Кафето?

  • 3 406
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 689
Мили майки, помогнете ми!
Дали кафето вреди на плода ако се пие само по една чашка на ден или е най добре въобще да не се пие???
Аз откакто разбрах не пия но ми липсва, не че съм голяма кафеджийка но по 1 чашка си пиех! Confused

# 1
  • София
  • Мнения: 10 825
Здравей! Молята лекарка ми каза, че по едно кафе на ден е позволено. Аз поия по 1 дъъъъълго кафе с много мляко през ден. Все пак, предполагам че съвсем без кафе е още по-добре Wink

# 2
  • Мнения: 7 837
Още на първата консултация /бях в 4 г.с./ лекарката ми каза, че е добре следобедно време да пия по едно кафе, тъй като съм с ниско кръвно. В началото, когато ми се гадеше пропусках кафето, но сега си позволявам по едно дълго през деня.
Спокойно, кафето в малки дози не вреди.

# 3
  • Мнения: 689
Мерси мила ако издържа без кафе ще е добре, ще се пробвам с капучино и така ще я карам, все пак бебо е по важен!

# 4
  • Мнения: 1 599
Kogato zabremenqh i az popitah tova lichnata mi doktorka, koqto me izrodi( az po princip piq mnogo kafe po 5-6 kafeta na den) tq mi kaza da si piq po 1 kafe na den..i da ne se pritesnqvam..bilo po losho bilo ako go spresh izvednaj... Taka pieh si po 1 kafence..i po edno vreme (kam 5 mesec) prosto sprq da mi se pie???ne  znam kak stana??? E kato rodih pak si piq... no po 1-2 ... Taka, che po dobre si pii po 1 kafe na den (e ne da e mnogo silno... normalno) i ne se pritesnqvai....

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Цитат на: Lady Charm
Здравей! Молята лекарка ми каза, че по едно кафе на ден е позволено. Аз поия по 1 дъъъъълго кафе с много мляко през ден. Все пак, предполагам че съвсем без кафе е още по-добре Wink


И аз така процедирах. Бях и много спокойна по време на бременеенето. Беба е много кротка засега. Същевременно кърмя и си позволявам по 1 кИфенце на ден.

# 6
  • Мнения: 7 837
А не е ли оапсно, когато кърмиш да пиеш кафе? Имам предвид не се ли отразява това на кърмата?

# 7
  • Мнения: 689
Мерси много на всички, много сте отзивчиви!
Е аз ще изчакам прегледа при лекарката и тогава ще реша дали по 1 на ден или от време на време естествено зависи какво ще ми кажат на прегледа!

# 8
  • Мнения: 289
Аз знам, че до 3 чаши (кафени!) на ден не може да навреди. Но това не означава да почнеш да пиеш по 3 кафета дневно. Пий си по едно. И аз като теб не можах да го откажа, позволявах си само едно едничко кафенце и всяка вечер заспивах с мисълта за кафенцето, което ще си пийна като се събудя Simple Smile. А ако те интересува защо точно не се препоръчва - то по някакъв начин те лишава от желязото в тялото ти, а желязото е много важно за теб и за бебето. Но едно на ден може, даже, ако имаш ниско кръвно, ще ти го препоръча самия лекар...

# 9
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Моят лекар препоръчва горещо да не се пие кафе. Аз лично 9 мес. кафе не съм пила. И можах да издържа. Без кафе не се умира.
А безкофеиново пиеш ли? Или си твърд привърженик на кофеина?

# 10
  • Мнения: 689
Мила Liorena аз мога и без кафе, не ми пречи, даже мога и безкофеиново да пия!
Малко повече ми се спи, но това си е нормално!

# 11
  • Мнения: 1 599
Цитат на: Casey
А не е ли оапсно, когато кърмиш да пиеш кафе? Имам предвид не се ли отразява това на кърмата?


Upss nie govorim prez bremenost..
Ako karmish ne trqbva da se pie vaobshte kafe..nito gazirani napitki...

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Цитат на: Casey
А не е ли опасно, когато кърмиш да пиеш кафе? Имам предвид не се ли отразява това на кърмата?


Първият месец от кърменето не докосвах кафе мафе, `щото по тази причина. Пък съпругът ми и мамата ми се скъсваха да правят тази напитка, което доведе от тежко слюноотделяне и повреда в носните рецептори от моя страна... После четох, питах и ми казаха ,че може по 1 кафе... В интерес на истината има дни , в които пропускам. Не съм толкова пристрастена.  Rolling Eyes

# 13
Аз когато разбрах че съм бременна спрях кафето, понеже моята колежка беше раждала преди няколко месеца и от нея знам, че не трябва да се пие, с времето свикнах. А и така беше най - добре, защото замирише ли ми на кафе се сещах и за цигра и  Twisted Evil Но естествено ги спрях и двете. Най интересното беше, че  когато отидох в 4 месец на консултация, кръвното ми беше адски ниско и лекарката ми каза да пийна едно кафенце след прегледа. Аз доста се учудих и и споделих, че до сега не съм пила, защото знам, вреди. А тя ми каза, че сега няма нищо страшно, даже ми препоръча да пия мляко с една мъничка лъжичка нес кафе. Е не опитах с нес кафето, защото все нещо ме спира Sad  но вече 2-3 пъти в седмицата си пиивам безкофеиново /все пак не се реших на еспресо/ кафенце и за по - сигурно с 1 сметана.

Леко бременеене

# 14
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Цитат на: lyra
...А ако те интересува защо точно не се препоръчва - то по някакъв начин те лишава от желязото в тялото ти, а желязото е много важно за теб и за бебето.


Бях чела, че кафе след хранене не бива да се консумира поне час, тъй като възпрепятства усвояването на желязото от въпросното ядене..

# 15
  • Мнения: 717
И аз, разбира се, се посъветвах веднага като разбрах, че съм бременна. Лекарят ми каза, че по 1 кафе може, кока-колата е това, което трябва да се избягва повече. А по време на кърмене - не трябва да се пие нищо такова.

# 16
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Krasoni
Мила Liorena аз мога и без кафе, не ми пречи, даже мога и безкофеиново да пия!
Малко повече ми се спи, но това си е нормално!


Това е чудесно! Щом не ти пречи - пий безкофеиново в краен случай.
О-о-о- и на мен много ми се спеше, ама много, това си е нормално както казваш. Но, ако сега не си отспиш, после няма кога Sunglasses , така, че се възползвай от момента, ако ще ти е първо детенце!

Успех!

# 17
  • Мнения: 689
Супер сте всички, мерси още веднъж!!!

# 18
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: Aia
Цитат на: Casey
А не е ли оапсно, когато кърмиш да пиеш кафе? Имам предвид не се ли отразява това на кърмата?


Upss nie govorim prez bremenost..
Ako karmish ne trqbva da se pie vaobshte kafe..nito gazirani napitki...


Алелелеее какви сте стриктни! Тва да не пия, онова да не ям.....а мога ли да дишам?!
Пия си кафе по чашка, по две на ден и не мисля, че вреди по какъвто и да е начин. Щом аз се чувствам добре- и бебо се чувства така, убедена съм! То кафето да не е ракия или марихуана, че да го спирам.

# 19
  • Мнения: 689
Да Liorena първо ще ми е живот и здраве ако лекарите кажат хубави неща, не смея още да се радвам както трябва

# 20
  • Мнения: 289
Лиорена, който се е пристрастил веднъж към кофеина, не може да се залъже с безкофеиново Simple Smile . Кафето си е наркотик, аз си признавам, че съм пристрастена и сутрин без кафе не мога "да изляза от кома". Затова и на една от майките лекарката и е казала, че да се спре отведнъж е по-лошо. За бременна не е хубаво рязко да си промени режима да момента и да страда от недостиг на нещо, което организма и е свикнал да получава. Аз на времето четох една статия как се води бременността при наркоманките и се втрещих, че не им спират наркотиците! Обяснението беше, че ако бременната майка страдала от наркотичен глад, щяло да страда и бебето! Не казвам да се наливаме с кафета, но едно на ден не вярвам да навреди, особено ако се стараеш да приемаш повече желязо с други храни...

# 21
  • MUC
  • Мнения: 572
В умерени количества не е вредно.
Но тъй като кафето, както колата и черния чай, са дехидратиращи напитки трябва да балансираш приема на течности. Т. е. към всяко кафе поне 1 чаша вода допълнително.
Аз лично не спрях да пия кафе, 1-2 на ден ми се отразяваха много добре. Нито лекарката, нито акушерката ми смятаха за необходимо да се лиша напълно от това удоволствие.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 21 691
Красонка , ако ти се чете още за кафето, моля ! Grinning

# 23
Аз когато разбрах че съм бременна спрях кафето, понеже моята колежка беше раждала преди няколко месеца и от нея знам, че не трябва да се пие, с времето свикнах. А и така беше най - добре, защото замирише ли ми на кафе се сещах и за цигра и  Twisted Evil Но естествено ги спрях и двете. Най интересното беше, че  когато отидох в 4 месец на консултация, кръвното ми беше адски ниско и лекарката ми каза да пийна едно кафенце след прегледа. Аз доста се учудих и и споделих, че до сега не съм пила, защото знам, вреди. А тя ми каза, че сега няма нищо страшно, даже ми препоръча да пия мляко с една мъничка лъжичка нес кафе. Е не опитах с нес кафето, защото все нещо ме спира Sad  но вече 2-3 пъти в седмицата си пиивам безкофеиново /все пак не се реших на еспресо/ кафенце и за по - сигурно с 1 сметана.

Леко бременеене

# 24
  • Мнения: 2 693
Откакто забременях, та до сега пия само по едно кафе /нес-кафе с мляяяко и зааааахар/ сутрин, и то с "лечебна" цел, тъй като имам ниско кръвно и ако не пия кафе към обяд главата ми иска да се отдели от тялото и да си ходи някъде. Иначе изобщо не бих пила кафе през живота си - стъпих си на ината, и много отдавна си пия кафето без цигара... Та не ми е това проблема, нито съм пристрастена към кафето...

# 25
  • Мнения: 6 206
Никой не е умрял без кафе, но ако аз сутрин не си пия кафето съм готова да убивам. Целият ден ми тръгва мнооого криво. По едно кафе съм си пила през цялата бременност, пия си и сега когато кърмя. Не съм забелязала детето да ми е превъзбудено както се очаква. Въпреки, че кафето е отрова и особено през бременността след него трябват много течности, за да не се натоварват бъбреците. Сега да кажа за дългото кафе, както вече бях писала тук, по-вредно нещо от него няма. Добрият екстракт от кафето еспресо изтича първите 15 секунди, оттам нататък са само отровите, не се заблуждавайте, че дългото кафе е по-безобидно, то е 100 пъти по-лошо. Ако пиете еспресо, пийте късо с повече мляко. Нес кафето е силно и не е за препоръчване. А ако пиете безкофеиново в заведение, знайте че не се е родил още бармана, който измива цедката от предишния път и пак си пийвате кофеин, макар и наистина много по-малко. Аз лично залагам на късо безкофеиново, особено Лаваца имат много добро безкофеиново. А пък за тези, които ги бият парите - Илли безкофеинови таблетки за еспресо машина.

# 26
  • Мнения: 1 722
Питала съм доста гинеколози и бременни в доста по-напреднал стадий - мнението е единодушно! ЗА кафето - но по една чашка дневно. Не вреди! Опасно е ако се прекалява - тогава повишеното количество кофеин могло да предизвика преждевременно раждане.

# 27
В добавка- вземи си на предвид и кока-колата, която пиеш ( ако я пиеш ). Позволената доза, за която аз знам е 2-3 чашки кафе или кола ( знам, че като дозировка са различни, но...така пишеше... Embarassed ). Кофеина е вреден, а него го има и в двете.

# 28
  • Мнения: 1 599
Цитат на: Anita_79
Питала съм доста гинеколози и бременни в доста по-напреднал стадий - мнението е единодушно! ЗА кафето - но по една чашка дневно. Не вреди! Опасно е ако се прекалява - тогава повишеното количество кофеин могло да предизвика преждевременно раждане.


Tochno taka... i az sam ZA kafeto po 1 chashka

# 29
  • Мнения: 7 716
Аз през цялата бременост пих по две-три чашки кафе, но на мен кафето не ми пречи, пия си и си заспивам. Някои получават сърцебиене, треперене на ръцете от повече кафе и тогава трябва да се избягва.

# 30
  • Мнения: 1 975
ot edna chashka ne vqrvam da stane neshto..... vagnoto e da ne prekalqvash!!!!

# 31
  • Мнения: 854
При мен едно от първите проявления на бременността беше пълното отвращение от кафето. Дотогава си пиех по 2-3 кафета на ден. Обаче направо ми се повдигаше в един момент и не исках да помириша кафе. Чак на втория или третия месец почнах да пия от време на време мляко с нес кафе. Кръвното ми при гинеколожката все го изкарват ниско, а аз съм имала ниско кръвно и знам как съм се чувствала и затова сега не се притеснявам.

# 32
  • Varna
  • Мнения: 321
Още от началото на бременноста докторът ми е казал,че мога да пия по едно кафе сутрин и следобед,и чаша кола на ден- ама разредена!:)Е кафето да не е два пръста от двойна доза:))Слабичко да е:)
Аз лично пия задължително сутрин-дълго, по-слабичко, следобед-само копгато имам нужда, ниско ми е кръвното и без кафе сутрин ще трябва да ме събират с метла и лопатка от земята:)

# 33
  • Мнения: 3 153
Аз пък си пия по чаша кафе или мляко с нес през цялата бременност! Според мен прекаленото пазене от това или онова не е най-добрия вариант! Не е хубаво човек да се вманиачава!
Ако ти се допие-пийвай си по една чашка;)

# 34
  • Мнения: 503
Напълно подкрепям другите май4ета, и на мен лекарката ми каза, 4е мога да си пийвам по 1-2 кафета на ден, защото съм с ниско кръвно. Кафето не пре4и и по време на кърмене. Разбира се, има бебета, които са много 4увствителни към това, което хапва или пийва майката, но няма как майката да знае, дали бебето й е такова, без да опита  Laughing . Ако бебето после е изнервено, превъзбудено и не иска да спи, зна4и определено е 4увствително и ще е по-добре, ако майката може да не пие кафе.
Единствено, ако по време на бременността се появи анемия, е добре да се спре кафето, защото то подпомага изхвърлянето на желязото от организма и пре4и да се повлия на анемията, дори ако майката взима желязо.

# 35
  • Мнения: 689
Мили момичета бях на лекар!
Малко е раничко и за това не можаха да го видят хубаво малкото невидимо същество все още!
Лекарката също ми каза че мога да пия кафе, кола и да се храня разнообразно, всичко в умерени количества, и ме пита дали имам компютър зад мен защото излъчването било по голямо тогава, инае ми даде ФК да пия и така живот и здраве след 3-4 седмици пак на преглед!!!

# 36
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
И при двете бременности бях решила, че едно малко кафе на ден няма да навреди. Особено пък първите 2 месеца бях с толкова ниско кръвно, че умирах за кафе. НО, моите бебоци още от началото си казаха думата: ужасно ми се гадеше само от миризмата на кафето, камо ли да вкуся.
Така че без специално да го искам, си карах без кафе докато бях бременна.

# 37
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Erica

Алелелеее какви сте стриктни! Тва да не пия, онова да не ям.....а мога ли да дишам?!
Пия си кафе по чашка, по две на ден и не мисля, че вреди по какъвто и да е начин. Щом аз се чувствам добре- и бебо се чувства така, убедена съм! То кафето да не е ракия или марихуана, че да го спирам.


В нечие име ти се позволява поне да дишаш, ама за кафето би могло да се замислиш Bulb
Не съм привърженик на идеята, че малко кафе или по малко от това онова не вреди Close
Хайде дай тогава по 25 гр мастика или две три цигарки, щото са малко и не вреди Close Глупости Sign Exclamation
И въобще не уважавам и не слушам такива лекари, който съветва, че по едно кафе може със сигурност е голям фен на кафето. Особено пък онези доктори според, които може по две три цигари, иначе бебо щял да получи шок от рязкото спиране изведнъж. Ама пълни глупости. Сори, сега не става дума за цигарите но за мен кафето и цигарите макар по малко са едно и също нещо.
Дори и бебето да се роди здраво, стой и гледай после последствията: дихателни проблеми, разтройство на сън, ревливо бебе и т. н.

# 38
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Bobbylein
В умерени количества не е вредно.
.......Нито лекарката, нито акушерката ми смятаха за необходимо да се лиша напълно от това удоволствие.

И кои са умерените количества Rolling Eyes
Пък не си ли струва да се лишиш от това удоволствие заради бебчо Confused:

# 39
  • Варна
  • Мнения: 4 818
В този поток на мисли,  винаги съм се чудила каква полза имат компетентните медицински образи, да съветват бременни и кърмачки да употребяват кафе, кока-кола и сигари. Особено последните... Всичко друго приемам, но не и тютюн на пушиш и после нищо му нямало на зародиша... Чудя се...

# 40
  • Мнения: 5 500
Цитат на: alma
В този поток на мисли,  винаги съм се чудила каква полза имат компетентните медицински образи, да съветват бременни и кърмачки да употребяват кафе, кока-кола и сигари. Особено последните... Всичко друго приемам, но не и тютюн на пушиш и после нищо му нямало на зародиша... Чудя се...

Е, ха де Sign Exclamation Докато четох всичко и аз това се чудех, за туй бях толкоз обстоятелствена Wink  Sign Exclamation

# 41
  • Мнения: 3 200
Аз нямам какво да кажа по темата, защото не пия кафе, винаги ми е било отвратително и не разбирам какво намират хората в него, че го пият особено сутрин.

# 42
  • Мнения: 5 500
Цитат на: evpraksia
Аз нямам какво да кажа по темата, защото не пия кафе, винаги ми е било отвратително и не разбирам какво намират хората в него, че го пият особено сутрин.

 Hands Thumbsup И особено как не можели да си отворят очите без кафе, че чак са способни на убийство Wink Пък сутрин на гладен стомах все едно си изливат солна киселина в стомаха Sign Exclamation

# 43
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Позволявам си да мисля, че е разрешено ограниченото пушене, защото ако напълно се забрани ще изглежда много съблазнително да припалваш "тайно" . Е, само негово височайшо лукавсто Великият зародиш ще е наясно какви ги върши мамата му.. Обаче като разрешат 2 3 5 цигарки, някой път мамта спестява.. Много й се виждат.
Абе тенденцията е, че на бремените им прилошава от кафето и цигарите и не е толкова страшно. Рядко има злоупотребяващи.
Кърмачките пък ако им остане време се опитват да си припомнят курението, обаче докато дръпнат два пъти и бебото ревнало.. И изгоря фаса самотен..Пък в кафето кацнала муха!
За какво говорим..  Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 5 500
Цитат на: alma
Позволявам си да мисля, че е разрешено ограниченото пушене, защото ако напълно се забрани ще изглежда много съблазнително да припалваш "тайно" . Е, само негово височайшо лукавсто Великият зародиш ще е наясно какви ги върши мамата му.. Обаче като разрешат 2 3 5 цигарки, някой път мамта спестява.. Много й се виждат.
Абе тенденцията е, че на бремените им прилошава от кафето и цигарите и не е толкова страшно. Рядко има злоупотребяващи.
Кърмачките пък ако им остане време се опитват да си припомнят курението, обаче докато дръпнат два пъти и бебото ревнало.. И изгоря фаса самотен..Пък в кафето кацнала муха!
За какво говорим..  Rolling Eyes

Пък после нейно Височайшо егоистична мама ще се чуди как да му оправи здравословните проблеми.

# 45
  • MUC
  • Мнения: 572
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: Bobbylein
В умерени количества не е вредно.
.......Нито лекарката, нито акушерката ми смятаха за необходимо да се лиша напълно от това удоволствие.

И кои са умерените количества Rolling Eyes
Пък не си ли струва да се лишиш от това удоволствие заради бебчо Confused:

Ами написала съм го 1-2 на ден Grinning
А заради бебка от всичко бих се лишила, щом е необходимо.

# 46
  • Мнения: 6 206
Хайде да не се правим на по-католици от папата! Аз пък съм уверена, че бялата захар е отрова, но не си натрапвам убежденията и не сея заплахи, че хората, които консумират захар ще пострадат сериозно с здравето. Човек, който си поставя ограничения и се самонавива в никой случай не е щастлив. Пили сте си кафе преди бременността, пийте си и по едно сега. Само да не е бълвоч от 30 ст. Като толкова скачате срещу кафето дали знаете кое му е вредното, хайде прочетете малко литература преди да се изказвате толкова крайно, ама наистина прочете и то от няколко места. Пийте по-качествено кафе с повече Арабика, нека е безкофеиново и си гледайте живота. Изкуството да си майка не е равнозначно да се правиш на мъченица и светица с лишения.

# 47
  • Мнения: 5 500
Цитат на: PoliaSp
Хайде да не се правим на по-католици от папата! Аз пък съм уверена, че бялата захар е отрова, но не си натрапвам убежденията и не сея заплахи, че хората, които консумират захар ще пострадат сериозно с здравето. Човек, който си поставя ограничения и се самонавива в никой случай не е щастлив. Пили сте си кафе преди бременността, пийте си и по едно сега. Само да не е бълвоч от 30 ст. Като толкова скачате срещу кафето дали знаете кое му е вредното, хайде прочетете малко литература преди да се изказвате толкова крайно, ама наистина прочете и то от няколко места. Пийте по-качествено кафе с повече Арабика, нека е безкофеиново и си гледайте живота. Изкуството да си майка не е равнозначно да се правиш на мъченица и светица с лишения.


  Hands Thumbsup Давай смело, пий кафе пък ние ще се правим на светци, отива ни.

# 48
  • Мнения: 289
А какво да кажат тези, които го пият заради ниско кръвно, като Боболента и много други? По-добре ли е за кръвното да пият илачи, че да елиминират кафето? Мислиш ли, че илачите са по-безобидни от едно кафе? Всичко е относително.

# 49
  • Мнения: 5 253
В началото на бременността ми имах много ниско кръвно.Ставаше ми лошо,болеше ме главата и ми се повръщаше.Та по този повод акушерката ми каза,че мога да пия кафе с мляко,като съотношението е 1:3 в полза на млякото.Но аз кафе и преди да забременея не обичах да пия.Един друг доктор ме беше посъветвал ,като ми е ниско кръвното ,да пия айрян със сол и това ми беше спасението.  Laughing

# 50
  • Мнения: 2 693
Цитат на: lyra
А какво да кажат тези, които го пият заради ниско кръвно, като Боболента и много други? По-добре ли е за кръвното да пият илачи, че да елиминират кафето? Мислиш ли, че илачите са по-безобидни от едно кафе? Всичко е относително.


О, аз колко вредни за здравето си неща правя... обаче така ми е гот... Не случайно рядко давам здравословни примери със себе си - докато бях бременна пиех и кафе, и биричка с цаца или картофки, и шоколади и торти млясках в промишлени количества, катерех зе като коза по планини и чукари, излежавах се по нуди-плажовете, какво ли не правих /само с бънджи не скочих, тук здравия разум на мъжа ми надделя/, живеех си живота, за сексуални приключения да не отварям дума, е, не ми се появи ореол, обаче се чувствах ПРЕКРАСНООООО, родих лесно, нямам проблеми с детето и себе си, един ден не съм била на диета през целия си живот - ям каквото и колкото поискам, без да треперя колко е вредно или калорично, нямам нито една стрия. За тези, които очакват бъдещи здравословни сътресения за детето ми, ще им кажа, че при нас титлата "пич" /или може би лудостта Rolling Eyes /се предава по наследство, т.е. майка ми също е имала бурна бременност с мен, пък аз досега съм била болна само веднъж от пневмония като бях на 6 години. Единствения ми престой в болница беше тридневен - когато раждах Емо. Илачи не пия - предпочитам кафе! Wink Кръвното ми е ниско - но от това не се умира...
И накрая - в никакъв случай не взимайте за пример начина ми на живот, темпото е малко бързичко. Просто реших и аз да споделя как бременеех. А сега ако искате ме убийте с камъни.  boo  boo  boo Пак ми е гот... dance  cheers   mrstraetz

# 51
  • Plovdiv
  • Мнения: 309
Аз също пиех кафе и през двете бременности.Мисля , че не трябва да се пие само ако имаш високо кръвно.Моето е постоянно ниско и можех да пия.Единствено като родих не пия кафе защото кърмя.

# 52
  • Мнения: 6 155
Цитат на: Petinka
Според мен прекаленото пазене от това или онова не е най-добрия вариант! Не е хубаво човек да се вманиачава!
Ако ти се допие-пийвай си по една чашка;)


  202uu
И аз така - сутрин по едно по-слабичко кафе, иначе цял ден не мога да се отърва от главоболие.

# 53
  • Мнения: 1 616
Бременността не е болестно състояние,следователно нужно ли е да се вманиачаваме и да се лишаваме от каквото трябва и не трябва?!?И дали кафето е най-големият проблем?Убедена съм,че всяка една от нас може да си даде сметка колко нездравословен живот водим-въздухът,който дишаме,храната,тъпкана с нитрати,и какво ли още не....Така че за мен наистина е неприемливо драстично да променяме живота си,само защото сме бременни..Можем,разбира се,да се откажем от някои лоши навици в името на детето,но не и тотално да сменяме режима си...Пък и не виждам защо кафето да е вредно-не е тайна,че повечето бременни страдат от ниско кръвно,така че една чашка дневно само ще ги тонизира..Освен това и самите гинеколози го препоръчват...И за ваше сведение,четох,че установената смъртоносна доза кафе е 75 чаши...Simple Smile...Далеч сме от това,нали?!?!..Simple Smile...Така че няма страшно!..Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 54
  • Мнения: 2 693
Цитат на: nimfetka
не е тайна,че повечето бременни страдат от ниско кръвно


Странно, аз пък знам точно обратното... Rolling Eyes

# 55
  • Мнения: 1 616
Цитат на: bobolenta
Цитат на: nimfetka
не е тайна,че повечето бременни страдат от ниско кръвно


Странно, аз пък знам точно обратното... Rolling Eyes


 В книжка за бременни го четох..Пък и повечето бременни,които познавам,се оплакват от това.. Rolling Eyes

# 56
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: nimfetka
Бременността не е болестно състояние,следователно нужно ли е да се вманиачаваме и да се лишаваме от каквото трябва и не трябва?!?И дали кафето е най-големият проблем?Убедена съм,че всяка една от нас може да си даде сметка колко нездравословен живот водим-въздухът,който дишаме,храната,тъпкана с нитрати,и какво ли още не....Така че за мен наистина е неприемливо драстично да променяме живота си,само защото сме бременни..Можем,разбира се,да се откажем от някои лоши навици в името на детето,но не и тотално да сменяме режима си...Пък и не виждам защо кафето да е вредно-не е тайна,че повечето бременни страдат от ниско кръвно,така че една чашка дневно само ще ги тонизира..Освен това и самите гинеколози го препоръчват...И за ваше сведение,четох,че установената смъртоносна доза кафе е 75 чаши...Simple Smile...Далеч сме от това,нали?!?!..Simple Smile...Така че няма страшно!..Simple Smile Simple Smile Simple Smile



  202uu  И аз съм убедена, че има един куп други неща по- вредни от кафето- нитратни и генномодифицирани храни, оловните пари, стресът и т.н. А кафето е колкото вредно, толкова и полезно!

Общи условия

Активация на акаунт