болест на Хашимото и бременност

  • 335 617
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 1 125
  • София
  • Мнения: 550
Пия 75 мг еутирокс. Последното ми изследване е от 7 март, тогава ТСХ беше 3.29 и д-р Начев каза да си остана на тази доза и да се видим чак юни месец. Чухме се преди малко и пак ме стресира достатъчно с израза -Веднага да отида при него още утре спешно! И спешно да отида какво може да се направи за това кратко време- нищо май. Това забременяване си е чиста случайност и за съжаление , ще е случайност да го задържа.. Cry

# 1 126
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Д-р Начев ... понякога стресира прекалено жените, особено бременните. Като чу, че в 27г.с. съм била с ТСХ над 6 излезе, че едва ли не или детето няма да е наред, или няма да изкарам до края... е, слава Богу, всичко е наред, родих навреме, живо и здраво детенце.
Така че, не се тревожи толкова. Високо е, вярно е, но понякога, като се вдигне дозата /каквото ще направят утре/ много бързо влиза в норми.
От стрес със сигурност стават бели, така че поеми дълбоко въздух, отиди си утре на прегледа, пий си хормона и стискам палци всичко да бъде наред  Hug

# 1 127
  • Мнения: X
Пия 75 мг еутирокс. Последното ми изследване е от 7 март, тогава ТСХ беше 3.29 и д-р Начев каза да си остана на тази доза и да се видим чак юни месец. Чухме се преди малко и пак ме стресира достатъчно с израза -Веднага да отида при него още утре спешно! И спешно да отида какво може да се направи за това кратко време- нищо май. Това забременяване си е чиста случайност и за съжаление , ще е случайност да го задържа.. Cry

Учудвам се, че при последния резултат още не ти е вдигнал дозата на хормона... Rolling Eyes
Иначе височко е, но подлежи на корекция, ако те стресира прекалено много докторът по - добре потърси мнение и от още някой и не взимай прибързани решения, щом си в 5 г.с има още време за корекция според мен...стискам палци всичко да е наред  Praynig

# 1 128
  • София
  • Мнения: 550
Благодаря ви момичета  Hug Не съм я планувала тази бременност и за това ми е много притеснено..Имам бебе на осем месеца заченато инвитро и тази бременност сега ми е като Божие Чудо. Не съм си и представяла, че мога да забремененя по естествен път. Д-р Начев проследи цялата ми бременност и всичко завърши успешо, не знам към кой друг мога да се обърна при такива сериозни проблеми като моите.. Sad По хаотично май не можех да го опиша  Confused...Много емоции ми се насъбраха.Благодаря ви още веднъж за отговорите.. Hug

# 1 129
  • Мнения: X
Благодаря ви момичета  Hug Не съм я планувала тази бременност и за това ми е много притеснено..Имам бебе на осем месеца заченато инвитро и тази бременност сега ми е като Божие Чудо. Не съм си и представяла, че мога да забремененя по естествен път. Д-р Начев проследи цялата ми бременност и всичко завърши успешо, не знам към кой друг мога да се обърна при такива сериозни проблеми като моите.. Sad По хаотично май не можех да го опиша  Confused...Много емоции ми се насъбраха.Благодаря ви още веднъж за отговорите.. Hug

По - важно е изследваш ФТ4, той има по - голямо значение за бременността, понякога при високи стойности на ТСХ ФТ4 е в норма и не е толкова притеснително. За специалист за съжаление не съм от София и не мога да препоръчам... Sad

# 1 130
  • София
  • Мнения: 945
Да, мен моята лекарка така ме успокои. Аз също в началото на бременността имах стойност на ТСХ около 16, свалих ги след бая време в 16 г.с., но тя каза, че докато фт4 е в норма, мога да съм спокойна, че бебо получава всичко необходимо. А Начев, доколкото знам е най-добрият за такава ситуация, просто не му позволявай да те стресира с изказвания  Hug

# 1 131
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Да, точно така, при мен всички гледаха нивото и на ФТ4. Беше в долна граница все, но не извън реф.стойности. Важно е много и това, момичетата са прави.
Успех още веднъж  Hug

# 1 132
  • Мнения: 67
Момичета, моля кажете си мнението за резултатите ми:
ТСХ 0.58
ФТ4 15.8 (граници 10-22)
Предния път ТСХ беше 2.1 и ФТ4 16.2. Сега съм 19гс+3дни. Изглежда че сега през втория триместър нуждите от хормона не са толкова големи, но ме притеснява да не би ТСХ да е твърде ниско сега..? Може би трябва малко да намаля дозата? Благодаря ви предварително!!

# 1 133
  • София
  • Мнения: 10 703
Екстра ти е ТСХ то!

# 1 134
  • Мнения: 37
Здравейте,аз съм с Хашимото и ме следи ендокринолог от Варна,но понеже съм бременна в 8 месец и не мога да пътувам от Русе до там,сега сама си следя хормоните.Днес ги пуснах профилактично след 2 седмици,в които не съм вземала еутирокс и ТСХ е 1,77/0.27-4.20/,но това,което ме притеснява е ФТ4 -9.96/12.0-22.0/.Всеки път при последните няколко месеца е винаги на долната граница или малко под нея,дори и когато си пиех еутирокса.В Русе не вярвам на никой ендокринолог и за това се чудя има ли смисъл изобщо да ги посещавам и да си пия ли еутирокса, в минимална доза?

# 1 135
  • Мнения: X
Здравейте,аз съм с Хашимото и ме следи ендокринолог от Варна,но понеже съм бременна в 8 месец и не мога да пътувам от Русе до там,сега сама си следя хормоните.Днес ги пуснах профилактично след 2 седмици,в които не съм вземала еутирокс и ТСХ е 1,77/0.27-4.20/,но това,което ме притеснява е ФТ4 -9.96/12.0-22.0/.Всеки път при последните няколко месеца е винаги на долната граница или малко под нея,дори и когато си пиех еутирокса.В Русе не вярвам на никой ендокринолог и за това се чудя има ли смисъл изобщо да ги посещавам и да си пия ли еутирокса, в минимална доза?

Не можеш ли да се обадиш по телефона на ендокринолога от Варна?
Иначе и аз съм от Русе с Хашимото и ако все пак решиш да отидеш на лекар, препоръчвам д-р Славчева, тя е завеждащ Вътрешни болести и ендокринология. От няколко месеца ходя при нея и засега съм много доволна.

Според мен трябва да пиеш еутирокс, защо си го спряла?

# 1 136
  • Мнения: 37
Здравейте,аз съм с Хашимото и ме следи ендокринолог от Варна,но понеже съм бременна в 8 месец и не мога да пътувам от Русе до там,сега сама си следя хормоните.Днес ги пуснах профилактично след 2 седмици,в които не съм вземала еутирокс и ТСХ е 1,77/0.27-4.20/,но това,което ме притеснява е ФТ4 -9.96/12.0-22.0/.Всеки път при последните няколко месеца е винаги на долната граница или малко под нея,дори и когато си пиех еутирокса.В Русе не вярвам на никой ендокринолог и за това се чудя има ли смисъл изобщо да ги посещавам и да си пия ли еутирокса, в минимална доза?

Не можеш ли да се обадиш по телефона на ендокринолога от Варна?
Иначе и аз съм от Русе с Хашимото и ако все пак решиш да отидеш на лекар, препоръчвам д-р Славчева, тя е завеждащ Вътрешни болести и ендокринология. От няколко месеца ходя при нея и засега съм много доволна.

Според мен трябва да пиеш еутирокс, защо си го спряла?
Спрях го,защото започна пак едно стягане в гърлото,изпотяване на ръце и крака и по моя опит това означава,че отивам към хиперфункция,но може би от утре ще започна пак минималната доза,която ми беше изписана от тази във Варна.
Обадих й се по телефона с надежда,че след толкова години ходене при нея на частно,ще ми даде един консулт по телефона,тъй като не мога да пътувам,но за съжаление тя ми каза,че като много ми друса с кола да отида с влак,защото не можела нищо така да ми каже без преглед...
Също така знам от много години,че зимата организма има нужда от повече еутирокс,а лятото дозата се намаля и това също ме накара да го спра и да видя как вървят нещата без него.Но това ФТ4 си стои ниско...Благодаря все пак

# 1 137
  • Мнения: X
Как така не може без преглед, нали и казваш резултати, нямам думи  ooooh!
Иначе това за сезоните не е задължително, при мен е обратното. Още преди 6 години когато ми откриха хашимото лекаря ми каза, че при някои зимата ТСХ пада, при други се качва и затова трябва да се следя на 6 месеца да видим как ще е при мен. При мен на пролет (април - май) като си пусна хормоните и винаги ТСХ е по - високо и се налага увеличаване на дозата на еутирокс.

И аз от време на време имам стягане в гърлото и гърдите и изпотяване на ръцете и краката, но не съм забелязала да отивам към хиперфукция.

Твоята бременност е напреднала и бебчето би трябвало вече да си изработва само ФТ4, т.е ниското му количество не е толкова фатално, но аз все пак без да съм лекар бих те посъветвала, да започнеш да приемаш еутирокс при това положение...освен ако не решиш да отидеш все пак на преглед.  Peace

# 1 138
  • Мнения: 37
Да,сега е напреднала,но всъщност като си гледам изследванията ФТ4 си стои така ниско от 3-я месец...дори когато ТСХ е било 0,001 и не знам на какво се дължи и сега се притесних съвсем...от утре започвам еутирокса отново по 1/2 от 25мг

# 1 139
  • Мнения: X
Не знам какво да ти кажа...странно е, нещо несъответства връзката между ТСХ и ФТ4...
На мен ми се е случвало ТСХ да е сравнително високо, а ФТ4 да е ок, но това... Rolling Eyes
Колкото и за 6 години да съм се "научила" да се самолекувам, смятам че тук не сме специалисти и случаят ти е за лекар, но ти си решаваш!

Общи условия

Активация на акаунт