болест на Хашимото и бременност

  • 334 635
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 283
TAT не можеш да го свалиш.евентуално с имуновенин, но и това не е сигурно, а не е и нужно.ТАТ и МАТ са антителата на щитовидната жлеза, респективно свързани с производството на ТСХ.Щом държиш ТСХ в норма значи всичко е наред.ТАТ и МАТ сами по себе си не са опасни, когато не са в референтни граници, защото терапията контролира ТСХ.Опасността идва обаче, ако се съчетаят с други антитела като антифосфолипидни, НК клетки и т.н.Тогава вече се налага вливане на имуновенин, интралипид и прочие.Не се притеснявай.Стриктно наблюдение от компетентен имунолог, ендокринолог и гинеколог и всичко ще бъде наред.

# 631
  • Мнения: 185
Здравейте,

излезнаха ми резултатите от контролното ТСХ, ФТ4, ТАТ и МАТ.

ТСХ = 1.240 което ми се струва супер
но ФТ4 е 10.97 при долна граница 12. Това нормално ли е? Според вас дали ще ми увеличат дозата на еутирокс-а която в момента е 75 микрограма на ден?

ТАТ ми е <10.00 при горна граница 115
МАТ ми е 81 при горна граница 34

# 632
  • София
  • Мнения: 283
ТСХ ти е перфектно за гестационната седмица, в която си и не виждам причина да ти вдигат дозата.ТСХ е водещ спрямо всички останали.Лекарят ще прецени.

# 633
  • Мнения: 178
Здравейте, записвам се в темата, тъй като след неовладяно Хашимото и непланирана бременност се наложи аборт по медицински причини заради хидропс на плода.  Cry

Моля ви, дайте ми координатите на добър ендокринолог в София с опит в наблюдението на жени, желаещи да забременеят.
В болницата никой не каза дали Хашимото е причината за малформацията или нещо друго. Около половин година бях на лечение с хомеопатия и билки, но тази изненадваща бременност и ужасният край в 11 г.с. ми говорят, че с "меки" методи може би е безотговорно да се лекувам. Не само спрямо мен, но и спрямо бъдещите ми деца...  (надявам се някой ден Бог отново да изпрати тази радост в моя живот Praynig )

Последна редакция: пн, 11 фев 2013, 16:08 от Ванче

# 634
  • София
  • Мнения: 10 698

Ванче съжалявам за нещастието ти, дано скоро имаш нова бременност и здраво дете на финала! Praynig

Не казваш от къде си?

А по въпроса дали хашимото е виновно за малформации-не, не е то,нещо друго е,може да е случайна грешка и никога да не се повтори.

# 635
  • Мнения: 178
Едитнах отговора, за София ми е въпросът.
Всички твърдят, че при равни други обстоятелства е напълно възможно следващата бременност от същите родители да е нормална, безпроблемна и всичко с детето да е наред, но моите притеснения си остават, специално заради Хашимотото, което все още не успявам да овладея.  Confused

# 636
  • Мнения: 185
Ванче, ние имаме дъщеричка със синдром на Даун и един спонтанен аборт след това.
Посъветваха ни да си изследваме кариотипите в Майчин дом за да отхвърлят вероятността от наследствени генетични аномалии.
Кариотипите и на двамата са нормални.
След това започнах фоликулометрия и изследване на половите хормони от там също нещата излезнаха да са наред и в последствие изследвах хормоните на щитовидната от където ми казаха че имам Хашимото. Тъй като споменах на ендокринолога че искаме бебе той веднага ми назначи терапия с еутирокс и селен. И две седмици след това вече бях с положителен тест а сега съм и с нормално развиваща се бременност.
Сигурна съм че и при теб нещата ще се оправят , аз лично ходя при д-р Лозанов от Токуда. И от както съм бременна на всеки 45 дена правим изследване на ТСХ и ФТ4. Така следи дали има нужда от корекция на дозата еутирокс.

# 637
  • Мнения: 105
Здравей,Ванче аз също съм с Хашимото и не само имам и диабет също така съм бременна в 17г.с правя изследвания на ТСХ,ТФ4,ТАТ,МАТ.И ако има проблеми ендокринолога ми увеличава дозата на еутирокса също така приемам и цефасел.За сега нещата са уж добре имах увеличен ТАТ но ендото каза че сега няма да предприемаме нищо защото ТСХ-то е в норма.Пожелавам ти успех в начинанието да имате едно прекрасно и здраво бебе.Това го пожелавам на всяка една жена.

# 638
  • София
  • Мнения: 10 698
Ванче,горещо ти препоръчвам д-р Начев,благодарение на него нямах никакви проблеми с бременността/относно жлезата де- и не само аз,масово жените са при него/ , той специално се занимава с бременни и желаещи да имат бебе. Ето ти телефона му-0888 896 843
Освен това той е на разположение по всяко време/едва ли не/ когато става дума за бременна жена,което е от адски голямо значение! Дори да не е в майчин дом или панацея си вдига телефона и ако трябва се виждате извън болнични заведение-за корекция на доза,консултация.

А ако искаш ела в темичката ни-
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=693222.0

Последна редакция: пн, 11 фев 2013, 17:08 от magnet_for_happiness

# 639
  • София
  • Мнения: 283
Здравейте, записвам се в темата, тъй като след неовладяно Хашимото и непланирана бременност се наложи аборт по медицински причини заради хидропс на плода.  Cry

Моля ви, дайте ми координатите на добър ендокринолог в София с опит в наблюдението на жени, желаещи да забременеят.
В болницата никой не каза дали Хашимото е причината за малформацията или нещо друго. Около половин година бях на лечение с хомеопатия и билки, но тази изненадваща бременност и ужасният край в 11 г.с. ми говорят, че с "меки" методи може би е безотговорно да се лекувам. Не само спрямо мен, но и спрямо бъдещите ми деца...  (надявам се някой ден Бог отново да изпрати тази радост в моя живот Praynig )


Здравей, съжалявам за загубата ти.Не мисля, че причината за случилото се е Хашимотото.Моят съвет е да направиш генетична консултация, както и консулт с имунолог(мога да ти дам насоки и координати).За ендокринолог - препоръчвам доцент Катя Тодорова - 0888408203.
Успех!

# 640
  • София
  • Мнения: 10 698
marushkag не е по темата-как е детенце? Hug

# 641
  • София
  • Мнения: 283
marushkag не е по темата-как е детенце? Hug


http://www.premature-bg.com/vashite-istorii/item/171-%D0%BC%D0%B … %D0%B3%D0%B0.html
mili4ka, v tozi link e adut, prez koito preminahme.blagodarq ti, 4e popita.ot mesec sme s epilepsiq-sindrom na west, no ovladqhme gur4ovete nadqvam se zavinagi.na lekarstva sme, imame dvigatelno izostavane v nqkakva stepen i se molim DCP da ni podmine.ina4e sme dobre, smeem se gukame, naddavame Hug
celuvki za tvoeto slun4ice

Последна редакция: пн, 11 фев 2013, 20:46 от marushkag

# 642
  • София
  • Мнения: 10 698
Думи нямам през какво сте минали и какво й се  е стоварило сега на малката душица...
Ще се моля да не се върнат никога повече гърчовете! Да няма дцп! Малката борбена душичка ще се справи!  Praynig Hug
Нацелувай я, тя е такъв бонбон Heart Eyes

# 643
  • София
  • Мнения: 283
blagodarq ti!

# 644
  • Мнения: 101
Напълно подкрепям за д-р Начев. Аз съм 9ти месец и от средата на бременността съм при него. Преди това ходих в една поликлиника, но ендокриноложката явно не беше много запозната с дозите при бременни, защото не ми направи никаква корекция на Еутирокса, дори когато към 4ти месец ТСХ започна да се качва над 4.

За д-р Катя Тодорова съм чула много добри отзиви и от лекари и от пациенти, но се оказа, че се е преместила в Плевен да защитава доцентура.

Общи условия

Активация на акаунт