болест на Хашимото и бременност

  • 334 730
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 2 310
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 351
По-горе съм писала, но ще повторя пак. Не се увеличава задължително. На много жени бременността нормализира функцията на ЩЗ. По-назад съм дала и пример.

# 2 311
  • Мнения: 623
Има едни графики, има ги е нета, според мен интересни. Нагледно Показват в кои седмици при бременност има спадове и покачване на тсх, т4.. за тсх примерно имаше има спад към 9 та и покачване към 15 та ако не се лъжа. Не е нужно да е в патологични граници разбира се, но си варира явно спрямо останалите хормони. Simple Smile успех!

# 2 312
  • Мнения: 423
Здравейте,

Преди да забременея TSH-то ми беше 2.2 при прием на Левотироксин от 50. След като разбрах, че съм бременна докторът директно ми го увеличи на 75.
Четири - пет седмици по-късно го изследвах и беше паднало на 0.39 при референтни 0.30 - 4.5.
Според доктора резултата е идеален и няма нужда да се намалява дозата, но аз се притеснявам дали не е прекалено ниско...
Т4 е 20.9 при референтни 12-22.

Благодаря!

След като толкова е паднало ТСХ, аз на твое място бих се върнала към доза 50. При мен също по време на бременноста ТСХ изобщо не се покачи, даже последните месеци започна да пада. Имала съм само една консултация с ендокринолог още преди да забременея, от там на татък си следях ТСХ всеки месец. Не съм си увеличавала дозата след като разбрах , че съм бременна. През цялото време си карах на 50 и ТСХ ми беше между 1-2. След като родих реших плавно да намаля и да спра тироксина, но ТСХ скочи до 3,2. Така че сега съм отново на 37.5. До колкото знам, също не е добре да се редуват дозите примерно един ден 25, а на другият 50, защото жлезата се стресира. Хапчето се чупи много лесно и на 1/4, така че дозата да е точна.

# 2 313
  • Мнения: 64
Здравейте отново!След като месец бях с увеличена доза от 100мг.при Начев сега ТСХ ми е 0,49.Имах час при доц.Живка Бонева и тя ми каза да редувам 75 със 100мг.,Че трябвало да е между 2-2,5 тсх.Но реално разполагам с 100мг.Тироскин гръцки и 50мг.т4 в момента.Според мен ако бях отишла при Начев сигурно щеше да ме остави на 100мг.Някой имал ли е подобен случай,не знам как да постъпя?Благодаря предварително!

# 2 314
  • Anywhere
  • Мнения: 1 090
Може да пиете 100, 100, 50, така за три дни се получава същата доза. Моя ендокринолог ми дава делниците 100, събота и неделя 75. Казва, че е важна общата доза за седмицата.

# 2 315
  • Мнения: 241
Здравейте 😊
С Хашимото съм и съм бременна в 19г.с.
Следя всеки месец ТСХ и ФТ4, в момента пия Еутирокс 50. Миналия месец ТСХ беше 1.65,но днес се притесних като видях, че се е покачило пак и е 2.82, ФТ4 е 17.9.
Запазих час за ендокриноложката ми но е за след 10 дни..
Опасно ли е за бебчето това покачване, нужно ли е до прегледа да коригирам дозата?
Благодаря предварително!

# 2 316
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 351
Нормално е да се покачва ТСХ с напредването на бременността, според Начев по думите на моя приятелка, коато се следи при него можело и до 8 да стигне. Скокът не е чак толкова драстичен. Обадете се по телефона на ендокриноложката и го обсъдете, не си увеличавайте дозата без консултация защото не сме запознати тук с индивудалния случай. 10 дни не е прекалено дълъг срок, ако няма как да се свържете с нея, а може да пробвате да ви приеме на спешна консултаця без записан час.

# 2 317
  • София
  • Мнения: 2 626
Чак опасно не е с тези стойности, но Начев държеше да е под 2 в този период. Щом се покачва, явно дозата не е достатъчна. От каква стойност започнахте с прием на хормон?

Последна редакция: пт, 04 юни 2021, 14:28 от BettyBoop

# 2 318
  • Мнения: 241
Около година и половина бях на Еутирокс 25 и държах ТСХ около 2. Когато забременях се качи на 4.6 и от тогава пия 50 мкг. Бързо ми го свали и повече от 2 не се беше качвало,за това днес се очудих. Благодаря ви, ще си изчакам прегледа!

# 2 319
  • София
  • Мнения: 2 626
Понякога стават и грешки. В коя лаборатория го пуснахте? Изчакайте. Най-важно е да сте спокойна:) Лека бременност!

# 2 320
  • Мнения: 241
Пуснах го в лаборатория Лина, предните също са там. Благодаря ви❤

# 2 321
  • Мнения: 77
Дами с хашимото, позволявате ли си по 1 кафе на ден? Аз пиех 3 в 1 и то с дооста мляко,но сега не знам...да не си вредя допълнително 🙄

# 2 322
  • Велико Търново
  • Мнения: 400
Аз пия кафе на зърна, опитах се да го спра, но не ми се получи. По принцип съм с много ниско кръвно 90/60 и не се чувствам добре без кафе. Гледам да е далече от приема на хормон. Според мен тези химии в 3 в1 не са подходящи, но някой по запознат да каже?

# 2 323
  • Мнения: 596
Аз пия по едно на ден с кофеин Simple Smile Силно вярвам, че не ми вреди. Мисля че 3в1 е по-голяма химия, а и приемам мляко с кафето, пък калцият си е важен при бременност Simple Smile

Как изследвате витамин Д?  Докторката от ЖК ми каза, че трябвало да се спре приема няколко дни преди изследването, но ендокринологът никога не ми е споменавал 🤔

# 2 324
  • София
  • Мнения: 2 626
При бременност витамините не се спират преди изследване , за да се види реалното състояние. Предполагам, че пиете витамин д за попълване на липси. Докато бях бременна док не ми беше забранил кафето, но е хубаво да не се пие първите месеци, докато се оформят органите. Беше ми препоръчал обаче да не пия прясно мляко. То е по принцип вредно за нас възрастните, защото ни липсва ензим за правилното му усвояване.
Кафе си пия. Не мога и от това да се откажа. Според някои лекари е дори полезно при нас, без да се прекалява. Предотвратявало образуването на възли.

Общи условия

Активация на акаунт