Необходимите неща за родилното и малко след....

  • 13 361
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 183
Здравейте мамчета, чета си аз темите и обикновено не пиша - ама в темата за февруарските бебоци попадам на следното от беба "...Нахвърля ми какво да нося, естествено не запомних всичко, та сега събирам инфо. И аз съм в Токуда, за бебето ми каза ръкавички, друго не спомена, за мен чехли, хавлия, помпа, бел'о, превръзки, тоалетни принадлежности, ношници, ако не искам техните."  и се сещам , че на компа много прегледно си бях направила съвестен списък. Зверих се и не намерих начин нито да отговоря, нито да я цитирам те си позволявам да ви го дам в нова тема... Аз миналата година като раждах събрах инфо от къде ли не и накрая си играх да съпоставям и тн та дано послужи на някого. А иначе за мамите от София в близост до Дружба ще им препоръчам един невзрачен на външен вид магазин за всякакви джундурии бебешки - оттам поръчвам детската кухня на Лора имат пункт за храна и съм доволна и храните са им под цени на веригите. Не мога да ви кажа адрес ама е на пресечката на тоя големия булевард за Дружба 2 май беше Цветан Лазаров иновата трамвайна линия дето ходи към Цариградски комплекс - точно на кръстовището с/у спирката на трамвая. Имат е перящи се подплънки Simple Smile  ама аз отплеснах ето и моето домашно дано ви е от полза и късмет           Какво да вземем за родилен дом:

1. Кърпи (2 бр. - 1 за лице/ръце и 1 за тяло) и тоалетни принадлежности
2. Бельо (гащи – от аптеката – еднократни гащи за родилки! 5-6 бр.
Еднократни стерилни следродилни гащи - независимо дали ще раждате нормално или секцио
Жилетка и чорапи – обикновено след раждане (поради промяна в хормоналния баланс) родилките изпитват студ
Кърпи за почистване на гърдите преди кърмeне
3бр. хипоалергенни превръзки за оперативна рана с размер 20см (обикновено на 3М)
Обикновени сухи и мокри кърпички (за освежаване на майката)
3. Сутиен за кърмачки
4. Нощници – 2-3 бр. с предно закопчаване или специални за кърмачки
5. Чорапи
6. Чехли - с по-дебела подметка! и/или джапанки
7. Дамски превръзки - мин. 2-3 пакета, дамски превръзки за след раждане или нощни
8. Самобръсначка 
9. Ластик за коса
10. Чаша, виличка и лъжичка
11. Сапун, шампоан
12. Шишета минерална вода (1.5 л 1 бр. и 0.5 л 1 бр.)
13. GSM + Зарядно за GSM
14. Фотоапарат / камера
15. Помпа за кърма с 2 шишета
16. Сухи и влажни кърпички и тоалетна хартия
16. Книга / списание
17. Направление за хоспитализация
18. Обменна карта
19. Лична карта
20. Лична амбулаторна карта (медицински картон) и цялата документация за бременността
21.Кръвна група и последните кръвни/уринни изследвания + СПИН, Васерман и Хепатит В
22. Акт за граждански брак или нотариално заверена декларация за припознаване на детето от бащата в случай, че нямате брак
23. Дебитна карта и дребни пари

За бебето:
   1. Памперси за новородени –  20 бр. и 20 бр. при теб! - I номер на Pampers /мини/
   2. Влажни кърпи за новородени
•Залъгалка
•Бархетна или тензухена пелена, за да изолирате бебето от Вашето тяло докато го кърмите и така да го предпазите от претопляне
   3. Комплект дрешки за изписване - може и по-късно - към момента на изписването.
   4. Ръкавички 
   •Еднократни кърпички за дезинфекция (за залъгалката и всичко, което ще бъде в контакт с бебето)

ЗА КУПУВАНЕ:

- Еднократни стерилни следродилни гащи - независимо дали ще раждате нормално или секцио
- Кърпи за почистване на гърдите преди кърмeне
- 3бр. хипоалергенни превръзки за оперативна рана с размер 20см (на 3М)
- сухи и мокри кърпички (за освежаване на майката)
- Нощници – 2-3 бр. с предно закопчаване или специални за кърмачки ???
- Дамски превръзки - мин. 2-3 пакета, дамски превръзки за след раждане или нощни
- Шишета минерална вода (1.5 л 1 бр. и 0.5 л 1 бр.)
- 2 шишета ДА СЕ НОСЯТ С МЕН  + МИН  3 БР. МИ ТРЯБВАТ ОЩЕ ЗА ВКЪЩИ

# 1
  • Мнения: 3 675
Аз лично в родилното носех следното

нощни превръзки и лигнин
2 бр нощници
чехли, които и да стават и за банята
сапун
хавлиени кърпи
връхна дреха и къси чорапи
плитки бикини, но не и прашки, особено ако е секцио да не се дразни раната
самобръсначка
мобилен и зарядно
прибори за хранене
документи по приема в болницата и лична карта, свидетелство за брак

за бебето ми искаха само голям пакет влажни кърпи и подходящи дрехи-2 бр бодита или цели гащеризони
памперси, вземете повече, защото отиват поне по 8 на ден
2 броя пластмасови шишета с биберон-бертони или камера, те са най-удобни, защото са евтини и дори да ви ги загубят, няма да се ядосвате после
аз подплънки и помпа не съм носила, защото не съм кърмила
биберон-залъгалка, но не е предпоръчителен за кърмени бебета, така съм чела по списанията

# 2
  • София
  • Мнения: 39 823
В Библиотеката има списък (препоръчителен).

# 3
  • Мнения: 79
Аз изчетох всички съществуващи списъци тук и това което се изисква от болницата,и в крайна сметка седнах и сама си направих списъка. В смисъл прецених кое наистина ще ми трябва,кое е излишно и кое може да се донесе по-късно от таткото.

# 4
  • Мнения: 401
Пишете- акт за граждански брак. Какво трябва да се носи - оригиналът, или ксерокопие е достатъчно?

Изобщо как се процедира по оформянето на акта за раждане на детето? Служител на болницата ли записва информацията, и я носи в общината, или бащата трябва да отиде в общината лично?

# 5
  • Мнения: 2 447
Списъци има милион.Най-лесно е да питате в болницата,в която смятате да раждате какво да се носи..Навсякъде искат колкото еднакви,толкова и различни неща...
Акт за гражданески брак не съм носила и не са ми искали.С двете лични карти служителката в болницата записа данните и след 14дни отидохме от общината да си акта за раждането

# 6
  • Мнения: 9 487
В здравния справочник има отделна тема за Токуда-погледни там Peace

# 7
  • Мнения: 472
По въпроса за акта за раждане- служител на болницата идва с необходимите документи, показваш копие на акта за гр.брак и попълваш имената на детето. От общината трябва да се получи само готовият акт за раждане.

# 8
  • Мнения: 10
Момичета на мен Гинеколожката ми даде само направление за хоспитализация,обменната карта друго ли представлява?Че с триста зора ми го даде,понеже искала да ме следи до 40 семица,при положение 4е и казах че ме чакат от болницата о6те от 36 седмица,абе ужас просто  бабичките трябва да ги махат от поста си.

# 9
  • Мнения: 79
Момичета на мен Гинеколожката ми даде само направление за хоспитализация,обменната карта друго ли представлява?Че с триста зора ми го даде,понеже искала да ме следи до 40 семица,при положение 4е и казах че ме чакат от болницата о6те от 36 седмица,абе ужас просто  бабичките трябва да ги махат от поста си.

Официалното наименование на обменната карта е "НАПРАВЛЕНИЕ НА БРЕМЕННА ДО РОДИЛНО ОТДЕЛЕНИЕ".
Това е формуляр, размер А4, издава се задължително от наблюдаващия ви гинеколог след 28-ма седмица (пише го и на самия формуляр). В този документ се попълват данните от картона ти и изследванията, които са ти правени. В нея пише дали имаш алергии, какво ти е кръвното, кога ти е терминът и въобще всички подробности, които биха помогнали на лекарите, ако те виждат за пръв път, когато влизаш да раждаш...
Това й е целта и за това я носиш, като влезеш в родилното... Peace

# 10
  • Мнения: 451
А тази така наречена Обменна карта след като се издава след 28-ма седмица кога точно може да си я вземеш от него ако ще раждаш при друг лекар?

# 11
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Обменната карта ми беше издадена когато се записах на ЖК, там записаха данните ми. От мен се искаше да им направя копие и всеки месец да си я нося. Акушерката записваше новите данни в нея. Всичките изследвания останаха в ЖК в досието ми, за родилното ми дадоха само направление за раждане.

# 12
  • Мнения: 451
Аз със сигурност нямам такава издадена в началото,нито пък нося нещо всеки месец newsm78
На всяка ЖК док ми издава един лист с написани в него:общо състояние,кръвно,детски тонове и т.н.,тези листи и самите изследвания,които са ми пускани през това време се съхраняват в един джоб,който стои при момичето на регистратурата и всеки месец като ходя тя ми ги дава като влизам за прегледа и след като свърша аз и ги връщам и така.
Да не би тези мои листи,които пише всеки път да са въпросната обменна карта?
С тази документация не мога да се оправя нещо #Crazy

# 13
  • Мнения: 158
Нещата за майката са почти еднакви във всички болници ,но за бебето например в бившата Тина Киркова искат  само памперси и мокри кърпи без дрешки, е само за изписването разбира се.

# 14
  • София
  • Мнения: 272
•Бархетна или тензухена пелена, за да изолирате бебето от Вашето тяло докато го кърмите и така да го предпазите от претопляне
 Joy hahaha

Общи условия

Активация на акаунт