болест на Хашимото и бременност

  • 334 311
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 105
Няма ли други сайтове които предлагат това лекарство.На драго сърце бих помогнала но няма с какво.Съжалявам и се надявам да се появят добри хора и да се отзоват на подадената ръка за помощ.

# 736
  • Мнения: 100
Аз също мисля, че ако наистина това ти е единствения вариант, и то животоспасяващ, какво ти пречи още да не си отскочила до границата?! Аз не бих разчитала в това здравословно състояние да чакам някой от форумите да пътува до Турция...
Хващай си чантата или някой твой близък и ...
Успех!  bouquet

# 737
  • Мнения: 8
Благодаря за отговора!
С удоволствие бих се вдигнала, обожавам да пътувам, ако можех - нямаше да пиша по форумите обаче. Страшно е рисковано, едва ли ще понеса пътя, развих хронична уртикария, покрай натравянето с Еутирокс, та с повишаването на температурите и прегряване по пътя - щяла да стане беля. Нямам и близък, който да може в близкия месец да пътува. Засега имам няколко таблетки, но се притеснявам какво ще правя после, затова си позволих да помоля за помощ... Иначе си ги поръчвам по разни странни сайтове за хора, които са здрави, но ги пият за отслабване, с което разбира се си повреждат жлезата...та не ги разбирам... Но заради тяхната мания - поне ги доставят, но ме е страх - не ги взимам от аптека, някой ги носи отнякъде някакси...нелегална доставка на контрабандни лекарства... Не знам в кой момент няма да изпия нещо, което не трябва...Естествено, са и ужасно по-скъпи, отколкото по аптеките, но не става дума за това.

# 738
  • Мнения: 100
Като си пиеш редовно хормона и пускаш контролни изследвания, за да следиш как са нещата, няма опасност. Лекарите не са те излъгали  Wink
Успех  Hug
Благодаря за отговора, аз вече имам едно бебче, но за второ се притеснявам де !

# 739
  • Мнения: 106
6 месеца след раждане, ТСХ 1.99 как ви се вижда? Приемах Еутироксин 0.25 последните 3 месеца на бременността, после спрях с раждането по него съвет. Далече сме от Начев Sad

# 740
  • София
  • Мнения: 10 694
Не ми се вижда зле,но аз не съм ендокринолог. Изследвай зимата отново. Дано повече не ти се налага прием на лтироксин. Но трябва ендокринолог да си се изкаже все пак.

# 741
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
На някой случвало ли се е след раждане да мине в медикаментозна хиперфункция и за колко време след намаляне или спиране на Л-тироксина се нормализираха нещата?

# 742
  • UK
  • Мнения: 5 999
Няма ли вариант сама да отскочиш до Турция, не е далече, пътят не е скъп. Още в първия град - да кажем Одрин[/b], вероятно ще можеш да си купиш лекарството.

Аз предполагам, че и в Лозенград би го имало, той е също на самата граница. Но при всички случаи ще е необходима рецепта Peace


6 месеца след раждане, ТСХ 1.99 как ви се вижда? Приемах Еутироксин 0.25 последните 3 месеца на бременността, после спрях с раждането по него съвет. Далече сме от Начев Sad


Идеално е според мен Hug Браво! С д-р начев можеш да се консултираш и по телефона Peace

# 743
  • Мнения: 105
Като казвате консолтация по телефон,ако не съм негов пациент може ли да му се обада да си кажа стойностите и той да ми каже какво да правя.

# 744
  • София
  • Мнения: 10 694
Като казвате консолтация по телефон,ако не съм негов пациент може ли да му се обада да си кажа стойностите и той да ми каже какво да правя.
Не.

# 745
  • Мнения: 178
Девойки, надявам се да сте свежи и да се радвате на циганското лято (макар че то май малко ще се поотложи).

Имах EFP на 5-я ден от закъснението, но заминахме на море и не отидох на лекар. За съжаление на 10-я ден от закъснението ми дойде цикълът. :/
Днес си взех изследванията на хормоните. Sad Аз и сама си се усещах, че нещата не са добре (няма такава депресия, липса на концентрация, чувство за безпомощност и безизходица, за косопада да не говоря). Ето ги:
TSH - 7.37
FT4 - 13.0
MAT - >1000
TAT - 96.7

Възможно ли е според вас лошите стойности на ТСХ да са довели до поредния аборт?  Cry

# 746
  • София
  • Мнения: 10 694
Не  ТСХ, по-скоро МАТ е направил лошото. Съжалявам. Сега освен хормона за сваляне на ТСХ трябва да вземеш мерки и за антителата. Т.е първо да свалиш ТСХ да е под 2 за нова бременност и след това вливания или кортикостероиди за антителата.

# 747
  • Мнения: 178
Благодаря, magnet_for_happinessHug

Следващия път (ако изобщо има следващ) ще побързам да ида на лекар по-рано, за да започнат вливанията, преди да е станало нещо.
Грешката ми е, че и сега чаках да видя + тест. Трябвало е да отида за кръвно изследване веднага, щом усетя първите знаци.
Както и да е, не било писано и сега да е. Tired Животът продължава.  Praynig

# 748
  • София
  • Мнения: 10 694
Ти трябва преди да дойде следващия път /разбира се,че ще има/ да отидеш на ендокринолог и да намериш репродуктивен специалист,който да се занимае с теб.
На каква доза си в момента?

# 749
  • Мнения: 178
25 мг., при положение че предишните изследвания ТСХ ми беше 2.2, а ФТ4 - около 17. Утре ще ходя на преглед, че днес много се забавих с ехографията и изпуснах работното време на кабинета.

Общи условия

Активация на акаунт