Конкурс по декупаж за месец януари

  • 9 741
  • 171
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 310
ето ме и мен в кюпа
1 място- № 14
2 място- № 8
3 място- № 10

# 106
  • Мнения: 165
Виванова, аз не съм съгласна с мнението ти, мисля че такива коментари само вгорчават сладоста от победата. Да моите уважения към всеки който сам е изработил предмета, или го е направил по най трудния начин, но важен е крайния резултат. Ако еднакво ми харесват неща едното изработено по "лесния начин" и другото по "трудния" тогава везните биха натежали към този който се е потрудил повече. Нашето изкуство е за гледане така, че аз първо си фиксирам предметите, които ми грабнат окото и после вече отсявам и преценявам кое отпада и кое отива по напред. И пак не мога да кажа, че съм обективна - просто това е моят вкус, моето мнение. Гласуването е затова виж колко различни вкусове и предпочитания има. Затова смятам че получилите най много точки и са се класирали на първите три места са си го заслужили честно и почтено.
Не ми харесва това "играла е ютията" и това, че който се обижда от мнението ти "просто да не участва в конкурсите и толкоз"
Аз уважавам мнението ти, гласувай както прецениш, но да се набива в главите на другите какво трябва да гледат не съм съгласна.
Извини ме ако съм те засегнала   bouquet

И с риск да ме линчувате според мен този конкурс е по слаб от предишните, много тъмни тонове и цветове за фон са използвани на това слънчево момиченце.

Последна редакция: пн, 31 яну 2011, 10:23 от Rakovina

# 107
  • Мнения: 1
Не , Раковинка не си ме засегнала HugНо нищо не набивам в главите на другите.Смятам че останалите  са достатъчно интелигентни за да имат свой вкус и предпочитания.А колкото до ютията, аз съм писала че мога и да греша.Просто мислех че темите са и за това - да изказваш лично мнение , предположения, да се дават предложения и пр но явно съм грешала .Със сигурност повече няма да го правя... newsm10

# 108
  • Мнения: 7 441
                Гледам аз рано-рано сутринта ,че и тази тема взе да става още по-полезна.В спорът се ражда истината.Та да обясня и аз как гласувам.
                Не ме интересуват сложност,техники и т.н. Това ,което ми грабва окото от пръв поглед за него гласувам и понеже това са няколко неща избирам от тях. На последния конкурс се опитах да обясня защо съм избрала тези три неща,което не значи ,че не харесвам повече. Grinning Не значи,че не съм оценила вложените повече труд,техники и т.н. Само,че когато трябва да купя нещо за себе си аз не се интересувам колко техники,труд са вложени в тях / там е по-лесно ,че това трябва да е отразено в цената  Mr. Green/ Просто купувам защото ми ХАРЕСВА. Е,вкусът ми може да е напълно различен от други вкусове ,но на мен това са ми възприятията и това си ми харесва.
                НИКОГА не съм гледала творбите под лупа / в голям размер - ful skrin - не знам така ли се пише,ама все тая разбрахте ме  Wink/ не съм търсила под вола теле .Обикновенно ги пускам всичките и когато отбележа харесващите ми ги разглеждам една по една защото трябва да избера само 3.Не ме интересува дали е "играла ютия",дали с пръсти или скъпа четка - интересува ме въздействието на творбата върху мен като личност с определени вкусове и характер.
                На последния конкурс търсих не Сабина из цъфнали градини, а нежния топъл кафяво златист тон в оргиналната картина и съчетаването му в творбата с останалите елементи.Това не значи ,че не харесвам изключителната кутийка на № 4 - страхотна идея,перфектно изпълнение и много свежа и красива картина се е получила.Също прекрасни творби са и № 3,№ 5,№15 и други /няма да правя подробен коментар на всички/ но не ги класирах защото ми се искаше да видя максимално претворяване на идеята на оргиналната картина в нова идея.Може би не съм права ,но това съм очаквала.Трудно ми беше да "откъсна" Сабина от естествената и среда и да я видя в съвсем нова нетрадиционна такава.Пак казвам,че това е мое виждане и очакване.
                Замислям се над идеята на Виванова  newsm78 Моето предложение - да се изберат няколко момичета /от майсториците  Wink/ ,които да оценяват творбите по сложност,а на нас да оставят преценката по първо въздействие /поне моето е такова/.така ще имаме повече победители - едни за сложност и едни за въздействие.Нещо такова предлага и Антомчето.
                Лек и успешен ден ви желая! Hug
                PS.И понеже държим на точни отношения държа да кажа какво ми направи доста лошо впечатление - няколко нейма ,гласували в конкурса,а в профила им има .......участие във целия форум САМО в последните четири конкурса по декупаж.Коментара според мен е излишен! Laughing

Последна редакция: пн, 31 яну 2011, 10:49 от Didia

# 109
  • Мнения: 165
Ама разбира се, че са затова темите, и не виждам защо да не го правиш.
 Аз не обичам да се заяждам и да се карам с хората, просто исках  да кажа какво мисля по въпроса и с кое не съм съгласна.
  bouquet

# 110
  • София
  • Мнения: 42


И, покрай това конкурсче ми хрумна една луда идейка  Joy
какво ще кажете след приключване на всяко класиране за победител и вече се знаят имената, да има ново класиране...
отзад напред... 1,2,3 място за нещата върху които е трябвало още да се помисли или поработи...
обаче условията за гласуване да са с малка разлика.... участниците да могат да гласуват и за своите творби, даже и Крисчето да може, че е ощетена   Joy
Разбира се, задължително да има и награда за победителите  Wink

  Ето за това и подкрепям предложението да има разбор  Joy там всеки който не се е и изказал ще го направи разбира се ако желае, а и авторите ще могат ако искат да обяснят как е направен предмета и какъв е и да отговорят на конкретни въпроси за техники и материали   bouquet

# 111
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Хайде пак да се изкажа  Joy
Първо се обръщам към всички нови момичета, които не са ни свикнали още напълно и може да се притеснят от тези дискусии  Laughing НЕ СЕ КАРАМЕ! Споко, ние така си стигаме до решения от които става по лесно на следващ конкурс  Mr. Green
Вив, ако проследим гласуването дори и само на този конкурс ще видим и отговора на това защо понякога сложно изпълнените неща се пренебрегват- водещото в оценянето не е колко много и колко сложни техники се използват, а доколко вярно те са използвани, за да направят един предмет харесван от по голяма група хора  Peace  Нашия конкурс е отворен за участие на всички - дори и на начинаещи. Затова и на мен ми харесва, че е насочен именно към видимо харесване, ако се насочи и към сложност, риска да участвата малко желаещи, както и риска крайния резултат да е накичен с де що измислена техника  и материал сме открили в декупажа също ще се увеличи.
На мен лично този вариант на конкурс си ми харесва, но нека всички си кажат и ще си вземем ако трябва ново решение  Peace
...И с риск да ме линчувате според мен този конкурс е по слаб от предишните, много тъмни тонове и цветове за фон са използвани на това слънчево момиченце.
Ето това е нещо върху,което ще трябва също да вземен според мен решение и Крисчето да го добави при нов конкурс.
Много внимателно се върнах назад в темите и коментарите за създаването на тази тема. Имаше предложение за различни теми- "Спомен от моето детство", Приказният свят на нашите деца... но в крайна сметка тема като ЗАГЛАВИЕ не беше избрана. Този конкурс беше за точно определена картина. От тук са и тъмните тонове в повечето изработени предмети, просто при тях е спазена темата на конкурса. Ако темата беше със заглавие, примерно Жизнерадостното детство на Събрина - добре... весели , характерни за детството тонове, даже и тичащи дечица наоколо играещи на прескочи кобила  Joy ... аз за това и още при предлагането на една картинка, не бях много съгласна, защото тя прави точно това - вкарва ни в тясна рамка, ако изпълним вярно условието и свободата остава само за извън картинката ....
Та, безкрайния ми пак пост е предложението, ако правим пак конкурс по картина или да има и заглавие- но това ще доведе до пълна неузнаваемост на картинката  Wink /аз пък бих могла да махна направо детето - скрило се е между пъстри китки и пеперуди - децата обичат мижитарката/ или да се конкретизира, че цялостта на картинката да бъде съхранена и доразвита.

Последна редакция: пн, 31 яну 2011, 11:28 от antom

# 112
  • Мнения: 7 441
                 Радвам се,че отново сме в ситуация на приятелски диспут.
                 Антомче,много ми хареса скритата Сабина. Joy Joy JoyСъгласна съм и подкрепям идеята ти ,че може и да е една картинката ,но трябва да има конкретно заглавие и правилата трябва да са уточнени преди конкурса.
                 Та се сетих за  следващия конкурс - казвайте какво ще правим.Аз доколкото се ориентирам темата е "Вино и любов" върху бутилка.Ако трябва да уточняваме нещо казвайте!
                 Крисчееее,пускай я и ни създавай нови емоции! Laughing

# 113
  • София
  • Мнения: 42
/аз пък бих могла да махна направо детето - скрило се е между пъстри китки и пеперуди - децата обичат мижитарката/
  Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy smile3532 smile3532 newsm45 newsm45 newsm45 moresmile

охоох боли ме корема, ей ще има с какво да си оправям настроението цяла седмица напред   bouquet

# 114
  • Пловдив
  • Мнения: 126
 Не мога да не се включа в дискусията.
 При избора си кои творби да влязат в моята челна тройка честно казано такива неща като сложност, използвани техники много много не са ми от значение. При мен от голямо значение е въздействието при първия поглед. Е да някои са вложили повече усилия, но дали пък творбата му е по- омайваща от тази на вложилия по- малко техники. Затова и всеки гласува по своя си начин. Наистина остават творби които са неоценени, но няма начин.
 Относно часовника на Флорина, аз не гласувах за него защото ми идваше малко претрупан, но на много други момичета, че даже и на повечето им хареса много и затова стана победител. А и никъде не е забранена лепенето с ютия или използването на дърво. Всеки сам намира начина по който му е най- лесно и това не пречи да се получи една много изпипана творба.
 Този конкурс наистина нещата са по- различни искам да кажа, че го няма голямото разнообразие, но пък е и нормално като се има предвид и самата картинка. Може би при следващи конкурси със еднаква картинка или салфетка трябва самата картинка да е по разчупена да има по- голяма възможност за импровизации.

# 115
  • Мнения: 106
Момичета, искам да обърна вашето внимание само към един проблем, да ви кажа, че почти  всички ( включително и мен ) го имат...качество на снимки....разбирам,че сега времето е безслънчево, тъмно...ама...например в този конкурс,честно ви казвам, не оцених както трябва творбата № 15...мнооого тъмни снимки...а пък чинията и много красива.... още една творба ( дори не знам, какво е- тефтерче ли?) само една снимка....слагайте повечко снимки, правете ги по- светли, дори и със светкавицата...защото наистина,много ми е яд, когато творбата е хубава, а заради лошата снимка хич не можеш да я разгледаш и да я оцениш като хората...целувки и поздравления на победители и всички участници!!!  bouquet

# 116
  • Мнения: 0
Поздравявам всички участнички ,които са са потрудили за нас.
1място-  8
2 място-14
3 място-1

# 117
  • Мнения: 2 280
Ех, какъв хубав разговор се е получил..
Да си кажа и аз мнението.
Съгласна съм с Антом - хубаво е да има критика и то конструктивна. Така ние начинаещите, ще можем да разбираме къде грешим и какво още трябва да направим, а също и как да подобрим техниката си.
Права е и Дадуся. Наистина качеството на снимките често е определящо за ефекта, който възпроизвеждат нещата върху нас. Повечето от момичетата, които се занимават професионално с декупаж, снимат с добри фотоапарати, на подходяща светлина и ..знаят как да покажат хубавите страни на нещата, които са направили видими. Други..снимаме с..телефона си.. Няма как качеството на снимките да е еднакво Simple Smile Обаче, хубав кон и под скъсан чул се познава..та... Hug ..майсторството си е майсторство..

Разбирам Виванова, за това,че самостоятелно изготвения предмет реално е част от декупажа. Папие-маше, "книги "и т.н..си се изработват от този, който после ги украсява..,обаче..наистина не всеки има време да прави сам предметите с които да участва , пък..ако успее с малко труд да постигне минимум ефект..-то..това в никакъв случай не е за подценяване.
Раковинка, темата на този конкурс е такава,че..просто Сабина е на тъмен фон. Тези, които са сменили тона, се оказа,че са отместили темата..Номер 6, макар да е сменил фона изцяло и почти да не е оставил профил на Сабина явно е успял да го направи приемливо.. Номер 15 също..доста по-сполучливо..
Специално за този конкурс имаше дебат- може или  не да се променя картинката и да се добавят други елементи и...мнението на всички беше,че е допустимо. В хода на гласуването се оказа, че Сабина в розово е неприемлива..макар да е дете невинно и фона да е тъмен..За това..ми се иска правилата да са по-ясно формулирани за всеки конкретен конкурс, за да не се чувства автора на творбата "виновен",че е проявил нестандартно мислене..

Моето предложение е, когато се гласува в конкурса да не се изказват мнения лични от гласуващите по произведенията, а всеки да дава своя вот. Ако някой има желание  да си запише някъде впечатленията и след като мине гласуването и вече първите 3 места са ясни (но преди да се зннаят имената на участниците) да има 2-3 дни в които всеки който иска да обоснове защо е гласувал така или иначе да си каже , както и препоръките към некласираните участници (и класираните, ако има препоръки към тях)..
Така според мен, няма да се влияе върху мнението на гласуващите с личните мнения на авторитетите в темата. Също така съм ЗА даване на възможност на всички, които имат желание да си кажат защо според тях са недооценени...след като станат ясни имената на авторите.., както и изобщо за разбор на всяка от участващите в конкурса творби. Който го е страх от мечки- да не ходи в гората Simple Smile

Извинявам се за дългия пост и..се надявам да не съм обидила някой с него - изразявам лично мнение   bouquet

# 118
  • Мнения: 106
щурчо напълно съм съгласна с тебе за комментари по време на гласуването....според мен всички коментари по приемлими след като завърши гласуване и вече са ясни победителите, тогава според мен всеки вече може да си изкаже мнението за творби, техники и т.н. Simple Smile

# 119
  • Мнения: 139
Момичета, правя новата темичка и ще я пусна скоро. Ще имам 24 часа да реагирам на предложения,които да прибавя.
Ако питате мен, аз лично не смятам, че трябва да се гласува и за сложност, защото както и Антомче каза, всеки ще започне да прилага по 100 техники и накрая резултата ще е плачевен.
Не се чувствам и ощетена от това, че не гласувам.Не ми е никакъв проблем  Wink
Харесвам предложението на Щурчо за това да не се коментира по време на гласуването,тъй като много хора наистина може да се повлияят от коментиращия... обаче пък темата ще се оточи, ако оставим коментарите за после, а и три дена да не се знаят имената, пък тя новата тема ще върви и много от нас ще зарежат старата тема... от друга страна на всеки би му било интересно да узнае как изглежда творбата му в други очи....така че съм в чуденка какво да правим  newsm78
Ще почакам още за коментари и май се чудя далки да не ви пусна анкета за второ гласуване и за коментарите по време на гласуването.  newsm78 newsm78 newsm78


Никой не е писал след мен, за това пускам темата тук и очаквам още коментари
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=560633.new#new

Последна редакция: пн, 31 яну 2011, 15:46 от kris70

Общи условия

Активация на акаунт