болест на Хашимото и бременност

  • 334 883
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 1 005
  • София
  • Мнения: 10 698
И пий хормона редовно какво като кърмиш. Simple Smile

# 1 006
  • Мнения: 288
И пий хормона редовно какво като кърмиш. Simple Smile

Еми имам драма в две направления, първото е, че трябва да минат 2 часа след приема за да кърмя, а аз не съм сигурна дали ще имам два часа разлика, щото кърмя на поискване. Втората драма е свързана с това, че дозата ми е 100 мг, според Начев трябва да пия 75 сутрин на гладно, а останалите 25 някъде през деня, обаче то нали трябва пак да е на гладно,  а аз много трудно мога да съм гладна през деня, доколкото знам "на гладно" означава, поне 4 часа да не съм яла, как да го пия през деня ...? Не става, та това е ... затова игнор и така ... ТСХ 25  Rolling Eyes

# 1 007
  • София
  • Мнения: 10 698
А съм на доза 100 през ден и когато пия половинката 25 гледам да има час след обяда, отделно въобще не чакам да минат два часа и да кърмя- питала съм го, не е проблем. Та така си кърмя вече почти едногодишното бебче, денонощно.
Даже мисля, че с такова високо ТСХ като твоето в момента не трябва да кърмиш, обади му се и го питай. По - кофтито е да не пиеш хормона и да се докарваш до такива висини..

# 1 008
  • Мнения: 288
zashto smjatash che ne trjabva da kyrmja

# 1 009
  • София
  • Мнения: 10 698
Обади се на Начев и му кажи стойността и попитай дали е ОК кърменето, бъди и откровена, че не си пила хормона.
Чувала съм, че с много високи стойности на ТСХ не е ОК кърменето, може и да греша, но при всички случаи аз на твое място ще направя консултация с Начев.
Аз му звънях при ТСХ 6 в ужас,но нямаше проблем, въпреки че по време на срещата ни го чух да казва, че по време на кърмене ТСХ до 3 е ОК!
Обади му се и ела сподели какво е казал.

# 1 010
  • Мнения: 16
Здравейте, момичета!
Т.като виждам, че има доста компетентни сред вас, бих искала да попитам следното: следя се при д-р Начев от миналата година, когато бях бременна и със завишено ТСХ. След като родих, продължих с приема на ел-тироксин, докато кърмя, но преди повече от 45 дена спрях и кърменето и хапчетата и е време да направя контрола на ТСХ. През този период ми се появиха ваг. гъбички /според АГ-то е възможно заради спирането на елтироксина да са се разбъркали хормоните?!?!/, та до вчера се лекувах с ваг.глобули.
Мога ли утре да пусна изследване на ТХС при това положение или трябва да изчакам известно време. Исках да се консултирам с д-р Начев, но няма връзка с него в момента.
Благодаря предварително!

# 1 011
  • Мнения: 288
И така за информация... Начев каза, че не е проблем кърменето с тая стойност на ТСХ, както и очаквах, иначе пия хормона в същата доза и след 45 дена пак изследване.  Simple Smile

# 1 012
  • София
  • Мнения: 10 698
Радвам се Simple Smile че веднъж една жена с ТСХ към 10 я беше овикал, че си трови детето като го кърми. hahaha

# 1 013
  • Мнения: 288
Радвам се Simple Smile че веднъж една жена с ТСХ към 10 я беше овикал, че си трови детето като го кърми. hahaha

Мда, сигурно тогава и той не си е пил хапчетата, знаем, че Начев има такива дни ... с мен беше много любезен и даже ме успокояваше, че нищо страшно не е станало Simple Smile

# 1 014
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Аз кърмих 17 мес, през които ТСХ играеше между 0.009 /за съвсем кратък период, оправи се от само себе си/ и 5,80. Говорих с един куп лекари, в това число и прословутия Начев /към който аз съм с доста резерви, но това си е мое мнение/. Говорих и с професор детски ендокринолог. Казаха ми, че няма проблем за бебето. Така че спокойно.
Имаше един период, в който искаха да почвам тиреостатици, защото ТСХ заби в нулата. Казаха ми и да отбивам, защото с тези лекарства не може да се кърми. Тогава спрях всичко и ... му теглих една. Така си кърмих повече от половин година без лекарства /разбира се моят случай го позволяваше това, по принцип не се прави така/. ТСХ се вдигна от само себе си само за месец и стана пък над 3 после. Мисълта ми е, че нищо страшно не е станало, просто занапред си пий хапа и всичко ще е ок  Grinning

# 1 015
  • София
  • Мнения: 10 698
Начев ми каза и към годинката на бебето да отбивам, защото първо нямало полза вече за бебето и второ увеличавам риска от остеопороза. Аз обаче нямам такова намерение.

# 1 016
  • Мнения: 288
Начев ми каза и към годинката на бебето да отбивам, защото първо нямало полза вече за бебето и второ увеличавам риска от остеопороза. Аз обаче нямам такова намерение.
Е браво бе, явно и Начев не е забравил какво са го учили в унито преди ....години  Simple Smile

# 1 017
  • Мнения: 67
Здравейте момичета! Питах и в темата за хормоналните изследвания, но да питам и вас.. Опитваме се да свалим тсх под 2 от около половин година. Миналия месец тсх беше 2.3 и ми вдигнаха дозата от 50 на 50/75. Този месец пуснах пак изследвания - тсх се е вдигнало на 2.5... Не мога да разбера как става това, хем вдигнахме дозата, хем тсх се е вдигнало. Аз не съм с Хашимото, имам хипофункция и операция с махнат единия лоб на ЩЖ... Някой знае ли каква може да е причината..?

# 1 018
  • Мнения: 248
През зимата, доколкото знам, нуждата от хормон е по-голяма и дозата така или иначе се увеличава.
Това може да обясни защо при по-висока доза на хормона, ТСХ се покачва.
Но може и друга причина да има - знам ли...

# 1 019
  • Мнения: 821
Момичета, как се следи TSH непосредствено преди бременност и след това! Кога за последно преди секциото трябва да посетя ендокринолог? Следящата ме ендокриноложка е на 400 км. и нямам възможност да пътувам!
Л-тироксина спира ли се в някаъв момент?

Общи условия

Активация на акаунт