болест на Хашимото и бременност

  • 334 947
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 780
  • София
  • Мнения: 10 698
Фт3 не, ФТ4 да

# 781
  • Мнения: 451

благодаря за бързия отговор Hug

ето откъде ми идва заблудата Naughty преди време ми беше давал направление,но най-вероятно е било за ФТ4 и си мислех,че сега просто иска да скатае,защото ме юрна сама да си изследвам ФТ3 Whistling

# 782
  • Мнения: 232
Здравейте момичета!От известно време,правя куп изследвания...туко-що видях и резултатите си от Тат и Мат.Правих ги в Рамус обаче немога да разбера добрели са или не ,а до срещата с ендокринолога ми остава повече от седмица...Моля за помощ и съответно съвет.


Хормони
Име на теста(изследване)       Резултат      Единици   Референтна стойност   Метод
TAT        15.0        IU/ml     < 60   
MAT        45.8        IU/ml     < 60   

# 783
  • София
  • Мнения: 10 698
Добре са ти, нима не виждаш,че са под референтните.

# 784
  • Мнения: 232
Ами виждам,но не съм сигурна какво значат.

# 785
  • Мнения: 821
Здравейте, записвам се и аз да ви следя  Wink

При мен ТАТ е завишен три пъти, а МАТ е точно на границата 30 от 30  Cry иначе хормоните TSH, FT3, FT4 са добре, точно заради това не ми беше изписано и лечение
Имам изписан имуновенин заради високите стойности на антителата... Крие ли това риск от спонтанен аборт или др проблеми по време на бременността? newsm09

# 786
  • Мнения: 1 842
Здравейте, записвам се и аз да ви следя  Wink

При мен ТАТ е завишен три пъти, а МАТ е точно на границата 30 от 30  Cry иначе хормоните TSH, FT3, FT4 са добре, точно заради това не ми беше изписано и лечение
Имам изписан имуновенин заради високите стойности на антителата... Крие ли това риск от спонтанен аборт или др проблеми по време на бременността? newsm09
Това би трябвало лекарите да ти го кажат. И също какви лекарства да пиеш или да не пиеш, по време на бременност. Peace

# 787
  • София
  • Мнения: 10 698
Здравейте, записвам се и аз да ви следя  Wink

При мен ТАТ е завишен три пъти, а МАТ е точно на границата 30 от 30  Cry иначе хормоните TSH, FT3, FT4 са добре, точно заради това не ми беше изписано и лечение
Имам изписан имуновенин заради високите стойности на антителата... Крие ли това риск от спонтанен аборт или др проблеми по време на бременността? newsm09
По-скоро НЕ.

# 788
  • Мнения: 67
Здравейте на всички отново! Ние продължаваме с опитите за бебе, все още неуспешно..тази седмица имам пак час за изследвания, а началото на декември поредна среща с моята лична лекарка. Ако и този път не ми изпише нищо, мисля да се прибера до БГ януари месец и да отида при д-р Начев или някой друг. Искам да ви попитам, тези които са ходили при Начев, има ли шанс ако отида при него и той ми изпише тироксин, като се върна пак тук в чужбина, някоя приятелка от БГ да ми изпраща тироксина оттам? Да й оставя рецептата? Да си правя изследвания тук, а после след консултация с Начев по телефона, някой да ми изпрати необходимите лекарства..? Знам, че вече почва да звучи налудничаво, но всякакви варианти ми минават през главата.. чувствам се в безизходица, почти година пробваме след миседа..ТСХ си стои постоянно на 3.5, ФТ4 е на долна граница.. не знам какво да правя..

# 789
  • Мнения: 28
Здравейте момичета,
много отдавна не съм се разписвала в темата, та реших да драсна Wink Ние слава Богу се радваме вече на прекрасно момченце, заради което и не ми остава време за писане. Много е палав  Mr. Green
Надявах се да направим второто така, че да слея двете майчинства, но не ми се получи и при последното ходене при Начев той ме попари леко, както си умее. Каза ми, че тъй като съм вече на 32 год и с проблеми времето ми изтича, но аз си мисля, че със съвременните методи, не би трябвало да имам проблем за второ. Все пак след два миседа и куп проблеми си имаме детенце  Heart Eyes
Пипи, не ми се струват налудничави мислите ти, напълно  нормално е според мен. Само не знам дали няма да има проблем с изпращането на лекарствата...
Успех на всички  Hug

# 790
  • Мнения: 1 466
Пипи,до колкото знам лекарства не могат да се пращат по пощата-трябва някой познат да се съгласи да ти ги донесе...или да помолиш доктора да ти предпише някой еквивалент на лекарството в държавата в която си,а може от БГ да си накупиш по-голямо количество-ако пиеш по едно хапче л тироскин на ден 4 опаковки ще ти стигнат за половин година-нали са 50...  Peace

# 791
  • Мнения: 67
Благодаря за отговорите, момичета  Hug наистина и аз не искам да се оставям на пощите като последен вариант, но ако трябва и това ще направя. Пращали са ми лекарства и преди, като част от по-голям колет, та притеснението ми е най-вече ако се забавят или загубят някъде, но варианта да купя по-голямо количество от БГ за всеки случай е много добра идея. Дано не се стига до там, все пак. Благодаря ви още веднъж, стискайте палци  Hug

# 792
  • Мнения: 178
Здравейте момичета,
много отдавна не съм се разписвала в темата, та реших да драсна Wink Ние слава Богу се радваме вече на прекрасно момченце, заради което и не ми остава време за писане. Много е палав  Mr. Green
Надявах се да направим второто така, че да слея двете майчинства, но не ми се получи и при последното ходене при Начев той ме попари леко, както си умее. Каза ми, че тъй като съм вече на 32 год и с проблеми времето ми изтича, но аз си мисля, че със съвременните методи, не би трябвало да имам проблем за второ. Все пак след два миседа и куп проблеми си имаме детенце  Heart Eyes
Пипи, не ми се струват налудничави мислите ти, напълно  нормално е според мен. Само не знам дали няма да има проблем с изпращането на лекарствата...
Успех на всички  Hug
Малко off-topic, но тези приказки за това как "времето изтича" направо ме потрисат! Не, че не е факт, но човек само с времето ли може да се съобразява?! На мен са ми обяснявали как жената е годна да ражда от 20 до 27 години. След това всяка успешна бременност била един вид чудо.  Crossing Arms

# 793
  • София
  • Мнения: 10 698
дрън дрън дрън,бла бла бла...изтичало ти времето на 32...глупости! възрастта не е критерии вече.

# 794
  • Мнения: 67
Здравейте момичета, пак съм аз  Grinning
Първо да честитя бебенцето на magnet_for_happiness, да е живо и здраво  Hug
Аз продължавам със сагата, след като ТСХ ми беше 3.5 от миседа през март насам, последните кръвни от миналата седмица показват ТСХ 2.1 (референтни 0.1-4.0) и ФТ4 12.2 (реф. 10-22). Тук антитела никога не са ми пускани, преди години в БГ ми бяха съвсем леко извън нормата, нещо от рода на 35 при референтни <30.
В четвъртък имам час при личната пак, по принцип щях да я врънкам да ми изпише тироксин, но сега при ТСХ 2.1 съм почти сигурна, че тя няма да се навие, при положение че и при ТСХ 3.5 мислеше, че нямам нужда. Въпросът ми е - според вас има ли смисъл да настоявам? При тези резултати, на вас в БГ биха ли ви изписали тироксин? Бях писала по-нагоре, че бих се прибрала до БГ, да отида на ендокринолог и да ми изпишат нещо, но при тези резултати, има ли смисъл...? Също така, ако ТСХ е 2.1, но пък да речем имам антитела извън нормата, какво се изписва в такъв случай и само антитела влияят ли на забременяването?
Благодаря ви отново, че ме четете  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт