Здравен и пенсионен фонд

  • 6 152
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 082
Това е част от социалния пакет , в който влизат и много други екстри .

Точно така е. И цената зависи от това какво се включва в пакета. Аз съм правила дъщерна карта на член от семейството преди около 1,5 години и излизаше доста скъпо.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 262
Много компании го предлагат като част от пакета допълнителни придобивки, за облекчаване на служителите. "Печалбата" на работодателите са доволните служители  Wink
Отделно, допълнителното здравно до определен месечен лимит има и данъчни облекчения Peace

# 32
  • Мнения: 6
Здравейте.
За доп. здравни фондове имам две впечатления от опит:
"Закрила" работят с доста болници и МЦ в и извън София, но ако трябва да осребрявате фактура е голяма мъка и  Praynig не винаги изплащат.
"ЦКБ Живот" са потресаващи  - няма такава лоша услуга, вкл лъгане, нагло поведение и изкривяване на фактите само и само да платят нищо, понякога дори без обосновка. Shocked . Голямо НЕ.

# 33
  • Мнения: 31
Здравейте.
За доп. здравни фондове имам две впечатления от опит:
"Закрила" работят с доста болници и МЦ в и извън София, но ако трябва да осребрявате фактура е голяма мъка и  Praynig не винаги изплащат.
"ЦКБ Живот" са потресаващи  - няма такава лоша услуга, вкл лъгане, нагло поведение и изкривяване на фактите само и само да платят нищо, понякога дори без обосновка. Shocked . Голямо НЕ.


Аз пък съм доста доволен от последните. И със сигурност не бих дал подобна оценка, даже ми звучи доста невероятно.

# 34
  • Мнения: 508
Здравейте.
За доп. здравни фондове имам две впечатления от опит:
"Закрила" работят с доста болници и МЦ в и извън София, но ако трябва да осребрявате фактура е голяма мъка и  Praynig не винаги изплащат.
"ЦКБ Живот" са потресаващи  - няма такава лоша услуга, вкл лъгане, нагло поведение и изкривяване на фактите само и само да платят нищо, понякога дори без обосновка. Shocked . Голямо НЕ.

Може би това е частен случай при теб. Аз съм много доволна от услугите им, винаги съм получавала адекватно обслужване.

# 35
  • Мнения: 6
Възможно е и да съм частен случай - дано!
Аз никакви проблеми със Закрила нямах, но смених работодателя и оттам и фонда. ЦКБ Живот просто гаф след гаф последната половин година, дават подвеждаща или неточна информация и откази за плащане по безумни причини, за които искат доказателства. Дори за 1 аз като ФЛ нямам законно право да поискам от институциите, а те могат да си вземат като ЮЛ, но "оправяй се" и толкоз. Дори ме накараха да си платя в болницата им партньор, което 100% бе нарушение на договора с работодателя. Сигурно взаимно не се харесваме  Rolling Eyes, но нямаме избор и сме заедно  Peace. Със сигурност не съм идеал, ама то тяхното  Close . Най-хубаво да нямаме нужда.
Иначе за Доверие чувам от лекари добри отзиви през техните пациенти. Ако това помага.

Общи условия

Активация на акаунт