болест на Хашимото и бременност

  • 334 654
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 722
Трудно ми е да коментирам резултатите ти, защото и аз съм с Хашимото, но с хипофункция. При мен TSH беше високо, антителата също. Мисля, че заради антителата ANTI TG и ANTI TPO , които са  над нормата са ти сложили диагноза Хашимото. (то при теб само едното е над, де) Моите бяха в пъти по-високи от твоите. През бременноста така и не спаднаха, чак след като родих се понижиха. Бременноста провокира щитовидната жлеза и дори да са ти били в норма хормоните полудяват. Трябва да ги следиш и да се консултираш с ендокринолог. Може би Пропицила ще ти вдигне TSH. Спокойна бременност ти желая! На мен всички лекари това ми повтаряха: "Много е важна психиката!"  Спокойствие и положителни мисли !  Laughing

# 61
  • Мнения: 451
Helly,ти през цялата бременност ли си пила Л-тироксин или някакво друго от сорта?А след като роди какво стана,продължи ли да пиеш,прави ли веднага след това изследвания?

# 62
  • варна
  • Мнения: 1 228
Здравейте , искам да си направя изследване на хормоните щитовидната жлеза рутинно просто ,но не знам към кои лекар да се обърна ,или ако направя изследването все пак трябва някои да го разчете ,ако можете да ме насочите към лекар във Варна .По принцип нямам оплаквания ,но съм решила да се изследвам.Благодаря предварително. Hug

# 63
  • Мнения: 4 737
Здравейте , искам да си направя изследване на хормоните щитовидната жлеза рутинно просто ,но не знам към кои лекар да се обърна ,или ако направя изследването все пак трябва някои да го разчете ,ако можете да ме насочите към лекар във Варна .По принцип нямам оплаквания ,но съм решила да се изследвам.Благодаря предварително. Hug

Helly    bouquet благодаря ти за включването  Peace Аз, все още, се боря с хормоните и не мога да предприема нов опит преди те да се нормализират  ooooh!
mimenceto123 можеш да ги пуснеш във всяка една лаборатория във Варна, аз лично в Лаборекспрес на ул. "Генерал Столипин", те не са по здравна каса, само евентуално TSH и FT4 могат да ти пуснат по нея. А иначе аз, посещавам ендокринолог д-р Таня Ковачева, тя приема на ул. Дрин, но съм с добри впечатления и от д-р Оля Сарджева. Координатите и на двете можеш да откриеш в нета, като специално за д-р Ковачева мога и аз еда ти помогнае т.к я посещавам. В случай, че проявиш интерес пиши на лични. Успех и дано няма нищо притеснително при теб  Peace

# 64
  • Мнения: 722
Lussy, да през цялата бременност пих L tiroxin , пусках периодично изследвания на хормони и на база на резултатите ми променяха дозата. ( с напредване на бременността се увеличи от 25 до 75) След раждането продължих да го пия. На 40 ден след раждането си направих ново изследване, дозата падна пак на 25  и си го пия и до днес.

# 65
  • Мнения: 451
Lussy, да през цялата бременност пих L tiroxin , пусках периодично изследвания на хормони и на база на резултатите ми променяха дозата. ( с напредване на бременността се увеличи от 25 до 75) След раждането продължих да го пия. На 40 ден след раждането си направих ново изследване, дозата падна пак на 25  и си го пия и до днес.

Аз от няколко месеца съм на 25мг. и не се е налагало до сега да го увеличавам.Изследвания моя док държи да се правят всеки месец,просто онзи ден го питах след раждането няма ли да го спирам вече това лекарство и той каза,че ще видим тогава как ще са нивата и може да ми го спре за няколко месеца.Е,те това ме изчуди и се замислих свързано ли е с нещо като от рода на кърмене и т.н.  newsm78 Затова и те питах при теб как са се стекли нещата.
Но след като казваш,че след раждането сте намалили дозата значи нивото на хормона е паднало,което е ок Peace

# 66
  • варна
  • Мнения: 1 228
Здравейте ,искам да задам един ,може би леко глупав въпрос.
Преди време бях питала тук за изследвания за щитовидна жлеза  ,е направих ги резултата беше TSH -2,27 , лекарката каза ,че за да се чувства добре плода трябва да е под 2 и ми изписа Еутирокс по 1 на ден .Преди да почна да ги пия периодично си имах кафеникави зацапвания ,понякога и от наи леката разходка ,но вече нямам .Вярно е че гледам да не се натоварвам ,но определено се чувствам по добре от преди .Та въпроса ми е възможно ли е лекарството да е причината да нямам зацапване?Мислех да пусна въпроса си в темата за кървенето ,но сам сигурна че вие ще сте по наясно .

# 67
  • София
  • Мнения: 10 698
mimenceto НЕ, еутирокс няма отношение дали ще има зацапаване или няма да има.

# 68
  • София
  • Мнения: 375
Здравейте, дами,
вчера пуснах изследвания на хормоните и искам да ги споделя с вас, понеже сте доста по-наясно от мен.
fFT4 - 10.30 pmol/L                      при референтни                           7.9 - 14.4
hTSH - 2.990ulU/ml                      при референтни                           0.34 - 5.6
Anti - TPO - 114.60  IU/ml            при референтни                           до 9
Anti - TG - 0.06 IU/ml                   при референтни                           <4

Аз съм пациентка на д-р Стаменов и имам 3 неуспешни опита инвитро, като няма никаква причина за това по принцип. Биопсията ми е идеална, стимулацията ми протича като по учебник, тръби нямам, които да пречат Rolling Eyes
Стаменов ми препоръча д-р Начев и в четвъртък съм на преглед при него да видим той какво ще каже, просто нямам търпение, а виждам, че имате доста познания в тази област, ще съм ви благодарна, ако ми разчетете изследванията   bouquet

# 69
  • Мнения: 722
Здравей, Морганчето! Като гледам резултатите ти са близки до моите, когато забременях първия път. Тогава ми сложиха диагноза Хашимото и започнах да пия Л-тироксин и аспирин протект. За жалост бременността ми не завърши успешно, но поне знаех причината и следващия път забременях при  по-ниско ТСХ. През цялото време си следях хормоните и антителата и слава богу, всичко мина добре. Лекаря ще ти назначи терапия. Ако неуспехът ти е от това, не е страшно. С лекарства може да се поддържа нивото на ТСХ. Желая ти успех!

# 70
  • София
  • Мнения: 375
Helly, много ти благодаря за отговора  bouquet
Ще видя след прегледа в четвъртък дали няма да се причисля към някоя от темите за проблеми с щитовидната жлеза, това не ме притеснява ни най-малко, въпроса е да се регулират нещата, за да имам някакъв шанс в поредното ми инвитро, което ме чака Hug

# 71
  • Мнения: 722
 Hug Дано! На мен, заедно с (или заради)  Хашимотото, ми пуснаха изследване за тромбофилия и НК клетки. И се наложи да прилагам терапия и за тях. Но може би няма връзка. Стискам ти палци!

# 72
  • Мнения: 239
Helly, много ти благодаря за отговора  bouquet
Ще видя след прегледа в четвъртък дали няма да се причисля към някоя от темите за проблеми с щитовидната жлеза, това не ме притеснява ни най-малко, въпроса е да се регулират нещата, за да имам някакъв шанс в поредното ми инвитро, което ме чака Hug

Извинявай за любопитството, но на 895 60 20 ли успя да си запишеш час за Начев? Опитвам от петък, но никой не отговаря, а трябва незабавно да си запиша час, че след изледването от 2 ТСХ ми е скочило на 6.4. Много съм притеснена и вече не знам как да се свържа за час, а не ми се разкарва на сляпо.

# 73
  • София
  • Мнения: 375
matie

Начев е отпуска до четвъртък включително, записах си час на мобилния му - 0888896843
Извинявай, че чак сега видях съобщението ти Rolling Eyes

# 74
  • Мнения: 239
Няма проблем. Аз вчера успях да мина през кабинета му в МД и ми видя резултатите. От днес съм с двойна доза, т.е. 100мг. еутирокс. Сега пък друг проблем си имам, че НК клетките пак са скочили до небесата, та ще трябва и тях да боря.

Общи условия

Активация на акаунт