Отговори
# 720
  • Мнения: 397
И моята беба не точно се буди нощем ,за да яде.Започва да маха с ръце, да рита и да се върти.Ако не и обърна внимание, чак тогава се буди,но след това е лудница ,докато заспи отново.Та и ние се храним лежейки и спейки, но я храня на първи симптоми вечер, иначе забрави да се наспим.

# 721
  • Мнения: 13
Момичета ние имаме огроен проблем с пюретата и соковете. Нищо не ще да приема. Опитах какво ли не. Давах и плодови и зеленчукови пюрета, но само като виде лъжицата или шишето с биберона и почва едно мрънкане, мръщене и накрая рев. Направо незнам какво да правя вече.

# 722
  • Мнения: 55
Момичета ние имаме огроен проблем с пюретата и соковете. Нищо не ще да приема. Опитах какво ли не. Давах и плодови и зеленчукови пюрета, но само като виде лъжицата или шишето с биберона и почва едно мрънкане, мръщене и накрая рев. Направо незнам какво да правя вече.
Може да не е готово бебчето за твърди храни. Изчакай 1 седмица и пробвай пак.
Иначе и нашите събуждания през нощта не са точно за храна. Просто се пробужда, почва да се върти, помрънква и трябва някой да й обърне внимание, след което заспива само на гърда. При нас това е ново, защото от съвсем малка Ивет ядеше последно в 21 вечерта и после в 6 сутринта. А сега в 21, после към 3 се събужда и после пак към 6. Може зъби да ги мъчат бебчетата, макар че аз не мога да разбера дали има признаци за никнене на зъбки.

# 723
  • Мнения: 91
аз бих те посъветвала така да направиш,че да го иморяваш към 8 ,да спи малко и после още игра и да заспи към 10-11.поне ние сме така.ако го изморявам достатъчно заспива и по-лесно,та последно спи към 6-7 и до 22 само игра и скачане-после само помирисва леглото ,хапва и заспива.иначе много трудно се приспива,защото явно има енергия още ,която не е изхабил,а пък му се и спи

# 724
  • Мнения: 24
По отношение на режима - ние определено сме на режим, но в началото аз се водех по неговия "часовник", а впоследствие нагласих полека-лека нещата така, че да са ми по-удобни. Примерно в началото заспиваше в 10:30 , но постепенно изтеглих вечерното хранене и къпането по-рано, което доведе до лягане в 8 - 8:30. За нощното хранене обаче смятам, че е до късмет на родителите - не съм "за" оставянето на бебето да мрънка и да е гладно. За кърмени бебета става въпрос.

# 725
  • Мнения: 151
Привет!

При нас няма нощно кърмене - отказаха го преди 3 месеца  Simple Smile. Сега ги кърмя в 21.00, заспиват си след 10 мин. и  следващото ни хранене е към 6.00ч. Някой път се събуждат и по-рано, но си стоят кротко в леглата, играят си или "говорят" нещо си.
Лошото е, че като стана и взема единия близнак,за да го кърмя, другия веднага надава вой и следва бурен рев, в следствие на което всички други се събуждат - таткото, каката, а понякога и комшийте  Confused.

Bebo 82, и аз бих те посъветвала да изчакаш със захранването. И моите в началото реагираха по същия начин, изчаках малко и сега вече захранването върви доста по-добре.

floral dream, освен да го будиш и постепенно да намаляваш спането по това време, за друго не се сещам  Thinking. А за положението на главичката, може просто така да му е по-удобно - и едното мое бебе спи само на лява страна. Как ли не го въртя и подпирам, но не - той пак си се намества на ляво.

За оризовата каша съм чувала от други майки, че се слага, когато бебето се буди начесто нощем от глад. Малко количество, добавено към млякото засища и осигурява по-продължителен сън  Peace.

# 726
  • Казанлък
  • Мнения: 29
Здравейте!
И нашия бебок от месец може би става по няколко пъти вечер да яде и затова вече спи при нас. И спи доста по-неспокойно от преди.
Днес бяхме на консултация и вече сме 8,200 кг. и 67 см.
Докторката каза, че мога да го слагам в проходилка едва когато може да се изправя на крачетата и да стои стабилно, т.е. към 9 месец. А сега ще започваме да се захранваме с зеленчуковите пюрета. И до края на 5-ти месец трябва да заместим едно хранене.

# 727
  • Мнения: 99
Ами ще пробвам да го будя към 20ч, че поне да имаме час -два бодърстване преди големия сън.
П.П Най-накрая и аз успях да кача снимки във фейса  Simple Smile

Последна редакция: ср, 19 яну 2011, 15:42 от floral dream

# 728
  • Мнения: 221
Ами ще пробвам да го будя към 20ч, че поне да имаме час -два бодърстване преди големия сън.
П.П Най-накрая и аз успях да кача снимки във фейса  Simple Smile

Моята беба заспиваше към 4-5 часа и откарваше докъм 11-12, т.е нощно ипосле ужас.Сега заспива към 6-7 часа и 8.15 я будя да я къпя и храня.Има малък ефект- стои около 1 час будна и после през ноща се буди отново за хранене.Нощесд яде в 2 и после през 20 мин мрънкане и даване на вода.В 5 се събуди и заспа чак в 6.Ужас не мога да ремахна нощното ставане, пробвах какви ли не начини и нищо.

# 729
  • Мнения: 7
 Само набързо да разкажа мая опит с контейнерчетата за урина...След 3 неуспешни опита с тях,накрая и потопих краката в гореща вода сложих я на леглото и се въоражих с търпение,чаках,чааааках,поне 40 мин не съм си отлепила погледа от дундата и Mr. Greenи само за една секунда погледнах часовника,и опикаването започна а аз размятах контейнера.Аз лично не мисля вече да ги пробвам тез контейнери,ще си чакам Mr. Green

# 730
  • Мнения: 78
Ах, тези августинчета май наистина са се наговорили да ни "премахнат"...  Laughing Laughing Laughing Не е лесно да си имаш работа с лъв и това е, особено, ако си по-слаба зодия, като мене  Laughing Ама то пък има ли по-силна от лъва?!   hahaha newsm78
Да се похваля и аз каква изцепка направих вчера и как лъвчо си го върна... Laughing
Прирева вчера сутринта, ама по-рано, като никога... И аз скачам, давам бибата, а малчо съответно започва да се унася. Обаче! Откъде ми хрумна само не знам, но си казвам : "Абе детето може да е жадно, я мама да му даде чайче"... Crazy Резултат - бебо налапа чая и няма пускане! Махам шишето от устата - надава рев!  ooooh! Какво да правя, останах си така мръзнеща до леглото, а той цока ли цока пустия чай! Embarassed #Crazy И после да дойде пак някой да ми каже, че ако се събудело детето през нощта да съм му давала чай... Thinking ooooh! Е то вярно, че си беше по-скоро рано сутринта, ама аз сънена и откъде да се сетя какво може да стане... И така, изпи бебо една доза чай, като за АМ и се укроти. Аз пък взех, че се самоуспокоих, че чая не е мляко и не може да го нахрани, съответно ще се/ме събуди след час-два и ще си почнем с първото хранене, както си му е реда. Какво ти, добре сме си поспали! Като отворих очи и видях, че е 10:30 !!! #Crazy свят ми се изви... Crazy Crazy Crazy И това да е първото хранене за деня, мамма мия! А мислех да му давам плодово сутрин между храненията - абсурд, то си стана обяд, а пък обяда ни се падна към 4 - пълна лудница! ooooh! И днес лъвчо очевидно добре схванал номера с вкусното чайче ме събуди в 5, като вече, правейки разлика между биба и чай не желае бибата и реве и си иска своето! ooooh! Хвръкнах да правя млякото hahaha #Crazy Бързам, тичам с шишето, че детето гладно, а той ми се хили насреща и ми гледа сеира! baby_neutral Joy Баща му и той скочи, преобул го, аз бързо бутам шишето в устата, а нашия очевидно неприятно изненадан, че е мляко, а не чай пи малко без желание сякаш, после почна да се лигави с биберона и да се разсейва. Ядосах се и замалко да му дръпна шишето, ама не, викам си нека изпие всичкото, че поне да спи после и ние да си поспиме още малко... Rolling Eyes Така и стана, но после добре, че следобяд спа навън цели 3 часа и след обяда в 12:30 се събуди да се храни чак в 17ч! #Crazy, че да може някакси да стигне петото и последно хранене към 20:30, че не ми се става утре пак в 5... Laughing Crazy

иначе днес успях да дам 3 лъжички слива сутринта между храненията и много се смях как бебо се чудеше и мигаше, все едно му давам някакво лекарство  Laughing а пък на мен толкова ми хареса пюренцето, че ми идваше да го изям цялото! Laughing Blush
щях да питам като се почне с 2-3 лъжички с плодовото до какво количество се стига, след като е между храненията? newsm78
да се похваля, че успях да дам и от Тиквички с картоф на Хип, но след като ги разредих с мляко - изглежда бебо го харесва, но като пробвахме на стола да се храним доста количество от него изтече директно по лигавника... Ама пак мама виновна, че й хрумнало да подложи на кръстчето одеалце и като махнала бебо от стола видяла, че одеалцето отишло на гърба, вместо на кръста и затова така изптравен е стоял... аман, побъркАх се hahaha Laughing Ама като ревне и бързам и всичко така се получава наопаки Blush ooooh! Crazy baby_neutral Пустите му лъвове, отсега ни командерят и това си е!  Laughing А като се замисля, че бяхме планирани да сме Дева... - хахааа Laughing hahaha Joy

# 731
  • Мнения: 221
Ах, тези августинчета май наистина са се наговорили да ни "премахнат"...  Laughing Laughing Laughing Не е лесно да си имаш работа с лъв и това е, особено, ако си по-слаба зодия, като мене  Laughing Ама то пък има ли по-силна от лъва?!   hahaha newsm78
Да се похваля и аз каква изцепка направих вчера и как лъвчо си го върна... Laughing
Прирева вчера сутринта, ама по-рано, като никога... И аз скачам, давам бибата, а малчо съответно започва да се унася. Обаче! Откъде ми хрумна само не знам, но си казвам : "Абе детето може да е жадно, я мама да му даде чайче"... Crazy Резултат - бебо налапа чая и няма пускане! Махам шишето от устата - надава рев!  ooooh! Какво да правя, останах си така мръзнеща до леглото, а той цока ли цока пустия чай! Embarassed #Crazy И после да дойде пак някой да ми каже, че ако се събудело детето през нощта да съм му давала чай... Thinking ooooh! Е то вярно, че си беше по-скоро рано сутринта, ама аз сънена и откъде да се сетя какво може да стане... И така, изпи бебо една доза чай, като за АМ и се укроти. Аз пък взех, че се самоуспокоих, че чая не е мляко и не може да го нахрани, съответно ще се/ме събуди след час-два и ще си почнем с първото хранене, както си му е реда. Какво ти, добре сме си поспали! Като отворих очи и видях, че е 10:30 !!! #Crazy свят ми се изви... Crazy Crazy Crazy И това да е първото хранене за деня, мамма мия! А мислех да му давам плодово сутрин между храненията - абсурд, то си стана обяд, а пък обяда ни се падна към 4 - пълна лудница! ooooh! И днес лъвчо очевидно добре схванал номера с вкусното чайче ме събуди в 5, като вече, правейки разлика между биба и чай не желае бибата и реве и си иска своето! ooooh! Хвръкнах да правя млякото hahaha #Crazy Бързам, тичам с шишето, че детето гладно, а той ми се хили насреща и ми гледа сеира! baby_neutral Joy Баща му и той скочи, преобул го, аз бързо бутам шишето в устата, а нашия очевидно неприятно изненадан, че е мляко, а не чай пи малко без желание сякаш, после почна да се лигави с биберона и да се разсейва. Ядосах се и замалко да му дръпна шишето, ама не, викам си нека изпие всичкото, че поне да спи после и ние да си поспиме още малко... Rolling Eyes Така и стана, но после добре, че следобяд спа навън цели 3 часа и след обяда в 12:30 се събуди да се храни чак в 17ч! #Crazy, че да може някакси да стигне петото и последно хранене към 20:30, че не ми се става утре пак в 5... Laughing Crazy

иначе днес успях да дам 3 лъжички слива сутринта между храненията и много се смях как бебо се чудеше и мигаше, все едно му давам някакво лекарство  Laughing а пък на мен толкова ми хареса пюренцето, че ми идваше да го изям цялото! Laughing Blush
щях да питам като се почне с 2-3 лъжички с плодовото до какво количество се стига, след като е между храненията? newsm78
да се похваля, че успях да дам и от Тиквички с картоф на Хип, но след като ги разредих с мляко - изглежда бебо го харесва, но като пробвахме на стола да се храним доста количество от него изтече директно по лигавника... Ама пак мама виновна, че й хрумнало да подложи на кръстчето одеалце и като махнала бебо от стола видяла, че одеалцето отишло на гърба, вместо на кръста и затова така изптравен е стоял... аман, побъркАх се hahaha Laughing Ама като ревне и бързам и всичко така се получава наопаки Blush ooooh! Crazy baby_neutral Пустите му лъвове, отсега ни командерят и това си е!  Laughing А като се замисля, че бяхме планирани да сме Дева... - хахааа Laughing hahaha Joy


Чай на Хип ли даваш или?Като прочетох се чудя как да постъпя тази нощ.Бях решила за първи път да и дам чай за добър сън на Хип, а сега се чудя какво ли ще ме очаква.

# 732
  • Мнения: 125
Деска, кашата на Нестле е страхотна, Дени много я харесва. Като я направя става нормално гъста, но правя половин доза, т.е. 75мл вода и 25 г каша. Кашите стават редки при допир със слюнката, нз защо така  newsm78 давала съм бананова на Хумана, като хапне малко от нея и колко слюнка да е останала по лъжичката, но е достатъчно, става на водица, а като я направя си е гъстичка.
margo19  в голямо приключение си се видяла. Дени като се събуди към 10ч не й давам сутрешно мляко, защото така и така съм я кърмила през нощта, сутринта рано също, но тъй като спим и двете при тази процедура не помня нито колко пъти, нито в колко часа. Та като се събуди й давам плодово пюре към 10.30 - 11.00ч и после зеленчуково в 13ч, пак плодово към 15-15.30 и каша в 17ч после баня в 21ч и АМ или кърма в 21.30 после евентуално  Crazy сън
red shoe  и ние сме така, докато не получи своето, не млъква  ooooh!


Предложение за заглавие на новата тема
Малък сечко иде вече, хапва сладичко пюрета, августинското човече

# 733
  • Мнения: 78
bisera75 - чаят е на Хип, да, досега не сме имали такива изцепки, но и аз не бях го давала през нощта друг път, освен веднъж сега като си спомня - тогава ми се ококори, вместо да се приспи, но после с бибата се приспа и оттогава давах само биба през нощта, защо ли ми трябваше вчера да се вкарам в тоя филм... ooooh! има захар в чая на Хип и не знам дали това го прави толкова примамлив за бебко, но виждам как ще минем скоро само на вода Simple Smile
desinca - направо си беше приключение, ама сега като се сетя и ми става смешно  Laughing baby_neutral
ще каже ли някой до какво количество плодово пюре се стига между храненията или колкото бебо "поеме"  Laughing Wink

# 734
  • Мнения: 1
margo19 моята док. каза да стигнем до около 30мл. с плодовото пюре, като аз го давам към 12:30ч. ( което е 1,5часа преди обедното хранене).
Вчера бяхме на консултация - 7950 и 66см. е моята дундичка - наддала е само 800гр., последния месец Simple Smile След около 2 седмици ще започнем зеленчуковото пюре с цел заместване на обедното хранене. Пак по препоръка на док. - започваме с картоф смесен с кърма и после кърмя. Постепенно увеличавам количеството пюре (но само картоф) докато стигне 125 - 150 гр. и без кърмене след това, като това трябва да стане за 10на дни. Обаче аз се сетих за следния проблем - беба заспива следобедния си сън след като се е насукала - ами като спре да суче на обяд как ще го приспя това дете  newsm78 ?!?
Назад някъде се чудехте как се разреждат храненията. Док. каза, че след като заместим обедното хранене, следващото хапване да е след 4ч, защото пюретата ги засищат повече. Така че предполагам, че като се заместят постепенно храненията с пюрета ще се и разредят.
От ваксините на беба й се образуваха бучки по крачетата - как да й помогна?

Общи условия

Активация на акаунт