Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 1 430
Как бързо вървите със заместването всички, браво. Малкият едва преглъща 10тина лъжички пюре на обяд Rolling Eyes 

Аз пак съм с въпрос - някой да е слагал ваксина Ротарикс? Спомена ми за нея една приятелка, доколкото разбрах се слагала до 6тия месец newsm78

# 751
  • Мнения: 7
Добро утро!Най го обичам този момент сутрин  с кафето пред компютъра....Simple Smile))))
днес сме на контролен преглед,дано да ни се размине антибиотика Praynigна мен ми се струва че е по добре и хремата само ни мъчи но....Снощи направихме нещо като инхалация в банята,влязохме двте под душа,голям смях падна....получи се нещо като хидромасаж с този душ,бебка през цялото време се опитваше да хване струята вода и накрая като започнах да я увивам в хавлията я виждам как е отворила една голяма уста и се опитва да се добере до гърдата ми,като усверипяла беше...и от банята се чува"оооо не не не ....те са празни мамо,млекозавода фалира Mr. Green"
Имам голям напредък с захранването с зелен4укови....най накрая започна да ги хапва,но тя също огладнява по рано едва издържа 3 часа след храненето ни само с пюре, плодовите и ги давам 30-60 мин след второто и четвърто хранене,по 30-40 мл(към 11.00-30 мл и към 15.00 още толкова)незнам обаче дали не трябва да и давам повече от плодовите,защото тя си ги яде повече от месец тези грамажи newsm78Сега започвам да пиша стоте ми въпроса към педиатърката,и накрая пак ще оставя тефтера в къщи Laughing.Хубав ден  bouquet

# 752
  • Мнения: 68
Аз пак съм с въпрос - някой да е слагал ваксина Ротарикс? Спомена ми за нея една приятелка, доколкото разбрах се слагала до 6тия месец newsm78

Аз се допитах до нашата педиатърка за тази ваксина и тя ме посъветва да не товарим бебчо с нея, защото тя помага само и единствено за този рота...вирус, а в нейната дългогодишна практика почти не го е срещала. Тази ваксина с нищо не помагала срещу всички останали вируси, които имат симптоми като този вирус. Ако някой държи да я сложи, не е проблем за лекарите, тя се давала през устата, но си струва бая парички, около 140 лева.

# 753
  • Мнения: 101
имаше майки от нашите които отказват ваксините! моля да ми кажете какви са последствията,-знам че на кухмя и на градини май не може да се запишеш и за детски,вярно ли е?

# 754
  • в рaя
  • Мнения: 233
Добро утро от нас!
Мама Зайка радвам се, че вече е по-добре Борко! Дано се оправя по-бързо!
Бубенце дано ви се размине АБ! Имали сте емоция в банята Simple Smile После пиши как е минавала консултацията!
Ние сега сме на етап увеличаване на кърмата и май добре се справям Simple Smile

Имам един въпрос, че нещо не ми е ясно:
Когато започне захранването първо се дава една лъжичка, после две, три и т.н. от един зеленчук. Когато въвеждам втори си давам пак нужното количество от 1-вия + 1 лъжичка от втория? На нас още ни е рано, но да питам все пак Simple Smile

И за ваксините - има ли някакъв срок, през който трябва да се слагат в интервал от предната сложена? Т.е. последната ни ваксина (първите две които биха) ни ги сложиха на 24.11 и от тогава няма ваксини. Сега ще станат два месеца, а бях чула някъде, че до два месеца трябва да се слагат?

# 755
  • София
  • Мнения: 1 210
Нашето махане на нощното хранене претърпя провал тази нощ. Бебо победи.  Laughing То не беше рев, не беше чудо и накрая се предадох и бебето триумфално дълго и напоително сука. Голямо щастие и спокойствие е това нощно хранене ви казвам.  Laughing Laughing Веднага всички заспахме благополучно и нямаше будене през 40-50мин, нямаше люшкане и нерви.
Ето не е като да не сме опитали. Опитите ни продължават вече цяла седмица, но при нас нямаше никакво подобрение. Искам все пак да попитам тези, които са успяли колко време не спахте и кога "си стиснахте ръцете с бебето" Laughing Laughing
Аз заемам също изчаквателна позиция за по-добри времена.

Тупурче, добре е да дадеш поне 3-4 лъжички, а не само една. От първият зеленчук си даваш към 3-4 дни така по 3-4 лъжички и ако всичко е наред можеш да преминеш към втори. Примерно някаква комбинация от вече давания зеленчук и новия и пак така по 3-4 лъжички.

# 756
  • София
  • Мнения: 533
Ние вече втора вечер спим спокойно без да искаме манджа - последното хранене в 21ч и след това чак в 6ч. Ама се чудя дали е защото преди лягане давам каша и ако не дам каша какво ли ще стане  newsm78 ама докато не опитам няма как да разбера.

За Ротарикс-а нашето педи каза че са пари хвърлени на вятъра и че няма смисъл от тази ваксина. Само утежнява организма а реално предпазва само от Рота вируса. Тя нашата педи по принцип много мрази ваксините, тя и за Синфлорикса каза че е мега безсмислена ваксина и че масово има деца с пневмонии които са минали целия курс на ваксинация.

Относно другите ваксини - само за хепатитната има срок - 6 месеца след като е бита първата в родилния дом, за другите няма значение кога ще се слагат. И ние сме на зад с ваксините и аз изрично я питах.

Относно плодовите пюрета аз давам 1/2 бурканче от 190г сутрин и другата половина след обяд.

# 757
  • Мнения: 1 243

 ·٠•●♥☆тупурче☆♥●•٠·, една лъжичка от новите зеленчуци не е достатъчно за да пробуди евентуалната алергична реакция и ти да познаеш, че нещо не е наред! трябват поне 3-4.. сега виждам, че вече са те посъветвали така!
Wink

jenap, лоша работа!! (но пък много ме разсмя, трябва да призная!) може би като започнат да хапват повече твърда храна през деня бебешорите, повече ще им се спи нощем и тогава ще му дойде времето на нашия сън! ...или поне аз с тази мисъл се утешавам!

# 758
  • в рaя
  • Мнения: 233
Благодаря за отговорите, нооо на мен пак не ми стана много ясно обаче дали с първия зелечук трябва да заместя цяло хранене и тогава да добавям втори или може примерно по половин бурканче и после кърмене?
Това за 3-4 лъжички много благодаря, че ми го казахте, защото нали знаете как всеки различно съветва и вече съм ужасно объркана Sad Аз съм решила, че като почнем АКО всичко е наред ще въведем по-бързичко храните, но пак да видим Simple Smile
adelina_bg мерси, успокой ме!

# 759
  • Мнения: 4
Добро утро  Simple Smile
bisera, аз давам "Детски чай" на Хип, чиста вода не обича, а от това чайче някои дни пийва 2-3 пъти по 100г.
Illit, За Ротарикса моята педи каза, че не я е слагала досега по изброените от другите мами причини.
Moli84, за записване за държавните ясли и градини знам, че се иска да са сложени всички задължителни ваксини.
Плодово пюре аз давам веднъж на ден около 60г следобед към 17-18 или като самостоятелно между храненията, или след това си докърмвам  Hug

Да попитам давате ли водичка докато давате зеленчуковото пюре? Моя малчо не само, че му го разреждам с кърма (130-140г пюре и около 40г кърма смесвам), но и като хапне малко се разскимтява и като му дам малко водичка мирва и пак хапва пюре - така на 4-5 пъти, как мислите да не е лоша работа така (а пък ако не му го разредя с кърма зеленчуковото пюре изобща не може да го яде - стои му в устата и плюе, без да глътне нищо)
А онзи ден ми направи готин номер - давам пюре - той се напъва да ака и стиска устата, изчаквам малко - спира да напъва - проверявам - няма ако, айде пак 5 лъжички, и хоп пак напъваме и стискаме устата, а в памперса - нищо - накрая на дъската го оставих по голо дупе, изака се и довършихме храненето  Simple Smile общо отне 1 час  Simple Smile

Лек ден  Hug

# 760
  • Мнения: 24
adelina_bg, ако правиш кашата с кърма, може от това да става много течна, тъй като кърмата има свойството да втечнява храните! Трябва да слагаш малко кърма и да даваш кашата веднага след приготвянето.

За толкова малки бебета, мисля, че трябва да се ползва безмлечна и безглутенова каша. Млякото се въвежда доста по-късно.

# 761

Общи условия

Активация на акаунт