болест на Хашимото и бременност

  • 334 635
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 1 495
Абе не можем ние тука по форумите да знаем повече от лекарите все пак. При всички случаи повече знаят от нас , а ние четем по интернет какво ли не , сами се образоваме и после си мислим , че всичко знаем. За тази болест аз не съм много запозната , само ще кажа как като забременях с много високо тсх писах в някоя и друга тема и просто да не ви казвам как народа се вдигна на бунт , че бебето ми е увредено и едва ли ще се задържи. Изплаках си очите тогава и отидох при моята ендо , която само дето не ме наби. Детето си ми е добре и с хапчета веднага овладяхме положението , но такива крайни изказвания по форумите като се почнат просто думи нямам. А тогавашните момичета , които ми причиниха тия страдания замислиха ли се , че съм бременна и лабилна в този момент , за да ми кажат подобно нещо? Едва ли.

# 541
  • Варна
  • Мнения: 249
Както писах, това мнение го четох в други форуми, но явно и според Катя Тодорова, която я водят светило, през първите 12 седмици по-показателен е Фт3.

Относно моя лекар аз до сега нямам причина да не й вярвам като казва ФТ3, правя него,  освен това е една от най-добрите във Варна ( не може всички да ходим при Начев и Тодорова). Преди 4 години ми откри хиперинсулинемия и за 6месеца диета и лекарства бях ок. От тогава не пия лекарства, а инсулина ми е в норми.
Този април реших да правя опити и с оглед на предишните проблеми и съмнения за СПКЯ , началото на юни бях при нея, като се консултираше и с АГто ми,  - направихме основните изследвания и ми изписа бромокриптин и еутирокс  - не съм имала проблеми от лекарствата (като изключим косопада), значи дозите са били точни.
2 месеца по-късно резултата бе налице. Реагира веднага като ми се качи ТСХто по време на бременността и сега съм пак до 2... така че поне за мен е добър професионалист.

# 542
  • Мнения: 1 842
Абе не можем ние тука по форумите да знаем повече от лекарите все пак. При всички случаи повече знаят от нас , а ние четем по интернет какво ли не , сами се образоваме и после си мислим , че всичко знаем. За тази болест аз не съм много запозната , само ще кажа как като забременях с много високо тсх писах в някоя и друга тема и просто да не ви казвам как народа се вдигна на бунт , че бебето ми е увредено и едва ли ще се задържи. Изплаках си очите тогава и отидох при моята ендо , която само дето не ме наби. Детето си ми е добре и с хапчета веднага овладяхме положението , но такива крайни изказвания по форумите като се почнат просто думи нямам. А тогавашните момичета , които ми причиниха тия страдания замислиха ли се , че съм бременна и лабилна в този момент , за да ми кажат подобно нещо? Едва ли.
Hug

# 543
  • Мнения: 20
Здравейте, искам да попитам освен TSH за Хашимото не са ми изследвали нищо друго - кога се изследват ТАТ и МАТ, ФТ3 И ФТ4? В момента не съм бременна и още не съм стигнала долната граница на стойностите на TSH.

# 544
  • София
  • Мнения: 10 698
Когато искаш,гледай да е чист ден и ако си пиеш хормон-не го пий преди изследването-това касае ФТ4 приципно.

# 545
  • Мнения: 185
Запис и от мен Simple Smile

За сега съм само с положителен тест и силно се надявам нещата да потръгнат.

Пиех еутирокс 25 мкг и селен 200 мкг, но след положителния тест д-р Лозанов ми каза да редувам 25/50 и да намаля селен-а на 100 мкг.
Днес си пуснах контролни и ТСХ -то от 5.62 е паднало на 2.56 и то само за 12 ден-а  newsm44

FT4    14.68 pmol/l              реф. 9.01 - 19.05
FT3      4.38 pmol/l              реф. 2.62 - 5.7

# 546
  • София
  • Мнения: 10 698
pulio123 браво, но още трябва да падне ТСХ Peace

# 547
  • Мнения: 1 842
Запис и от мен Simple Smile

За сега съм само с положителен тест и силно се надявам нещата да потръгнат.

Пиех еутирокс 25 мкг и селен 200 мкг, но след положителния тест д-р Лозанов ми каза да редувам 25/50 и да намаля селен-а на 100 мкг.
Днес си пуснах контролни и ТСХ -то от 5.62 е паднало на 2.56 и то само за 12 ден-а  newsm44

FT4    14.68 pmol/l              реф. 9.01 - 19.05
FT3      4.38 pmol/l              реф. 2.62 - 5.7


Честито и безпроблемна бременност. Peace

# 548
  • Мнения: 105
Честито и безпроблемна бременност.

# 549
  • Мнения: 185
Благодаря ви! Simple Smile
Когато има новини ще пиша пак Simple Smile

# 550
  • Мнения: 20
Проблемите с щитовидната ми жлеза се появиха след първото раждане, което беше преди почти 10 години. Откриха ми и Хашимото. За година - две след голямо лутане от хипо- до хиперфукнция, жлезата успя да се успокои и функцията се нормализира. От около 8 години не съм пила никакви лекарства. Наскоро си пуснах изследвания, защото не съм ходила от 2 години на ендокринолог. Резултати се са следните:
FT4-16,54 (10-25), FT3 - 4,86 (2,8-7,1),TSH - 2,37 (0.27-4,2)р, анти TPO - 313,20 (до 34.05). Анти ТРО винаги е било високо, в началото над 2000, но откак функцията се нормализира до към 600, сега е най-ниската отчетена стойност.
Със съпруга ми се замисляме отскоро за евентуална бременност, и аз имам записан час след 2 седмици за ендокринолог. Как ви се струват тези изследвания и евентуално много рискова ли е една такава бременност с Хашомото и високи антитела. Влияе ли на способността за забременяване, износване, риск за бебето? На всички ви желая успешна и спокойна бременност и здрави бебчета  Hug

# 551
  • София
  • Мнения: 283
много са ти хубави резултатите, а за антителата не се тревожи.те сами по себе си не могат да навредят.опасни са в комбинация с други антитела като антифосфолипидни например.тогава се предприемат вливания(имуновенин, киовиг, интралипид).ако нямаш положителни други антитела е много важно само тсх да държиш според триместрите и всичко ще е наред.

# 552
  • Мнения: 20
marushkag, много благодаря за отговора! Досега не са ми изследвали другите антитела. Като му дойде времето се надявам да са наред, но ще попитам ендокриноложката при прегледа.

# 553
  • София
  • Мнения: 2 481
Здравей, *Emma* ! Изследвала съм си антителата преди първата бременност и това беше, пък виж ми лентичките. За мен нямаше смисъл да ги изследвам, понеже и без това не мога да повлияя и само бих се тревожила.

# 554
  • Мнения: 185
Момичета, има ли бременни които пият Цефасел?
Доктора ми го изписа 10 дена по две и после по едно, но забравих до кога се пие а той е в отпуска до края на месеца. Та прави ли се някаква почивка или мога цялата бременност да го пия по едно (100мгр).

Относно пиенето на еутирокс на гладно, колко време след като го изпиете хапвате нещо? Аз съм със много силно гадене и едва успявам да изчакам един час преди да хапна някоя солетка заради гаденето.

Общи условия

Активация на акаунт