Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 5 735
Аз за н-ти път диктувам грешен телефон,грам не мога да си събера мозъка,в къщи нещата ги върша като муха без глава.
Три пъти изчетох и 2-те статии за ЕБХ и нищо не схванах от това,което трябва да се прави освен,че трябва да наблюдавам детето и евентуално трябва няколко дни да си отвисим доста време над легена докато почне да пишка и аз да повтарям някаква дума.Съгласна съм ,че и за бебето така ще е по-добре,но за момента от тия статии не видях насоки,които да ми помогнат как да процедирам.

След като ни биха ваксината,имахме тежка нощ,спа ужасно неспокойно,само се будеше,само мрънкаше,имах чувството,че само дреме,накрая я взех при нас да спи.

Вчера и ние подадохме документи,като изобщо не чаках някой да се сети да ни пусне,най-нагло подсказах на полицая да ни пусне,после се предредих за документа за попълване и накрая попитах на опашката за снимане"Нали няма проблем да ви предредим?",един го видях как се нацупи,погледахме се малко с него и вика с половин уста добре. Нащо РПУ е толкова тромаво,обслужва много райони и вечно е навалица.Като бях бременна никой не се сети да ме пусне,но сега не мога да причиня това на бебето си ,да виси на дълга опашка. Вътре много и се радваха като я видяха за снимка,бързо се снимахме.Е нямаме снимка с усмивка,но пък и тя не спираше да си мени физиономиите.

Последна редакция: ср, 19 яну 2011, 10:17 от misleto

# 706
  • София
  • Мнения: 1 210
Жени, ние сме абсолютни аматьори в махането на нощното хранене.  Laughing Аз го реших, тъй като бебето започна да се буди много често през нощта и аз също толкова често да му давам и в един момент осъзнах, че го храня по 3-4 пъти нощем. А хитрецът свикна нощем така да го приспивам и докато не му дам реве та се къса, па макар и ял преди 1 час. И реших, че това не може да продължава повече. Сега го храня в 12 и след това когато се събуди се опитвам да го приспя без цица. С биба, люшкане в леглото, гушкане и всичко друго, което реша, че би могло да го успокои. Първите дни беше ад. Сега вече е по-добре и започна да заспива по-лесно, но се буди отново след час. Тогава отново се боря с него и така го откарваме до 5-5:30, когато вече му давам да суче.
Ще кажа, че сме успели, когато спре да се буди. А дали това ще се случи въобще незнам и почвам и да губя надежда.
Вили, ходихме на Витоша на Лалето. Има си сняг и пистата беше много добра.

# 707
  • Мнения: 109
Ей, момичета много ме разсмяхте с историите си! Зелета ..., дарадонки..., памперси ..... smile3532
Да се похвалим от вчера беба се обръща от гръб по коремче и е сташен кеф. Само това прави и все я надзиравам да не се захлухи с нешо да се задуши.
Ние направихме по-рано изследванията, защото гастрото ги поиска, а иначе се правят на 6 месеца. Контейнерчетата за урина са много удобни. Има за момиченце има и за момченце. Габи сутринта й махнах памперса направих й тоалет и я сложих голичка на леглото ми върху протекторчето за повиване. Залепих пликчето и тя след около една минута почна да пишка. Естествено половината излезе извън пликчето, но вътре влезна задоволително количество. Кофтито е после, че или урината трябва да се пресипе в контейнерче тип чашка или да се транспортира в чаша или бурканче.  Преди пет години нямаше такива и Калоян съм го чакала да пишка в чашка като цялата бях олята от пиши на фонтанче  Joy
Габриела сама си беше махнала повече от 3 месеца нощното хранене, но от около два през вечер се буди за цокане. И аз започнах на този принцип с по-ранното къпане с по половин час и хранене защото тя надава вой, че е гладна и й се спи вече. Но ако я изкъпя по-рано и я нахраня през нощта се буди задължително.

# 708
  • София
  • Мнения: 1 457
Мимози, а какви документи се носят на Мария Луиза за паспорт на бебето? И колко струва експресната услуга? Много ли чакахте? Извинявай, за многото въпроси, но не ми се рови в другата тема Embarassed

# 709
  • в рaя
  • Мнения: 233
misleto ами то това е, да оставиш няколко дена за по-дълго голичко бебчето, да наблюдаващ като пишка какво точно прави и след това над легенчето. Ние само два-три пъти се държахме повечко над легена и след това ако имаше пиш докато я сложа и го правеше. Но пропуски винаги ще има, няма как бебе на 5 месеца да не се напишква, още повече че едва сега започваме. Но колко по-добре е и за нея, и за мен, вече като се наака не е цялата омазана, дупето е сравнително сухо... Вярно, че е досадно това постоянно сваляне на панталонче, разкопчаване на боди, сваляне на памперс... но поне ще опитам!

Ние пък снощи въведохме две нощни храненета. Изкарах гадна настинка с темп.  и сега кърмата ми е много намаляла, палечка все гладна, а аз така и не искам да дохранвам и реших да въведем хранене в 12 и 4. Няколко дена ще сме така, дано има ефект!

# 710
  • София
  • Мнения: 533
Да ви се похваля снощи за пръв път Алекс направи пауза 8,5ч без да яде. В 9ч му дадох оризова каша смесена с кърма (много е тъпа кашата на Нестле и повече няма да купувам от нея, стана рядка като боза и макар да сложих 2 лъжици повече от указаното не щя да се сгъсти и малкия не и се накефи хич, че не знаеше какво да я прави, но все пак изяде половината), след това се къпахме и го сложих да се приспива сам. Беше заспал след 15мин като влязох да го видя. После чааак към 5ч започна да си смуче пръста много звучно, което за мен е индикация че е гладен и му дадох да цокне. Обаче преди това към 4 се събудих и направо гърдите ми щяха да се пръснат особено тази дето беше ял от нея в 5 следобяд. Изцедих се и се пооправиха нещата. Чудя се каква тактика да измисля за да не ми се препълват гърдите. Може би преди лягане да ги изцеждам хубаво и двете  newsm78
Иначе да ви питам вашите бебоци будят ли се нощем когато са гладни? Алекс от както се е родил не се буди и не плаче но почва супер шумно да си смуче палеца и да се върти из цялото легло (а иначе спи много спокойно) и аз го взимам да го храня като той дори не се пробужда ами яде насън. Една приятелка ми се накара защо съм го хранела трябвало да го оставя така и сме щели да откажем нощното още в 1 месец. Ама не мога да го гледам така, жал ми е, а и дига много шум  Laughing

# 711
  • София
  • Мнения: 63
Тъкмо мислех да напиша, че от жал  сами си го правите. С риск да ме наругаете дружно, ама създайте някакъв режим на бебоците, който да е приемлив и за двете страни. Една нощ ще помрънка, две и ще свикне. Само трябва да се въоръжите с търпение. Бебетата не знаят какво да правят и трябва да им се подскаже.

# 712
  • София
  • Мнения: 533
Аз няма да те наругая само ще кажа че това може да важи в случаите когато бебето е на АМ и се знае колко точно изяжда през деня и особено вечер, тогава може да му се създаде много точен режим, но аз дебитомер на цицата нямам и ако е изяло 50мл преди лягане е напълно нормално да е гладен след 5ч. Снощното му поведение ми го доказа - когато не е гладен просто не се буди (или смуче палец в нашия случай)

# 713
  • Miami
  • Мнения: 412
Аз няма да те наругая само ще кажа че това може да важи в случаите когато бебето е на АМ и се знае колко точно изяжда през деня и особено вечер, тогава може да му се създаде много точен режим...
Точно това щях да казвам и аз.
Ох, нашите безсънни нощи продължават  Tired  Да взема и аз да пробвам с оризова каша, но дали ще стане да я добавя към млякото в шише  Thinking Дали ще пропуска биберона или трябва да взема с по-голяма дупка?

# 714
  • в рaя
  • Мнения: 233
adelina_bg с отпадането на нощното кърмене, намалява значително кърмата. Ние от втория месец все се мъчим, чайове, ядки, кърмене на два часа през деня, само и само да не я будя и да развалям режима. С помпа, без помпа повече от 20-30 гр. не мога да изцедя, но не се отказвам. Моята палечка пък се буди, седи около час будна и чак тогава започва да хленчи, че е гладна. Бяхно си смуче ръчичките или одеалцето.

# 715
  • Мнения: 49
Добро утро от нас.
Тупурче, блягодаря, че попита. Борко е по-добре. Сополките понамаляха, но кашлицата си остава. Буха яко детето. Голяма мъка му е. А само като тръгна капчици да му слагам и побеснява. Няма такъв рев  #2gunfire Накрая и на мен ми иде да се разрева направо  Cry
Жени, да видим кога и ние ще стигнем до ските. Много ни се ходи вече  Sad
Аз също съм за установяването на режим, какво като са кърмени бебетата  Peace
Деска, пробвай на последното вечерно кърмене да предложиш и двете гърди. Така може да не ти се наложи да се цедиш през нощта  Wink

# 716
  • Мнения: 91
Аз съм за спокойствието ина вдама ни - аз не живея под режим,камоли пък бебо.ако му се спи - спи нищо не може да го спре,ако му се яде яде-насила ако го сложа  замо си чеше зъбите ,дърпа и се оглежда какво става зад гърба му.така че живеем в пълна симбиоза - спим един до друг и като се събуди нощем понякога не е, за да яде ,а за да си почеше венците-давам му пръст,захапва няколкопъти и е готов.
 А вчера като бяхме на кафе успя да "свали " първите си мадами-Държа го аз нашия с лице към мен,а той скача и гледа през рамото ми и аз си говоря с приятелки.по едно време гледам нашия се усмихнал и бърбори нещо на две момичета тинейджърки на съседната маса.Та го гледат,усммихват му се,та даже му и поприказваха.Такъм смях няма.че даже се напъва при тях да ходи.  Laughing

# 717
  • Мнения: 776
 Кори, сигурна няма да минава през дупката. Аз съм давала с шише 50гр. плодово пюре и 100мл. кърма и не можа да яде така. Има биберони с прорези, които са точно за това.
 

# 718
  • Мнения: 99
Oooooo от кога си мечтая за режим и без нощни хранения. Бяхме намалили нощните на едно към 4-5, но като се има предвид, че сме яли към 22-23ч. Вече почти седмица обаче ми се взе акъла - буди се през час, аз половин час клатя и той след половин пак буден  ooooh!  Пробвах с шише и резултата е тотално разсъняване и рев. Биберон изобщо не желаем.
На мен ми е по трудно да се справя с режима със спането: през деня спи 2-3 пъти по 15-30 мн и това е . После заспива към 6-7 вечерта и откарва до 10. Те първа се къпем ииииииииии... Дайте акъл как да преместя това надвечерно спане.
И нещо друго ме притеснява - като легне по корем да спи си извърта главата само надясно . Иначе по гръб си я върти и в двете посоки  newsm78

# 719
  • Мнения: 4 202
На мен пък въобще не ми тежат нощните хранения. Дори не знам колко са, защото кърмя спейки и легнала.
А това да се остави бебето да "помрънка" 1-2 вечери може да се случва при някои деца, но при моето е абсурд, то се дере и докато не получи своето няма шанс да млъкне, пробвала съм  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт