болест на Хашимото и бременност

  • 335 339
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 2 481
Селенът е много полезен антиоксидант, дори здрави хора го пият като добавка. Бих се консултирала с друг лекар, само защото за всякак диагноза искам потвърждение поне от 2 места. Ако се потвърди, предпочитам да се лекувам /както и правя, не е голям зор да си пиеш хапчето/ отколкото да слушам некомпетентни лица. Имам познати, които не се лекуват от инат и се борят с негативите от това.

# 361
  • Мнения: 31
И друго...тук чета, че преди изследването трябва да съм гладна и без кафе. Но така се случи, че когато си правих изследванията/тогава имах възможност/ бях хапнала малко. Дали това е оказало влияние на нивата на хормоните? Май ще трябва да ги изследвам отново... ooooh!

# 362
  • Мнения: 54
Цитат
само от пролетта до есента трябва да ги спирам
Че то остава само зимата да го пиеш значи  Grinning Не е така, по принцип се регулира дозата, но се пие постоянно, освен ако не си в ремисия ...
И няма нищо страшно в Л-тироксина, по-добре хормончето сутрин и час лишение от храна и да се чувстваш добре цял ден, вместо цял ден неразположение ... Peace
И изследванията за ТСХ винаги на гладно  Peace

# 363
  • София
  • Мнения: 2 481
И друго...тук чета, че преди изследването трябва да съм гладна и без кафе. Но така се случи, че когато си правих изследванията/тогава имах възможност/ бях хапнала малко. Дали това е оказало влияние на нивата на хормоните? Май ще трябва да ги изследвам отново... ooooh!

Изследванията на гладно и без да си пила хормона. Диагноза се поставя с резултатите плюс ехографско изследване.

# 364
  • Мнения: 31
Това значи ли, че резултата ми не е верен? Тогава трябва ли да пия Л-тироксина? Оххх то не е една глупост. Някъде бях чела, че няма значение по кое време се правят изследванията и дали си гладен или не?

# 365
  • София
  • Мнения: 10 700
...И няма нищо страшно в Л-тироксина, по-добре хормончето сутрин и час лишение от храна и да се чувстваш добре цял ден, вместо цял ден неразположение ... Peace

Час? Неее 30мин са. Peace

# 366
  • Мнения: 31
magnet_for_happiness според теб дали има значение, че съм яла преди изследването? В лабораторията ми казаха, че няма значение това. ТСХ много слабо се влияел от външни фактори и нямало значение по кое време се взима и дали си гладен. Обаче аз съм вече доста шашната...какви разновидности има Хашимото знаете ли? Моята позната, която от години го има това заболяване каза, че имало много разновидности и някои от тях се лекували, а при други Л тироксин се пиел до живот??? Съвсем съм объркана, сега да го пия ли този Л тироксин и аз вече незнам!

# 367
  • София
  • Мнения: 10 700
Когато човек е на хормонозаместителна терапия и трябва да се изследва ТСХ и ФТ4 например: задължително НЕ трябва да е пит хормона, НЕ трябва да е консумирано кафе, НЕ трябва да е консумиран шоколад. Както и това се прави на гладно и жадно-дори в лаборатортията изрично питат тези неща преди вземане на пробата.
Ако е изследване само на ТСХ може да е взет хормона,но ограничението за кафе и шоколад остава. Инфо- ендокринолози.
А сутрин,когато се пие хормон 30мин след това не се консумира нищо.


# 368
  • Мнения: 63

А сутрин,когато се пие хормон 30мин след това не се консумира нищо.

Здравейте! Може ли да ми обясните защо 30 минути след хормоналната таблетка не трябва да се консумира нищо? Аз пия еутирокс сутрин като стана, после си правя кафе... Единствено са ми казвали да е сутрин на гладно...

# 369
  • София
  • Мнения: 10 700

А сутрин,когато се пие хормон 30мин след това не се консумира нищо.

Здравейте! Може ли да ми обясните защо 30 минути след хормоналната таблетка не трябва да се консумира нищо? Аз пия еутирокс сутрин като стана, после си правя кафе... Единствено са ми казвали да е сутрин на гладно...

Така казват лекарите, а защо ли..вероятно да се усвои по-добре хормона. newsm78

# 370
  • Мнения: 1 941
Здравейте момичета, аз също съм с Хашимото и искам да ви питам дали по време на бременността заради хормоналния дисбаланс сте имали някакво кървене или повишено отделяне на секреция. Аз съм с такъв проблем, лекарите ми казват, че физиологично всичко в мен изглежда нормално, затова единственото обяснение, което намират е, че тези неща са предизвикани от хормоните.

# 371
  • София
  • Мнения: 10 700
Петрина   не,аз хормонално кървене или такова да е свързано с щитовидната не съм имала и нямам.

# 372
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Петрина , аз също за първи път чувам за такова кървене. Не съм имала подобен проблем. Да не би, заради дисбаланс на някакви други хормони? ТСХ как ти е?

# 373
  • Мнения: 1 941
За съжаление ТСХ ми е много високо, около 4 беше миналата седмица  Cry
Опитваме се да го свалим. Лекарите нямат обяснение за прокървяването ми. В интерес на истината до този момент можем да говорим само за зацапване де, но очите на страха са големи. За лекарите зацапване, за мен си е кървене. И така вече 10-на дни с различен цвят и интезитет. Но от 2-3 дни понякога се появява и нещо като бледо жълт секрет и съм в тотален шах.

# 374
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Петрина, качиха ли ти дозата, като забременя? Разкажи ми на каква доза си била пред бременността и с какво ТСХ и сега на каква си и от кога? Кога изселдва ТСХ, 1е се видя, че е 4?

Общи условия

Активация на акаунт