болест на Хашимото и бременност

  • 334 971
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 885
  • Мнения: 288
И така .... да си кажа, че пак съм на път да се вкарам във филм ... Вчера изследване на ТСХ и ФТ4, моя ТСХ продължава, въпреки бременността да е под нормата, въпреки бременността, но ФТ4 започва заплашително да пада, при референтни - 9.30 - 17 от вчера резултата е 11.61, а ТСХ - е 0.09. Притеснява ме, че като се изследвам след 1 месец, живот и здраве ФТ 4 ще ми иде направо под нормата  Sad  Според д-р Начев е "очакваемо", но все пак ми е неспокойно ... Някакви мнения?   bouquet

# 886
  • Мнения: 110
и при мен д-р Начев държи ТСХ ниско - 0.013, ФТ4 е 16.99.
Според него си е перфектно така и дори намали дозата на Еутурокса. Според гинеколога съшо е ОК.
Така, че споко! Моето ФТ4 също бавно пада, от 20.51 януари, 16.18 февруари

# 887
  • Мнения: 105
Здравейте момичета, реших и аз да се включа за да ви дам успокоение и да не се притеснявате.
Аз също съм бременна и във втория месец си направих пълни изследвания и тсх ми беше 3 от реф,стой. 0,27-4.20. Когато говорих с гинеколога, той ми каза спокойно, няма проблеми не се притеснявай... Понеже свекър ми също е доктор хирург и той същото потвърди че, няма място за притеснение. В случай яче, тсх е от 10 до 20 пъти по високо както и фт4 тогава вече Бог да е на помощ. е този месец пак си направих тсх и то беше 4,999 и пак се обадих на гинеколога ми и той същото ми каза, спокойно няма проблеми. но реших да се обадя на ендокринолог и той ми се навика, но аз взех та му обясних и той като видя че горе долу ги разбирам нещата се по успокой Simple Smile и сега пия 25 мг л тироксин сутрин на гладно. След 4 месец от бременноста, бебенцето си има изградено вече щитовидна жлеза няма никакви проблеми Wink
 Но, според вашите коментари мисля че е прекалено бързо да се даде такава диагноза Хашимото. Аз знам за себе си че, имам скрит Хипотиреоидизъм което не е много страшно. Просто трябва начина на хранене да се промени. трябва храни които съдържат йод и да също така, щитовидната жлеза е един много нежен орган, които ако се досещате при емоционален срив или обида чувствате все едно една буца в гърлото... е там всичко се събира и то след време си казва своето. та, хич не се притеснявайте... всичко ще си е на ред...   bouquet

# 888
  • София
  • Мнения: 10 698
Дорос не си лекар, а и не всички ендокринолози са наясно как трябва да е ТСХ по време на бременност, камо ли хирурзи и т. н. Въобще поста ти не е за успокоение и пример, а напротив. Дано никой не го вземе насериозно. Несериозно е и лекари с други специализации да се бъркат в ендокринологията, моят свекър е даже ендокринолог, бил е и преподавател на студенти в България и чужбина и сега с двете ми успешни бременности не е имал дързостта да се меша и изказва. А както и д- р Начев каза, когато му казах, че мамоложката ми е гледала щитовидната, той каза: нека колежката си гледа гърдите на пациентите.
Та ТСХ над 2 ( във втори и трети триместър) и над 1 в първи триместър, по време на бременност момичета не е добре и налага консултация с ендокринолог по възможност репродуктивен/и лечение. Отделно йод при хипофункция не е противопоказен. Отделно щитовидната жлеза на бебето е завършена в 16 г. с.,но бебето има нужда от хормона от майката, по време на лактация също не се спира приема му.

Последна редакция: пт, 18 апр 2014, 10:35 от magnet_for_happiness

# 889
  • София
  • Мнения: 283
Напълно подкрепям магнитчето и нека се изказваме наистина само, когато сме сигурни, че сме компетентни за дадено нещо, защото напоследък попадам на все повече непросветени по дадени теми потребители, които изказват категорично "компетентно" мнение и объркват останалите.И на никой не пожелавам да попада на лекарите, на които е попаднала Doros, че ако проблемите им са сериозни не ми се мисли какво може да стане.
Весели и светли празници на всички!

# 890
  • Мнения: 821
Дано наистина никой не взима под внимание поста на Doros, звучи повече от абсурден  ooooh!

Въпреки това й пожелавам лека бременност и здраво бебче!

Весели празници и от мен  easter

# 891
  • Мнения: 2 092
Doros , надявам се бъдещи майки и кандидат такива не вземат поста ти за сериозен. Лошото е , че погледнах и предишни такива и има съвети към момичета с проблеми в отчетната ви тема.

Пунктуацията не ти е силната страна! Wink

Малко са ендокринолозите, които са наясно и следят бременни, малко са и тези, които не са наясно и си го признават  Whistling

За хирурзи и др. специалисти - и на мен имуноложката ми каза, че при стойност на ТСХ 2,1 не трябвало за започвам заместителна терапия, толкова разбират! Crazy


# 892
  • София
  • Мнения: 10 698
Doros, да наистина спри да раздаваш некомпетентни съвети и успокоения в отчетната ви относно щитовидната жлеза. ooooh! гледай себе си, слушай хирурзите и АГ-тата щом те влече,но до тук  Stop

Въобще не е правило ТСХ по време на бременност да се повиши.
Отделно,за твоя информация -  нито едно пренатално изследване не може да  каже,дали плода има проблем в следствие на повишен ТСХ или дали ще има, това се разбира на мнооооооооооого по-късен етап от живота на човек.



Успешна бременност и здраво бебе ти желая!  bouquet

Последна редакция: пт, 18 апр 2014, 10:49 от magnet_for_happiness

# 893
  • Мнения: 105
Здравейте момичета... като прочетох коментарите ви и много се учудих защото не сте ме разбрали правилно. Първо, аз не раздавам съвети! Просто споделих моя случай нищо лошо не съм написала.  Второ, докторите които посещавам са много от повече компетентни и съм убедена в това! Няма какво повече да коментирам. А и  не само за мен дано при всички момичета да има прекрасна радост и разбира се с хубава дума да си помагаме взаимно! Благодаря ви все пак за вниманието и успех на всички ви.

# 894
  • София
  • Мнения: 10 698
Нищо лично Дорос, ама лекар да те остави с ТСХ 3  бременна в първи триместър без лечение...

 newsm11 то затова ти се е качило още, отделно дозата ти е малка за ТСХ 5 по време на бременност.
Поне се надявам да ти искат да пускаш на 30 дни ТСХ и ФТ4. ooooh!

Колкото до даването ти на съвети,виж в отчетната какво пишеш, както и думите ти тук:

Цитат
Здравейте момичета, реших и аз да се включа за да ви дам успокоение и да не се притеснявате.
и следва абсурда... Rolling Eyes


И да знаеш,че ТСХ не е стресов хормон Grinning

Онова,което би могло да повлияе на жлезата като цяло е тежък стрес.

Последна редакция: сб, 19 апр 2014, 16:46 от magnet_for_happiness

# 895
  • Мнения: 105
Magnet for happines, не го приемам лично, но изказването ти е твърдо грубо Simple Smile както и да е, това за успокоението и притеснението не е съвет Simple Smile ако исках да дам съвет щях да се израза по друг начин Simple Smile


 светли празници ви пожелавам Simple Smile

# 896
  • София
  • Мнения: 10 698
Грубо ли е??? Поясни защо,моля.
Изказването ми е точно: проблем+ липса на лечение= повишаващо се ТСХ,кое е грубото.... Rolling Eyes

Грубо е,че не са ти обърнали внимание,когато е трябвало при изявена клинична нужда за да се стигне до ТСХ 5,че и меко казано е нагло да ти обясняват,че е ок.
Но нищо ти продължавай да им вярваш,досега да съм ги сменила Whistling

Светли празници и на теб     bouquet

Последна редакция: сб, 19 апр 2014, 16:59 от magnet_for_happiness

# 897
  • Мнения: 105
Doros, да наистина спри да раздаваш некомпетентни съвети и успокоения в отчетната ви относно щитовидната жлеза. ooooh! гледай себе си, слушай хирурзите и АГ-тата щом те влече,но до тук  Stop




Аз имам само един коментар, а ти ми се караш че съм раздавала некомпетентни съвети Simple Smile

Приемам със спокойствие критиката ти   Peace   

Иначе да, права си, аз също се допитвах до повече доктори но, те това ми казаха. Явно имат такава практика, де да ги знам. След това се консултирах по мое желание с ендокринолог, той ми каза хубаво е да пиеш за сега л тироксин, но не е нищо страшно нивото ти на тсх, даже и на ехограф я гледахме всичко е на ред.  Хубав ден    bouquet

# 898
  • София
  • Мнения: 10 698
Миличка в отчетната ти също даваш коментари Simple Smile Hug

Дано ТСХ ти се повлияе от хормона и започне да пада. Flutter

# 899
  • Мнения: 105
 Hug хайде, по важното е всички да бъдат спокойни и да има повече здрави и пухкави бебенца  Praynig


миналата година имах промяна в цикъла (изведнъж от нормално течение и дължина 5 дена, той стана супер оскъден и 2 дена), та много се притесних и след като се консултирах с Аг-то той ми каза пусни си  тсх и то беше 5 от 4.2о реф.стойност. ходих при ендокринолог и той така ми обясни : Няма място за притеснение, тсх може да се повлияе от ежедневието, стреса ( знам че тсх не е стресов хормон, пролактина е),обида, раздяла, нещо емоционално да си се разтревожила и много ми ги нареди. те докторите ги разглеждали когато били в 10-20 пъти повече завишен. каза ми, пусни си след 45 дни пак и ако не е мръднало или се е повишило тогава ще пиеш л-тироксин. и аз така и направих, обаче взех да ям повече орехи, бразилски орех малко хомеопатия и хоп тсх 2,50 Simple Smile и цикъла се подобри и ето че живот и здраве ще съм мама Simple Smile

Последна редакция: сб, 19 апр 2014, 17:21 от Doros

Общи условия

Активация на акаунт