Гломерулонефрит - как да се преборим!

  • 208 893
  • 818
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 193
Ами почти никакво. Купувам пълнозърнест хляб, но и от него почти не ям. Това с хляба- да бъде задължително на масата при всяко хранене- според мен вече е лишено от смисъл. Дори дъщеря ми само побутва филиите, без да съм й говорила нещо. Просто детето не иска да яде хляб, при това от доста отдавна! Еми децата най-добре усещат някои истини в живота...
Освен всичко казано преди, добавям че през цялото време -3 години , наблюдавам тялото си за това как се чувствам след определени храни. Имах епизоди с мвого ниска кръвна захар и тогава правих много изследвания и консултации с ендокринолози. Тогава си направих дневник и си купих глюкомер. След два месеца наблюдение и записване на приетите храни, мерене на кръвна захар, влязох в подобрение и си изградих може би правилния ритъм на хранене. Но наблюдението на тялото беше най-важното.
Преди можех да си хапна ( и много обичах) 4-5 домашно правени пухкави мекици с мнооого пудра захар е 2 чаши прясно мляко. Или палачинки.... обаче после забелязах, че хич не ми е добре, дори ми става по-зле. И всички тези изкушения отидоха в историята.
Да не си помислите, че съм някоя цуцулана 80 кила ха ха   Винаги съм била адски слаба и всички са се чудели как мога да ям толкова много. Истината е, че съм 45кг и това е доста под нормата. С мекиците не качих, но без тях поне не ми е лошо, даже ми е екстра! Пробвайте и вие, яжте много плодове и зеленчуци, сурови най-добре! И ще усетите разликата. Просто в готвената храна- варена или  печена, не остава почти нищо полезно. Витамините и ензимите са отлетяли във въздуха заедно с парата.

# 736
  • Габрово
  • Мнения: 94
Не знаех за микроалбумина при следващото пускане на изследване ще си го пусна и него.За храната си много права при тибетица, при който ходя ми каза същото което казваш и ти ,каза ми да включа морска риба и морски дарове без никаква захар и сол ,а и брашно.
И аз изключвам  вече кортизона не мога да си го простя,че в началото се подведох и го пиех и ми вливаха на системи ,но КРАЙ  доста поражения имам от него.
 ФИФИТА :Като отиде при Робева с резултати те какво ти каза? С колко белтък беше тогава?
Само браво за постигнатите резултати!

# 737
  • София
  • Мнения: 193
   Maruxa, с първите резултати - Албумин 0,65г при норма под 15, и Микроалбумин 199 мг при норма под 30 отидох при Богов в Александровска болница. Имах от преди това скенер на коремни органи, който показва тази притисната вена на левия бъбрек, за която Богов каза, че не била особен проблем и че иска Биопсия. Прегледа ме на ехографа и заедно с изследванията и белтъка, това било направо за Биопсия. Питах го на кой бъбрек се провежда Биопсия, той каза "Само и единствено на ляв се прави това". Питах го дали мога да пия билки, той категорично ме отряза и каза, че не бил привърженик на билките.  Сигурно е привърженик на хемодиализата....Теглих му мислено една дълга... и си заминах.  Мина малко време и се насочих към Робева / тя още беше в Св. Иван Рилски/.  През това време правих и други изследвания, като основните са ми в норма - Общ белтък, Креатинин, Уреа, Натрий, Калий, калций, пикочна киселина, чернодробните / с изключение на Холестерола - 6, за който всички вдигаха рамене и казваха "Ами, сигурно Ви е наследствен"...  / , амилаза, липаза, инсулин, Хормоните на щитовидната жлеза, Витамин Д Тотал, Витамин Б 12, общо взето цялата палитра.  Mr. Green Но най-важното - СУЕ, С-Реактивен Протеин и Левкоцитите са ми в норма. Е защо тогава се говори за възпалителен процес, който налага мощно противовъзпалително средство / кортикостероид/. Това не е ли абсурд?  
  Ехографски Робева каза, че ситуацията не е толкова драматична. Но опасност от провеждането на Биопсия има и тя е, че този бъбрек с притисната вена може яко да изкърви и ситуацията да стане драматична. Каза да забравя да раждам отново, щото имали пациентка, която била с Лупус и не ги послушала и забременяла и умряла на операционната.  #Crazy После каза, че нямало нужда от никаква диета и никакво лечение. Каза да си пускам през шест месеца изследвания и ако има промяна, да отида пак. Това е.

Ето тук за мен настъпи пълното объркване. Значи нищо да не правя, да си живея по старому и КОГАТО се влоша, да вляза в отделението и да чакам те да решават тогава какво ще правят. Е това просто нямаше как да се случи. Ако не бях чела, ако не бях се информирала, ако не бях се наблюдавала, ако не бях влезнала в нормално състояние, сигурно сега щях да съм с няколко грама белтък и щях да съм с още 3-4 нови епикризи. Не, благодаря!  Naughty

Това е моят път дотук. Убедих се обаче, че наистина ключето от съкровищницата е в ХРАНАТА! И по-точно в правилното й приемане и усвояване. Научих се да закусвам / никога преди това не си спомням да съм закусвала/, да пия по-малко кафе, да ям ядки! / при това в отделно самостоятелно хранене, примерно следобед/,  научих се да чета етикетите на продуктите в магазините / с цел избягване възможно най-много от Е-тата/.
Попаднах на два много читави сайта за здравословно хранене, като единия е за трениращи момчета и момичета, фитнес маниаци, но те ЗНАЯТ какво има в храната.  https://www.bb-team.org/ Форумът им много ми помогна. Другият е http://lubomirivanov.com/ - там има много полезни статии. Просто трябва четене.
От ББ тийм например научих, след като проведохме дискусия и аз зададох въпрос - "След като губя белтък в урината си, не би ли следвало да приемам повече белтъчни храни, за да наваксвам загубите" - там се
изясни, че вкарването на повече белтъци в тялото, може да доведе до полепване на белтъчните молекули към други по-малки, да се образува хаптен и имунен отговор след това.   http://www.puls.bg/reference/dictionary/dictionary_393.html

Ето такива работи съм чела 3 години. Както и , че високият прием на сладко води до повишаване на холестерола!!! Колко хора знаят това? Или, че приемането на месо по никакъв начин не влияе на нивата на холестерол в организма? Или че 80 % от вегетарианците имат висок холестерол?

Стана много дълго, но аз мисля, че си струва човек да се помъчи, за себе си, и ако може да избегне всякакви химични "лечения". Поне за мен това е истината.

Поздрави  Hug

Последна редакция: пн, 29 май 2017, 18:36 от Fifita

# 738
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
По принцип аз също започнах да закусвам но по важно е с какво.
Закуската ми винаги е плод.
По късно до 12ч правя втора закуска също плод-до обяд организъма чисти всички токсини и шлаки и е най добре да се хапне плод.
А салати ям в огромни количества като най любима ми е киноа със спанак или зелена салата.
Общо взето спрях да ям месо.
риба ям 1-2 пъти седмично,сирене ,кашкавал,кисело мляко не консумирам.
Яйца само жълтък.
Хляб гледам да не ям.
Ще видим какво ще покажат резултатите след месец два.

# 739
  • Габрово
  • Мнения: 94
Ммммм да аз също не закусвам!
Ах тези лекари много ме е страх от тях вече нямам им никакво доверие.Карът всички на конвер ,всички лекуват със едно и също КОРТИЗОН,а и в чужбина това заболяване също го лекуват с кортизон .
Това с храната е много сложна задача и ми се струва,че няма да стане от днес за утре.
Те и на мен ми казаха никаква бременност ,а аз родих две  деца без никакъв проблем даже ми се чудеха как така съм изкарала две безпроблемни,а още по чудното е че през бременноста нямах белтък изчезна и малко след като родих се появи пак.
Аз като отидох при Робева тя каза само кортизон няма друго лечение доста се дърпах,а тя така ме убеждаваше и че съм щяла да стига до диализа  Shocked ако не се подложа на кортизонова терапия ииии  накрая склоних така ме беше наплашила,но си казах край вече .

# 740
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Хайде сега да споделя нещо аз Simple Smile
Ходих на УНГ за преглед след като в епикризата ми пишеше да се направи преглед.
Сливиците ми по принцип са на дупки от прекарани гнойни ангини като малка и от прегледа се установи ще трябва да ми се извадят сливиците!
При натиск на сливиците ми с шпатула изкочи гноен секрет -с две думи по обяснението на лекаря сливиците ми задържат храна която се превръща в гноен секрет или тапички.
Каза че ще ги вадим на есен и за него от там ми идва проблема с бъбреците .Не съм казала на наблюдаващия ми нефролог  но и това ще направя.На дърти години сливици да вадя ми звучи страшно но няма друг вариант. Ако някой е имал подобен проблем бих искала да сподели Simple Smile

# 741
  • Габрово
  • Мнения: 94
Ани на мен точно заради това ми махнаха сливиците голяма полза от това нямаше! Аз бях на 20год, когато ми ги махнаха!

# 742
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Ами ще видим какво ще стане при мен,но е ясно ще се вадят

# 743
  • Габрово
  • Мнения: 94
Е то е ясно трябва да се извадят щом има проблем и дано от там да ти идва проблема и с ваденето на сливици да се оправят и бъбреци.

# 744
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Дано да ми е от там проблема

# 745
  • Мнения: 1
Здравейте,
Да се включа и аз в темата Simple Smile Преди 2 години открих при профилактични изследвания, че имам повишена пикочна киселина. Реших да пробвам да коригирам резултатите с диета, но без успех. От юни тази година креатинина ми е около 130-137 (мъж съм). Постъпих за допълнитлни изследвания в Александровска болница. За сега нямам белтък в урината, нито урея-та ми е висока. Пикочната киселина влезе в норма с Милурит. Консултирах се с много лекари и повечето ми казаха - биопсия. За сега се въздържам и реших да пробвам лечение с билки и диета, като последния месец съм на плодове, зеленчуци и ядки, но промяна в резултатите все още няма. Прочетох повечето постове, но все пак ако има някой. който е само с повишен креатинин, ще съм благодарен ако може да сподели опита си Simple Smile

# 746
  • Мнения: 6
Ехоу, има ли на линия Simple Smile

# 747
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Сомбреро, в отделвнието на  Богов ли лежахте? Не съм наясно с пик. Киселина как за съжаление.Ама те навсякъде все биопсии искат да правят

# 748
  • Ruse
  • Мнения: 390
Здравейте стари и нови другари по съдба
Отдавна не съм  писала тук ,защото бях в ремисия ,но ето че проблем е пак тук.След като забременях през 2013 моя проблем с масовите еритроцити в урината изчезна .След раждането също нямах никакви проблеми до началото на 2017 когато ми извадиха мъдрец и ми изписаха антибиотик.От тогава кръвта в урината си е пак 4+, но за съжаление вече има и малко протеин 1+.Понеже живея в Канада вече една година чакам да стигна до специалист и не знам какво е положението с урината.Кажете ми моля ви как изглежда урината при наличие на белтък?

# 749
  • Мнения: 273
Здравейте,

Понякога урината е по-пенеста при наличие на повече белтък (протеин) в нея, но ако белтъкът не е в голямо количество, може и да не се вижда пяна. При наличие на повече еритроцити, особено при заболяване, урината може да потъмнява, но отново-те трябва да са наистина много. От вида на урината няма как да получите представа за количеството белтък, но съм втрещена, че при тези резултати нямате достъп до нефролог толкова дълго време.

Общи условия

Активация на акаунт