болест на Хашимото и бременност

  • 334 993
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 7 992
Споко, щом си под наблюдение на ендокринолог, лекува се и пиеш лекарства, не се притеснявай.

# 511
  • София
  • Мнения: 3 709
Момичета, първо да се извиня, че нахлувам така в темата!
Знае ли някой кога се връща на работа д-р Начев? Конкретно се интересувам за приема в МД, а не в Панацея.
Предварително благодаря!

# 512
  • Мнения: 1 798
Отпуск е  до 25.08.

# 513
  • София
  • Мнения: 3 709
Благодаря ти, minie mouse!

# 514
  • Мнения: 1 495
Аз ще изследвам ТСХ в понеделник , но от самото начало на бременността до сега хормона ми е все извън референтните за бременност. Не съм имала нито проблеми в началото , както казват риск от спонтанен аборт, нито пък му има нещо на бебето. До сега съм минала доста прегледи вече така , че споко. Не се плаши от изписаното по форумите , защото е меко казано преувеличено и аз лично не веднъж съм се стресирала , което до момента освен да ми навлече само отрицателни емоции друго не е ставало.

# 515
  • Мнения: 106
Да ,но аз имах кървене и зацапвания до онзи ден буквално и не знам дали това не е изиграло роля...Вярно ,че се преуморявах ,но много жени пътуват и вършат тежка работа ,а нищо им няма...Вече съм на края на трети месец и умирам от ужас нещо да не стане с бебчето ми... Praynig

# 516
  • Варна
  • Мнения: 249
Писах и в другата тема, но сега попаднах на тази и взех да се шашкам.

В 5.г.с ТСХ излезе 3.81, преди това пиех по 25мг еутирокс дневно, ендото - Сарджева каза да пия 2 дни по 25, на третия ден 50 и така да ги редувам.
Но като гледам дозите, които тук се пишат тази е  прекалено ниска  ooooh!.

Във вторник стават 20 дни откакто увеличихме дозата и мисля да си пусна контролни, а на преглед съм чак на 18ти. Ако не е паднало достатъчно мисля да почна през ден да пия по 50мл?
Дайте съвет. Praynig

# 517
  • София
  • Мнения: 283
не вдигай дозите си сама.това е работа на лекар.той трябва да прецени, затова ти трябва кадърен такъв.принципно контролите се правят на 45 дни за по-голяма сигурност, но нищо не пречи да пуснеш едно изследване все пак да видиш как се повлияваш, а и за твое успокоение.

# 518
  • Варна
  • Мнения: 249
д-р Сарджева я водят една от най-добрите във Варна, но при двойно по-висока стойност от препоръчителното и като чета назначенията от Начев и от Тодорова тук и в Зачатие взех да се колебая в компетентността й.  А и контролата при нея ми е чак в 10г.с, което е края на триместъра и може да е късно за отреагиране. Съжалявам, че не почетох преди да отида на преглед, за да я питам защо толкова ниски дози ми дава, при условие, че трябва да е около 1-2 стойността.
Ще видя резултатите и ще помисля.

# 519
  • София
  • Мнения: 7 992
При бременност ТСХ се следи на 30 дни - на толкова пускаш изследването и се виждаш с лекуващия ендокринолог. В 5-6 г.с. някъде и моето ТСХ беше около 3.20 и помня, че бях на 100 мг. После Начев го вдигна на 125 мг., но каза, че предпочита да подходи по-агресивно и по-добре да е по-висока дозата, отколкото по-ниска. Преди бременността бях на 50 мг. и бях смъкнала ТСХ-то до около 2.50.
Имай предвид, че ако рязко се вдигне дозата и както е топло времето, ще изпиташ известен физически дискомфорт - сърцебиене, задъхване. На мен ми беше казал, че ако пулсът ми се вдигне над 100 в спокойно състояние, да му звънна, за да коригира дозата. Явно и това не е съвсем безобидно.

# 520
  • Варна
  • Мнения: 249
милинка  Hug Благодаря за информацията.
Ти си поредния пример, че ми е ниска дозата. Аз преди пиех по 25 всеки ден като един ден в седмица пиех по 50. Сега в зависимост от поредността 2 или 3 пъти в седмица се пада да пия по 50, което е минимално завишаване.
Ще изчакам до вторник да видя как се влияе, ще са минали само 20 дни, но предния път за 25 дни се беше свалил хормона с почти единица. Т.е ако тази доза е добра ще покаже вече дали действа.
Просто не мога да чакам до 18ти (на 35 ден ми е контролата при доктора) при условие, че всичко което намирам в нета показва, че стойностите ми са високи, а дозата недостатъчна.

# 521
  • София
  • Мнения: 7 992
Дадох примера със себе си, но написах и дозата преди бременността, още тогава съм била с двойно по-голяма доза...Моите дози бяха зимни, при студено време. При мен и бавно се сваляше и заради това се налагаше увеличението. Виж как се движи хормона и ако се притесняваш, потърси консултация с още някой ендокринолог. Топло е още и може бързо да го смъкнеш. Лекарите задължително отчитат времето, когато определят дозата.

# 522
  • Мнения: 1 495
На мен преди 10 дена доки ми вдигна дозата на 75 мг , защото ТСХ беше още височко , но да си призная се почна всеки ден едно сърцебиене , неспокойство и главоболие. Явно дозата не ми понася , но пък иначе при 50 мг много бавно пада хормона.То ни така , ни иначе , ще си потрая още известно време , но е много неприятно , а в същото време се усещам , че пак съм си вяла и отпусната и изморена така , че явно хормона не е влязал в релси. Сещам се миналата година като пиех тироксина и след около месец усетих страхотен прилив на енергия , толкова добре се чувствах , нямах сърцебиене , а преди това все имах и все изморена си ходех. Тогава обаче много бързо се стабилизираха нещата , докато сега не става толкова лесно , бебето си дърпа от всякъде.

# 523
  • Варна
  • Мнения: 249
Момичета, сутринта си пуснах ТСХ, намаляло е малко от 3.81 на 3.05.
Звъннах на д-р Сарджева и успях да говоря с нея по телефона, увеличаваме за сега дозата на 25мг един ден 50мг следващия ден. Така 2 седмици до 18ти, а тогава ще пусна ново изследване и ще видим какво ще покаже. Дано се смъкне поне до 2  Praynig

# 524
  • Мнения: 1 842
Здравейте бъдещи и настоящи майки.

Преди около 3-4 месеца ми откриха автоимунен териоидит на Хашимото, като резлутатите бяха съвсем малко извън нормата, дори се чудех дали е възможно да не са точни резултатите. Лекарката каза да пия Л-Тироксин половин таблетка сутрин. Още тогава питах при бременност как се отразя и дали пречи и тя каза, че при бременност трябва да се увеличи дори дозата.

Сега си правих изследвания след 3 месеца и всички резултати са в нормата.  newsm78  което било нормално след като пия тези хапчета, но по принцип тази болест лекуване няма, пият се тези хапчета до живот - така ми казаха.
 
Сега съм в началото на бременността и като се потвърди след някой и друг ден, ще ида пак на ендокринолог за съвет - да пия ли тези хапчета, да не ги ли пия и по колко.

Искам обаче да си сверя часовника, има ли други бременни, които пият Л-тироксин и има ли промяна при бременност. Защото се чудя дали да не ида при друг ендокринолог? Тази уж е позната на майка ми и й вярвам, обаче пък ми е старнно след като болестта не се лекува, как така този път резултатите са в норма  newsm78
Тук съм, за да се опитам да ви следя.... Peace

Общи условия

Активация на акаунт