Re: Дерматит - атопичен, себореен, екзема... ІІ

  • 265 294
  • 1 385
  •   1
Отговори
# 1 350
  • Мнения: 11 364
Къпане с водичка само.
Зимата ако е много суха кожата с олио за баня на Юсерин примерно.

# 1 351
  • Варна
  • Мнения: 987
Зиме-лете винаги ползвам олио от атопичната серия на Биодерма.И за мен и за детето Simple Smile
Основния фактор на исушаване е водата,така,че ако вместо с вода и сапун го къпете с вода няма да има никаква разлика според мен
Едно бебе не се цапа толкова за да е пагубно,че не се къпе ежедневно

Иначе за шампоана на Давинес- аз се мия само с него защото ако тръгна да се мия с друг пърхота веднага се връща  newsm78

# 1 352
  • Мнения: 2 156
Че да не се къпеш е добре за кожата и самата вода изсушава е новост за мен  Simple Smile  Stop
Моля те, пусни линк да се информирам. Може на английски.

# 1 353
  • Мнения: 68 703
За мен не е новост.

# 1 354
  • Варна
  • Мнения: 987
Аз самата съм с АД и мога да ви гарантирам,че ако си намокря пет пъти ръцете днес екземите са ми сигурни

Не знам защо си мислите,че водата не исушава  newsm78

Линк нямам,съдя от собствения си/горчив/ опит и от съветите на дерматолозите

# 1 355
  • Мнения: 2 156
Само водата да дразни? Според мен дразни измиващия продукт, който можеш да си спестиш.

# 1 356
  • Мнения: 11 364
Е то как физически или химически водата да изсушава? Какво да отнеме от кожата, че да изсуши?

# 1 357
  • Мнения: 68 703
С тоя хлор вътре....

# 1 358
  • Варна
  • Мнения: 987
Исушава и още как Simple Smile
Аз мия ръцете си само с олиото на Биодерма за атопична кожа без сапун,но дори така кожата се исушава
Дори една чаша да изплакна с чиста водица слагам ръкавици

# 1 359
  • Мнения: 68 703
Също отмива естествените мазнини, ако и колкото ги има де Mr. Green Че то с тези сухи кожи ooooh!

# 1 360
  • Мнения: 7 106
При моята дъщеря, само когато се къпе с прекалено топла вода и се зачервяват местата с обривите. Когато си вземе душ с по-хладка вода или се кисне цял ден в морето лятото, няма никакъв проблем.

# 1 361
  • Мнения: 2 156
Мазнините, вкл. "естествените мазнини", не се разтварят във вода.
Просто душът да не е горещ, съгласна съм със Зори

# 1 362
  • София
  • Мнения: 4 035
Морето е съвсем различен тип вода. При дъщеря ми след всяко къпане кожата е опъната, напукана и изпръхнала. Продължителното стоене под течаща вода дехидратира кожата. Никой не говори да не се къпат децата изобщо, но не измиващите продукти са виновни. Даже напротив, ако се облее само с вода без душолио например е много по-вредно.


*Мириам*, те не се разтварят, но се отмиват, иначе как би си измила мазните чинии с вода?

# 1 363
  • Мнения: 2 156
Сигурна съм, че ни си ги миеш само с вода, ползваш веро  Wink Освен това, едно е да миеш порцелан, друго е... другото. Не знам каквото сте чули от дерматолозите си, но аз не съм чула нищо в смисъл да не се мие и задължително да се ползва душ-олио, защото без него е по-вредно, както пишеш ти.

# 1 364
  • Мнения: 68 703
Навсякъде препоръчват по-рядко миене с вода при проблеми със сухата кожа. Навсякъде. Не знам аз пък вие къде сте чули, че всеки ден, че и по три пъти дневно трябва да се плискат с вода,  децата с АД newsm78 Rolling Eyes

Хлор, варовита вода...не е никак ок за кожата. За нормалната може би е ок, но за такава с нарушен липиден баланс...не мисля.

Общи условия

Активация на акаунт