болест на Хашимото и бременност

  • 335 028
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 10 698
nimfi4ka проблем за забременяване би бил ТСХ не ТАТ и МАТ-те после може да играят роля и то по-скоро МАТ,но не  е гаранция. Сега просто трябва да го смъкне под 2 ТСХ за да започнат опитите.Успех!
Не се шокирай,това да е проблема, лесно се оправя Hug

*starlet* евала,за 2 месеца сте го свалили..аз го свалям труднооооооооо *амка му....

# 451
  • Мнения: 2 092
Здравейте! Мисля ,че мога да получа съвет от Вас,затова пиша в темата! Направих си изследвания ,защото имах някакви подозрения ,че имам проблем със щитовидната жлеза и ето резултатите :
 FRТ4 -9,75 /7,86 -14,40/ ; FT3 - 4,8 /3,6-6,0/ ;
TSH -2,139 /0,34-5,6/ ;
TPOAb -427,38 /0-9,0/ ; Tg-Ab -0,32 /0-4,0/

На 20.01.12г имам кюртаж  поради мисед аборт/ беше кухо яйце/. Сега ми предстои да направя ехография на щитовидната жлеза и се надявам поне да няма възли или нещо друго сериозно .

 Аз съм от Пловдив , има ли според вас тук ендокринолог , който да е на мнение .че при плануване на бременнност e необходимо да свля стойностите на ТСХ, за да знам на кого мога да се доверя и  към кого да се насоча? Или ще трябва да ходя в София?
Благодаря Ви предварително!

Последна редакция: нд, 24 юни 2012, 21:49 от mama irina

# 452
  • София
  • Мнения: 10 698
mama irina дай референтни..и все пак ТСХ не ти е толкова зле Wink

# 453
  • Мнения: 2 092
Разбира се! Редактирах се, в скоби дадох референтните с-ти ! Да ,ТСХ не е високо, но чета че при плануване на бременност се препоръчва да е < или = 1!

# 454
  • София
  • Мнения: 283
Здравей mama irina, резултатите ти са перфектни.Според мен няма при4ина да се притесняваш.Вси4ко е в референтни стойности.Когато ТСХ е около 1, 1.5 е най-благоприятното време за забременяване т.е. най-лесно за4еване(не 4е не може6 и с тези резултати да забременееш).Относно ендокринолога не бих могла да ти препоръ4ам такъв в Пловдив, но по-нагоре в темата съм писала обаче за добър такъв в София.Относно миседа знае ли се каква е при4ината?Според мен е редно, даже напълно задължително да направи6 консулт и с имунолог.За всяко не6то си има при4ина и ако някой лекар ти е казал, 4е просто така се е слу4ило и 4е си млада и 6те стане следващият път просто не го слу6ай, ами преди да тръгне6 да действа6 отново, намери каква е при4ината, защото при някои проблеми ле4ението запо4ва о6те преди опитите за за4еване.Ако ре6и6 за имунолога и ендокринолога ми пи6и да ти дам координати. Hug

# 455
  • Мнения: 2 092
Благодаря marushkaq , но  това TPO Ab /аз мисля .че това е МАТ / ми е над 400 при норма до 9.

# 456
  • София
  • Мнения: 283
затова ти казвам, 4е е необходимо да направи6 и консултация с имунолог.Мат сам по себе си не е проблем за забременяване и по време на бременност, но в комбинация с други антитела като антифосфолипидни например или нуклеарни може да се окаже пагубно за бебето.

# 457
  • Мнения: 2 092
Да ,така е, права си! Всъщност си написала това, което мисля откакто съм си взела резултатите! Истината е, че ако излезне нещо от имунологичните и се налага терапия не съм сигурна дали няма да се откажа от следваща бременност! Това са си мои страхове!...

# 458
  • София
  • Мнения: 10 698
..... тези изследвания-имунологични и генетични..да си ги направи човек.... ако има достатъчно пари, не мисля, че след един мисед или кухо яйце е нужно. В над 90% от случаите нито кухо яйце се повтаря нито пореден аборт.
 Аз също имам едно кухо яйце зад гърба си и 2 миседа и след третия аборт правих редица изследвания,които излезнаха над 1800лв, в интерес на истината нямам  АФА,всичко беше ок, а след +тест имах леко завишени НК клетки и бая завишени Б лимофцити. Бях на много тежка терапия,високо рискова бременност имах,която няма нищо общо с Хашимото ми. Аз имам проблеми с износването на плода.
Друго да се изкажа- за мен най-добрите имунолози са в Малинов,генетичката също Peace
За ендокринолог с 10000 ръце минимум- за Начев Peace

На гОЖА Конова й писах след третия аборт и увиснах в 16-та глуха-до ден днешен ни вест ни кост...мисля е излишно да се споменава колко е професионално това поведение Sick

Последна редакция: пн, 25 юни 2012, 13:39 от magnet_for_happiness

# 459
  • София
  • Мнения: 283
magnet for happiness,

жалко ,4е си 4акала три аборта, за да си пусне6 изследванията, за6тото съгласи се може6е о6те след първият път да установи6 за НК клетките и просто не6тата да не се повтарят и потретват.НК клетките са част от имунологията.Те са естествените клетки убийци, на които се дължат голям процент от спонтанните аборти в ранен срок.Не слу4айно давам информация на mama irina, а тя може сама да си прецени за себе си ще 4ака ли два, три или пове4е пъти или няма да рискува.Изследванията са скъпи, както и терапията, минала съм през вси4ко това, но целта оправдава средствата.Не слу4айно и ти си била на тежка терапия, заради някакви си(както ти се изразяваш) НК клетки, които убиват плода.Това, 4е за теб едно кухо яйце не е кой знае какво, дале4 не озна4ава, 4е други майки го приемат по този на4ин.Само да кажа, 4е в 90% от слу4аите абортите се повтарят, доказателство за това е и слу4илото се с теб.Относно Г-жа Конова трябваше да отидеш на място за консултация и когато се запознае с проблема тогава ве4е консултирането става и по имейл.
Хубав и успе6ен ден!

# 460
  • София
  • Мнения: 10 698
magnet for happiness,

жалко ,4е си 4акала три аборта, за да си пусне6 изследванията, за6тото съгласи се може6е о6те след първият път да установи6 за НК клетките и просто не6тата да не се повтарят и потретват.НК клетките са част от имунологията.Те са естествените клетки убийци, на които се дължат голям процент от спонтанните аборти в ранен срок.Не слу4айно давам информация на mama irina, а тя може сама да си прецени за себе си ще 4ака ли два, три или пове4е пъти или няма да рискува.Изследванията са скъпи, както и терапията, минала съм през вси4ко това, но целта оправдава средствата.Не слу4айно и ти си била на тежка терапия, заради някакви си(както ти се изразяваш) НК клетки, които убиват плода.Това, 4е за теб едно кухо яйце не е кой знае какво, дале4 не озна4ава, 4е други майки го приемат по този на4ин.Само да кажа, 4е в 90% от слу4аите абортите се повтарят, доказателство за това е и слу4илото се с теб.Относно Г-жа Конова трябваше да отидеш на място за консултация и когато се запознае с проблема тогава ве4е консултирането става и по имейл.
Хубав и успе6ен ден!
Много добре знам какво са НК клектите и до какво водят.Никаква не е гаранцията,че благодарение на тях имам неуспех с бременностите си,защото повишаването беше незначително,извън БГ не им обръщат внимание.
Терапията не се подлага на съмнение, дали или не оправдава средства,след като над 10 бона ми излезна успешната бременност и само аз знам през какъв ад минах за да имам детето си.
Не бях на терапия само заради граничните НК клекти.
Цитат
]Това, 4е за теб едно кухо яйце не е кой знае какво, дале4 не озна4ава, 4е други майки го приемат по този на4ин[/b].
това как ти се събра да го напишеш,как ме сложи в графа на жените които не им пука за абортите Shocked аз която години се борих да имам дете, аз която толкова страдах с  неуспехите,аз която толкова беше тежка бременността ми, и с това кухо яйце бях бременна до 3-ти месец! Всеки Божи ден се надявах да се появи ембриончето! Не значело нищо за мен,БОЖЕ!
Това,че аз имам повтарящи се аборти НАИСТИНА не е критеррии, много малко се случват такива неща.
А за Коновица- писах й на мейл,през 2009-та година такава беше практиката-да каже кога къде да отида и прочие...никой не й е искал консулт от разстояние.
Пак на проумявам,как гледайки подписа ми ти .... не значело кой знае какво за мен,ужасно обидно е.

Последна редакция: пн, 25 юни 2012, 15:10 от magnet_for_happiness

# 461
  • София
  • Мнения: 283
Виж нямам сили да споря и не смятам да го правя, защото въпреки тежката терапия моето дете все още не е до мен и незнаем какво ще се слу4ва, защото моето дете не е в къщи да го гушна и да намеря утеха в него.За мен адът не е приключил.Единственото, което аз се опитвам да направя е не да обиждам теб или който и да било, ами да предпазя други мами да изпаднат в моето положение.Защото само аз си знам как се ражда мъртво дете и как треперя в момента за моми4енцето си, което още е в болница(ве4е 3 месеца).Просто гледай си детенцето и му се радвай всеки божи ден, да ти е живо и здраво ти пожелавам от сърце и недей да казва6, 4е няма смисъл от някакъв вид изследвания, защото не е така, защото и аз и ти и много други мами за съжаление са живо доказателство за това.За всяко нещо си има при4ина.След като самата ти си направила вси4ки тези изследвания е имало за6то, затова не казвай, 4е няма смисъл от тях.И кухото яйце не е просто, за6тото се слу4ва, а за да се слу4и си има при4ина.А абортите - не са никак малко и за съжаление тенденцията е да се увеличават.Тук във форума е пълно с майки като мен и теб, коя повече, коя по-малко, но за всяка е еднаква болката, за6тото си е нейното дете.
Пак ти казвам не съм искала да засегна никого, а просто се опитвам да бъда полезна с болезнения опит!Повярвай иска ми се да незнам за антитела, Хашимото, тромбофилии и 4удесии и не6тата да ми се слу4ват като на нормалните хора, хоп беб4е живо и здраво от рас, но уви!
Хубава вечер!

Последна редакция: пн, 25 юни 2012, 20:21 от marushkag

# 462
  • София
  • Мнения: 10 698
marushkag  чакай малко,не съм казала,че няма смисъл от изследвания,казах че след ЕДИН мисед няма смисъл.
Цитат
ако има достатъчно пари, не мисля, че след един мисед или кухо яйце е нужно.
такова е и мнението на  лекарите,а все пак те цял живот учат медицина и практикуват,нали.Аз също не споря,мога даже да напиша и какви изследвания съм правила-писала съм ги ехеее преди време в други теми,после и за терапията мога да напиша,но какво от това, всеки човек си е индивидуален, и това което е сработило при мен,не значи че и при друг ще проработи.Смея да твърдя,че аз също съм доста начетена с репродуктивните проблеми,мога да бъда полезна също,но съм лаик,не лекар.АЗ Не смятам,че жените след ЕДИН преживян аборт трябва да бъдат стресирани с генетични,имунологични, вирусология, спермограма разширена по Крюгер или с ДНК фрагментация-защото и спермитата могат да бъдат причина за мисед или кухо яйце, цитогенетичен анализ на партньорите и прочие StopПри 40-50% от спонтанните аборти до втори месец на бременността се намират хромозомни аномалии. СПИРАМ,че това е безкрайна тема,а не й е тук мястото.
Това,че АЗ не смятам не значи,че някой не трябва да прави каквото реши. Изказвам мнението си, не задължавам никой с него.




Мерси за пожеланията  ти за детето ми, дай Боже,дано! Praynig На преклонната възраст за първескиня 36 г. успях да стана майка,колкото и да  се бях отчаяла и колкото и да се сривах след абортите ми.

Да,прочетох за детенцето ти и още веднъж ти пожелавам всичко най-скоро да приключи добре и да е у дома и да се гледкате! Praynig Hug

Последна редакция: пн, 25 юни 2012, 21:13 от magnet_for_happiness

# 463
  • София
  • Мнения: 283
Да, мила, права си такова е и мнението на лекарите.Те 4акат поне две или три загуби преди да те насочат към подобни изследвания, но аз за себе си прецених, че не мога да чакам да изгубя още деца, просто сама знаеш не се преживява и затова се лутах и рових, докато не разнищих това, което се слу4ва с мен.Мнението на лекарите си е тяхно мнение, но болката и мъката не са на техен, а на наш гръб нали?И тези хромозомни аномалии нали и те се дължат на нещо(това говори за генети4ен проблем).
Просто ако мога да помогна на някой с нещо, за да се предотврати това, което на нас се е слу4ило съм насреща.
Благодаря ти за пожеланията! Praynig HugДано детето ми се оправи!Дано, дано, Данооо

Последна редакция: пн, 25 юни 2012, 21:26 от marushkag

# 464
  • Мнения: 822
Здравейте.
Аз вчера ходих при д-р Начев и новините никак не са добри. Имам нов възел в жлезата Sad , лечението до тук е кофти според него и сега започваме на чисто с него, дано всичко е наред... Бременността ми се очертава като рискова и съм много притеснена. Но ще го слушам за всяко нещо и дано "Бог ме пази", както се изрази той...

Не ми се пише повече сега, но ще се отчитам тук, как се развиват нещата при мен, ако не ви е неприятно разбира се.
Пожелавам ви здрави дечица! И вие да сте здрави! marushkag, дано скоро си вземете малката принцеса вкъщи!

Общи условия

Активация на акаунт