. е да ама нямаше нищо по-хубаво от това да го гушкам и да го милвам... и още и още и още... До преди да родя не бях виждала малко бебе на живо. Не бях виждала и жена да кърми. Не знаех как да го гушна, но някак си се случи.
В началото малчо само спеше и ядеше.. даже на моменти ми ставаше скучно и го чаках да порастне да правим нещо  Joy /признавам, че не е имал колики и  беше спокойно бебе/
За помощта - бабите дойдоха на 10тия ден да го видят и си заминаха същия ден. Лично според мен ако има една баба, която всичко може и всичко знае.. в момента, в който остана сама и се чудя какво да правя ще се побъркам. Помощта от мъжа ми беше да не се оплаква ако не е изчистено или няма вечеря. Поръчвахме храна от някоя пицария.
Според мен е важно докато детето спи през деня и майката да спи, а не да се хвърли да чисти, готви, пере.. Сега покрай малчо не мисля, че ще имам тази възможност.. да видим
И така.. то си показва Simple Smile а ние бързо се учим да го разбираме  Heart Eyes

# 70
  • София
  • Мнения: 13 226
Zzvercheto, не се стягай де... нашето креватче баща ми ми го купи  Grinning Е, разбира се, аз си го избрах. Ама може дакажеш на майка ти щом го е избрала да го купи, пък и може да е хубаво  Wink
На нашето Сашето спи още и й става. Но пролетта ще го изместим за бебето  Wink Ето, виж колко функционален подарък. Много съм доволна, ама като му дойде времето ще ви го показвам  Grinning

За смукане, на мен ми помогнаха лукчетата с билки и с мед. Смуках прополки, пълна мъгла са  Wink поне за моето гърло без сливици и с хроничен фарингит и ларингит.

Постинга на Мая ме навежда на мисълта как ще се справя като имамв ече едно дете  Crazy Ама да казват мамите с повече. Нямам предвид с домакинските бла, бла,  защото аз поросто ги зарязвам и толкоз  Wink Мисълта ми е как ще успявам да обърна внимание и на Саша. Вярно, че ще е лятото, тя ще е във ваканция и дори ще има щастието да е по цял ден навън с мен. А и мисля да отпрашим почти веднага за провинцията, само всичко да е наред с бебето. Тя Саша сега е еуфорична и съм сигурна, че ще помага много, но от друга страна не искам тя да си вменява някакви неща, които са си за възрастните, един вид да се обременява с тях. А дали ще има ревност?  newsm78 Тя вече е голяма и беше най-върлият агитатор да си имаме бебе, ама знам ли... newsm78

# 71
  • Мнения: 548
Здравейте момичета. Искам да ви попитам, че се притесних нещо. От иследванията в генетичната лаборатория, кое са гледа като лична информация за мен- "резултат за бременната жена" или "допълнитена информация за консултиращият лекар". Питам ви, защото току що бях на Ж.К. и тий подчерта един резултат обозначен така: биохимичен риск за болест на Даун 1 от 240. Това ли трябва да гледам и да се притеснявам или Вашият риск за болест на Даун е 1 от 850

Последна редакция: пн, 03 яну 2011, 14:57 от silvia77

# 72
  • София
  • Мнения: 169
хахаха, Ваче, много си права, така ще й кажа, като й харесва нещо да го купи тя  Joy в крайна сметка е креватче и каквото и да е, все ще става за спане  Joy А ти пък не се притеснявай как ще се справиш с 2, аз с брат ми имам разлика година и 5 месеца, все още не съм можела да се крепя хубаво права, като майка ми пак е родила и се е справила много добре. А пък ти с това голямо дете, според мен, тя ще ти помага, ще й е интересно и така хем ще си с нея и ще й обръщаш внимание, хем и с бебо  Hug
Силвия, не се притеснявай, твоя риск е по-малък от референтната стойност, значи всичко е ок  Hug

# 73
  • Мнения: 130
Здравейте и от мен.
Аз да ви се оплача.... Днес бях на консултация. Всичко си е наред. Само дето е момче.... Sad И като се разревах..... Незнам защо така се бях навила за момиченце и останах страшно разочарована.  Rolling Eyes Взе вече да ми минава де. Ама сега трябва и име да му мисля. Проблема е , че нищо не ми харесва. ooooh! Като се прибрахме и мъжо като вика на малкия братче и като ревна онова дете. Питам го аз защо плаче, а то милото като каза че не иска братче, а сестричка... #Crazy А съм сигурна, че никой не го е надъхвал какво ще е бебето.  Пламен вика да съм спокой на третия опит щял да се постарае повече за момиче. Идеше ми да го заудрям с чаната! fight

За страховете- мен ме притеснява дали ще се справя с две.  Мишето каквото е палаво.... newsm78 Иначе и аз баби не искам. Мъжо ще помага доколкото може. Поне предния път помагаше. Аз бях ( и все още съм) от щастливикте малкия да спи по цяла нощ! Страшно кротко и спокойно бебе беше. Надявам се и сега да е така! Praynig

# 74
  • София
  • Мнения: 13 226
Zzvercheto, а аз имам 2 братя близнаци. Разликата ни е година и 2 месеца  Crazy Crazy Crazy Laughing Обаче аз си имам пак чуденките. Разбира се, че ще се справя, но си разсъждавам  Wink

silvia77, твоят риск е комбинираният. Там се отичат и други неща освен биохимията. При мен мисля беше 1:300 биохимичният и не е подчертано. Генетиците казаха, че ми е ОК изследването.

sisi_dac, хубава работа сега...  Joy Joy Joy Изивнявай, ама ми стана много смешно.. особено как ти е идело да го заудряш с чантата  hahaha hahaha hahaha

Общи условия

Активация на акаунт