болест на Хашимото и бременност

  • 335 372
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 75
  • варна
  • Мнения: 1 228
Преди два месеца си направих изледване на щетовидната жлеза. ТХС ми беше 2,27,докторката каза че по реме на бременност трябва да е под 2 и ми изписа Еутирокс 0,25мг каза да го пия два месеца и да го спра .Не е ли противопоказно да го спирам така ,смятам да отида на преглед и да говоря с докторката ,но ми се искаше да чуя и вашето мнение.

# 76
  • София
  • Мнения: 10 700
mimenceto123 хубаво е да си пуснеш отново изследване на ТСХ и ФТ4 и чак тогава да се прецени какво да се прави, аз не бих спряла хормона хей-така-хоп!
Ако се наложи-смени ендокринолога! При бременност тези хормони трябва да се следят на 30дни и дозата да се променя ако има нужда.

# 77
  • варна
  • Мнения: 1 228
И аз не смея да го спра щях да ходя края на Април ,но нали празници това онова и се отплеснах ,но сега на 3 смятам да ида да говоря с лекарката и ако се наложи пак да ми вземат кръв.На мен ФТ4 не са ми пускали.

# 78
  • София
  • Мнения: 10 700
Не си е работа извън София да се ходи на ендокринолог.....явно. Или са толкова рядко свестните,че не е истина просто.

# 79
  • Мнения: 702
Здравейте Simple Smile И аз съм с Хашимото и съм бременна в 7 г.с. В момента вземам 25 мг елтироксин. Проблемът ми е че съм в чужбина, а тука е много мудно всичко, докато стигна до ендокринолог ще минат трите важни месеца и много се притеснявам...

# 80
  • София
  • Мнения: 10 700
vagabond Честито и лека бременност, не се притеснявай.
Няма ли как да пуснеш ТСХ и ФТ4 да се видят как са все пак..? Хубаво е,че пиеш хормона все пак Simple Smile Всичко ще е наред  Simple Smile

# 81
  • Мнения: 451
Здравейте отново Hug
До раждането всеки ден приемах Л-тироксин по 25мг. на ден,но в момента,в който влезнах в болницата го спрях,там не го вземах,защото не ми се занимаваше в общи линии и съответно откакто съм си вкъщи и кърмя реших,че няма да го пия.Искам да питам момичетата,които са пили през бременността как са процедирали след раждането и продължили ли са да го пият,правили ли са изследване след самото раждане?
Още преди да родя бях говорила с моя ендокринолог и той ми беше споменал,че най-вероятно ще го спрем за известно време докато се кърмим,но сега като се замисля дано не съм избързала и има ли вариант от това внезапно спиране нивото на ТСХ да ми се вдигне изведнъж?

# 82
  • София
  • Мнения: 10 700
Lussy не тази седмица която идва, а следващата съм при Начев-повече от добър ендокринолог и ще напиша какво ми е казал той- може би ще ми намали дозата преди раждане и задължително ще беседваме как да процедирам след раждане... на мен ми предстои раждане и т.н. В момента съм на доза 125,утре ще изследвам ТСХ и ФТ4 да видиме как са.
След самото раждане мисля беше добре след 45 дни да се направи изследване-и за това ще дам инфо малко по-натам, кърменето обаче НЕ изключва приема на хормона. Peace

# 83
  • Мнения: 451
Lussy не тази седмица която идва, а следващата съм при Начев-повече от добър ендокринолог и ще напиша какво ми е казал той- може би ще ми намали дозата преди раждане и задължително ще беседваме как да процедирам след раждане... на мен ми предстои раждане и т.н. В момента съм на доза 125,утре ще изследвам ТСХ и ФТ4 да видиме как са.
След самото раждане мисля беше добре след 45 дни да се направи изследване-и за това ще дам инфо малко по-натам, кърменето обаче НЕ изключва приема на хормона. Peace

Ще ти бъда много благодарна ако споделиш какво ти е казал,защото наистина чувам много добри отзиви за този лекар.
На мен с тези 25мг. през цялата бременност ТСХ се поддържаше около 1.3 мах.,само към края точно около 20 дена преди да родя беше към 1.73 ако не се лъжа.
При тебе как са нивата,последния път колко ти е бил хормона?
И аз си мисля,че кърменето не изключва приема,но някак си не ми се искаше да продължавам да се тъпча с лекарства ooooh!

Все пак ще очаквам да споделиш какво е казал Начев Hug

# 84
  • София
  • Мнения: 10 700
Lussy сега си чакам резултата от днес, а преди 30 дни ТСХ ми беше 0.76...само веднъж беше 1.92 по време на бременност,иначе е все под 1.
...излезна 0.89 ми е ТСХ а ФТ4 13.05-перфектно Simple Smile

Последна редакция: пн, 02 май 2011, 14:41 от magnet_for_happiness

# 85
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Аз след 1-вото раждане спрях да го пия, за почнах го пак когато разбрах, че съм бременна, т.е. не го пих 2 г. и 2м. През това време изследвах хормоните на всеки 3 месеца, бяха добри, ТСХ беше под 2 през цялото време. Затова реших да не пия Л-тироксин.
Сега пак не го пия, миналата седмица пусках хормони, наред са, засега няма да го пия.
Иначе по време на кърмене доза до 100 е разрешена.
Незнам, аз на своя глава реших да не го пия, може и да не е правилно, но ми писна от хапчета.

# 86
  • Мнения: 451
magnet_for_happiness,браво за добрите резултати Hug
Аз се чудя кога да отида да пусна една кръв да видя какво е положението newsm78

Ще чакам включване когато имаш резултат от лекаря си за приема на Л-тироксин след раждане Peace

jasmin,и аз като теб на своя глава реших да го спра,че ми писна вече от лекарства и чудесии,но сега ако видя,че се е вдигнал хормона много ще ме е яд #Cussing out
Ти намаляла ли си дозата преди да го спреш или го спря отведнъж?Защото мен това ме притеснява в момента,то не че от 25мг. имаше на къде да го намаля де Simple Smile

# 87
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Lussy, спрях го отведнъж. 1-вата бременност бях на 100, тази на 75.
И аз ще взема да отида на консултация и ще разпитам как може да се отрази това невземане на хормона. Само дето няма да е скоро, че аз съм при Катя Тодорова, пък при нея е сложно с часовете.

# 88
  • варна
  • Мнения: 1 228
Здравейте ,туко що си проверих рвзултатите по интернернет
 FT 4 11.94      9.15 - 23.86
 
 TSH 1.800        0.35 - 5.00
 
   
попринцип ТСХ ми е ясно, но знам че двете имат някакво взаимодеиствие,можете лида ми кажете добре ли са ми иследванията??

# 89
  • София
  • Мнения: 10 700
mimenceto123 добре са ти резултатите Peace
...но някои ендокринолози не биха ти спряли тироксина...на мен например и при по-ниска стойност не ми е спиран...а както писах винаги ми е бил  под 1 по време на бременността ми сега,само един месец го изкарах 1.92....

Общи условия

Активация на акаунт