Здравен и пенсионен фонд

  • 6 150
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 10
Мисля, че на всички през изминалата година ни стана ясно, че за образование, здравеопазване и пенсии на държавата не можем да разчитаме. Та в началото на тази година съм в търсене на добри здравни и пенсионни фондове.
Бихте ли споделили дали ползвате някой и кой и дали сте доволни? Не знам откъде да започна проучването, честно казано.
Ще съм благодарна на всякаква помощ  Hug

Да се включа и аз към темата. Преди три години прехвърлих партидата си за допълнително задължително пенсионно осигуряване от "Алианц" в "Съгласие" и на практика оттогава започнах да се интересувам повече за тази така нар. доходност на пенсионните фондове. "Съгласие" от 2 г. до момента дават най-висока такава, затова не съжалявам. Впоследствие си направих и доброволно пенсионно към тях. Влагането на пари в доброволно пенсионно осигуряване лично на мен много повече ми допада от застраховка, депозит в банка и т.н. Положителното е това, че внасяш когато и колкото искаш, няма задължителна месечна вноска, разполагаш с парите си по всяко време, т.е. можеш да ги изтеглиш когато поискаш, в края на годината получаваш данъчно облекчение в размер на 10 %, тези средства се унаследяват в случай на смърт /за разлика от пенсионните вноски към НОИ/ и другото нещо е, че тези пари не подлежат на запор, в случай че лицето бъде осъдено. Дано да съм била изчерпателна. Доста се интересувам от тази материя, така че ако имате въпроси, питайте!

# 16
  • Мнения: 5
Намери ли си здравно осигуряване? Доволна ли си?

# 17
  • Мнения: 3
Да вдигна малко темата с въпрос...не ви ли притеснява фактът, че повечето от тези здравни фондове имат ограничен списък от заведения, с които работят? Ако плащате в Токуда, а се разболеете в Бургас?!
Що се отнася до пенсионното осигуряване-вноските се адаптират според джоба на клиента, това добре, но до колко можете да разчитате, че тези фондове ще са стабилни на българския пазар след 20 години например? Със смяната на правителството се сменя всичко-дори цените на дъвките...

# 18
  • Мнения: 47 990
Ти май не си чела с колко здравни заведения работи Токуда примерно...никак не са малко, има и в Бургас.

# 19
  • София
  • Мнения: 17 283
От пенсионно се отказах, пък здравно докато се натуткам ме осигуриха в работата  Laughing Още не знам дали съм доволна, не съм се възползвала.

# 20
  • Мнения: 3
Ти май не си чела с колко здравни заведения работи Токуда примерно...никак не са малко, има и в Бургас.
След като си запозната с Токуда би ли ми казала колко е цената на пакетите и какви са им лимитите?

# 21
  • София
  • Мнения: 1 262
И за мен ще е полезно да чуя мнение за частните здравни фондове.
За мен Дженерали не са добра опция. За Доверие съм събрала само положителни мнения.
За Токуда нямам никаква информация. Ще се радвам да споделите  Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 2 082
Работодателят ми предлага допълнително здравно осигуряване към ДЗИ. Лично аз съм много доволна, работят с много болници и здравни заведения, не си ограничен в лабораториите, които можеш да използваш, има и зъболекарска помощ включена  Peace

# 23
  • Мнения: 5
Токуда работят само с корпоративни клиенти, така че ако не те осигуряват от работата няма как да си закупиш пакет. От фондовете най-добре са България Здраве и ДЗИ според мен  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 54 445
Работодателят ми предлага допълнително здравно осигуряване към ДЗИ. Лично аз съм много доволна, работят с много болници и здравни заведения, не си ограничен в лабораториите, които можеш да използваш, има и зъболекарска помощ включена  Peace

Аз също имам допълнително здравно осигуряване към ДЗИ , чрез работодателя и съм изключително доволна . Сумата на година е 3500 лв .- това са разходи , които ще се покрият при евентуално лечение . Работят с много здравни заведения , а ако се лекуваш в такова извън списъка , си вземаш фактура и след това ДЗИ ти възстановява разходите . Забравих какво е да искаш направление , да чакаш , дори и потребителска такса не плащам .  bouquet

Пенсионният ми фонд е Алианц , но ще кажа дали съм доволна , когато , живот и здраве , започна да получавам доп.пенсия .
Някъде в необозримото бъдеще . Wink

# 25
  • Мнения: 17 987
Работодателят ми предлага допълнително здравно осигуряване към ДЗИ. Лично аз съм много доволна, работят с много болници и здравни заведения, не си ограничен в лабораториите, които можеш да използваш, има и зъболекарска помощ включена  Peace

Аз също имам допълнително здравно осигуряване към ДЗИ , чрез работодателя и съм изключително доволна . Сумата на година е 3500 лв .- това са разходи , които ще се покрият при евентуално лечение .

Каква е годишната вноска? Също ли важи само за корпоративни клиенти или всеки може да се осигурява лично?

Прочетох в сайта им и си харесах пакета Комплексна медицинска помощ.
Бихте ли ме ориентирала каква е цената му, не видях такава  newsm78

# 26
  • Мнения: 5
Може и индивидуално. Цената зависи от пакета, който избираш и годините.

# 27
  • Мнения: 54 445
Работодателят ми предлага допълнително здравно осигуряване към ДЗИ. Лично аз съм много доволна, работят с много болници и здравни заведения, не си ограничен в лабораториите, които можеш да използваш, има и зъболекарска помощ включена  Peace

Аз също имам допълнително здравно осигуряване към ДЗИ , чрез работодателя и съм изключително доволна . Сумата на година е 3500 лв .- това са разходи , които ще се покрият при евентуално лечение .

Каква е годишната вноска? Също ли важи само за корпоративни клиенти или всеки може да се осигурява лично?

Прочетох в сайта им и си харесах пакета Комплексна медицинска помощ.
Бихте ли ме ориентирала каква е цената му, не видях такава  newsm78

На мен нищо не ми струва . В смисъл , че осигуряването е за сметка на работодателя .

# 28
  • Мнения: 17 987
Е, не ме ядосвайте де.... Confused

Какво "печели" работодателя от този вид осигуряване?

# 29
  • Мнения: 54 445
Това е част от социалния пакет , в който влизат и много други екстри .
Не те ядосвам . Wink

Общи условия

Активация на акаунт