Февруарски мами у дома си мързелуват и за своите бебчета бленуват! - Тема 22

  • 22 854
  • 750
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 431
Марулке ,аз мисля със спинална да съм и имам херния .Противопоказно ли е ,че не можах да разбера  Rolling Eyes?

Щях да пиша и друго ,но докато изчета 4 стр. и забравих  ooooh! .

# 61
  • Мнения: 186
Това е дословно писмото ми : "Здравей! Видях, че черпиш бременни жени с бисквитки. Ти имаш ли акъл? Ако на някоя мама й се дояде - какво ще прави?  "
Много моля да не ми се приписват думи! Не съм казала, че майките тук са без акъл!   Crossing Arms

Е доста грубичко все пак - "ти имаш ли акъл"... Whistling При положение, че даже и не я познаваш Лори...ти не пишеш в нашата тема, какво те бърка тогава?

# 62
  • Мнения: 88
много пишетеее, аз докато се опитвам да приспа Стефан и аъде 5 стр.

Fantasy_Girl не съм искала да те стряскам, хубаво е че имаш положителна нагласа  Peace за болките, все пак всеки си има различен праг, дано всичко при теб мине леко. На мен определено не ми бяха приятни тези прегледи, но пък аз си стоях на 1 см 3 дни, може би като са повече сантиметри е по-приятно, другия вариант е да съм попаднала на дебели пръсти  Wink
Минах и през болезнените контракции и през секциото после, факта, че година и малко след това пак забременях говори, че всичко се забравя и най-важното е малкото човече и ние да сме добре след това, което го пожелавам на всички   bouquet

за секциото от миналата тема - на мен ми сложиха някаква тежест на корема, но нямам спомен колко е стояла, до колко е правилно не мога да преценя.

за помпата и стерилизацията
- миналият път ми даваха помпа от болницата, стерилизирана всеки път, при мен проблема беше, че бебето засука много силно и го държах по 15 мин на гърда, в следствие имах страхотни кървящи рани на зърната, та го хранех след като се изцедя с шише. Сега съм в друга болница, страх ме е от същото положение и съм си взела електрически стерилизатор на 4ико, за 65 лв, който мисля да си нося с мен, тъй като практиката не им е да стерилизират, а не виждам смисъл да си изхвърлям кърмата, докато тъпчат бебето с АМ.
Ако няма да се ползва кърмата за храна на бебето не виждам смисъл да е стерилна помпата, но ако мислите да я давате, схемата със стерилизация вкъщи не мисля, че е добра, най-малкото на 2 4аса някой трябва да хвър4и да я стерилизира.

за кърменето читох много съвети и се наслушах на много бабини методи..
страх ме е да не получа кървящи рагади, като миналия път и то с помощта и съветите на акушерките!
моля за една простичка схема - колко често и по колко време да се слага на гърда от 1 път, до кога да се слага на 2те гърди и от кога да започна да редувам? Имайки предвид, че ще съм секцио!

Честито на всички празнуващи днес   bouquet

за козметиката забравих - аз съм фен на себамед- бебешко мляко и на бюбхен, за измиване от главата до петите, една разфасовка с помпичка отгоре, крем против подсичане - судо крем  Peace не мисля да се оливам с козметиката, мисля, че това е достатъчно. миналият път бях накупила 100 неща, но тези ми останаха като фаворити.

Последна редакция: чт, 06 яну 2011, 16:22 от беба

# 63
  • Мнения: 103
на който му се дояждат от бисквитките на Лори, да не чете темата ни!!!!!

# 64
  • Мнения: 88
хора, не се карайте за бисквити, на всеки му се яде какво ли не, не може да се сърдите за такива неща  Peace на мен например сега ми се яде рачел, едно време прабаба го правеше невероятен, ама сега няма... достатъчно големи и разумни глави имаме на главите...   bouquet


сетих се за арника, някой питаше в предната тема - ето схема при секцио (от д-р михайлов, 4асут на мама)

арника 5 СН- 2 дни преди и веднага след операцията. 2 х 5 зрънца.
Phosphorus 15 CH- 1 х 5 зрънца, 2 дни преди и веднага след операцията.



# 65
  • Мнения: 186
О - ние не се караме, само негодувам срещу такава груба намеса в нашата прекрасна темичка от външни хора, които внасят отрицателни емоции  bowuu

Справихме се с поставената задача от татко ни - дрешките на беб са изпрани, изгладени и прибрани по местата си Simple Smile

Виждам една от нашите мами - Примаверка, веднага разказвай за бебенце - как е, качва ли, спинка ли..?Hug

# 66
  • Мнения: 41
Какво представлява този "рачел" ?    Rolling Eyes

# 67
  • Мнения: 727
Какво представлява този "рачел" ?    Rolling Eyes
не питай ще ти се прияде!!!!

АРНИКА пие ли вече някой и по колко???

# 68
  • Мнения: 724
Какво представлява този "рачел" ?    Rolling Eyes
Много вкусно сладко от тиква!


за кърменето читох много съвети и се наслушах на много бабини методи..
страх ме е да не получа кървящи рагади, като миналия път и то с помощта и съветите на акушерките!
моля за една простичка схема - колко често и по колко време да се слага на гърда от 1 път, до кога да се слага на 2те гърди и от кога да започна да редувам? Имайки предвид, че ще съм секцио!


И мен това са ми основните въпроси в главата.Малееееееее всичко се забравя ужас...

# 69
  • Мнения: 88
amidala13  Peace

lasi123 рачел е нещо като сладко от тиква, прави се с гасена вар, тиквата остава хрупкава и сладка...

antoniast кърменето ми се вижда най-трудната задача за сега  ooooh!

# 70
  • Мнения: 2 447
Това е дословно писмото ми : "Здравей! Видях, че черпиш бременни жени с бисквитки. Ти имаш ли акъл? Ако на някоя мама й се дояде - какво ще прави?  "
Много моля да не ми се приписват думи! Не съм казала, че майките тук са без акъл!   Crossing Arms
Е,не всички майки само една- то е достатъчно.На някоя като й се дояде ще иде до магазина и ще си купи.Бисквити има навсякъде. Whistling  Като не ти харесва нещо-просто го подминаваш!
Това вместо запис,ама и аз се издразних... Twisted Evil
Лолитка,мерси за новата темичка...  bouquet
Отивам да си взема детето от градина,да глътна хладен въздух,барем ми поотмине...и ще дописвам ако съм пропуснала..

# 71
  • Мнения: 65
Здравейте момичета! Hug Утре изписват Виктория  1crib  Ходих 3 дена подред да я кърмя. Само първия ден се получи. Другите дни не можахме да я събудим да яде спи като пън. Вече е 2080 гр. Биха и нужните ваксини. Сега дооправям  из нас че утре е големия ден  Simple Smile.  

# 72
  • Мнения: 737
Какво представлява този "рачел" ?    Rolling Eyes

Май е пълнена месирка с дреболийки, ама не съм сигурна.

Лорийн, на мен за 1 път ми харесаха бисквитките ти днес, не са като ония спечените преди, тия са по-сочни. Щом си ги сложила, явно имаш акъл.
Дано не се засегне някой.
Бонбонките са съблазнителни, ама мен като ми се прияде не правя драма от това.

За козметиката - каквото каже педиатъра, за сега имам едни малки разфасовки на Пенатен, ама ми се вижда много твърд крема.

primavera85, радвам се, че писа, и че сте добре!   bouquet

Последна редакция: чт, 06 яну 2011, 16:42 от Тодорка Боева

# 73
  • Мнения: 186
Примаверка  Hug Страхотна новина, браво на малката Вики  Hug Hug Чакаме си снимчиците да знаеш  Heart Eyes

# 74
  • област Варна
  • Мнения: 270
Примавера браво за хубавата новина. Да си я нагушкате утре с татето подобаващо.
Арниката на зрънца не се ли смуче под езика или аз нещо се бъркам?
Да честитя и на всички, които имат повод днес.
Аз доизчетох предната тема и да си призная и аз до сега съм имала 2-3 болезнени контракции.

Общи условия

Активация на акаунт