болест на Хашимото и бременност

  • 334 832
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 870
  • Мнения: 288
Здравейте дами! От 6 месеца съм с диагнозата Хашимото, и то по случайност. Имам една прекрасна дъщеричка на 3 г. Но сега почнахме опити за второ бебче и ме притеснява следния въпрос. TSH-то ми 1,25 след прием на елтироксин, FT4 и FT3  в норма по думите на моя лекар. ANTI TPO  ми е 70 - ето това ме притеснява. Трябва ли да следя това АНТИ ТПО и проблем ли е за забременяването. Моя лекар ме успокоява, че въобще не е проблем и не трябва да го следя. Какво ще кажете,, как е при вас?
Еми ... някои казват, че не е проблем, други, че е ... но стойността не ти е много висока, ако не се лъжа референтната беше до 34, а като гледам твоите АТ са само 2 пъти над нормата, тъй, че сигурно няма да се окажат проблем   bouquet

# 871
  • Мнения: 100
АНТИ ТПО съм го пускала преди 4 месеца и тогава беше 70, при граници от 0-10 така пише на изследването и повече не съм го проверявала, тъй като докторката ми каза че няма да го следим. Но ТСХ го следя всеки месец и последно беше 1,25. И за това ми е много Х това АТ.

# 872
  • София
  • Мнения: 10 698
Здравейте дами! От 6 месеца съм с диагнозата Хашимото, и то по случайност. Имам една прекрасна дъщеричка на 3 г. Но сега почнахме опити за второ бебче и ме притеснява следния въпрос. TSH-то ми 1,25 след прием на елтироксин, FT4 и FT3  в норма по думите на моя лекар. ANTI TPO  ми е 70 - ето това ме притеснява. Трябва ли да следя това АНТИ ТПО и проблем ли е за забременяването. Моя лекар ме успокоява, че въобще не е проблем и не трябва да го следя. Какво ще кажете,, как е при вас?
екстра си,действайте, не обръщай внимание на антителата.

# 873
  • Мнения: 100
Много Ви благодаря за отговорите! Много ме успокоихте  Embarassed

# 874
  • Мнения: 367
Момичета,искам да попитам за начина на приемане на л-тиролсина.Докторът ми каза сутрин на гладно 30-40 мин. преди ядене.Това значи ли,че задълбително трябва да ям 30-40 минути след като го пия.Извинете ме за тъпия въпрос....

# 875
  • София
  • Мнения: 10 698
 Не,но си бременна и е хубаво да закусваш Simple Smile

# 876
  • Мнения: 367
Благодаря за отговора  Hug Аз закусвам по-късно просто.Примерно пия хапчето към 8,а закусвам в 10 Simple Smile

# 877
  • Мнения: 367
Днес правих контрола на ТСХ.След месец и половина хапчета от 3,5 на 3,4. ТАТ ми е  <10, при референтни до 115.    МАТ  -  18,04, при референтни до 34.

Пак ще ходя до ендокринолога.....

Според вас на какво може да се дължи това,че не ми мърда,Сигурно дозата е малка

# 878
  • София
  • Мнения: 10 698
Да,дозата е малка.

# 879
  • Мнения: 288
Моля за съвет! Пловдивските мами, които се консултират с д-р Начев къде в коя лаборатория в Пловдив изследват ТСХ? Че тоя път няма да мога в София да се изследвам и се чудех, дали не мога да го направя в Пловдив и коя лаборатория е надеждна според вас и Начев. Мерси предварително за отговорите!    bouquet

# 880
  • Мнения: 2 092
adyto , Бодимед  Hug в уличката срещу входа на поликлиниката на ВМИ.

# 881
  • Мнения: 288
adyto , Бодимед  Hug в уличката срещу входа на поликлиниката на ВМИ.

Тенкс, натам се бях и насочила Simple Smile   bouquet

# 882
  • Мнения: 367
Момичета,как ви се струва ФТ4-13,56 при реф. от 12 до 22

# 883
  • Мнения: 821
Момичета,как ви се струва ФТ4-13,56 при реф. от 12 до 22

Идеално  Simple Smile

# 884
  • Мнения: 367
Много благодаря за отговора ;*

Общи условия

Активация на акаунт