Re: Дерматит - атопичен, себореен, екзема... ІІ

  • 265 298
  • 1 385
  •   1
Отговори
# 1 365
  • София
  • Мнения: 4 035
http://drpaskova.bg/7-%D0%BC%D0%B8%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0% … D0%B5%D1%82%D0%BE

Елемнтарен сърч изкарва достатъчно информация.

# 1 366
  • Мнения: 2 156
Ок, значи рядко къпане.
Това е второто изречение от линка, който Бубчето е пуснала с "елементарния сърч"
Цитат
Някои го правят по два пъти на ден, след всяка тренировка или още по-често.Но цялото това мокрене, търкане с гъба, използване на сапун, изплакване и подсушаване са сериозен стрес за кожата.
И за къпането с гореща вода пише

# 1 367
  • София
  • Мнения: 4 035
Цитат
Често, когато човек е сред пара, течаща вода и топлина, се случва да се изкуши и да се наслади 20, 25 или дори 30 минути. Но много експерти твърдят, че душът не трябва да е повече от 10 минути, тъй като продължителното стоене под течащата вода дехидратира кожата.

А това е малко по-надолу. Нищо няма да му стане на детето, ако го къпете през ден.

# 1 368
  • Мнения: 68 703
Баба ми казва - да не е ходило на вършачката, че всеки ден да се налага да се къпе Grinning

# 1 369
  • София
  • Мнения: 4 035
Абе голямата дъщеря няма кожни проблеми, влиза в пубертета и определено всяка вечер я подсещам да мине през душа. Но това дребното гледам да му ги спестявам. 3 или 4 макс седмично са предостатъчни.

# 1 370
  • Мнения: 2 156
Как детето ляга с немито дупе, или - през ден  Simple Smile

Моят син никога не е прекарвал в банята 20, 25, или 30 минути  Simple Smile Благодаря ти за цитата.
По лекарски съвет, къпането става с хладка вода и без душ-гел, сапун и пр. Еднократно изплакване с неголямо количество подходящ шампоан - само на косата, когато я мием.
По-нагоре мернах Д-р Тайс; добри са, балсамите за суха кожа. Ползваме при нужда, не постоянно.

# 1 371
  • София
  • Мнения: 4 035
Виж, аз не те убеждавам, предполагам си имаш твоя опит с болестта и твойте лекари, които следят положението. За съжаление дъщеря ми е с много тежки кризи от 20тия си ден, няма дерматолог, който да ни е препоръчан и да не сме отишли и абсолютно всеки препоръчва ограничаване на къпането. Как детето ляга с немито дупе е наистина екзистенциален въпрос, но когато прекарваш нощи наред в дежурства, редувайки се с мъжа ти да държите ръчичките на спящото дете, защото разранява мокрещите язви от чесане, ти изникват и други екзистенциални въпроси.

# 1 372
  • Мнения: 2 156
Ок. Място за спор няма  Simple Smile  Wink

# 1 373
  • Мнения: 68 703
Абе момичета, знам, че сте вряли и кипяли и чели доста, та да се допитам до вас:
 Такова нещо някой има ли?

Скрит текст:
Скрит текст:

# 1 374
  • Мнения: 2 677
Виж, аз не те убеждавам, предполагам си имаш твоя опит с болестта и твойте лекари, които следят положението. За съжаление дъщеря ми е с много тежки кризи от 20тия си ден, няма дерматолог, който да ни е препоръчан и да не сме отишли и абсолютно всеки препоръчва ограничаване на къпането. Как детето ляга с немито дупе е наистина екзистенциален въпрос, но когато прекарваш нощи наред в дежурства, редувайки се с мъжа ти да държите ръчичките на спящото дете, защото разранява мокрещите язви от чесане, ти изникват и други екзистенциални въпроси.
Минали сме през този кошмар и знам какво е  Hug
Надявам се вече да са се оправили нещата при вас  Peace

Иначе и моят опит показва, че не е добре да се къпе често детето. Дори по едно време дотолкова бях изперкала, че преварявах водата, с която я къпех. Добре е да се използват средства, които да "омекотят" водата.

# 1 375
  • София
  • Мнения: 38 537
Моят син тази зима го къпя доста рядко. Може би 1-2 пъти седмично. След тоалетна го бърша с мокри кърпи - понасят му. Иначе си седи вкъщи, не се поти. Сменям му дрехите всеки ден, но не го къпя.
Обаче сега пролетта взеха да се появяват нови петна, гадост. Close

# 1 376
  • Мнения: 2 677
Free Agent, по-добре му спестете мокрите кърпи и доколкото е възможно всякакъв вид химия  Peace

# 1 377
  • София
  • Мнения: 4 035
Има доста периоди на затишие, но има и пикове. Във всички случаи има подобрение от преди години, но е твърде далеч от оправянето. Що се отнася до дрехите - органичен памук, по-широки и свободни, за да не спарвят. Такова нещо като чорапогащник не знае, зимата е с клинче под плътния панталон, докато стигнем в градината, а там госпожите я събличат, че пък й става топло с двата ката. Пак добре, че са много съпричастни учителките и след ядене като беше по-малка я водеха да я измият, никога не са я третирали с мокри кърпи и салфетки. Само след ходене по голяма нужда си бърше дупето с мокра кърпа.

# 1 378
  • Варна
  • Мнения: 987
Да си призная не само пращам сина ми да спи с немито дупе ами и аз самата лягам такова   Mr. Green

По-нагоре беше пусната снимка на сухи крака - моите зимата са такива
Последно ми изписаха за ръцете този крем

http://apteka.framar.bg/30034547/%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D1%86 … 100-%D0%BC%D0%BB-

Поръчах го и скоро ще го пробвам  Peace

За краката ползвам Dexydril..помага ми  Peace

# 1 379
  • Мнения: 68 703
Аз пуснах за сухите крака. Чедех се някой има ли подобни Rolling Eyes иначе мажа с екзомегата на А Дерма.

Общи условия

Активация на акаунт