болест на Хашимото и бременност

  • 335 640
  • 2 475
  •   1
Отговори
# 1 260
  • Sofia
  • Мнения: 526

Аз пък мисля,че има нужда,височко е.

Слушай доктора, Тедито. bouquet
А за какво да повтаряш изследването?
[/quote]
Да ти кажа честно заради майка ми, която е меко казано скептично настроена към пиенето на л-тироксина. Според нея относно щитовидната жлеза положението било толкова деликатно, че повече може да се навреди, отколкото да помогне, като се започне с лекарствата и едва ли не после цял живот ще трябва да ги пиеш. Тя ми каза, че като са й изследвали ТSH й е бил например 5 и веднага са й казали да пие лекарства, но тя е отказала, после си го пуснала пак и вече бил в нормата и изобщо не е пиела нищо.

# 1 261
  • Мнения: X

Аз пък мисля,че има нужда,височко е.

Слушай доктора, Тедито. bouquet
А за какво да повтаряш изследването?
Да ти кажа честно заради майка ми, която е меко казано скептично настроена към пиенето на л-тироксина. Според нея относно щитовидната жлеза положението било толкова деликатно, че повече може да се навреди, отколкото да помогне, като се започне с лекарствата и едва ли не после цял живот ще трябва да ги пиеш. Тя ми каза, че като са й изследвали ТSH й е бил например 5 и веднага са й казали да пие лекарства, но тя е отказала, после си го пуснала пак и вече бил в нормата и изобщо не е пиела нищо.
[/quote]

Tedito27
, права е донякъде майка ти. Жлезата наистина става ленива и спира сама да си произвежда хормони...
А при теб ТSH си е напълно в нормите  Simple Smile

# 1 262
  • Sofia
  • Мнения: 526
Май наистина за всеки случай трябва да отида и при някой друг лекар....
В повечето сайтове горната граница наистина е 3, в този е малко по-малка, но е пак там...
http://thyroid.about.com/od/hormonepregnantmenopause1/a/tshbytrimester.htm
First Trimester: 0.24 - 2.99
Second Trimester: 0.46-2.95
Third Trimester: 0.43 - 2.78
Човек, както обикновено да се чуди на кой лекар да вярва...

# 1 263
  • Мнения: 11
момичета да ви питам за вашето мнение, след като забременях започнах да пия л-тироксин 50 гр * 1 ден, защото тсх беше 4,35, в 7седмица тсх беше 0,29,в 11 седмица тсх беше 0,40, сега съм вече 16 седмица и тсх е 0,745 гинеколожката се притеснява че е ниско и иска да ми се вдигне дозата,а ендокриноложката казва че е нормално сега на кого да вярвам? как мислите

# 1 264
  • София
  • Мнения: 10 703
Камелия,чудесно ти е ТСХ. Аз бих вярвала на ендокринолога.

# 1 265
  • Мнения: 11
Камелия,чудесно ти е ТСХ. Аз бих вярвала на ендокринолога.
много ти благодаря за бързия отговор, и че ме успокои

# 1 266
  • София
  • Мнения: 283
Стойностите на ТСХ по време на триместрите спрямо последните медицински стандарти са следните:
Първи триместър - около 1
Втори триместър - до 1,5
Трети триместър - под 2,5

И тези стойности освен от Начев са потвърдени и от светилото в репродуктивната ендокринология доцент Катя Тодорова.
Подкрепям магнитчето.
Едно е да четеш уж медицински източници някъде си из нета, където всеки може да спекулира и да публикува каквото си пожелае, но друго е да го чуеш от вещо медицинско лице, което черпи информацията от първоизточника така да се каже.
Лошо няма да се търси винаги за всичко второ мнение, но  нека то не бъде от псевдо ендокринолози!
Изказвам своята гледна точка и не съм се конфронтирала с никого държа да кажа, за да не последват излишни спамове и нападки
Хубава вечер на всички!

# 1 267
  • Мнения: 2 532
момичета да ви питам за вашето мнение, след като забременях започнах да пия л-тироксин 50 гр * 1 ден, защото тсх беше 4,35, в 7седмица тсх беше 0,29,в 11 седмица тсх беше 0,40, сега съм вече 16 седмица и тсх е 0,745 гинеколожката се притеснява че е ниско и иска да ми се вдигне дозата,а ендокриноложката казва че е нормално сега на кого да вярвам? как мислите
Моето в 10г.с. беше 0.13. После 0,27. В 16г.с. 0.75, а вчера 0,45 - за 20г.с. Аз не съм с установена диагноза и не приемам никакви хормони. Консултирах се с двама ендокринолози и двамата казаха, че няма нужда от лечениеи на този етап Peace

Ама малко горната препратка към реф.стойности по триместри ме позачуди с тези долни граници newsm78

# 1 268
  • Sofia
  • Мнения: 526
Благодаря на Kalina, Маgnet for happiness и Marushkag за инфото и съдействието. Информацията ми беше много полезна. Явно в последните години наистина границите на TSH са се променили, но това сигурно все още не се знае от много лекари и те си карат по старому...То така е с всичко, докато се установи, че нещо вече не е актуално трябва да минат години, за да се наложи. Аз във втория триместър бях с TSH 2,25 и 1.95, тогава никой нищо не ми каза, надявам се това да не е оказало влияние на бебето...
На мен АГ-то ми каза, че по време на бременност вече задължително се правят изследвания в първия триместър на щитовидната жлеза и стойности на TSH в последния триместър. Това било по каса, незнам от кога е влезнало в сила, но мисля че не навсякъде се прави newsm78

# 1 269
  • Мнения: X
Не виждам смисъл да споря повече с никого в темата! Не съм писала, че съм чела "някъде из нета" , а според въпросния д-р Начев всички жени трябва да имат ТСХ до 1 иначе трябва да приемат хормони, което е БЕЗУМНО! ooooh!
И само ви моля съобразявайте се когато пишете някакви данни и стойности и не карайте жените, които пишат в темата и имат проблем да си мислят, че с децата им ще се случи нещо лошо или няма да са здрави ако ТСХ им е около 2 - 3 в някой момент от бременността!
В крайна сметка всеки си решава на кого да вярва и за какво да се притеснява! Peace

# 1 270
  • София
  • Мнения: 10 703
Със същия успех бих те посъветвала да спреш да успокояваш жените с високо ТСХ, че е ок и няма проблем.
Никой не може да каже кога и дали !!!! ще възникване проблем с плода. Важното е да е контролиран процеса. Другото е Божа работа.

# 1 271
  • Мнения: X
До 2 - 3 не е високо ТСХ! Не съм успокоила някой с ТСХ над това! Моето беше почти 4 в един момент според теб трябваше да се гръмна или да направя аборт сигурно  Sick Stop

# 1 272
  • София
  • Мнения: 10 703
Моля? Да се гръмнеш или абортираш е лично решение. Не ме обвинявай в подтикване към такива неща или по- точно не предполагай какво бих посъветвала аз, защото  не бих ги пожелала и на най- злия си враг! Камо ли да карам хората да ги правят!!!! Ужас егати мисленето  ooooh!

И това,  което пишеш за Начев не е вярно.
 Ако не се цели бебе и хормона е в НОРМА, дори на горна граница да е, няма да изпише хормон!
Когато се цели бебе и хормона е над 2.5 е проблем, особено, когато има и хашимото. Аз така загубих 3 бебета заради скапаното ТСХ и мога да ти кажа да се радваш,  че при ТСХ 4 не ти се е случило същото!

Последна редакция: ср, 16 дек 2015, 14:36 от magnet_for_happiness

# 1 273
  • Мнения: X
Е, ти написа, че се "втрисаш" при мисълта ТСХ да ти е над 1...сякаш това е едва ли не фатално за бебето! Какво тогава остава да се направи!?
Интересно защо в чужбина не се впечатляват толкова за ТСХ и не целят непременно да е най - много до 1 по време на бременност и не изписват хормони с лека ръка. Сигурно там децата са увередени...
Ние тук пак сме най - умните и най - знаещите, ако беше така щяхме да сме здрави, а не сме...

# 1 274
  • София
  • Мнения: 10 703
Когато загубих едно след друго 3 деца не мога и не искам и няма да рискувам да си правя повече експерименти. Това аз нали. Какво пише по чужбинските сайтове не ме касае.  Тсх над 1 в първи триместър.  Все тогава губех децата. А дали е фатално или не и какво следва да се направи си е пак твоя интерпретация. Аз нямах избор. Абортите се случиха без да искам. А да си посегна на живота даже не ми е и минало през акъла,  нямах и време де.
 Вярвам на Начев. С него износих и родих 2 деца. Каквото и да говориш за него, го бива. И още как го бива!

Последна редакция: ср, 16 дек 2015, 14:50 от magnet_for_happiness

Общи условия

Активация на акаунт