Отговори
# 735
  • Мнения: 3 795
Дени като се събуди към 10ч не й давам сутрешно мляко, защото така и така съм я кърмила през нощта, сутринта рано също, но тъй като спим и двете при тази процедура не помня нито колко пъти, нито в колко часа. Та като се събуди й давам плодово пюре към 10.30 - 11.00ч и после зеленчуково в 13ч, пак плодово към 15-15.30 и каша в 17ч после баня в 21ч и АМ или кърма в 21.30 после евентуално  Crazy сън
red shoe  и ние сме така, докато не получи своето, не млъква  ooooh!


Предложение за заглавие на новата тема
Малък сечко иде вече, хапва сладичко пюрета, августинското човече
Браво на теб,бързо си въвела доста храни.Ние тепърва започваме.А мляко само сутрин и вечер ли пиете?Всички яденета ли сте заменили с пюрета или я кърмиш след пюрето/кашата?Заглавието е супер Peace

# 736
  • Мнения: 160
Мимози, а какви документи се носят на Мария Луиза за паспорт на бебето? И колко струва експресната услуга? Много ли чакахте? Извинявай, за многото въпроси, но не ми се рови в другата тема Embarassed

Носихме само акта за раждане - копие и оригинал и трябва да са двамата родители с личните си карти. Пуснахме документите сутринта и към 18.00 ч ни казаха, че ще е готов паспорта, а цената мисля че беше към 50-60 лв.

# 737
  • По широкия бял свят
  • Мнения: 395
Starry , нaправи компреси със спирт и реванол. Облечи по-стари дрешки, че реванола цапа и не се пере. Дано се разсеят бучките.

# 738
  • Мнения: 473
Вили,много е гадно с тази кашлица. Дария я мъчи 2 седмици, но се размина само с инхалации. Бързо оздравяване.
Големи приклюения сте имали всички тук - смях се с глас hahaha
Вие разреждате хранения, а пък мойто няма такива намерения -  и през деня и през нощта режима си е твърдо 2,5 часа.  Ще си чакаме по-добри времена  Laughing
Деси, наистина най-добре изцеждай гърдите малко преди да си легнеш вечерно време. За няколко дни би трябвало да се урегулира количеството кърма и да не се препълват гърдите.
На мен ми казаха. че оризовата каша на Милупа била много хубава- пробвайте с нея.
Kakwo стархотно време беше тези дни - правихме дъъълги разходки. Беше ми писнало в къщи 2 седмици.

# 739
  • Ямбол
  • Мнения: 1 642
Уффф, направо ви завиждам за хубавото време. При нас от три седмици само мъгли и дъжд. Имахме само три хубави слънчеви дни... За капак след вчерашната консултация Маги е болна - със зачервено гърло, лека кашлица и сополки... Къде и как стана тая работа направо не знам - нито хора идавт вкъщи, нито ние ходим някъде /заради скапаното време/, нито на консултацията вчера имаше хора. Освен вкъщи да съм я простудила???

# 740
  • Мнения: 55
Яна, аз слагам равни части риванол с вода върху памук и отгоре лепенка...

# 741
  • Мнения: 125
Дени като се събуди към 10ч не й давам сутрешно мляко, защото така и така съм я кърмила през нощта, сутринта рано също, но тъй като спим и двете при тази процедура не помня нито колко пъти, нито в колко часа. Та като се събуди й давам плодово пюре към 10.30 - 11.00ч и после зеленчуково в 13ч, пак плодово към 15-15.30 и каша в 17ч после баня в 21ч и АМ или кърма в 21.30 после евентуално  Crazy сън
red shoe  и ние сме така, докато не получи своето, не млъква  ooooh!


Предложение за заглавие на новата тема
Малък сечко иде вече, хапва сладичко пюрета, августинското човече
Браво на теб,бързо си въвела доста храни.Ние тепърва започваме.А мляко само сутрин и вечер ли пиете?Всички яденета ли сте заменили с пюрета или я кърмиш след пюрето/кашата?Заглавието е супер Peace

Мляко давам винаги при заспиването, само така си приспивам чавето, иначе няма шанс да заспи, освен ако не сме навън с количката и тогава пак понякога си иска дажбата, та се виждам в чудо  Crazy  Може за 5 мин да е, 5 г да са, ама мерак, кво да го правиш  Laughing А за количеството пюре - хапва колкото иска, понякога цялото, понякога половината или няколко лъжички

# 742
  • София
  • Мнения: 533
Десинка кажи моля те за тая пуста каша на Нестле че вече ми иде в кофата да я хвърля. Не се разтваря хубаво и това е, стои на бучки. Днес като му давах и по едно време се разсърди нещо и извади от устата си 2 бели топчета от кашата останали сухи. Направо незнам а уж хубаво гледах да я разбия ама все на бучки стои - ис горещо мляко съм пробвала и с по хладно не и не. Иначе на вкус е хубава няма спор. Ама много редичка бе, аз ли не я правя както трябва  newsm78

# 743
  • Мнения: 125
Деска и на мен в началото не ми харесваше, но вече й свикнах. Разбивам я с вилица и така мачкам и бучиците, пак остават малко, но са вкусни. Правя я с леко топла водичка 75мл и 25 г каша. Сипвам първо водата и после сухото и джуркам леко с вилицата, като загребвам постепенно от сухото. Даже и да останат малки бучки, не са сухи, опитах ги.  Опитай пак, дано се получи.  Peace

# 744
  • София
  • Мнения: 533
ама ти не я ли правиш с мляко? Аз мислех че с мляко трябва да се прави  newsm78

# 745
  • Мнения: 125
В нея си има мляко  Peace после ако искаш му дай на Алекс отделно мляко. Може би за това ти става толкова рядка  Rolling Eyes

# 746
  • София
  • Мнения: 533
Явно говорим за различни каши - аз давам безмлечна оризова на Нестле, тя се прави с мляко ето тази е http://www.bebeshop.bg/-/327-oriz.html  Не зная ти каква даваш. Изрично си пише на опаковката да се прави с мляко защото в нея няма мляко.

# 747
  • Мнения: 125
Определено говорим за различни каши  Laughing на нашата пише млечна оризова, прилича много на тази http://www.zabebo.bg/products/bezmlechna-kasha-oriz-i-carevica-nestl%C3%A9 на външен вид, но пише Arroz и на гърба на български млечна оризова каша. Ако искаш потърси я, аз съм доволна от нея  Peace
Разбрахме се най-накрая  Laughing Laughing

# 748
  • София
  • Мнения: 1 778
Starry, моята бебка след пюрето огладнява по-бързо, май кърмата по я засища. Та по този повод незнам как ще ги разредим тези хранения. Ние сме на 3 ч, понякога ако заспи стават 4, но само един път на ден е този интервал. Тази нощ поспах - събуди се само един път в 3  Simple Smile

# 749
  • Мнения: 0
И ние определено сме на режим...сутрин към 6-6.30,понякога и в 7 си пие млякото и пак заспива,после към 10-10.30 пак,в 13-13.30 яде пюрето за обяд,после към 17.00 и в 20.00 баня и последното хранене.Вечер не се събужда (пу-пу  Simple Smile ) На 5 хранения сме от почти месец като не съм го мъчила аз,той сам някак си направи режима.След седмица мисля вече яденето в 5 следобед да го заменя с каша.Наддава си добре (и тук ще кажа пу-пу-пу  Grinning ) на последната консултация на 6 януари беше 7,650кг и 66 см. Но пък все още не иска да пие вода,кажете какви чайчета давате,да пробвам да го прелъжа и аз.

Общи условия

Активация на акаунт